Skocz do zawartości

Tyrol 15/16 - relacje/zapowiedzi - Kraków, Śląsk, Gdynia


gajowy01

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy sezon, nowy wątek nowe terminy ...po staremu zostaje austriacki Tyrol jako kierunek naszych narciarskich wojaży, a konkretnie to tu: http://www.snowcard.tirol.at/ Ten post jest edytowany i uzupełniany w miarę sezonu - warto tu wracać.

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, tylko w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Opole, Wrocław, Niemcy. Często udaje się zgrywać wyjazdy i szkolenia z Jaro323 (z Gdyni/3M) Reszta standardowo, większość szczegółów podobnie jak w ub. sezonach - tu sporo relacji, zdjęć itd. • Tyrol, sezon 13/14Tyrol, sezon 14/15

Na początek koszty w pigułce: kwatera ok. 25 eur x ilość noclegów; karnety: 4 dni ok. 150-190 euro, 5 dni ok. 200-230 euro; paliwo ok. 400 zł/ew. 95 euro. To wszystko, w wielkim skrócie - w dalszej części, na końcu posta opisuję szczegóły, różnice itd. - zachęcam do lektury, a więcej chętnie wyjaśnię przez tel. 501 38 30 58. Zapraszam także do ew. dołączenia do tanich szkoleń: http://www.skiforum....yrolu/?p=463283

***
data edycji: 5.07.2016
 
...i to by było na tyle :) Sezon 15/16 zakończony - wszystkiem uczestnikom wyjazdów i szkoleń, a także symaptykom i przygodnie spotkanym - serdeczne pozdrowienia i podziękowania. Zapraszam ponownie jesienią - to już niedługo :)
 
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Wiadomości ogólne i powtarzalne, czyli FAQ

Kwatery: załatwiam dla mojej grupy, porządne, wyposażone apartamenty (mieszkania wakacyjne), są kuchnie, sypialnie, toalety, łazienki itd., ok. 25 euro/os. (brutto z taxami, sprzątaniem itd.), zależnie od regionu, terminu, na obrzeżach sezonu taniej. Kwaterę dobieram pod określoną grupę, skład osobowy - pary mają swoje sypialnie itd. Unikam dostawek, spania w kuchni itp., musi być przyzwoicie. Nie ma żadnych dodatkowych/ukrytych opłat.
Wyżywienie: we własnym zakresie - na miejscu są wyposażone kuchnie (jw.). Można zabrać część prowiantu z Polski, Austria też nie jest droga, część zakupów można robić na miejscu za "polskie ceny". Nikt nikomu nie broni także jeść w knajpie na stoku, obecności restauracji w pobliżu kwatery nie obiecuję, choć też nie wykluczam. Tu trochę przykładowych cen z barów, restauracji stokowych: http://www.skiforum....strii/?p=496525

Karnety: kupowane w kasie, przykładowo 4 dni ok. 150-190 euro, 5 dni 200-230 euro, zależnie od ośrodka terminu itd.
Jak mogę to pomagam, zdarzają się jakieś rabaty, zniżki, vouchery itp., do tego układam programy tak, żeby było dobrze i jak najtaniej dla wszystkich. Dzieci do 15 roku życia na ogół płacą ok. 50% lub mniej; w większości miejsc dzieci do 6-8 roku życia jeżdżą za darmo, w kilku do 10 roku życia za darmo (np. Pitzal, Stubai).

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Wrocław, Niemcy.
Renault Trafic 9-os. wersja Long - dużo miejsca na wszystko, np. na narty, własny prowiant etc. Miejsca w aucie przydzielam arbitralnie, są różne, ludzie też, ew. zmiennicy mają przywileje :)
Transport + jazda na miejscu, "własny skibus" pod drzwiami kwatery, 400 zł. Wyjazdy w piątki wieczorem, na noc.
Z Krakowa na ogół po godz. 21.; na Śląsku ok. 22-23.
Jak jest możliwość, a często tak jest, to rano wchodzimy na kwaterę. Podobnie w ostatnim dniu po nartach. Staram się tak zawsze, choć nie zawsze się udaje. Wtedy są inne opcja - Ski Depoty, rent-a-ski, szatnie, ławeczki itp. Można się ogarnąć w sposób cywilizowany.
Przystanki, punkty zbiórki staram się zoptymalizować i zredukować, wybieram kiedy jest kompletn grupa i trasa przejadu - to skraca czas podróży z korzyścią dla wszystkich.
Bagaż - miejsce jest, bardzo nie limituję (w granicach rozsądku), pokrowce na narty są wskazane (zwłaszcza na długie) choć nie absolutnie konieczne. Wolę system "tobołkowy", czyli miękkie torby - plastikowe walizki na kółkach też się upcha ale jest trochę trudniej.
Jazda na nartach: jeździmy od rana do zamknięcia wyciągów, bez stresu, nie "za karę"; ale generalnie - jeździmy jeździć na nartach, lub czymkolwiek. Jak komuś się nie chce - czas na stoku można spożytkować różnie.
Jazda wieczorna - nie jest raczej przewidziana, choć nikomu nie bronię, jeśli jest taka możliwość. Jest to jednak duża rzadkość, "gdzieniegdzie", tylko w wybrane dni tygodnia, dodatkowo płatna kilkanaście euro. Wg mnie w kontekście alpejskim to trochę dziwactwo - ja nigdy nie byłem i nie bardzo się wybieram.

Ubezpieczenie - jest niezbędne, trzeba kupić (podróżne + pakiet typu "Ski", Austria, czasem także Szwajcaria), jakiekolwiek, kilka do kilkunastu złotych dziennie, każdy sam wycenia swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zakładamy że polisa nigdy nam się nie przyda, ale należy ją mieć przy sobie na stoku, podobnie jak dokumenty osobiste i telefon komórkowy.

Kontakt: najprościej i najszybciej tel. - mój numer 501383058 odbieram, także w AT (to jest polski numer, więc dzwonienie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami). Na ogół jestem"unetowiony" ale zwyczajnie na sieć, fora itp. brakuje czasu. Uczciwie mówiąc kontakty telefoniczne traktuję nieco poważniej, pytań mailowych itp. jest sporo.
Moja strona: http://www.facebook.com/skibuscompl wszystko dostępne bez konta i logowania. Zapraszam.

Nie prowadzę biura - to są mimo wszystko towarzyskie wyjazdy, nierzadko spontaniczne :)
Nie pośredniczę w kwaterach, nie polecam, nie mam bazy kwater (to bez sensu) - ogarniam tylko swoje wyjazdy, swoje grupy, wtedy szukam, organizuję, załatwiam - pod kątem konkretnych ludzi, ilości sypialni, konkretnego terminu, itp. itd.
Jeżdżę tam gdzie działa moja sezonówka czyli karnet Tirol Snow Card, nie jeżdżę w Dolomity, do Livigno etc. ...póki co. ;)

Uwaga: obowiązuje zakaz chlania w busie, na trasie - niestety, z niemałą przykrością to dodaję, zmuszony różnymi sytuacjami :/

***
Szkolenie dla chętnych:
Zachęcam do nauki, doszkalania, sympatycznie, bez stresu ani nudy - narty to ma być radość :)
http://www.skiforum....-1314/?p=463283


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, tylko w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Opole, Wrocław, Niemcy. Renault Trafic 9-os. wersja Long - dużo miejsca na wszystko, np. na narty, własny prowiant etc. Przy korzystnych wiatrach udaje się zgrywać wyjazdy i szkolenia z Jaro323 (z Gdyni/3M) ...korzystne wiatry ostatnimi laty wieją dość często

24-27 października 2015 - (4 dni) Sölden z Pucharem Świata w gratisie
wyjazd planujemy w piątek wieczorem, 23.10., czyli na śniegu 24-27.10 - 4 dni jazdy najpierw Sölden, potem ew. dodatkowo Pitztal lub Stubai.  Powrót po nartach we wtorek, w nocy 27/28.10.
Puchar Świata jest za darmo, podobnie jak wiele darmowych skibusów na miejsce startu. Do góry wjeżdżają tysiące osób, ale busy są ściągane z całeg Tyrolu. 90% tych ludzi nie ma nart - więc zawody w niczym nie przeszkadzają, trasy są dostępne i luźne, trasa na zawody to kawałek jednego stoku, relatywnie nieduży.
Zawody to 2 dni - potem..zależy jak będzie chciała grupa, możemy jeździć w Sölden, ew. gdzieś indziej np. ostatniego dnia, żeby nie bylo nudno

[



Dokładnie - staramy się jeździć (może nie tak często) ale w tych samych terminach i w miarę możliwości logistyczno-kwaterowych mieszkamy również wspólnie. Dwa busy to już spora grupa i po nartach na nudę nie można narzekać. :)
W pierwszym terminie ja z Gdyni lecę dzień szybciej niż Gajowy tak więc u mnie wyjazd z PL jest 22.10 w czwartek, na nartach jeździmy cztery dni i wracamy do PL w poniedziałek po nartach.
Reszta terminów póki co zgrywa się z ekipą południową i z Polski startujemy w piątki wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z Warszawy rozważał wyjazd na Puchar Świata (24-27.10.2015) do Sölden - to dołącza na pewno do mnie człowiek ze stolicy - można dogadać transport, czy sobie jakoś ułatwić sprawy.

Zostały mi jeszcze 2-3 miejsca, przy czym inni jeszcze myślą, wahają się itd.

 

W kolejnym terminie 11-15 listopada (Sölden, Gurgle), jestem umówiony z osobą z Wrocławia - o ile wiem może podwieźć do mnie - czyli w praktyce gdzieś w okolice Gliwic, bo tam się spotkamy.

 

Dwa busy to już spora grupa i po nartach na nudę nie można narzekać. :)
W pierwszym terminie ja z Gdyni lecę dzień szybciej niż Gajowy tak więc u mnie wyjazd z PL jest 22.10 w czwartek, na nartach jeździmy cztery dni i wracamy do PL w poniedziałek po nartach.
Reszta terminów póki co zgrywa się z ekipą południową i z Polski startujemy w piątki wieczorem.

 

U ciebie w wątku wrzuciłem info a propos wyborów - bo daty się nakładają. Jest rozwiązanie, sprawa banalna, póki co wystarczy kilka minut na gotowy elektroniczny formularz - sprawa pilna jest o tyle, że rejestrować się można tylko do dziś - więc ponawiam info.

http://www.skiforum....ni/#entry521057

...co można i warto zrobić nawet jak się nie wyjedzie z Polski :) W niczym to nie przeszkadza - a dodatkowo (ponieważ wszelkie zagraniczne głosowania dotyczą okręgu warszawskiego) - można skopać nielubianych liderów, lub dopieścić lubianego  ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W kolejnym terminie 11-15 listopada (Sölden, Gurgle), jestem umówiony z osobą z Wrocławia - o ile wiem może podwieźć do mnie - czyli w praktyce gdzieś w okolice Gliwic, bo tam się spotkamy.

 

 

11 listopad już za niecały miesiąc.

Więc jakby ktoś chciał się dołączyć z Wro na Solden i Gurgle, to możemy podjechać jednym autem do Gliwic.

Zapraszam do kontaktu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 listopad już za niecały miesiąc.
Więc jakby ktoś chciał się dołączyć z Wro na Solden i Gurgle, to możemy podjechać jednym autem do Gliwic

 
...to sporo czasu jeszcze :) Mam jeszcze miejsca - parę osób myśli, zapraszam innych ;)
Jadę z Krakowa, przez Śląsk, ale jw. - można dołączyć z Wrocławia, być może także z Warszawy.
Dla przypomnienia: 11-15 listopada 2015 - (5 dni) Sölden, Obergurgl-Hochgurgl, Pitztal
więcej w poście #1,  i ew. tutaj przeróżne FAQ
 

potwierdzam 2 osoby z KRK na termin 19-22.12.2015


Fajnie, witam ...sąsiedzie ;) innych zapraszam na ten i także inne terminy grudniowe - vide post #1
 

Witam wszystkich zainteresowanych narciarzy!
zapraszam chętnych z Wawy i okolic do kontaktu,


Mam chyba jeszcze 1 miejsce ale forumowy kolega ciągle nie potwierdził/nie zaprzeczył.

24-27.10 - Sölden, Puchar Świata
 

Potwierdzam dwie osoby z Wawy


Witam w końcu na pokładzie. W przyszłym tygodniu trzeba by się pozdzwaniać, poumawiać.
 

Fajnie, że coś się rusza! :) Ja będe na pewno mocno zainteresowany wyjazdem w okolicach połowy lutego-połowy marca. Mam nadzieję, że coś się wtedy wykroi :)


Cały czas coś się dzieje - nie wszystko tu widać. Normalnie odesłał bym na stronę ale ta ciągle jest out... wrrr.
...też mam nadzieję bo wiosna najlepsza :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..
 

Mam chyba jeszcze 1 miejsce ale forumowy kolega ciągle nie potwierdził/nie zaprzeczył.
24-27.10 - Sölden, Puchar Świata


 U mnie w dalszym ciagu są dwa wolne miejsca na ten termin pucharowy - wyjeżdżamy z Gdyni dzień szybciej i nartujemy w terminie 23-26.10.
 

Cały czas coś się dzieje - nie wszystko tu widać. Normalnie odesłał bym na stronę ale ta ciągle jest out... wrrr.
...też mam nadzieję bo wiosna najlepsza :)


Trzymam kciuki żeby w końcu ruszyło - brakuje porannej skibusowej prasówki przy kawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w dalszym ciagu są dwa wolne miejsca na ten termin pucharowy - wyjeżdżamy z Gdyni dzień szybciej i nartujemy w terminie 23-26.10.


U mnie ciągle jedno być może - kumpel ciągle chce, ale praca itd. Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam.
Wyjazd w najbliższy piątek wieczorem, 24-27.10 na śniegu (4 dni), powrót w nocy z wtorku na środę. Kwatera + cały transport - ok. 650 zł. Skipassy 153-164 euro, zależnie od wariantu (2-3 dni Sölden, Puchar Świata itd., ew. ostatniego dnia Stubai). Jadę z Krakowa przez Górny Śląsk. Zapraszam.
Rok temu było tak:
http://www.skiforum....e-2#entry493900
https://www.facebook...124047100992330
być może najlepsze zawody do oglądania na żywo, a w normalnej jeździe nie przeszkadzają - warto :)
 

Trzymam kciuki żeby w końcu ruszyło - brakuje porannej skibusowej prasówki przy kawie.

 
Udało się w końcu, oddali mi fanpage :) https://www.facebook.com/skibuscompl
Coś tam przepadło, odbudowałem, a w międzyczasie na szybko wydłubałem też "normalną" stronę: http://www.skibus.com.pl
 

Wiecie może od której kręcą gondole w Solden?
Znalazłem informację zarówno o tym, że od 7:45, jak i o tym że o 8:30 się trzeba w kolejce ustawiać :)


...a może jeszcze komitet kolejkowy? :) No bez przesady jak startują rano gondole to sporadycznie zdarza się na dole mały zator, na kilka minut - ale tylko rano, i ew. tylko pod Giggijochem - kojarzę może raz czy dwa, ale naprawdę na kilka minut - w końcu nawet 100 osób to raptem kilkanaście wagoników :) Pod Gaislachkogel nigdy nic nie widziałem takiego.

Co do godzin otwarcia - teoria mówi, że gondole startują od 8 rano, ale krzesła chodzą od g. 9 (nieliczne, chyba 3 lub 4 od 8.30). Chodzi mi o gondole z doliny.
U góry mogą czasem startować wcześniej, na obrzeżach sezonu - ale opisanych reguł nie ma.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 miejsce wolne na dziś jednak jest - kolega nie może. Jadę ok. 21 z Krakowa, przez Śląsk, 4 dni: Sölden x3 + Stubai - myślę że tak to będzie. Więcej na tel. nr jest w moim profilu - zapraszam :)
Tymczasem tak to wygląda - i wyglądać ma :) następne fotki już z reala :)
 
Picture 12.jpg Picture 10.jpg Picture 9.jpg Picture 8.jpg
 
PS. mały update w poście #1
 



Przy najbliższej wizycie w Zillertalu możecie zaglądnąc do tego ośrodka, do którego prawie nikt nigdy nie zagląda... http://www.spieljoch...joch_winter.png
"Verbindung", to może za dużo powiedziane, ale może jakoś to będzie działać...
 
Tak, wiem - bardzo fajna inwestycja, odkładana już od kilku lat  wreszcie będzie. Raz, że trochę powiększa i uatrakcyjnia sam ośrodek, dwa że rzeczywiści zbliża go do Hochfügen, mojego całkiem ulubionego - i wydaje się blisko i będą regularne skibusy.


To nie jedyna fajna inwestycja w Zillertal na ten sezon. Oprócz tego w Mayrhofen nowa gondola na Penken, nowa trasa w Zell am Ziller, jakiś mały orczyk w Kaltenbach, i coś co chyba mnie najbardziej cieszy - nowe krzesło na Tuxie, w rejonie Kaserer :)


Poza tym w Tyrolu tu i tam się dzieje, gondola w Gurglach, krzesło w Kühtai, na SkiWelcie gondola i 2 krzesła, krzesło w Kitzbühel i in. Pewnie w trakcie sezonu coś się jeszcze okaże - jak np. w ubiegłym, że wymienili po cichu gondolę w Hochfügen, powstała też tam całkiem nowa trasa itd.

Jest także trochę innych inwestycji oprócz wyciągów - w Ischgl nigdy nie ma zastoju - wydali kolejne kilkadziesiąt milionów euro na duży blok parkingowy + nowy tunel prowadzący pod Pardatchgratbahn :)

Są też takie rozpoczęte z planowanym odbiorem na przyszły rok - jak nowa gondola na Stubai, przebudowa na Giggijoch czy nowa gondola w Galtür ...to tak z głowy - jest tego pewnie więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Krzychu jak u Ciebie wygląda sprawa z miejscami na 11-15.11 ? Znajomy z południa podpytuje o ten termin. Co prawda mam jedno wolne miejsce na wyjazd z Gdyni ale jadę bezpośrednio na Szczecin i za bardzo nie mam jak go zabrać.

 
W zasadzie jestem pełny od pewnego czasu ale jedzie dodatkowa osobówka, kumpel z synem, i przydałby się ktoś jeszcze - do niego, jako zmiennik, lub do mnie, obojętne - możemy zrobić roszady - tak, żeby chłop nie musiał sam machać tysiaka cięgiem :)

Zapraszam, wyjazd we wtorek wieczorem, 10.11, na śniegu 11-15.11 (5 dni), prawdopodobny program to Pitztal, 2x Obergurgl-Hochgurgl, 2x Sölden - grubo :)

 
****
Zapraszam na kolejne terminy, poza Sylwestrem w każdym są jeszcze wolne miejsca - vide post#1 (klik).
W terminie 5-8/9 grudnia - 4/5 dni na pewno jadę przez Wrocław - można więc dołączyć na trasie: Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Legnica itp.
 
****
Pora może pokazać jakieś fotki z ost. wypadu (24-27.10): Sölden + Puchar Świata + Stubai, pięknie :)
Na początek Sölden - ludzi podobnie może trochę więcej niż rok temu, ale spoko, trasy twarde, słońce prawie cały czas.

 

DSCF0050.JPG DSCF0060.JPG DSCF0083.JPG DSCF0095.JPG

DSCF0096.JPG DSCF0100.JPG DSCF0101.JPG DSCF0107.JPG

DSCF0167.JPG DSCF0291.JPG DSCF0296.JPG DSCF0301.JPG

DSCF0306.JPG DSCF0308.JPG DSCF0319.JPG DSCF0321.JPG

zDSCF0079.JPG zDSCF0293.JPG zDSCF0309.JPG zDSCF0315.JPG


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jestem zainteresowany terminem 18.12-22.12 oraz Sylwestrem.

 

18-22.12 zapraszam na pewno, miejsca są - z Sylwkiem się postaram ;)

 

Cześć,

jest nas 5 osób chętnie przyłączymy się na sylwestra. Dojazd własny bez problemu (Jesteśmy z różnych miast).

Krzysiek - po pierwsze mógłbyś wyedytować swojego posta i wywalić cały ten zbędny cytat :)

Po drugie, i ważniejsze - nie wiem jak będzie z Sylwestrem - szukam, może coś się znajdzie, to wtedy jakaś szansa jest.
Tym  razem ze sporym wyprzedzeniem zabukowałem chałupę - teraz już łatwo nie jest, napisałem do gospodyni, może może...

 

***

Zapraszam w najbliższych terminach  - daty na śniegu, wyjazdy w piątki dzień wcześniej, wieczorem

21-24.11 - być może Sölden + Obergurgl-Hochgurgl lub ew. jakiś iny zestaw lodowcowy.
Dołącza ktoś z Warszawy, są ludzie ze Śląska  - zapraszam.

28.11 - 1/2.12.2015 - (4/5 dni) kierunek Ischgl - to miejsce od 3 lat nas nie zawodzi jak chodzi o otwarcie w terminie, więc to raczej pewniak.

 

***

...i jeszcze Stubai dla okrasy z ostatniego wypadu w październiku :)

 

DSCF0327.JPG DSCF0334.JPG DSCF0335.JPG DSCF0338.JPG

DSCF0341.JPG DSCF0342.JPG DSCF0348.JPG DSCF0356.JPG

DSCF0357.JPG DSCF0358.JPG DSCF0365.JPG DSCF0374.JPG


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiło się wolne miejsce, (...)

 

Miejsce się zajęło błyskawicznie ...zapraszam na terminy styczniowe - więcej w poście #1:

http://www.skiforum....lenie/?p=520999

 

Odnośnie terminu sylwestrowego - udało się znaleźć coś jeszcze w okolicy. Dodatkowo - w najbliższy weekend bedę się po okolicy kręcił więc pooglądam dokładnie wynajęty dom/y, żeby ustalić co i jak - czy ew. uda się jeszcze kogoś dokwaterować, ew. jak podzielić grupę itd. ...znaczy wizja lokalna będzie :) Zapraszamy więc ew. z dojazdem własnym - dalsze info w niedzielę wieczorem.

 

***

W uzupełnieniu fotki z wyjazdu grudniowego do Ischgl - tym razem więcej "czynnika ludzkiego", którego pewnie czasem brakuje ;)

 

3DSCF0589.JPG 2DSCF0525.JPG DSCF0569.jpg DSCF0595.JPG

DSCF0528.JPG DSCF0533.JPG DSCF0534.JPG DSCF0568.jpg

DSCF0544.JPG DSCF0554.JPG DSCF0570.JPG DSCF0593.JPG

DSCF0524.JPG DSCF0512.JPG DSCF0636.JPG DSCF0613.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce się zajęło błyskawicznie ...zapraszam na terminy styczniowe - więcej w poście #1:
http://www.skiforum....lenie/?p=520999

Odnośnie terminu sylwestrowego - udało się znaleźć coś jeszcze w okolicy. Dodatkowo - w najbliższy weekend bedę się po okolicy kręcił więc pooglądam dokładnie wynajęty dom/y, żeby ustalić co i jak - czy ew. uda się jeszcze kogoś dokwaterować, ew. jak podzielić grupę itd. ...znaczy wizja lokalna będzie :) Zapraszamy więc ew. z dojazdem własnym - dalsze info w niedzielę wieczorem.

***
W uzupełnieniu fotki z wyjazdu grudniowego do Ischgl - tym razem więcej "czynnika ludzkiego", którego pewnie czasem brakuje ;)

3DSCF0589.JPG 2DSCF0525.JPG DSCF0569.jpg DSCF0595.JPG
DSCF0528.JPG DSCF0533.JPG DSCF0534.JPG DSCF0568.jpg
DSCF0544.JPG DSCF0554.JPG DSCF0570.JPG DSCF0593.JPG
DSCF0524.JPG DSCF0512.JPG DSCF0636.JPG DSCF0613.jpg


O i czlowieki sa :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki jest plan wyjazdu sylwestrowego?, pytam z ciekawości bo wszelkie niespodzianki mile widziane
Udało mi sie wynegocjować więcej wolnego tak wiec do 10.01. szusuje z Wami :-)


Wielkich niespodzianek nie będzie ...tylko małe przesunięcie planów :)
Po ostatniej wizycie w Alpach Kitzbühelskich (Kitz, SkiWelt, Saalbach, etc.) trochę entuzjazm na bliższe górki opadł - aż do czasu nadejścia jakiś opadów. Zracji wysokości tym razem skupimy się na niezwodnej dolinie rzeki Ziller.
Główny cel to Zillertal Arena gdzie ostatnio było najlepiej, do tego Mayrhofen, Hochfügen-Hochzillertal, i dodatkowo Wildkogel - akurat na 1 stycznia w sam raz :) Nudno nie będzie :)

Zapraszam do posta No1 w tym wątku - zapraszam na styczniowe wyjazdy :)
http://www.skiforum....lenie/?p=520999
 

O i czlowieki sa :-)


Ano napatoczą się czasem :) czasem mniej czasem więcej :)
No to od razu kolejna porcja z innego grudniowego weekendu w Ischgl - obrazki i fajne człowieki :)

1DSCF0650.JPG 1DSCF0678.JPG 1DSCF0690.JPG 1DSCF0717.JPG
DSCF0646.JPG DSCF0649.JPG DSCF0653.JPG DSCF0655.JPG
DSCF0659.JPG DSCF0675.JPG DSCF0676.JPG DSCF0692.JPG
DSCF0695.JPG DSCF0718.JPG DSCF0734.JPG DSCF0741.JPG
zDSCF0663.JPG zDSCF0706.JPG zDSCF0707.JPG zDSCF0716.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęśliwego Nowego Roku!!

...a szczęśliwego :) wszystkiego dobrego życzę :) uploadfromtaptalk1451673767943.jpg A do Ischgl zapraszam w połowie stycznia: 16-20.01 - 5 dni na nartach - plan jest na Paznauntal: głównie Ischgl, ew. dodatkowo Kappl, Galtür, See. W tym terminie nieco tańszy karnet na całą dolinę, tylko 204 euro (zamiast 238), za 5 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Są jeszcze jakieś wolne miejsca na wyjazd na Trzech Króli?

 

Z Krakowa nie ma miejsc, o ile wiem jest 1 ostatnie wolne miejsce u Jaro323 z Trójmiasta, ogólnie z Polski północnej - zdaje się, że trasa ustalona jeszcze nie jest. Tu wątek Jaro:
http://www.skiforum....lenie/?p=529507

Jedziemy na 5 dni do Zillertal, kwaterka blisko gondoli w Kaltenbach, karnet tylko 204 euro - praktycznie cała dolina zaśnieżona, byliśmy 6 dni na Sylwestra, teraz na 5 dni może być tylko lepiej :)
 

***

A ja zapraszam na późniejszy termin, do Ischgl z dodatkami w Paznanuntal - 16-20.01, wyjazd 15 stycznia w piątek wieczorem, mam ostatnie miejsca.
http://www.skiforum....ie/#entry520999

Na fanpage'u Ischgl akurat wypatrzyłem parę ładnych fotek z ostatnich dni :)

 

10287_10153856974372248_495408322665356213_n.jpg 1930332_10153856974342248_6774703745812099244_n.jpg 10399842_10153856974482248_4779610005210093663_n.jpg 12400758_10153856974497248_1841208966620771593_n.jpg

 

12418979_10153945029790649_9201382855845723285_o.jpg 1412220_10153945029485649_9117112495785759531_o.jpg 12465800_10153945029555649_824112031170563053_o.jpg 12377737_10153945029780649_9120513326307043674_o.jpg

 

10553833_10153942135235649_7416388668444162415_o.jpg   11165211_10153942135215649_8406670664653189899_o.jpg   10272731_10153942135285649_512854686284007274_o.jpg   883373_10153942135455649_317801571410795210_o.jpg   11165211_10153942135480649_1135466527058528156_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowani jesteśmy wyjazdem na narty w terminie 23-27.01 - 5 dni na nartach - Serfaus-Fiss-Ladis, czy są jeszcze wolne 2-3 miejsca ?

 

Cześć Beata, oczywiście tak, na liście byliście i jesteście od dawna :)
 

Krzychu wiem ze jade z toba do Ischgl 16-20, ale czy upchniesz mnie jeszcze na ten drugi termin do SFL? :)

 

Jak już wiesz niestety nie. Sorki jeszcze raz za zamieszanie, ale tu się wypełniło gwałtownie, no i ...tak bywa :/

 

30.01-4.02 jestem chetny....
czyli jednak 30.01-03.02...

 

Witam na pokładzie - dzięki za zwrócenie uwagi - rzeczywiście jedna data była zła, ale cały czas jest i bedzie 5 dni na nartach. Mam jeszcze ostatnie 2-3 miejsca na ten termin - zapraszam wahających się, ...i na późniejsze też :)
Więcej w poście #1:
http://www.skiforum....lenie/?p=520999

U Jaro323 z Trójmiasta jest 1 ostatnie wolne miejsce na wyjazd tydzień wcześniej czyli 23-27.01 - 5 dni jazdy, zachodnia część Tyrolu: SFL, Nauders, Ischgl i in. w zestawie do wyboru, oraz na kolejne terminy:
http://www.skiforum....lenie/?p=520501
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: z przyczyn losowych prawdopodobnie zwolni mi się 1 miejsce na jutrzejszy wyjazd.

Kierunek: zachodnia część Tyrolu pólnocnego: Serfaus-Fiss-Ladis, Nauders, Ischgl.
Wyjazd jutro, w piątek (22.01) późnym wieczorem z Krakowa, przez Śląsk.
23-27.01 jazda w ww. ośrodkach. Powrót po nartach ze środy na czwartek (23/24.01).
Koszty standard, kwatera ok. 90-95 euro, karnety ok. 220 euro (szczegółowy program do ustalenia) + transport. Najlepszy szybki kontakt telefoniczny - mój numer jest w moim profilu oraz poście #1:
http://www.skiforum....ie/#entry520999

O ile wiem jest także 1 wolne miejsce na ten  wyjazd u Jaro323 z Trójmiasta.
http://www.skiforum....e-6#entry530913

W załączeniu śnieżne raporty wideo z SFL i Nauders z ostatnich dni :)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga: z przyczyn losowych prawdopodobnie zwolni mi się 1 miejsce na jutrzejszy wyjazd.
Kierunek: zachodnia część Tyrolu pólnocnego: Serfaus-Fiss-Ladis, Nauders, Ischgl.
Wyjazd jutro, w piątek (22.01) późnym wieczorem z Krakowa, przez Śląsk.
23-27.01 jazda w ww. ośrodkach. Powrót po nartach ze środy na czwartek (23/24.01).
Koszty standard, kwatera ok. 90-95 euro, karnety ok. 220 euro (szczegółowy program do ustalenia) + transport. Najlepszy szybki kontakt telefoniczny - mój numer jest w moim profilu oraz poście #1:
http://www.skiforum....ie/#entry520999

O ile wiem jest także 1 wolne miejsce na ten  wyjazd u Jaro323 z Trójmiasta.
http://www.skiforum....e-6#entry530913

 
Ciągle aktualne, oba miejsca - wyjazd dziś, zapraszam, warto.
Jedzie auto z Białegostoku, przez Warszawę - można się podlączyć - szybka decyzja :)
***
Zwolniły się także miejsca w busiku z Krakowa w innym terminie: 30.01-03.02 - 5 dni na nartach.
Można dołączyć także z Warszawy (umówię dojazd), zapraszam.
 

Dzięki Krzychu za kolejny udany wyjazd. Już ostrzę krawędzie na następny. Gdyby nie upierdliwy deficyt urlopowy to już od dawna z sezonówką bym z Tobą kolego jeździł. Koniec komplementów bo jeszcze w piórka obrośniesz  :)


To ja dziękuję za wszystko, ..a przeciw sezonówce nic bym nie miał, tak czy owak oczywiście zapraszam ponownie ;)
 

no niestety :( z przyczyn rodzinnych nie mogę jechać...
szkoda, żeby miejsce się zmarnowało...


No szkoda, trzymam kciuki.
 

Ale nuda na wszystkich zdjęciach to samo :angry:


No nuda, nie inaczej ...góry, narty, śnieg, słońce, ...w kółko to samo ;)

To jeszcze troche przynudzę dzisiejszymi fotkami z Ischgl i obiecującymi prognozami :)
 

12622158_10153998720570649_7308802935620057239_o.jpg 12615525_10153998720830649_7897678417843395781_o.jpg 12622194_10153998720810649_3693753902013873531_o.jpg 12496405_10153998720390649_4886141763721153412_o.jpg

ischgl.jpg nauders.jpg sfl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...