Skocz do zawartości

Rezonans Magnetyczny


temudzin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[quote name='mariaa'][QUOTE=jan koval;64048
.. edukacje w ortopedii w czasie szkoly medycznej wiec jest w pewnym stopniu wtajemniczona:

ogolnie:
to tak jak kazdy zna sie na pilce noznej bo kiedys ją kopal: tez pewien stopien wtajemniczenia: a sa trenerami???

poza tym odebrala dosc szczegolowa edukacje nt ACL i kolana ode mnie, a ja to robie na co dzien.

to chyba nie ma nic wspolnego ze sposobem przekazywania uzyskanych info.
przepraszam ale moim zdaniem, autorytatywnych wypowiedzi moga udzielac specjalisci: w tym temacie - ortopeda :)

zdrowie jest tylko jedno:)[/QUOTE]


masz racje ale nie rozumiem sensu tej wypowiedzi: wszystko co powiedzialas jest logiczne, anita powiedziala ze jest nie-ortopeda ale zna temat acl prawdopodobie dosc gleboko: ona absolutnie zaznacza ze tego nie robi wiec chyba jest w porzadku?//
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mariaa'][quote name='jan koval'][quote name='mariaa']


masz racje ale nie rozumiem sensu tej wypowiedzi:

coz. ja w sumie sensu twoich odstatnich dwoch wypowiedzi tez nie...
ani dlaczego sie pojawily.
pisalam o sposobie wypowiadania a ty rozwijasz watek wyksztalcenia i twoich prywatnych odniesien do tego.
i na tym koncze ten temat.[/QUOTE]

tak a propos: watek maja prawo zakonczyc tylko pewne osoby z tego forum........
i prosze nie zmieniaj tego forum, ktore jest prowadzone w sposob niemal idealny, na prywatna wojne podjazdowa: to forum jest o narciarstwie i problemach z nim zwiazanym: na tym forum staramy sie schowac swoje ego, a niemal wszysscy zabierajacy glos tutaj staraja sie byc mili i przyjazni dla innych. proponuje podtrzymanie teakieej atmosfery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam do Ciebie pytanie,przeszczep miałem pobrany ze ściegien m.polsciegnistego i smukłego i w tych okolicach,a także na piszczeli (ponizej guzowatosci) nie mam dokładnego czucia,to jakim czasie to ustapi...? wiadomo-struktury Golgiego i wyciecie czesci sciegien na pewno w jakims stipniu uposledzi czucie proprioceptywne (poza tym zabieg wyk.był w niedokrwieniu przez ok 2 godz.),pytanie tylko na jak długo,ale juz widze,że po czesci juz to ustepuje...z gory dzieki :)

powrot czucia zwykle zajmuje do nawet 2 lat masz racje: proprioception to jest key word w rehab: dotyczy to nie tylko hamstrings ale pw kolana: zerwane acl rowniez obniza proprioception i wymaga treningu zeby to wrocilo. ja robie coraz wiecej acl z allografts wlasnie zeby zmniejszyc skutkipobrania przeszczepu. (no i mozna wszystko zrobic 20 min szybciej), wiesz ze (to powinien ci powiedziec lekarz przed operacja) ze hamstrings odzyskuja ok 95% swoje sily sprzed zabiegu: nigdy 100%......... byl pare prac pokazujacych piekne obrazy mri odbudowanych hamstrings po pobraniu ale realia sa takie jakie sa 95% i nie wiecej. to bylo jedna z przyczyn dla ktorej przed double bundle allografts, jezeli byl ktos kto naprawde zyl ze sportu, to raczej robilo sie BPTB (patella tendon) raczej niz hamstrings zycze powodzenia w rehab: jezeli masz jakies pyt to wal smialo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

…miałem jeszcze usuwany fragment łąkotki i jakiś magiczny osteofit na kłykciu („usuniecie osteofitu z krawędzi przymaziowkowej kłykcia udowego przysrodkowego”) Do tej pory myślałem,ze osteofity tworza się w obrebie kręgosłupa np.przy zzsk… Wiem,że są to już sygnały zwyrodnieniowe,ale czy teraz po jego usunięciu , będzie już ok.? czy po jakimś czasie znowu takie cos się pojawi…? Mam jeszcze prosbe,czy mógłbyś polecic jakis dobry lek na poprawe kondycji,odzwywienie i ogolna regeneracje stawow (zwłaszcza po rekonstrukcji). Jest strasznie duzo roznych "specyfikow" o podobnym składzie – od glukozaminy po biosiarke…co wybrać? Dzieki. pozdrawiam

jedynie glucosamine i to tylko w stawach kolanowych, powoduje poprawe zmian zwyrodnieniowych osteofity moga nie odtworzyc sie ponownie gdyz mechanika stawu jest teraz inna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 tyg. po zabiegu.Od piatku wg zalecen cwicze zgiecie (ale naprawde delikatnie).Mam juz 50 stopni i troche mnie to niepokoi, czy to nie za duzy zakres,jak na 2 tydz. od zabiegu??? Nie było szans na to,zebym uszkodził ten przeszczep

nie za duzo:mozesz zdecydowanie wiecej i powinienes:ale uwazaj: badz pewny ze osiagasz pelny wyprost to znacznie wazniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sokey']Mam takie wrażenie,że dalej golen delikatnie wysuwa sie wzgledem uda... hm nie jest to dobry znak ale poczekaj jeszcze z panikowaniem zanim porzadnie nie wycwiczysz kolana: za bardzo naprezony przeszczep tez nie jest za dobry wybacz,ze cały czas o cos pytam,ale kontrole mam dopiero za jakies 3 tyg. btw:jestes ortopedą? tak nie wiem ale twoj ortopeda powinien byc bardziej doistepny i wyjasnic pewne sprawy przed operacja trzymam kciuki, mam nadzieje ze nast sezon spedzisz na stoku:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
[quote name='sokey'][quote name='jan koval'] Byłem na kontroli i jak na 4 tydz.po zabiegu,wszystko jest ok:) Juz własciwie chodze bez kul,wysiek jeszcze jest,ale licze,ze po fizykoterapii (laser i pm) troche sie wchłonie. Zastanawiam się nad jakims lekiem,moze traumeel s w tabletkach(po wczesniejszym skreceniu bardzo mi to pomogło)... a własnie co myslisz o Hyalganie,opłaca sie inwestowac te zastrzyki? dzieki pozdrawiam[/QUOTE] jezeli jestes mlody hyalgan nie ma sensu: wiem ze w polsce lek staraja sie (prawdopodobnie pod presja firm farmaceutycznych) forowac rzeczy ktorych nie powinni: hyalgan dla mlodych ludzi to wlasnie jeden z przykladow: pamietaj o lodzie po kazdej sesji rehab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
To i ja sie pochwale. Jestem juz po zabiegu :D moze nie juz - dopiero jestem po zabiegu gdyz minelo 1,5roku. Ale jak juz kiedys pisalem zle dobralem lekarzy - same niedolegi :) w sumie na dobre mi to wyszlo, bo zamiast sportem zajalem sie nauka i sa efekty. Ale mniejsza z tym. Okazalo sie, ze ACL jest cale (kawalek uszkodzonej lakotki, czy czegos tam innego z rzepki zaslanialo ACL na rezonansie i wygladalo na zerwane), wiec jeden problem z glowy :) lakotka o charakterze uchwytu od wiaderka (czy jakos tak) usunieta, i to kawalek pobocznej, ktory podobno nie powinna nic przeszkadzac bo jest gdzies z boku i nie jest tak strasznie :) oprocz tego nawiercona chrzestna, i teraz czekam 3tyg. na regeneracje. a teraz pytanie: czy powinienem odpuscic jezdzenie na tykach? mecze sie z tym pytaniem juz od jakiegos czasu. z nart nie zrezygnuje na pewno bo je kocham :D ale sie zastanawiam czy jest jeszcze sens startowac i ryzykowac. Tymbardziej, ze waze 90kg, sa bardzo duze predkosci na treningach/zawodach, latwo o wywrotke i odnowienie urazu itd... ehhh ehhhhh Jan Koval: jak zagladasz tutaj ejszcze czasami to napisz mi jaka rehabilitacje proponujesz teraz zrobic. Na razie jestem 1tydzien po zabiegu, sam w domu cwicze (tzn. zginam na ok. ponad 90 stopni, napinam caly czas miesnie, itd.). No i jem galaretki, galarety, odnovity :) czy proponujesz zaczac juz chodzic na jakies pola magnetyczne itp.? sciagniecie szwow mam za 1tydz. Anna55: z Krakowa masz niedaleko do Żor, a tam miesci sie Sport-klinika. Sami specjalisci :) polecam bardzo, gdybym mogl sie cofnac w czasie to tez bym od razu tam pojechal a ja tracilem czas na moje okolice i wroclaw. Pozdr.

Użytkownik temudzin edytował ten post 21 lipiec 2008 - 13:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Ktoś się orientuje, czy we Wrocławiu jest jakaś placówka poza tą na stadionie olimpijskim, która robi rezonans magnetyczny ale małoobrazkoowy? Na stadionie mają machinę specjalnie stworzoną do diagnostyki kolan, ale niestety raz - idą na urlop właśnie 2 tygodniowy, a dwa - nie ma szans na badanko ze skierowania. (Koszt badania 450zł.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje, czy we Wrocławiu jest jakaś placówka poza tą na stadionie olimpijskim, która robi rezonans magnetyczny ale małoobrazkoowy? Na stadionie mają machinę specjalnie stworzoną do diagnostyki kolan, ale niestety raz - idą na urlop właśnie 2 tygodniowy, a dwa - nie ma szans na badanko ze skierowania. (Koszt badania 450zł.)

http://www.nfz-wrocl...&ul=02&typ=7250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...