Skocz do zawartości

Rezonans Magnetyczny


temudzin

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze to dobre miejsce na ten temat. Wielu narciarzy czesto ma problemy ze stawem kolanowym, ktorych nie mozna zdiagnozowac w inny sposob... Moze sie komus przydadza takie informacje (jak np. MI TERAZ BARDZO SA POTRZEBNE!!!! :confused: ) - Gdzie we Wroclawiu mozna zrobic rezonans magnetyczny kolana od zaraz!!?? wczoraj mialem powazny upadek i sobie kolano rozwalilem, dzisiaj najpozniej jutro musze zrobic rezonans jezeli mysle jeszcze o czynnym uprawianiu sportow, bo z USG nic nie wyniklo, gdyz staw byl zalany krwia i trudno bylo cos zlokalizowac :mad: POMOCY!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gdzies na tylach dworca, w okolicach ul. Dyrekcyjnen jest taki maly budeynek, a w nim Centrum Informacji Medycznej... Tam wszystkiego sie dowiesz... Niestety dokladnego adresu nie pamietam (potrafie tam dojechac) ale jak wpiszesz ta nazwe w google.pl to raczej znajdziesz namiary... Dla ulatwienia - naprzeciwko jest Dolnoslaski Osrodek Doskonalenia Nauczycielskiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolnośląski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ul.Joannitów 6 50-525 Wrocław tel.(0-71) 374-71-00 - informacja dolnośląska tel.(0-71) 374-72-01 tel.(0-71) 374-73-01 tel.(0-71) 94 88 - dolnośląska infolina tel.(0-71) 372-68-16 - Informacja medyczna 0800-392-976 - ogólnopolska infolinia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to dobre miejsce na ten temat. Wielu narciarzy czesto ma problemy ze stawem kolanowym, ktorych nie mozna zdiagnozowac w inny sposob... Moze sie komus przydadza takie informacje (jak np. MI TERAZ BARDZO SA POTRZEBNE!!!! :confused: ) - Gdzie we Wroclawiu mozna zrobic rezonans magnetyczny kolana od zaraz!!?? wczoraj mialem powazny upadek i sobie kolano rozwalilem, dzisiaj najpozniej jutro musze zrobic rezonans jezeli mysle jeszcze o czynnym uprawianiu sportow, bo z USG nic nie wyniklo, gdyz staw byl zalany krwia i trudno bylo cos zlokalizowac :mad: POMOCY!!!!

Współczuje Ci szczerze! Tymbardziej, że rozumiem Twój ból i cierpienie, tak się nieprzyjemnie złożyło że 10 dni temu moja żona miała dość poważny uraz kolana. Jeśli chodzi o rezonans to w szpitalu na ul. Traugutta jest jeden i jeszcze chyba na ul.Poświętnej, ale nie jestem pewny.

Gdzies na tylach dworca, w okolicach ul. Dyrekcyjnen jest taki maly budeynek, a w nim Centrum Informacji Medycznej... Tam wszystkiego sie dowiesz... Niestety dokladnego adresu nie pamietam (potrafie tam dojechac) ale jak wpiszesz ta nazwe w google.pl to raczej znajdziesz namiary... Dla ulatwienia - naprzeciwko jest Dolnoslaski Osrodek Doskonalenia Nauczycielskiego...

Chemik- czy masz na myśli Dolnośląski Oddz. NFZ? [ ... i Borowina już odpowiedziała]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze taki temat powstal, niekiedy ludzie mysla, ze mieli usg i ok, a ja sama na swoim przykladzie moge podac, ze po usg wyszlo, ze ACL mam uszkodzone a po rezonanasie jescze wiezadlo poboczne przysrodkowe i lakotka..... gdybym pozostala przy samym usg kto wie co by bylo z nieleczona kontuzja...a wlasciwe tylko 1 czescia kontuzji a chora lakotka itp....rezonans jest konieczny najczesciej w takich przypadkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zaraz bede dzwonil. Najgorsze jest to, ze taki rezonans kosztuje min. 400zl., a i tak czeka sie na niego po kilka tygodni (prywatnie), a na skierowanie nawet pare/kilka miesiecy :confused: :( nie moge tyle czekac, nie wiem co zrobic... zaraz bede dzwonil na informacje medyczna, jeszcze raz thc :) rob74: a ile czekala na zrobienie tego rezonansu? dzwonilem na traugutta juz wczesniej, kosztuje od 450-600zl. i czeka sie do polowy marca :| a z zona wszystko ok? Kamila: a Ty bylas prywatnie czy na skierowanie? mialas antroskopie? ile czekalas? i jak idzie leczenie? :) edit: Mala rada ode mnie: nie sluchajcie do konca lekarzy. Chca oszczedzac a czym sie da i ile sie da. Od dwoch lekarzy dostalem diagnoze: 'na rtg nie widac zadnych zmian, wiec pewnie jakies wiazania sie pourywaly. Ma pan stabilizator? tak? to prosze nosic. Nie trzeba niczym smarowac, zagoii sie.' tylko, ze jest jedno ale... rozerwane wiazadla (te dwie nitki ktore potem powstaja) caly czas sie kurcza i w koncu nie mozna ich zregenerowac nawet operacyjnie. Wiec metoda w nfz jest taka, zeby wyleczyc kolano i dopiero wtedy zobaczyc czy sa jakies powiklania tej kontuzji jak np. rozwalone wiazadla. Sam prywatnie poszedlem dzisiaj na usg kolana (chirurg nie chcial dac skierowania, brak funduszy itd.) a tam koles powiedzial, ze sa rozerwane jakies wiazadla - niestety nie moze zlokalizowac jakie gdyz jest duzo krwi w stawie, ale przypuszcza, ze to krzyzowe i poboczne, oraz jedyna opcja teraz to rezonans i antroskopia, ale trzeba to zrobic bardzo szybko. Dzwonie do wszystkich klinik jakie udaje mi sie znalezc i co? nie ma terminow (prywatnie, nie wspominajac o skierowaniu, wtedy to juz calkiem...) no i co do cholery robic? czynnie uprawiam wiele sportow. Bardziej pro uprawiam pilke nozna, a w nartach tez troche trenowalem. Bleh, przeraza mnie nasza sluzba zdrowia :( taki przypadek (dla mnie jest bardzo wazny), ale przeciez tez czesto sie zdarza, ze ludzie z choroba bardzo zagrazajaca zyciu leza po kilka miesiecy w sziptalach i czekaja na operacje (oczywiscie mala lapoweczka by zalatwila sprawe, ale z czego Ci ludzie maja ja dawac :mad: ) bleh, po prostu zenua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezonanas kosztuje mniej wiecej 500 zl prywtanie przynajmniej w krk i jesli kontrast potzrebny to 100 zl wiecej, mi nie potrzeba bylo kontarstu mozliwe ze u ciebie tez to nie bedzie konieczne bo kolano jest dosc duze, wiem, ze np jak sie bada palca u stopy albo cos tego typu podaja na pewno kontarst a z kolanem to pewnie roznie, w kazdym razie ja nie potrzebowalam, mialam isc prywatnie, w krk praktycznie sie nie czeka jesli sie idzie prywatnie, ewentulanie kolo tygodnia(zazwyczaj, czasem ciut dluzej lub krocej), jednak lekarz powiedzial zeby zalatwic skierowanie najlpierw do ortopedy ( bo do ortopedy chodze prywatnie) a on da na rezonans i tata mi jakos wtykal po znajomosciach, jakas znajoma zalatwila :) a co do leczenia to nie wiem czy artroskopia czy nie rekonrtukcja bo mozliwe, ze w moim wieku to bedzie lepszym rozwiazaniem, bo tak to mozliwe sie czesciej odnawiac (wiadomo, ze kolano to kolano i po kontuzji juz zawsze bedzie inaczej i bedzie ono bardziej narazone)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rob74: a ile czekala na zrobienie tego rezonansu? dzwonilem na traugutta juz wczesniej, kosztuje od 450-600zl. i czeka sie do polowy marca :| a z zona wszystko ok?

Dzięki, coraz lepiej. Nie korzystaliśmy teraz z rezonansu. Mieliśmy wypadek na nartach w Austrii, w żonę wjechała od tyłu inna kobieta z dużą prędkością. Następnego dnia odbyła się operacja przytwierdzenia kłykcia międzystawowego wiązadła ACL, ma piękny tytanowy wkręt. A wszystko to na EKUZ (NFZ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, coraz lepiej. Nie korzystaliśmy teraz z rezonansu. Mieliśmy wypadek na nartach w Austrii, w żonę wjechała od tyłu inna kobieta z dużą prędkością. Następnego dnia odbyła się operacja przytwierdzenia kłykcia międzystawowego wiązadła ACL, ma piękny tytanowy wkręt. A wszystko to na EKUZ (NFZ).

to jest standard w tzw cywilizowanych krajach.......... zycze twojej malzonce szybkiego powrotu...............na narty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zbyszek'][quote name='jan koval']to jest standard w tzw cywilizowanych krajach.......... Kamila miala wypadek w Austrii? nie rozumiem komu ma to slużyć takie wielokrotne podkreslalnie o tych cywilizowanych krajach????? czy to w jakis sposob tobie pomaga??????[/QUOTE] bo stale jest ogromna przepasc miedzy ortopedia [polska (ktora ma duze zaslugi ale nie takie jakie chcielibysmy widziec) aortopedia , zwlaszcza sportowa, w wyzej stojacych panstwach: nie pisze dlatego zeby poglebic polskie kompleksy: zal mi po prostu ludzi ktorzy sa poddawani niepotrzebnym zabiegom lub traktowanym za pomoca gipsu w sytuacji, kiedy np operacja, miimo ze jest metoda inwazyjna, zapewnia zdecydowanoe lepsze warunkip powrotu do pelnej sprawnosci.... i niestety taka sytuacja bedzie nadal, zwlaszcza w kraju z ktorego co zdolniejsi lekarze wyjezdzaja gdzie indziej, bo "gdzie indziej" moga zyc po ludzku.... w takiej sytuacji, czy chcesz czy nie w to uwierzyc, w kraju polskim zostaja ci , ktorzy nie maja odwagi, wiary w swoj potencjal, lub tacy ktorym sie nie chce nic zmieniac..... taka jest sytuacja i ty tego nie zmienisz.... i oczywiscie dodam zaraz ze osobiscie znam wielu wspanialych lekarzy praktykujacych w polsce, ale sytuacja nie jest dobra........ jak tak czytam (zajrzyj np do forum w gazecie wyborczej nt artroskopii) wypowiedzi ludzi "uszkodzontych" na nartach i w jaki sposob ich leczono, to wybcz, obraz nie moze byc rozowy i optymistyczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='jan koval'][quote name='zbyszek'] bo stale jest ogromna przepasc miedzy ortopedia [polska (ktora ma duze zaslugi ale nie takie jakie chcielibysmy widziec) aortopedia , zwlaszcza sportowa, w wyzej stojacych panstwach: nie pisze dlatego zeby poglebic polskie kompleksy: zal mi po prostu ludzi ktorzy sa poddawani niepotrzebnym zabiegom lub traktowanym za pomoca gipsu w sytuacji, kiedy np operacja, miimo ze jest metoda inwazyjna, zapewnia zdecydowanoe lepsze warunkip powrotu do pelnej sprawnosci.... i niestety taka sytuacja bedzie nadal, zwlaszcza w kraju z ktorego co zdolniejsi lekarze wyjezdzaja gdzie indziej, bo "gdzie indziej" moga zyc po ludzku.... w takiej sytuacji, czy chcesz czy nie w to uwierzyc, w kraju polskim zostaja ci , ktorzy nie maja odwagi, wiary w swoj potencjal, lub tacy ktorym sie nie chce nic zmieniac..... taka jest sytuacja i ty tego nie zmienisz.... i oczywiscie dodam zaraz ze osobiscie znam wielu wspanialych lekarzy praktykujacych w polsce, ale sytuacja nie jest dobra........ jak tak czytam (zajrzyj np do forum w gazecie wyborczej nt artroskopii) wypowiedzi ludzi "uszkodzontych" na nartach i w jaki sposob ich leczono, to wybcz, obraz nie moze byc rozowy i optymistyczny.[/QUOTE] Hmm, niechce sie tu wdawac w jakieś spory bo to nie pasuje do tego Forum a tym bardziej do tego Tematu. - ale proponowałbym ci Jan abys troche przesledził historie medycyny i dowiedział się co nie co o rożnych jej dycyplinach. np. Ortopedii i med. sportowej. Jeśi nie doceniasz np. tych dyscyplin: to proponuje się zapoznać z biografiamii i wkładem naukowym takich ludzi o nazwiskach: Dega, Dziak, Koszla czy Gruca. Pozdrawiam i wróccie do pierwotnego tematu bo to co piszecie zupełnie tu nie pasuje. Zycze szybkiego powrotu do zdrowia mniej nerwów, super szusowania i spotkania na stoku :) :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wracajac do twojej sprawy, Temuddin: nie martw sie. moze nie potrzebujesz operacji

Dzieki za slowa otuchy... Spanikowalem strasznie, bylem juz u 4 lekarzy i kazdy co innego mi gada. Ostatniemu ufam najbardziej, a on powiedzial ze moze dokladniej zbadac kolano dopiero za ok. tydzien jak juz zejdzie woda, krew i plyn. Wtedy tez zobaczymy co dalej... :| mam nadzieje, ze operacja nie bedzie potrzebna, bo nie lubie jak mnie kroja :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słysząc o kłopotach z badaniami w ramach NFZ wolę sama prywatnie zrobić rezonans, stąd moje pytanie: - gdzie można w Krakowie szybko zrobić takie badanie? - jaki jest koszt rezonansu magnetycznego na kolano? - czy rezonans kolana robi się z kontrastem? - czy badanie robi się na jedno czy na dwa kolana? dzięki za wszelkie info :) Monika vel "gipsiara"

Zacytuje, co mi napisal uzytkownik Szils, ktory tez mial niedawno uraz kolana. -'Niewiem z jakiego miasta jestes jesli z Krakowa najlepsi goscie od kolana sa albo w scanmedzie albo w szpitalu wojskowym na wroclawskiej.' :) -w krakowie nie pytalem sie, ale mysle, ze sa to podobne ceny jak we wroclawiu: 400-600zl. (zalezy gdzie i czy z kontrastem) -zalezy od przypadku -na jedno, za drugie kolano chyba znowu by trzeba placic :P Wracaj do zdrowia Moniko!!!! Ja bylem wczoraj prywatnie u kolejnego lekarza, poprzepisywal mi troche lekow plus cos do spryskiwania i powiedzial, zebym sie z nim skonsultowal w przyszlym tyg. jak plyn i krew zejdzie ze stawu - wtedy sie pomysli co dalej. Mowil tez, ze operacji i tak nie mozna robic zaraz po urazie tylko trzeba troche odczekac :confused: no ale juz raz mi pomogl z kolankiem, wiec mu ufam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy rezonans kolana robi się z kontrastem? mri kolana w zasadzie robi sie bez kontrastu, zupelnie inaczej np z barkiem gdzie co najmnije 50%mri jest po podaniu kontrastu do stawu - czy badanie robi się na jedno czy na dwa kolana? jedno (chyba ze masz oobydwa uszkodzone) to twoje rozpoznanie jest albo bledne albo zrobilo sie bledne w trakcie tlumaczenia trzymaj sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jakiej statystyce myslisz? lekarzy obecnie wyjezdzajacych?...jesli o tej to masz racje,ze jest zatrwazajaca ale popatrz kto wjezdza....glownie mlodziez,lekarze tuz po studiach,po LEP-ie,bez specjalizacji ......ze specjalistow wyjezdzaja glownie anestezjolodzy i chirurdzy czyli lekarze w Polsce najnizej oplacani i de fakto wykonujacy najciezsza,najbardziej odpowiedzialna i stresujaca prace praktycznie bez zaplecza prywatnego gabinetu,a na swiecie najbardziej cenieni i najwyzej wynagradzani.

czy to ze wyjezdza mlodziez uwazasz za mniej zatrwazajace??? mysle ze zeby nie zasmiecac tego forum NARCIARSKIEGO rozwazaniem nad naprawa polskiej sluzby zdrowia wal smialo na moj priv adres w skiforum i mozemy sie wymienic pogladami, ktore nie dla wszystkich tutaj zagladajacych, sa wazne, OK?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słysząc o kłopotach z badaniami w ramach NFZ wolę sama prywatnie zrobić rezonans, stąd moje pytanie: - gdzie można w Krakowie szybko zrobić takie badanie? - jaki jest koszt rezonansu magnetycznego na kolano? - czy rezonans kolana robi się z kontrastem? - czy badanie robi się na jedno czy na dwa kolana? dzięki za wszelkie info :) Monika vel "gipsiara"

Podobno najlepszy rezonans jest w szpitalu u Jana Pawła, przynajmniej tak mi zlecił lekarz, ja mimo wszystko miałam robiony w Prokocimiu (ale na NFZ), u Jana Pawła mozna robic prywtanie kosztuje 500 zł (chyba), ponad to w scan medzie jak juz tu ktos pisal, jesli bys musiala dlugo czekac mozna podzwonic po prywtanych klinikach i dopytac, bo tych miejsc jest wiele....:) co do kontrastu mi go nie podawali, na kolano zazwyczaj nie podaje sie kontrastu bo ma "duzy" obszar...., badanie robi sie na jedno kolano, a pozostala czesc ciala przykryli mi kocykiem :) chore kolano bylo zamkniete jkaby w takiej tubie i zimna nie bylo czuc... zycze szybkiego powrotu do zdrowia, powodzenia mi polecano lekarza, ktory leczy w medycynie na Barskiej => Emil Staszków, postawił nie jednego na nogi, uprawiają sport bez łąkotek itd i maja sie swietnie, byl polecany mi przez mase osob, ktore dowiedzialy sie, ze mam cos z kolanem, lekarz podobno stosuje niekonwecjonalne metody, np ktos opowiadal, ze bolala go stopa i jedna z metod bylo chodznie w bucie wypchanym gazeta itp.... jest podobno skuteczny, ja wypowiem sie juz jak bede wiedziec co dalej i jak bede zdrowa :) w kazdym razie widac, ze zna sie bardzo dobrze na rzeczy a co do 27 lutego to tez mam wizyte u lekarza... okaze sie co dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście w gipsie mam tylko jedną nogę, prawą jan koval proszę napisz dlaczego uważasz że mam błędne rozpoznanie, zaczynam się martwić :rolleyes: P.S. Dziękuję wszystkim za słowa otuchy. Trzymajcie kciuki we wtorek 27 lutego aby moja chwila prawdy była dla mnie łaskawa.

no wlasnie nie powinienes sie martwic: jezeli by bylo to prawidlowe rozoznanie, to znaczy ze masz rozwalona dystalna cz k udowej i prox k piszczelowej co w zasadzie sie nie zdarza. zwykle masz ialbo jedno albo drugie. mozliwe ze masz tzw bruise (czyli stluczenie) chrzastki obu klykci ale to w zasadzie sie rozpoznaje na podst mri. wniosek: nie martw sie na zapas i poczekaj co powie nast zdjecie i mri wszystko jest mozliwe ale jezeli jestes osobnikiem w miare mlodym jest to wysoce nieprawdopodobne trzymam kciuki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temudzin i KamilaTS co u Was po wizycie u lekarza ? ja wreszcie wiem co mi jest ... powiedzmy :rolleyes: gips mi już ściągnięto, mam stabilizator i zwolnienie na kolejne 30 dni diagnoza po USG: awulsyjne złamanie powierzchni bocznych kłykcia przyśrodkowego kości udowej i kłykcia bocznego kości piszczelowej teraz czekam na MRI bo podobno ma więcej wyjaśnić :rolleyes:

stale ciekawy przypadek z ciebie...........to nie za bardzo ma sens: US sie nie sugeruj:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...