Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rezonans Magnetyczny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
116 odpowiedzi w tym temacie

#21 anita

anita

Zabanowany!

• PipPipPip
  • 347 postów
  • Na forum od: 10.2006
102
  • Umiejętności: 1

Napisano 24 luty 2007 - 07:56

wlasnie HISTORIA...................
a do anity: zaznaczylem ze sa wspaniali lekarze i nie wszyscy wyjechali...... natomiast popatrz dobrze na statystyke to juz jest nieco zatrwazajace..........

o jakiej statystyce myslisz?
lekarzy obecnie wyjezdzajacych?...jesli o tej to masz racje,ze jest zatrwazajaca ale popatrz kto wjezdza....glownie mlodziez,lekarze tuz po studiach,po LEP-ie,bez specjalizacji ......ze specjalistow wyjezdzaja glownie anestezjolodzy
i chirurdzy czyli lekarze w Polsce najnizej oplacani i de facto wykonujacy najciezsza,najbardziej odpowiedzialna i stresujaca prace praktycznie bez zaplecza prywatnego gabinetu,a na swiecie najbardziej cenieni
i najwyzej wynagradzani.
Anita

#22 monikag

monikag

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 11.2006
2
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 24 luty 2007 - 12:25

Z dużym zainteresowaniem poczytałam wasze posty na forum i strach mnie ogarnia co mnie teraz czeka w naszej służbie zdrowia ...
Wypadek miałam we Włoszech - Marilleva, diagnoza: pęknięte kłykcie kości udowej i piszczelowej. Opuszczając szpital w Cles cały czas lekarze powtarzali, że muszę w Polsce koniecznie zrobić rezonans magnetyczny. Czyżby lekarze juz coś podejrzewali :cool:
We wtorek będę miała zdejmowany gips (po 34 dniach), mam mieć zrobione usg i będzie to moja chwila prawdy co z kolanem :confused:

Słysząc o kłopotach z badaniami w ramach NFZ wolę sama prywatnie zrobić rezonans, stąd moje pytanie:
- gdzie można w Krakowie szybko zrobić takie badanie?
- jaki jest koszt rezonansu magnetycznego na kolano?
- czy rezonans kolana robi się z kontrastem?
- czy badanie robi się na jedno czy na dwa kolana?

dzięki za wszelkie info :)

Monika vel "gipsiara"
  • andzia podziękował za tę wiadomość

#23 temudzin

temudzin

Użytkownik

• PipPip
  • 227 postów
13
  • Kłodzko

Napisano 24 luty 2007 - 12:59

Słysząc o kłopotach z badaniami w ramach NFZ wolę sama prywatnie zrobić rezonans, stąd moje pytanie:

Monika vel "gipsiara"

Zacytuje, co mi napisal uzytkownik Szils, ktory tez mial niedawno uraz kolana.
-'Niewiem z jakiego miasta jestes jesli z Krakowa najlepsi goscie od kolana sa albo w scanmedzie albo w szpitalu wojskowym na wroclawskiej.' :)
-w krakowie nie pytalem sie, ale mysle, ze sa to podobne ceny jak we wroclawiu: 400-600zl. (zalezy gdzie i czy z kontrastem)
-zalezy od przypadku
-na jedno, za drugie kolano chyba znowu by trzeba placic :P

Wracaj do zdrowia Moniko!!!!

Ja bylem wczoraj prywatnie u kolejnego lekarza, poprzepisywal mi troche lekow plus cos do spryskiwania i powiedzial, zebym sie z nim skonsultowal w przyszlym tyg. jak plyn i krew zejdzie ze stawu - wtedy sie pomysli co dalej. Mowil tez, ze operacji i tak nie mozna robic zaraz po urazie tylko trzeba troche odczekac :confused: no ale juz raz mi pomogl z kolankiem, wiec mu ufam :)
  • monikag podziękował za tę wiadomość
Fischer RC4 WC SL + Salomon Course SF120 Czego chciec wiecej? :P

#24 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9387 postów
  • Na forum od: 09.2006
3640
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 24 luty 2007 - 14:35

mri kolana w zasadzie robi sie bez kontrastu, zupelnie inaczej np z barkiem gdzie co najmnije 50%mri jest po podaniu kontrastu do stawu

jedno (chyba ze masz oobydwa uszkodzone)

to twoje rozpoznanie jest albo bledne albo zrobilo sie bledne w trakcie tlumaczenia

trzymaj sie

#25 monikag

monikag

Nowy użytkownik

• 12 postów
2
  • Kraków

Napisano 24 luty 2007 - 14:53

to twoje rozpoznanie jest albo bledne albo zrobilo sie bledne w trakcie tlumaczenia

dlaczego uważasz że jest błędne :confused:

#26 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9387 postów
3640
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 24 luty 2007 - 14:53

o jakiej statystyce myslisz?
lekarzy obecnie wyjezdzajacych?...jesli o tej to masz racje,ze jest zatrwazajaca ale popatrz kto wjezdza....glownie mlodziez,lekarze tuz po studiach,po LEP-ie,bez specjalizacji ......ze specjalistow wyjezdzaja glownie anestezjolodzy
i chirurdzy czyli lekarze w Polsce najnizej oplacani i de fakto wykonujacy najciezsza,najbardziej odpowiedzialna i stresujaca prace praktycznie bez zaplecza prywatnego gabinetu,a na swiecie najbardziej cenieni
i najwyzej wynagradzani.

czy to ze wyjezdza mlodziez uwazasz za mniej zatrwazajace???

mysle ze zeby nie zasmiecac tego forum NARCIARSKIEGO rozwazaniem nad naprawa polskiej sluzby zdrowia wal smialo na moj priv adres w skiforum i mozemy sie wymienic pogladami, ktore nie dla wszystkich tutaj zagladajacych, sa wazne, OK?:)

#27 Smith

Smith

Użytkownik

• 13 postów
  • Na forum od: 02.2007
2
  • Umiejętności: 2
  • N = 51°15'59,7'' = 51,26658° = 383775 m inaczej: Lublin, a dokładniej czechów

Napisano 24 luty 2007 - 16:26

ja miałem wypadek w maju 2005. jechałem na rowerze i jakiś IDIOTA potrącił mnie i nawet się nie zatrzymał. Bardzo mocno zaryłem w asfalt całą lewą stroną. miałem xxx naderwanych wiązadeł, później tj. w każdym szpitalu przychodzi się z jedną chorobą wychodzi się z kilkunastoma więc w moim przypadku nie było mowy tylko o złamaniu ręki i naderwaniu wiązadeł. cała lista:
-złamanie kości pod głowowej ramienia (L)
-naderwanie wiązadeł reki i nogi (L)
-rozrzedzenie kości
-obrzęk i zapalenie stawu kolanowego i biodrowego (L)
#zapalenie stawu biodrowego już kiedyś miałem i nie chodziłem

czego lekarze nie wymyślili prawie wszystko było do d..... . jak zdjęli mi gips okazało się ze nie mogę lewej reki wyprostować ani podnieść powyżej przepony. lekarze nie pomagali trzeba inne metody : Serwinka. Pomogła. ale bóle nie ustąpiły. ważne że ręka była sprawna. na kolano kazała robić okłady. trochę pomagały ale różnicy nie było.
jeszcze później znaleźli mi jeszcze sztywność biodra oczywiście lewego. teraz lekarza nie słuchałem bo i tak bym tego nie pojął. jedyna dobra wiadomość to to że mi się POWOLI polepsza a już prawie minęły 2 lata od wypadku. ten sam lekarz co mi mówił ze mi się polepsza podsuną mi pod nos narty. miał rację. dużo zabawy i pomaga.
Pozdro

#28 McCormick

McCormick

Użytkownik

• 29 postów
  • Na forum od: 02.2007
0

Napisano 24 luty 2007 - 17:17

sorki niewiem jak ci pomóc ale nie martw sie moja siostra też rozwaliła sobie kolano miała 3 tyg. gips i wszystko wruciło do normy.

#29 anita

anita

Zabanowany!

• PipPipPip
  • 347 postów
  • Na forum od: 10.2006
102

Napisano 24 luty 2007 - 17:22

czy to ze wyjezdza mlodziez uwazasz za mniej zatrwazajace???

mysle ze zeby nie zasmiecac tego forum NARCIARSKIEGO rozwazaniem nad naprawa polskiej sluzby zdrowia wal smialo na moj priv adres w skiforum i mozemy sie wymienic pogladami, ktore nie dla wszystkich tutaj zagladajacych, sa wazne, OK?:)

ok.juz wiecej nie zasmiecam forum:)
jeszcze tylko odpowiem na Twoje pytanie...oczywiscie,ze zatrwazajace jest to ze wyjezdza lekarska mlodziez,
napisalam to by pokazac Ci,ze glownie wzgledy ekonomiczne decyduja o wyjezdzie a nie do konca jest tak jak napisales :ze pozostaja tylko ci,ktorym nic sie nie chce, nie maja odwagi lub wiary we wlasne umiejetnosci
pozdr.
Anita

#30 monikag

monikag

Nowy użytkownik

• 12 postów
2
  • Kraków

Napisano 25 luty 2007 - 10:19

jedno (chyba ze masz oobydwa uszkodzone)

na szczęście w gipsie mam tylko jedną nogę, prawą

jan koval proszę napisz dlaczego uważasz że mam błędne rozpoznanie, zaczynam się martwić :rolleyes:

P.S.
Dziękuję wszystkim za słowa otuchy.
Trzymajcie kciuki we wtorek 27 lutego aby moja chwila prawdy była dla mnie łaskawa.

#31 Mańka

Mańka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 363 postów
21
  • Umiejętności: 8

Napisano 25 luty 2007 - 12:07

Monika vel "gipsiara"

Podobno najlepszy rezonans jest w szpitalu u Jana Pawła, przynajmniej tak mi zlecił lekarz, ja mimo wszystko miałam robiony w Prokocimiu (ale na NFZ), u Jana Pawła mozna robic prywtanie kosztuje 500 zł (chyba), ponad to w scan medzie jak juz tu ktos pisal, jesli bys musiala dlugo czekac mozna podzwonic po prywtanych klinikach i dopytac, bo tych miejsc jest wiele....:) co do kontrastu mi go nie podawali, na kolano zazwyczaj nie podaje sie kontrastu bo ma "duzy" obszar...., badanie robi sie na jedno kolano, a pozostala czesc ciala przykryli mi kocykiem :) chore kolano bylo zamkniete jkaby w takiej tubie i zimna nie bylo czuc... zycze szybkiego powrotu do zdrowia, powodzenia
mi polecano lekarza, ktory leczy w medycynie na Barskiej => Emil Staszków, postawił nie jednego na nogi, uprawiają sport bez łąkotek itd i maja sie swietnie, byl polecany mi przez mase osob, ktore dowiedzialy sie, ze mam cos z kolanem, lekarz podobno stosuje niekonwecjonalne metody, np ktos opowiadal, ze bolala go stopa i jedna z metod bylo chodznie w bucie wypchanym gazeta itp.... jest podobno skuteczny, ja wypowiem sie juz jak bede wiedziec co dalej i jak bede zdrowa :) w kazdym razie widac, ze zna sie bardzo dobrze na rzeczy
a co do 27 lutego to tez mam wizyte u lekarza... okaze sie co dalej

#32 temudzin

temudzin

Użytkownik

• PipPip
  • 227 postów
13
  • Kłodzko

Napisano 25 luty 2007 - 14:23

lol, tez mam wstepnie 27 lutego wizyte :D co to, zmowili sie czy jak? :o :D
Fischer RC4 WC SL + Salomon Course SF120 Czego chciec wiecej? :P

#33 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9387 postów
3640
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 25 luty 2007 - 14:43

na szczęście w gipsie mam tylko jedną nogę, prawą

jan koval proszę napisz dlaczego uważasz że mam błędne rozpoznanie, zaczynam się martwić :rolleyes:

P.S.
Dziękuję wszystkim za słowa otuchy.
Trzymajcie kciuki we wtorek 27 lutego aby moja chwila prawdy była dla mnie łaskawa.

no wlasnie nie powinienes sie martwic: jezeli by bylo to prawidlowe rozoznanie, to znaczy ze masz rozwalona dystalna cz k udowej i prox k piszczelowej co w zasadzie sie nie zdarza. zwykle masz ialbo jedno albo drugie. mozliwe ze masz tzw bruise (czyli stluczenie) chrzastki obu klykci ale to w zasadzie sie rozpoznaje na podst mri.

wniosek: nie martw sie na zapas i poczekaj co powie nast zdjecie i mri

wszystko jest mozliwe ale jezeli jestes osobnikiem w miare mlodym jest to wysoce nieprawdopodobne
trzymam kciuki:)

#34 monikag

monikag

Nowy użytkownik

• 12 postów
2
  • Kraków

Napisano 02 marzec 2007 - 19:09

temudzin i KamilaTS co u Was po wizycie u lekarza ?

ja wreszcie wiem co mi jest ... powiedzmy :rolleyes:
gips mi już ściągnięto, mam stabilizator i zwolnienie na kolejne 30 dni
diagnoza po USG: awulsyjne złamanie powierzchni bocznych kłykcia przyśrodkowego kości udowej i kłykcia bocznego kości piszczelowej
teraz czekam na MRI bo podobno ma więcej wyjaśnić :rolleyes:

#35 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9387 postów
3640
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 02 marzec 2007 - 19:36

ja wreszcie wiem co mi jest ... powiedzmy :rolleyes:
gips mi już ściągnięto, mam stabilizator i zwolnienie na kolejne 30 dni
diagnoza po USG: awulsyjne złamanie powierzchni bocznych kłykcia przyśrodkowego kości udowej i kłykcia bocznego kości piszczelowej
teraz czekam na MRI bo podobno ma więcej wyjaśnić :rolleyes:

stale ciekawy przypadek z ciebie...........to nie za bardzo ma sens: US sie nie sugeruj:)

#36 monikag

monikag

Nowy użytkownik

• 12 postów
2
  • Kraków

Napisano 02 marzec 2007 - 20:43

stale ciekawy przypadek z ciebie...........to nie za bardzo ma sens: US sie nie sugeruj:)

to prawda lekarz powiedział że jestem "ciekawym" przypadkiem :rolleyes:

mam nadzieję, żę MRI wyjaśni więcej :confused:

#37 Mańka

Mańka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 363 postów
21

Napisano 03 marzec 2007 - 09:47

bede miec artoskopie kolana..., ale to wszystko jak cos w dziale więzadła krzyżowe :P chyba czy jakos tak, bo tu ma byc o rezonansie :) wiec nie odbiegajmy od tematu

#38 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9387 postów
3640
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 03 marzec 2007 - 14:23

bede miec artoskopie kolana..., ale to wszystko jak cos w dziale więzadła krzyżowe :P chyba czy jakos tak, bo tu ma byc o rezonansie :) wiec nie odbiegajmy od tematu

czy to ma byc tzw diagnostyczna???

#39 Mańka

Mańka

Użytkownik

• PipPipPip
  • 363 postów
21

Napisano 03 marzec 2007 - 14:25

diagnostyczna tzn. ze po artroskopii stwierdzaja co ci jest? jesli tak to to nie diagnoistyczna, bo ja wiem co mi jest, i to beda "naprawiac", ewnetualnie to czego nie bylo widac od razu tez napraiwa

#40 mirekn

mirekn

Konto usunięte

• PipPipPipPipPipPip
  • 4153 postów
  • Na forum od: 01.2007
1157

Napisano 03 marzec 2007 - 14:45

diagnostyczna tzn. ze po artroskopii stwierdzaja co ci jest

Cała prawda ,prawda i G... prawda artroskopia to nie jest "diagnostyka".
mirek