Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kasku


Mr.Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem!

Palnuję w najbliższym czasie zakupić kask narciarski. Na rynku jest wiele firm i cieżko się zdecydować. Na co w szczególności zwrócić uwagę? Budżet to około 400 zł, czy w tej cenie dostanie się już dobrze chroniący i wygodny kask?

Z narciarskim pozdrowieniem,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem!
Palnuję w najbliższym czasie zakupić kask narciarski. Na rynku jest wiele firm i cieżko się zdecydować. Na co w szczególności zwrócić uwagę? Budżet to około 400 zł, czy w tej cenie dostanie się już dobrze chroniący i wygodny kask?
Z narciarskim pozdrowieniem,
Maciek


na wygode - glowy sa rozne, zakladaj
dobrze zeby pasowal razem z goglami
zeby byl ladny (:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! jakiś czas temu również stanąłem przed dylematem jaki wybrać kask narciarski.chciałem wybrać taki żeby służył mi cało sezonowo,latem kieteboard a zimą narty.

jest wiele firm które produkują dobre kaski,np: BERN,GIRO,PROTEC,SMITH

po wielu dniach wertowania netu i czytaniu wszelkich opinii wybrałem kask firmy SMITH model OPTICS MAZE.

 

kask jest świetnie wykonany,bardzo wygodny,lekki i ma wypinane nauszniki.w granicach 400zł można znaleźć dosyć wysoki i w miarę nowy model SMITH,a  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybór kasku to rzecz bardzo indywidualna trzeba przymierzać ,nie wyobrażam sobie kupowania takiego w necie ,chyba że po wcześniejszych przymiarkach w sklepie ,pomijam kolor i takie tam niuanse jak daszek itp.ale powinien mieć niezbędne atesty i dobrze "siedzieć " na głowie z delikatnym luzikiem pod kominiarkę.Również miękkie czy twarde uszy to sprawa indywidualna ,gdzieś tu wyczytałem ,że z twardymi nie bo słabo słychać ale ja tego nie potwierdzam w twardej części uszu są otworki podklejone membraną jak w telefonie i wszystko "buczy".Ja np. nie lubię tych miękkich uszu bo już w sklepie się rozpadają te niby zatrzaski z cienkiego plastiku a jeździć z powyłamywanymi  :D uszami wiszącymi na paskach luzem nie odpowiada mi zatem preferuję sztywne.Ilość otworów wentylacyjnych też biorę pod uwagę nie za dużo a w sam raz ,kilka wystarczy bo po przygodzie z kaskiem Cebie chyba tak się to pisze z otworami w kształcie skrzeli rekina z niezliczoną ich ilością sterczącą wręcz ponad kask tak sobie raz w marcu tak w marcu w Dolomitach było -13 st.pałę przemroziłem bo dodatkowo zapomniałem kominiarki ,że czuję wstręt do takich wynalazków .No i dobrze żeby kupować kpl.z goglami albo wziąć ze sobą gogle bo nie znoszę obrazka i znowu wrócę do tego nieszczęsnego kasku że górną linię kasku miałem wyżej niż łysię a gogle sobie o 5 cm.niżej i znowu dawało po zatokach ,tak więc jest kilka aspektów ,trzeba je połapać i tyle ,kolor zostawiam Tobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

jestem początkującym narciarzem i chciałbym kupić kask.

Wybór padł na UVEX-a z zintegrowanymi goglami (wizjerem).

Jak myślicie, to dobry wybór czy lepiej poszukać kasku i do tego gogle extra.

mialem taki kask tyle ze bialy bodajze 2 sezony temu,bylem nim moze ze 2 razy,dla mnie akurat porazka,podczas szybszej jazdy wiatr napierniczal w oczy a i szyba parowala,no ale jako lans byl fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem początkującym narciarzem i chciałbym kupić kask.

Wybór padł na UVEX-a z zintegrowanymi goglami (wizjerem).

Jak myślicie, to dobry wybór czy lepiej poszukać kasku i do tego gogle extra.

 

Kask wyglada niezle, jak pasuje to rozwaz zakup, wizjer to na pewno dobry patent dla osob noszacych okulary.

Mankamentem jest natomiast montaz kamerki, mocowanie trzeba cofnac do tylu bo nie podniesiesz szybki, a jak jest z tylu kasku to musisz wysokie mocowanie zalozyc by na filmie kasku nie bylo widac.

Ja do "szybki" nie moglem sie przekonac wiec odkrecilem ja i zakladalem normale goggle. Taka opcja zawsze jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu

znajdziesz test takiego kasku.Mi szybka nie spasowała :angry:

Kask przede wszystkim ma być wygodny i lekki.Marka nieważna.

pozdr

Odnośnie doboru kasku: Czy warto dla dorosłego (nie rośnie już głowa) kupić kask bez regulacji obwodu głowy, czy lepiej z tą regulacją przez śrubę z tyłu kasku?

Ta nakrętka na pasku zębatym się nieraz zacina i przeskakuje. Uważam że to nie potrzebny bajer.

Czy może ktoś zna jakiś fajny kask bez tej regulacji - interesował by mnie Carrera? Żona ma fajny kask Carrera bez tej regulacji i też podobny myślę zakupić na przyszły sezon.

Mój Blizzard z tą regulacją dopasowania już jest nieco wiekowy i nie jedne uderzenia już zaliczył - w tym pasku regulacyjnym nawet plastikowe nity się ścieły (jedno uderzenie po zderzeniu ze snowbordzistą było tyłem głowy o stok i widać spora siła zadziałała na ten pasek regulacyjny że się zerwał) i podklejałem już klejem epoksydowym by do końca sezonu w nim dojeździć. Pora pomyśleć o nowym kasku. I bez tej regulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam, że przy zjazdach wiatr będzie jednak dostawał się pod wizjer.

Nie kupuj tego kasku jeśli ma pojedynczą szybę.

Kask z szyba musi siedzieć stabilnie na głowie i gąbki na szybie powinny przylegać do policzków. Dopasowananie kasku do głowy to sprawa indywidualna, trzeba przymierzyć. Zawsze będzie trochę mniej szczelny od gogli. Mnie to nie przeszkadza, jeżdżę w Wedze Stream 550 i jestem zadowolony. Zero parowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie doboru kasku: Czy warto dla dorosłego (nie rośnie już głowa) kupić kask bez regulacji obwodu głowy, czy lepiej z tą regulacją przez śrubę z tyłu kasku? Ta nakrętka na pasku zębatym się nieraz zacina i przeskakuje. Uważam że to nie potrzebny bajer. Czy może ktoś zna jakiś fajny kask bez tej regulacji - interesował by mnie Carrera? Żona ma fajny kask Carrera bez tej regulacji i też podobny myślę zakupić na przyszły sezon. (cut) . Pora pomyśleć o nowym kasku. I bez tej regulacji.

Moja ma mivida, czarny: http://m.ceneo.pl/48831747#tab=spec Sam zastanawiam się nad jego zakupem w kolorze niebieskim. "Never Say Never" - tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę kolorów jest. Czytałeś opis? Ma potrzebne atesty, do tego fajnie "siedzi" na głowie, polecam.

"Never Say Never" - tapatalk

Tak czytałem opis. Mi się podoba Mivida Revival. Choć nieźle kosztuje ale wygląda super. Przeszukam po internecie. Koniecznie muszę znaleźć sklep w Małopolsce najlepiej Kraków. Po przymiarkę i zakup kasku to już osobiście się udać trzeba. I też widzę że są gogle Mivida. Bo i je by pasowało wymienić i żeby były kompatybilne z kaskiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie kupilem kask Bolle, czarny mat bardzo dobra cena 300 i bardzo wygodny taki jak w linku tyle ze czarny

http://allegro.pl/ka...6751096495.html

Witam 

Fajny kask.Tylko proszę nie matowy czy to czarny czy to biały. Kupować kask tylko z tworzywa "połysk". Był nie dawno temat na temat matowego kasku, który się potem kleił. Jakąś gumowata maź na nim się tworzyła. Niezłe perypetie z tymi matowymi kaskami mieli użytkownicy. Oto link do tego tematu:

 

http://www.skiforum....ask#entry558294

 

Trzeba wierzyć w to co piszą Koleżanki i Koledzy na forum :) 

 

A kask "połysk" warto od czasu do czasu potraktować preparatem PLAK do kokpitu, wtedy będzie jeszcze bardziej się błyszczał i żadne gumowate mazidła na nim się nie tworzą.  

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Fajny kask.Tylko proszę nie matowy czy to czarny czy to biały. Kupować kask tylko z tworzywa "połysk". Był nie dawno temat na temat matowego kasku, który się potem kleił. Jakąś gumowata maź na nim się tworzyła. Niezłe perypetie z tymi matowymi kaskami mieli użytkownicy. Oto link do tego tematu:

 

http://www.skiforum....ask#entry558294

 

Trzeba wierzyć w to co piszą Koleżanki i Koledzy na forum 

 

A kask "połysk" warto od czasu do czasu potraktować preparatem PLAK do kokpitu, wtedy będzie jeszcze bardziej się błyszczał i żadne gumowate mazidła na nim się nie tworzą.  

 

Pozdrawiam

po plaku to dobiero sie bedzie lepil :D :D,a tak powaznie mailem 5 lat kask uvex czarny mat i nic sie z nim nie dzialo nie lepilo,,moze przez to ze byl z drogiej serii, ,zawsze nosilem go w oryginalnym kuferku, zmienilem go po upadku bo pojawilo sie pekniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kask ze zintegrowaną szybą to najbrzydsza rzecz jaką wymyślili dla narciarzy!

Mogę jedynie zrozumieć taki wybór gdy ktoś nosi okulary i żadne gogle nie przypasowały...


Są bardzo fajne kaski z zintegrowanymi goglami!

Ja widziałam narciarza w super odjazdowym kasku:

https://www.ruroc.co...-rg1-dx-helmets

Trochę typu Darth Vader! Cały czarny - zakrywający całą twarz.
Marzę a takim!
Od czasu jak spędziłam godzinę na krzesełku w mrozie, w trakcie awarii i koleżanka odmroziła twarz w stopniu 1.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy założyć dobrą kominiarkę. Byłem sceptyczny do tego typu wynalazku,dopóki gdy przez przypadek wpadła mi w ręce świetna kominiarka Vikinga. Od tego czasu się z nią nie rozstaję i żaden mróz nie jest straszny . Koszt nieporównywalny do kasku z w/w linku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...