Skocz do zawartości

PKP I Przewóz Nart


Lutek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze kladlem sprzet na polke na bagaz. Chyba jest to najlepsze rozwiazanie bo caly czas masz narty na oku, a tak dokladnie to nad glowa:)

No ok, ale czy to innym nie przeszkadzało? W jakiś sposób je mocowałeś? I czy leżały one poziomo wzgledem półki czy poprzez dwie półki..:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kładziesz narty na półce przy ściance przedziału (raczej nie wybieraj wagonów bez przedziałów) i kładziesz na narty, albo koło nart. Wtedy bagaż zabezpiecza narty przed: 1. złodziejami 2. przesunięciem inna metoda to położenie nart pod kanapą - jak siedziesz przy drzwiach, to masz dużą pewność, że nikt ich nie zabierze. To są najlepsze miejsca do przewożenia nart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kładziesz narty na półce przy ściance przedziału (raczej nie wybieraj wagonów bez przedziałów) i kładziesz na narty, albo koło nart. Wtedy bagaż zabezpiecza narty przed: 1. złodziejami 2. przesunięciem inna metoda to położenie nart pod kanapą - jak siedziesz przy drzwiach, to masz dużą pewność, że nikt ich nie zabierze. To są najlepsze miejsca do przewożenia nart.

Dobrze ujete, ja stosuje ta pierwsza metode, jedynie plecak z butami czasem klade pod siedzenie. A polki sa tak zrobione ze nie powinno z nich nic zleciec. W wagonach bez przedzialow jest tak samo, wiec jak dla mnie nie ma roznicy. Raz mi sie tylko zdarzylo ze nie bylo polek bo ktos je podprowadzil...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam doświadczenie: nie ma żadnych pomieszczeń w pociągu na przechowanie nart podczas podróży jeżeli masz fart (jak nie ma ludzi w przedziale) to wrzucisz sprzęt na górną półkę. a jak masz narty dłuższe niż 180 cm, to nie ma opcji żeby się zmieściły. a w ICC to już katastrofa, górne leżaki są jeszcze krótsze. ale za to nie płacimy za dodatkowy bagaż. jeżeli chodzi o zabezpieczenie to raczej nie trzeba nart jakoś specjalnie wiązać bo zabezpieczają je wiązania (już to przetestowałem w drodze do warszawy i spowroten) pozdro ze szczecina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a widzisz, wszystko da się przewieźć jak się chce ;)

Spoko :) Do tego plus że byłem sam w przedziale z siostrą :) Poprostu zasłoniłem zasłonki:p I od Wrocławia az po Zakopane jechalismy sami :) Może opiszę troszkę o podrózy. Więc wyjazd z Poznania około 19:40. Potem dośc szybko mijała podróż. Za chwilę był juz Wrocław. Pociąg na trasie jdzie naprawdę baaardzo szybko. Około godziny 3-4 byiśmy w Bielsko- Białej. Potem już jest po podróży. Pociag z samej Bielskiej ciagnie się aż 3 godziny do Zakopanego. Jedzie z jakies 50 km/h. Dopiero od Chabówki znowu depnął :) Jeżeli miał bym wybierac jazdę 13 h PKS-em a 10 h jazdą pociagiem ( i to przez NOC ) to yyyy. Sami odpowiedźcie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: teraz w każdym przedziale (nawet 2 klasa) są po dwa gniazdka elektryczne na 230 V z wygrawerowanym laptokiem, a kur zapiał nart nawet w pionie nie przewieziesz. jak się spytałem konduktorki gdzie mam nartki położyć czy postawić to mi powiedziała że na górną półkę a że były pozajmowane to musiałem zrobić przemeblowanie. śmiesznie to wyglądało bo pociąg już w ruchu moja torba z butami i druga z ciuchami na korytarzu ja z nartami w ręku w przedziale i jeszcze ludziom walizki testuje. skandal i tyle , ( jak bym miał laptopa albo ładowarkę do komórki to bym się podłączył chociarz) pozdro ps. jak maz nartki ze 180 cm to lepiej je wysłać kurierem prosto na stok pozdro robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
Dodatkowe połączenia z Zakopanem :) · 30/31 grudnia 2008 r. – dodatkowy pociąg relacji Gdynia – Zakopane (odjazd ze stacji Gdynia Główna o godz. 19.35; ze stacji Warszawa Centralna o godz. 1.25; ze stacji Kraków Gł. Osob. o godz. 4.48; przyjazd do Zakopanego o godz. 8.25) · 02/03 stycznia 2008 r. – dodatkowy pociąg relacji Zakopane – Gdynia (odjazd z Zakopanego o godz. 19.40; ze stacji Kraków Gł. o godz. 22.59; z Warszawy Centralnej o godz. 2.08; przyjazd do Gdyni Gł. o godz. 7.08) · 02/03 stycznia 2008 r. – dodatkowy pociąg relacji Zakopane – Warszawa Wsch. · 03 stycznia 2008 r. – dodatkowy pociąg relacji Zakopane – Warszawa Wsch. · 03/04 stycznia 2008 r. – dodatkowy pociąg relacji Zakopane – Gdynia (odjazd z Zakopanego o godz. 19.40; ze stacji Kraków Gł. o godz. 22.59; z Warszawy Centralnej o godz. 2.08; przyjazd do Gdyni Gł. o godz. 7.08) · 03/04 stycznia 2008 r. – dodatkowy pociąg relacji Zakopane – Warszawa Wsch. · 04 stycznia 2008 r. – dodatkowy pociąg relacji Zakopane – Warszawa Wsch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

solidnie zawinełem narty pianką dylatacyjną :D wiązania, przody i tyły 2 razy :D idealnie zmieściły mi się 2 pary do pokrowca gdzie jeszcze napchałem pianki gdzie to możliwe i jest super :) myślę że są 100% bezpieczne kłódeczki kupione, w Val di Sole świeży opad właśnie bo od soboty no od niedzieli liczę na lampę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...