Skocz do zawartości

Belki do relingów


Rekomendowane odpowiedzi

niezintegrowane

Z wszystkich tańszych od Thule, których używalem najlepiej wspominam :-) Mont Blanc RF20 w wersji stalowej. Dopiero 10 lat CIĄGŁEGO (lato, zima) używania do nart, boxów, łódek itd. zabiło w jednej łapie uchwyt do odkręcania tejże łapy (podejrzewam, że gdybym nie próbował na siłę odkręcić tej łapy na dużym mrozie, to ten uchwyt byłby wciąż żywy :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam!również podepnę się do tematu. mam Hyundaia Tucsona i w najbliższym czasie planuję zakup belek do relingów na których zamontuję boxa do nart. nie chcę wydać majątku ale nie chcę też kupić badziewia.znalazłem kilka ofert:

 

http://allegro.pl/ba...4973383352.html

 

http://allegro.pl/ba...5380490781.html

 

http://allegro.pl/al...5815955138.html

 

bardzo proszę o poradę. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!również podepnę się do tematu. mam Hyundaia Tucsona i w najbliższym czasie planuję zakup belek do relingów na których zamontuję boxa do nart. nie chcę wydać majątku ale nie chcę też kupić badziewia.znalazłem kilka ofert:

 

http://allegro.pl/ba...4973383352.html

 

http://allegro.pl/ba...5380490781.html

 

http://allegro.pl/al...5815955138.html

 

bardzo proszę o poradę. pozdrawiam!

Cześć!

 

Pierwsze dwie aukcje belek pochodzą najprawdopodobniej od jednego producenta. 4 lata temu kupiłem wyglądające identycznie i jeżdzę na Vectrze C Kombi.

 

Moje spostrzeżenia/uwagi jeśli zdecydujesz się na ten zakup:

 

- obowiązkowa konserwacja zamków przed pierwszym użyciem (teflonu na maksa, aż będzie ciekł), bo po dobrej solance pojawią się problemy

- obowiązkowa konserwacja mechanizmów dociągających (wewnątrz profilu), bo j.w.

- stosunek cena/jakość zadowalająca

- przy jeździe z boksem (Thule Dynamic 900 pod marką Volvo) nie chałasują, jazda bez boksa gwiżdzą i to nawet bardzo

- przez okres użytkowania przejechały ok. 40 tys. km z boksem i nie zawiodły

- relingi mam zintegrowane, a belki dociągnięte solidnie nie zdzierały lakieru

 

Twój wybór.

Pozdrawiam - Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakichś 7 lat używam belek Atera. Najpierw na oplu, teraz na fordzie, mocowane do relingów i "łapami" - wszystkie pasowały idealnie.

Bardzo dobra jakość, umiarkowana cena.

Dostępne w Interpacku.

Polecam, choć nie mam od tego żadnej prowizji :)

Bajdełej, na jesień tego roku będę miał na zbyciu belki do mondeo kombi poprzedniej generacji w tzw biedawersji czyli bez relingów, jakby ktoś coś, to... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atera jak najbardziej mogę polecić , jako nieliczny ma nośność 100 kg , łatwy montaż i najlepsze dopasowanie do auta , wiele salonów samochodowych sprzedaje je pod swoją nazwą np opel , na reling na stalowej belce kosztuje ok 230-250 zł i jest o wiele lepszym wyborem niż jakieś no name na belce Alu w podobnej cenie . Na auta bez relingow koszt ok 700 zł a jakość taka sama jak thule za np 900 zl

Hmmm, a jakie jest dopuszczalne obciążenie dachu samochodowego.....

Ja osobiście polecam.... Thule i nie dlatego, że najdroższe i jakiś szpan, ale po prostu wg mnie mają najcichsze zestawy <=> najmniejsze zużycie paliwa (najmniejsze opory powietrza) jeździłem z różnymi bagażnikami i teraz jeżdżę z Thule i szczerze polecam . Jeżeli masz możliwość kupna ( w sensie $$) to nawet bym się nie zastanawiał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nośność dachu w aucie określa producent każdy użytkownik swojego auta może to sobie sprawdzić . zazwyczaj jest to 75 kg lub więcej , bagażniki thule to jedne z lepszych bagażników ale nie najlepsze , z belek o profilu skrzydła istnieją również whispbar bardzo popularne w stanach tak jak u nas w europie thulejeśli chodzi o spalanie i opory jest to zwykły mit , jedyne co się liczy to tak naprawdę halas;)

Czy jest to mit odnośnie spalania, to trochę bym się kłócić... Tym samym autem jeździłem z trzema różnymi bagaznikami i różny był poziom spalania (od 0,3 do prawie 1.0 litra więcej) trasa ta sama, auto tak samo zapakowane.
Bardzo duży wpływ na hałas mają same belki. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie to wzrasta dużo jak jeździsz z boxem lub rowerami na dachu , 0,3-1 l ? ja to nawet bym nie zauważył ;)

To ile Ci auto więcej pali z boxem? Nie mówię o rowerach. 

Ps. Nie ma jak samego siebie zacytować ;)

Ps2. Właśnie chodzi o to aby nie zauważać, że z boksem auto pali więcej ;) (ja sprawdzałem z czystej ciekawości jak dany boks ma się do hałasu i spalania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem to jest różnie... Ja osobiście nie zauważam wielkiej różnicy w spalaniu, bo jak jeżdżę bez boxa to z reguły jeżdżę szybciej niż z nim, więc w sumie u mnie wychodzi podobnie. I nie mówię tu tylko o jednym aucie jakie przerobiłem, ale konkretnie trzech (Mondeo, Vectra C i obecnie Golf 7).

Co do zaś samych belek to wg mnie Thule wyznacza kierunek a reszta go goni. Cenowo jednak czasem przesadzają. Obecnie mam na Golfie Mont Blanc'a i nie mogę narzekać, a wożę na nim i rowery i boxa i latem kajak górski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I ostatnia najważniejsza sprawa , nie kupujcie w internecie w niewiadomych źródłach ,  bagażników na reling zwykły nie montuje się na reling zintegrowany , nawet jak mocno skręcisz , odpadnie Ci to podczas jazdy i kogoś zabijesz na drodze . Do każdego auta dobiera się kilka opcji indywidualnie!!!

Idźcie do normalnego specjalistycznego sklepu , zapłacicie troche drożej ? Wcale nie . i możecie liczyć na naprawdę fachowe doradztwo.

 

Dziękuję za uwagę ;)

Dokładnie. W sieci jest mnóstwo ogłoszeń typu "kopia Thule" itp. Fakt z wyglądu na zdjęciu to samo. Kiedyś miałem okazję mieć coś takiego w ręku i... szybko kupiłem używkę Thule. Materiał, jakość wykonania i spasowanie z elementami na aucie to zupełnie inna bajka. Dwa, że jak piszesz w sklepie stacjonarnym prawie każdy sprzedawca zamontuje Ci to na auto, dzięki temu wiesz co i jak a nie kombinujesz sam na mrozie wieczór przed wyjazdem zastanawiając się czy "to" to "tu" czy może "tam" ma być. Drugi i kolejny raz już idzie szybciej jak widziałeś jak to robił ktoś kto ma o tym pojęcie.

 

P.S. @zools123 dobry materiał stworzyłeś :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! po dłuższej przerwie.

zakupiłem wczoraj belki do mojego Tucsona i dopiero dziś zajrzałem do tego wątku.

 

kupiłem dokładnie te:  http://allegro.pl/ba...5380487456.html

 

po przeczytaniu wpisów przyznam że jestem trochę zdezorientowany...

gdybym wcześniej tu zajrzał to na pewno kupiłbym belki MONT BLANC a nie te z linka.

jedziemy do Pejo Włochy, to jest dosyć duży dystans.box 180cm będzie na 3 pary nart i mam teraz obawy że belki mogą nie wytrzymać tej podróży... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! po dłuższej przerwie.

zakupiłem wczoraj belki do mojego Tucsona i dopiero dziś zajrzałem do tego wątku.

 

kupiłem dokładnie te:  http://allegro.pl/ba...5380487456.html

 

po przeczytaniu wpisów przyznam że jestem trochę zdezorientowany...

gdybym wcześniej tu zajrzał to na pewno kupiłbym belki MONT BLANC a nie te z linka.

jedziemy do Pejo Włochy, to jest dosyć duży dystans.box 180cm będzie na 3 pary nart i mam teraz obawy że belki mogą nie wytrzymać tej podróży... :(

 

Belki wytrzymają tylko co będzie z nimi później jeśli ...?

W jednym ze wcześniejszych postów, wskazałem że właściwe zakonserwowanie przed użyciem przedłuży ich byt. Słabym punktem są mechanizmy mocujące, bo rdzewieją. Pod względem wytrzymałości dadzą radę - w moim wypadku 4 lata z boksem na 6 par. 

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka z belkami przyszła dzisiaj,wszystko wygląda całkiem dobrze i solidnie  :) .zadzwoniłem też w ciągu dnia do sprzedawcy od którego kupiłem belki,zapewnił mnie że wszystko zadziała jak należy i problemów żadnych mieć nie będę.powiedział też że sprzedają tego bardzo dużo a kupujący nie zgłaszają problemów.

 

przed montażem zrobię dokładną konserwację i smarowanie mechanizmów tak jak radzi kolega TomeC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paczka z belkami przyszła dzisiaj,wszystko wygląda całkiem dobrze i solidnie :) .zadzwoniłem też w ciągu dnia do sprzedawcy od którego kupiłem belki,zapewnił mnie że wszystko zadziała jak należy i problemów żadnych mieć nie będę.powiedział też że sprzedają tego bardzo dużo a kupujący nie zgłaszają problemów.

przed montażem zrobię dokładną konserwację i smarowanie mechanizmów tak jak radzi kolega TomeC .


Kup wd 40 psiknij w zamki i to wszystko

Ja nie robię nic ! I problemów nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej długości masz najdłuższe narty ? Jaki masz samochód ? Ile chcesz przeznaczyć na taki box ? Chcesz box na resztę życia , czy coś taniego co po kilku latach zacznie pękać na nitach itd. ?

Mam narty do 190cm ale w boksie chcę wozić wędki w długości do 213cm. Mam Hyundai I20. Cena do 1200zł. Wolę wymienić box na nowszy z czasem. Myślałem o Taurus Xtreme 500 lub Kamei Husky M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...