Skocz do zawartości

Śmig


PEEM

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 339
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

AndRand, to nie tak, bo:
- to nie są tłumaczenia, jeśli wątpliwym zbiegiem okoliczności okazałoby się, że polska definicja jest tłumaczeniem, to biję pokłony dla tłumacza za bardzo zgrabne ujęcie tematu,
- mound, bump, mogul to są wybrzuszenia,
- mulda to wgłębienie (genezy znaczenia tego terminu nie rozumiem, ale akceptuję, z zastrzeżeniem, że termin coraz częściej rozumiany jest właśnie jako wybrzuszenie).

Czyli po raz kolejny: słownikowym odpowiednikiem terminów „mound, bump, mogul” w języku polskim jest „mulda”, choć bliższe przyglądnięcie się tematowi wyraźnie pokazuje, że nie ma to większego sensu, bo z górki ktoś kiedyś zrobił dołek. Najprawdopodobniej miał ku temu dobre powody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumuję moje uczestnictwo w wątku starym dowcipem.

 

Mąż pyta żonę:

- Dlaczego ty zawsze odcinasz koniec szynki, jak wkładasz ją do brytfanny? No, powiedz mi, dlaczego? Ja tego nie rozumiem.

- Jak to dlaczego, przecież tak się robi.

- Co to znaczy: się robi?

- No, tak się robi.

- Ale dlaczego tak się robi?...

Wreszcie żona mówi:

- Moja mama zawsze tak robiła.

Mąż poszedł do mamy. (Mężczyzna w takiej sytuacji potrafi być wytrwały i dociekliwy)

- Mamo, dlaczego ty zawsze odcinałaś koniec szynki, jak wkładałaś ją do brytfanny?

- No, jak to, to normalne.

- No, ale konkretnie, powiedz mi, dlaczego?

- Nie wiem, pewnie dlatego, że moja mama tak robiła.

Dotarli do babci i pytają:

- Babciu, dlaczego ty obcinałaś koniec szynki, jak wkładałaś ją do brytfanny?

- Bo miałam za małą brytfannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- mulda to wgłębienie (genezy znaczenia tego terminu nie rozumiem, ale akceptuję, z zastrzeżeniem, że termin coraz częściej rozumiany jest właśnie jako wybrzuszenie).

 

Etymologia byla wyjasniana w watku http://www.skiforum....-ach-te-muldy/ 

Slowo to pochodzi od niemieckiego "die Mulde", oznaczajacego niecke, zaglebienie, koryto.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy od rockjera chcecie - w określonych warunkach i okolicznościach jest z nim mega zabawa ;)
Na 6 par posiadanych nart jedną mam z rockerem i uwielbiam ją na równi z trzema pozostałymi ( na dwóch parach jeszcze nie jeździłem bo to świeże nabytki tak więc nie wiem czy je lubię).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pissss

PACE !!!!!!

Kurna, staczacie się chopaki !!! Ile w tym jest śmigu?!?!?

jak to mówił klasyk, "takie to głębokie, że as przydenne"

 

Pozdrawiam wszystkich ze słowamami pokoju i spokoju.

 

Robert

A ty inaczej nie umiesz? Grzecznie proszę :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy od rockjera chcecie - w określonych warunkach i okolicznościach jest z nim mega zabawa ;)
Na 6 par posiadanych nart jedną mam z rockerem i uwielbiam ją na równi z trzema pozostałymi ( na dwóch parach jeszcze nie jeździłem bo to świeże nabytki tak więc nie wiem czy je lubię).

Zabawa to jest na indigo nawet wyklepanych , a przednia zabawa to jest na gs 193 cm , ale tu już trzeba mieć jaja czego ci brak .Co nie panie Jarku  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa to jest na indigo nawet wyklepanych , a przednia zabawa to jest na gs 193 cm , ale tu już trzeba mieć jaja czego ci brak .Co nie panie Jarku

Masz rację - jeszcze większa jest zabawa na niewyklepanych. Właśnie jestem po testach w miejscowym Aspen - zapowiadają się nieźle.
Tomek nie obraź się ale na żadnym z filmów które wrzucałeś nie widziałem dobrej zabawy a bardziej tramwajarstwo i walkę o życie.
Kurcze może masz buty za twarde ? Spróbuj poluzować górne klamry to możesz zlikwidujesz w końcu ten kibel z którym ciągle jeździsz.
Pewnie zdradzę teraz tajemnicę poliszynela ale jak na 20 lat jazdy na nartach i nie wiem już ile szkoleń u Tadka Skowrońskiego wygląda to w sumie tak sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - jeszcze większa jest zabawa na niewyklepanych. Właśnie jestem po testach w miejscowym Aspen - zapowiadają się nieźle.
Tomek nie obraź się ale na żadnym z filmów które wrzucałeś nie widziałem dobrej zabawy a bardziej tramwajarstwo i walkę o życie.
Kurcze może masz buty za twarde ? Spróbuj poluzować górne klamry to możesz zlikwidujesz w końcu ten kibel z którym ciągle jeździsz.
Pewnie zdradzę teraz tajemnicę poliszynela ale jak na 20 lat jazdy na nartach i nie wiem już ile szkoleń u Tadka Skowrońskiego wygląda to w sumie tak sobie.

Zartujesz z tymi 20latami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - jeszcze większa jest zabawa na niewyklepanych. Właśnie jestem po testach w miejscowym Aspen - zapowiadają się nieźle.
Tomek nie obraź się ale na żadnym z filmów które wrzucałeś nie widziałem dobrej zabawy a bardziej tramwajarstwo i walkę o życie.
Kurcze może masz buty za twarde ? Spróbuj poluzować górne klamry to możesz zlikwidujesz w końcu ten kibel z którym ciągle jeździsz.
Pewnie zdradzę teraz tajemnicę poliszynela ale jak na 20 lat jazdy na nartach i nie wiem już ile szkoleń u Tadka Skowrońskiego wygląda to w sumie tak sobie.


Po pierwsze nie 20 lat a 14 lat . Po drugie jak to nazwales tramwajarstwo możesz tylko pomarzyć !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...