Skocz do zawartości

Jakie gigantki?


krzyzak06

Rekomendowane odpowiedzi

Idąc Twoim tokiem myślenia FIS powinien wprowadzić jakieś "urozmaicenie" w biegu zjazdowym.

Dziś wszyscy jadą tak samo.

Na dodatek strasznie szybko.

To niebezpieczne i mało dostępne dla amatorów.

 

Należy im sprawę trochę utrudnić.

Nie żeby zaraz po drodze rów z wodą albo zasieki jak na granicy Serbsko-Węgierskiej ale, np.

narty o długości max 165 z promieniem nie dłuższym jak 15m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zwróć uwagę, że transmisje z PŚ mało kto ogląda.
Rozejrzyj się wśród jedzących znajomych.
Kto naprawdę się tym interesuje i śledzi z zapartym tchem?
 
W obecnej formule (bez względu na sprzęt) to nudne jak cholera.
Należy szukać innych rozwiązań.
 
Może zawody równoległe?
Mieszane zespoły?
Może jakiś inny pomysł?
 
Od tego powinien być FIS a nie od grzebania w tym na czym się nie zna.


U nas - tak. Ale nie sądzę, żeby polscy widzowie interesowali decydentów. Za to w takiej Austrii transmisja z zawodów w PŚ potrafi się rozpocząć godzinę przed pierwszym zjazdem. To jest rynek, o który walczą organizatorzy.
A jeśli chodzi o osobiste odczucia to zawody równoległe jak i tzw. team event są dla mnie nudniejsze od tradycyjnych zawodów.
 

p.s. trochę demagogiczne są Twoje przykłady z innych dyscyplin.
Zorganizuj poważne zawody saneczkowe dla amatorów to zobaczysz jak szybko zaczną się zbroić :)


Widzisz, w którymś momencie ktoś nie powiedział "stop". I mamy dwie dyscypliny nieuprawialne dla amatorów.
I tu właśnie widzę sens regulacji i ograniczeń konstrukcyjnych. Chodzi o to, żeby zwyciężała technika zawodnika a nie konstruktora.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem myślenia FIS powinien wprowadzić jakieś "urozmaicenie" w biegu zjazdowym.


Zauważ, że DH ma ograniczenia zarówno w promieniu jak i w długości nart. Jakbyś zwolnił te ograniczenia, to zawodnicy mogliby pojechać jeszcze szybciej. A że zwiększyłoby się ryzyko? Nie takie rzeczy ludzie robili dla wygranej.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przekonałem Cię? ;)

Żart, wiem że nie :) . Ale z DH masz rację. Jak ktoś nie jest pasjonatem, to są to najnudniejsze transmisje.
Pozdr
Marcin

Cześć

No to ja mam zupełnie inaczej. Dla mnie DH to kwintesencja narciarstwa zjazdowego gdzie fantastycznie widać technikę zawodnika. Najbardziej nudny za to jest slalom bo jest dla mnie zbyt sztuczny.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pasjonatem :)

Pozdr
Marcin

Cześć

E tam pasjonatem... ;)

Po prostu narty wymyślono po to żeby szybciej się przemieszczać najszybsza droga jest na wprost. To, że jazda na nartach polega na ciągłym skręcaniu gdy można jechać prosto jest po prostu nielogiczne. I do tego jeszcze robi się narty do skręcania - sam pomyśl.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam Puchar Świata i bardzo lubię zawody DH. W Polsce nie ogląda się Pucharu Świata po prostu narty amatorskie i narty sportowe to dla większości naszych rodaków dwie różne rzeczy. Na tym forum czytałem opinie że do DH trzeba mieć jedynie odwagę a technika nie jest już tak ważna. Po takich wypowiedziach nic tylko założyć narty walnąć sete (dla odwagi) i wygrać zawody w Kitz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam Puchar Świata i bardzo lubię zawody DH. W Polsce nie ogląda się Pucharu Świata po prostu narty amatorskie i narty sportowe to dla większości naszych rodaków dwie różne rzeczy. Na tym forum czytałem opinie że do DH trzeba mieć jedynie odwagę a technika nie jest już tak ważna. Po takich wypowiedziach nic tylko założyć narty walnąć sete (dla odwagi) i wygrać zawody w Kitz


Wymagają i techniki i odwagi. Ale z punktu oglądającego wymagają znajomości tematu i czasu, bo do oglądania DH trzeba móc się skupić.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to ja mam zupełnie inaczej. Dla mnie DH to kwintesencja narciarstwa zjazdowego gdzie fantastycznie widać technikę zawodnika. Najbardziej nudny za to jest slalom bo jest dla mnie zbyt sztuczny.

Pozdrowienia serdeczne

 

Coś w tym jest.

Może wystarczyło by w SL zastosować tyczki kolanówki i już mamy bardzo naturalną jazdę.

 

p.s. chciałbym zauważyć, że naparzanie się po ryjach do utraty przytomności jest także czysto naturalnym sportem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i potem opowiadać ,że góra słaba,że złe ustawienie

 

I często mieli rację.

Można ustawić slalom(gigant) trudno i dobrze a można po prostu źle go ustawić. Wiem bo nieraz, sam na siebie się wkurzałem, że źle ustawiłem trasę i nie da się jeździć. Jeśli "gigant" jest tak ciasny że na slalomkach trudno się zmieścić albo slalom wymaga niemal zatrzymania się po wertikalu to nie jest żadne urozmaicenie tylko błąd ustawiającego.

Pamiętam jak na CKI jakiś starszy IW "mistrz ześlizgu" ustawił SL tak gęsto że nie dało się jechać normalnie. Przejechał go pięknie plynnie ześlizgiem a następnie pomnożył swój czas przez współczynnik  ok. 0.8*. dając wzorzec do zaliczenia egzaminu (Czyli z jego 30s robiło się 26s). No i wystąpił problem bo chyba nikt by nie zaliczył. Pół dnia się głowili jak "przeliczyć" wyniki żeby wyszło normalnie

Moim zdaniem takie osoby jak on zabijają rozwój narciarstwa a nie je uatrakcyjniają. Podobnie wygląda kwestia regulacji FIS.  

 

*Jak ktoś nie wie IW - Instruktorzy Wykladowcy SITN, mają sprawdzian na zawodach na współczynniki żeby robili egzaminy na tym samym poziomie - najgorszy to 0.8 - najlepszy powyżej 1.0) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle tak ale nie zawsze.

Cześć

Zawsze Piotrek. Moje dzieci startują w zawodach w dyscyplinie wyjątkowo niewymiernej - ocena sędziowska decyduje o zwycięstwie a sędziowie często z klubu z którego zawodnik na macie startuje.

Zastrzeżeń było wiele ale zawsze padał na koniec tekst senseia. Trzeba być przygotowanym tak by nie dać szansy nawet kręcącym sędziom.

Po prostu tak.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze. Czasem ktoś wygrywa a na trasę i tak narzeka. Wielu przegranych też mówi, zająlem dalekie miejsce ale zawody były super.

Ktoś tu powyżej cytował że Ligety krytykował wymagania odnośnie nart, chyba nie można powiedzieć że sobie na nich nie radzi.

 

 

 

w dyscyplinie wyjątkowo niewymiernej

 

Dlatego lubię jazdę sportową. Fotokomórka jest najbardziej obiektywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin.

 

Szkoda, że niema technicznego wyjaśnienia jak to działa.

Wydaje się genialne i niemożliwe.

Na pewno ludzkość skorzysta z takich technologii w sensowniejszy sposób.

 

OK. Tu mnie masz.

Rzeczywiście przychodzi taki moment w którym trzeba interweniować.

Zwróć uwagę, że chcą tego sami zawodnicy.

 

Nartom daleko jest do tego poziomu technologii.

Zatrzymywanie postępu za wcześnie powoduje brak rozwoju.

 

No to teraz mamy nowy problem kiedy to następuje :)

Uważam, że w narciarstwie ten czas jeszcze nie nastąpił i spokojnie powinno znieść się ograniczenia.

 

p.s. poczytaj to:

http://www.ntn.pl/ar...ej-ciag-dalszy/

 

Jak widzisz problemy są gdzie indziej.

Piszę o tym w kontekście oglądalności.

Sami organizatorzy zmagają się z potrzebą zmiany formuły.

Sprzęt nie jest tu żadnym problemem.

 

Pierwszy raz za problem wizą się prawdziwy fachowiec (Hannes Trinkl) i jego pomysły zaraz znalazły poparcie wśród zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...