Skocz do zawartości

Zakup kasku ze sztywnymi uszami i gogli z polaryzacja??


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A coma autora walnąć w okolice ucha? Na innym forum napisał, że jeździ 12-15 dni w sezonie- zakładam więc jazdę rekreacyjną po trasach.

 

To jest dokładnie taka sama dyskusja, jak na temat sensowności kasku w ogóle, czy to narciarskiego, czy rowerowego, czy rolkowego; wszędzie tam, gdzie prawo jeszcze nie nakazuje.

 

Jeśli ktoś (mimo tego, że ci najwielcy piszą  że to bez sensu) chce jeździć w kasku, to może chcieć kupić sobie kask z najlepszą możłiwą ochroną. Bo różnica w cenie niewielka, a w razie gdyby cegła spadła im na stoku na bok głowy, to będą zabezpieczeni. A dlaczego?... A bo tak.

 

Jeśli dojdę do wniosku, że chcę w tym roku wymienić kask (a pewnie dojdę), to pewnie też se kupie taki ze sztywnymi uszami. Bo nie mam odstających. A to, że jeżdżę 2 dni w roku, tylko po oślich łączkach, nie ma nic do tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie taka sama dyskusja, jak na temat sensowności kasku w ogóle, czy to narciarskiego, czy rowerowego, czy rolkowego; wszędzie tam, gdzie prawo jeszcze nie nakazuje.
 
Jeśli ktoś (mimo tego, że ci najwielcy piszą  że to bez sensu) chce jeździć w kasku, to może chcieć kupić sobie kask z najlepszą możłiwą ochroną. Bo różnica w cenie niewielka, a w razie gdyby cegła spadła im na stoku na bok głowy, to będą zabezpieczeni. A dlaczego?... A bo tak.
 
Jeśli dojdę do wniosku, że chcę w tym roku wymienić kask (a pewnie dojdę), to pewnie też se kupie taki ze sztywnymi uszami. Bo nie mam odstających. A to, że jeżdżę 2 dni w roku, tylko po oślich łączkach, nie ma nic do tego :)


Ale autor pyta, czy jest sens taki kupować. Stąd moje pytanie- czego po sztywnych uszach oczekuje? Dzidą nikt na stoku nie rzuca, cegłami też raczej nie. Z wad- myślę ze komfort termiczny może być gorszy w ciepłe dni, zaś w zimne wcale nie będzie dużo lepszy.
Nie wiem jaka jest różnica w cenie. Jak mała- to wedle gustu. Jak duża- to bym chyba wybrał z miekkimi- i to jest moja subiektywna opinia.
 
 

Popros kolegę niech Ci (klasnie) oburacz w uszy , wtedy pogadamy


W kasku z miękkimi uszami będzie to chyba mniej bolesne (klaśnięcie o plastik wywoła większe szkody w słuchu niż klaśnięcie w piankę)).
Czyli lepiej z miękkimi uszami, jeśli masz kolegów z debilnymi pomysłami :)
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale autor pyta, czy jest sens taki kupować. Stąd moje pytanie- czego po sztywnych uszach oczekuje? Dzidą nikt na stoku nie rzuca, cegłami też raczej nie. Z wad- myślę ze komfort termiczny może być gorszy w ciepłe dni, zaś w zimne wcale nie będzie dużo lepszy.
Nie wiem jaka jest różnica w cenie. Jak mała- to wedle gustu. Jak duża- to bym chyba wybrał z miekkimi- i to jest moja subiektywna opinia.



W kasku z miękkimi uszami będzie to chyba mniej bolesne (klaśnięcie o plastik wywoła większe szkody w słuchu niż klaśnięcie w piankę)).
Czyli lepiej z miękkimi uszami, jeśli masz kolegów z debilnymi pomysłami :)
Pozdr
Marcin


Chodziło mi o to ze ma cię chlasnac bez kasku . W takim razie po co zawodnicy nawet amatorzy , mało tego dzieci rownież wszyscy maja z twardymi chyba o czymś to świadczy nie uważasz ? I wcale tu nie chodzi o komfort czy termike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ze ma cię chlasnac bez kasku . W takim razie po co zawodnicy nawet amatorzy , mało tego dzieci rownież wszyscy maja z twardymi chyba o czymś to świadczy nie uważasz ? I wcale tu nie chodzi o komfort czy termike


Więc o co?

Przeglądam ofertę firm różnych i większość modeli ma uszy miękkie. Te z twardymi zazwyczaj mają mocowania do gardy.
Uvex- żaden z modeli dziecięcych nie ma twardych uszu. W zasadzie twarde uszy są tylko w kategorii Race.
Cebe- brak modeli z pełnymi uszami.
Rh+- brak modeli z pełnymi uszami
Rossignol- kaski z pełnymi uszami tylko w grupie Hero (czyli Race)
POC (czyli jak dla mnie najbardziej paranoiczne podejście do bezpieczeństwa)- większość modeli ma miekkie uszy
Schred- większość modeli ma miękkie uszy

Chyba nie tylko ja coś przegapiam. Producenci także.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc o co?

Przeglądam ofertę firm różnych i większość modeli ma uszy miękkie. Te z twardymi zazwyczaj mają mocowania do gardy.
Uvex- żaden z modeli dziecięcych nie ma twardych uszu. W zasadzie twarde uszy są tylko w kategorii Race.
Cebe- brak modeli z pełnymi uszami.
Rh+- brak modeli z pełnymi uszami
Rossignol- kaski z pełnymi uszami tylko w grupie Hero (czyli Race)
POC (czyli jak dla mnie najbardziej paranoiczne podejście do bezpieczeństwa)- większość modeli ma miekkie uszy
Schred- większość modeli ma miękkie uszy

Chyba nie tylko ja coś przegapiam. Producenci także.
Pozdr
Marcin

Ja kupiłem w ub roku kask HMR... model H2 - pełne uszy - tylko dlatego że taki był w sklepie, a ja nie lubię zbyt długo nad wyborem się zastanawiać...

wcześniej miałem Dainese z miękkimi uszami ale juniorowi łeb urósł to zabrał bo mu się bardziej podobało to jak kumpel mi go pomalował...

 

Bazując na tej niewielkiej grupie testowej mogę powiedzieć jedno...

Jak kask jest dobrze wykonany to nie ma żadnej różnicy w komforcie......  Uszy nie gniotą mnie ani w jednym ani w drugim....

W końcu ten z pełnymi uszami nadal ma miękkie wykończenie w środku 

 

 

Tak naprawdę zależy co się komu podoba.... sądzę że ochrona jest dokładnie taka sama..

HMR ma lepiej wykonane zintegrowane google ( szybę ) bo jest wykończona gąbką więc podczas jazdy nie podwiewa... ( choć na słoneczne dni ją wogóle demontuję bo wolę jeździć w okularach przeciwsłonecznych )

W Dainese tego nie było więc wiało po oczach i łzawiły :-)   No to tez zdemontowałem i używałem z goglami...

 

Miękkie czy twarde...  - bez znaczenia.

ważniejsze jest po prostu czy wygodne.

 

 

ps. I tak najfajniej jest w czapce :-) 

Załączone miniatury

  • Bez tytułu.png
  • Bez tytułu2.jpg
  • Bez tytułu3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugim kasku nie przyczepisz, tak gustownej zawieszki,kolczyka?
Rozumiem, że ma jakieś praktyczne zastosowanie?

Może to zawieszka do kamerki :)
Ja z mojej strony mogę polecić kaski Alpiny - bardzo wygodne, bania się nie poci i do tego cena całkiem przyziemna jak się kupuje na koniec sezonu.
Użytkuję w tej chwili już drugi taki kaski kupiłem dokładnie taki sam jak miałem przedtem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to zawieszka do kamerki :)
Ja z mojej strony mogę polecić kaski Alpiny - bardzo wygodne, bania się nie poci i do tego cena całkiem przyziemna jak się kupuje na koniec sezonu.
Użytkuję w tej chwili już drugi taki kaski kupiłem dokładnie taki sam jak miałem przedtem.

dokładnie..... zabezpieczenie do kamerki....

co prawda na cały dzień mam ją założoną przez ...kilkanaście minut , ale nie chce mi się tego ściągać :-)

 

A na drugiej nie mam bo 

a. nie mam drugiego klipsa do kamery

b. nie ma gdzie przyczepić zawieszki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...