Skocz do zawartości

Gdzie w Dolomity


Bowis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wielu latach jeżdżenia do Austrii planuję wybrać się z kolegami w Dolomity włoskie. Jaką miejscowość polecacie (jedziemy męską imprezowa ekipą), żeby można było większość tras zjeździć i jednocześnie nie ruszać auta? Bardzo ważna jest również oferta apres ski i nightlife. Może ktoś poleci jakiś apartament/hotel (nie bardzo drogi i też nie na zadupiu i blisko gwiazd).

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Po wielu latach jeżdżenia do Austrii planuję wybrać się z kolegami w Dolomity włoskie. Jaką miejscowość polecacie (jedziemy męską imprezowa ekipą), żeby można było większość tras zjeździć i jednocześnie nie ruszać auta? Bardzo ważna jest również oferta apres ski i nightlife. Może ktoś poleci jakiś apartament/hotel (nie bardzo drogi i też nie na zadupiu i blisko gwiazd).
Z góry dziękuję za pomoc.

 
Maciek ...może to nie ja powinienem akurat wypowiadać się akurat tutaj pierwszy drugi :) ale w sumie nawet nieźle Dolomity znam, a do tego znam Cię, i raczej wiem co ci trzeba ;) Znam sprzed paru lat ...Dolomity, nie ciebie ;), ale w wielu miejscach niewiele się zmieniło przez te 4-5 sezonów, o ile wiem.
 
Ogólnie - to jest tam parę rzeczy do zachwytów, ...i parę do rozczarowań i ew. trudności. O tych ostatnich pisal nie będę, bo powidzą że Gajowy propagandysta ;) :) ...więc zadzwoń do mnie najlepiej :)
 
W skrócie zanim padną tu nazwy typu Alpe Lusia, Alpe di Susi, Alta Badia itp.  to ja rzucę: Cortina d'Ampezzo, Gröden, ew. Kronplatz. Ogólnie patrz raczej na północną część ...czyli głównie Südtirol, i nie chodzi mi tylko o powszechność jednego czy drugiego języka ;)

 

update:

 


Cortina d'Ampezzo , Madonna di Campiglio.

 

Bowis był w Madonnie ze dwa lata temu, w całkiem dobrym terminie ...był zachwycony...? ;) :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 02 październik 2015 - 16:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Tak jak Gajowy pisał, byłem w Madonnie i ... rozczarowanie - brak apres ski i życia nocnego NIE ZNALAZŁEM , mimo, że mieszkałem w samym centrum Madonny. Rzeczywiście raczej myślę o kierunku północnym. Niestety hotele w Cortinie do najtańszych nie należą, ale może coś się znajdzie :) Mocno wezmę pod uwagę Gröden, ew. Kronplatz, tylko dla mnie jest ważne, żeby wiedzieć przed wyjazdem czy warto do danej miejscowości jechać i zapłacić drożej a nie rozczarować się na miejscu totalną ciszą wieczorową porą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Tak jak Gajowy pisał, byłem w Madonnie i ... rozczarowanie - brak apres ski i życia nocnego NIE ZNALAZŁEM , mimo, że mieszkałem w samym centrum Madonny. Rzeczywiście raczej myślę o kierunku północnym. Niestety hotele w Cortinie do najtańszych nie należą, ale może coś się znajdzie :) Mocno wezmę pod uwagę Gröden, ew. Kronplatz, tylko dla mnie jest ważne, żeby wiedzieć przed wyjazdem czy warto do danej miejscowości jechać i zapłacić drożej a nie rozczarować się na miejscu totalną ciszą wieczorową porą...

Nie sugeruj się moim zdaniem ,bo niewiele ośrodków objeździłem,ale mogę napisać jakie mam odczucia.Dwa lata temu mieszkałem w Predazzo i postaram się dokładnie opisać co działo się tam po nartach : NIC ! Wymarłe miasteczko,natomiast sam ośrodek Latemar wspominam bardzo dobrze. Ale jak pojechaliśmy np do Canazei ,to miasto wyglądało ma zdecydowanie bardziej żywe ,ładnie oświetlone, trochę knajpek ,byliśmy na termach,trasy w samym Canazei mnie nie zachwyciły,ale są połączone z całym rejonem Sella Rondy,więc wybór ogromny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie w Dolomitach tak hucznych Apreski jak w Austrii nie ma. Przy dolnych glownych stacjach wyciagow sa ale krotko. Dla przykladu wspomniana Val Gardena skladajaca sie z 3 miejscowosci to: w St. Cristina psy d... szczekaja, w St. Ulrich tak sobie a w Wolkenstein ciagna narty za soba nie zawsze swoje jak chrust na ognisko przy ksiezycu. Kronplatz na dolnej stacji disco ile fabryka dala bo obok nikt nie mieszka. Taxi do 50 jurkow za gablote rozwiazuje problem kazdego wieczoru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Myślę że Maćkowi chodziło o konkretną miejscowość. A co sądzicie o Corvara? Jeśli chodzi o ilość dostępnych ośrodków stamtąd jest super. Ale czy są tam jakieś imprezownie? Która, Waszym zdaniem, miejscowość granicząca z Sellaronda jest najbardziej imprezowa?

Corvara jak Fredowski pisze spokojnie ;) za to narciarsko bdb.Kronplatz ma być wesoły.We wtorek i czwartek około 14.30 dziewczyny tańczą na Piz Seteur.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corvara jak Fredowski pisze spokojnie ;) za to narciarsko bdb.Kronplatz ma być wesoły.We wtorek i czwartek około 14.30 dziewczyny tańczą na Piz Seteur.Pzdr

Jeśli Włochy i apress ski to raczej nie Dolomity....... Na myśl przychodzi jednak Livigno.....   No może jeszcze Tonale.. może Aprica..

 

Dolomity to jednak raczej miejsce ukierunkowane na wyjazdy rodzinne, przynajmniej ja je tak odbieram....  W żadnym miejscu a zaliczyłem za wyjątkiem Alpe Di Siusi wszystkie rejony wieczorami nie było wielkiego szału... 

No chyba że za apress ski uznamy gwarną knajpkę gdzie wszyscy stoją z wielkimi kieliszkami wina... Wtedy owszem :-)  wszędzie trafi się na takie miejsca...

Może jeszcze Bressanone był dosyć gwarne ale też nie w klimatach dyskotekowo - imprezowych...

 

Jeśli już, to imprezuje się bardziej na stoku choć i tutaj zarówno nie wszędzie jak i nie zawsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po wielu latach jeżdżenia do Austrii planuję wybrać się z kolegami w Dolomity włoskie. Jaką miejscowość polecacie (jedziemy męską imprezowa ekipą), żeby można było większość tras zjeździć i jednocześnie nie ruszać auta? Bardzo ważna jest również oferta apres ski i nightlife. Może ktoś poleci jakiś apartament/hotel (nie bardzo drogi i też nie na zadupiu i blisko gwiazd).

Z góry dziękuję za pomoc.

Piskoor wspomniał o Livigno tam na pewno znajdziesz sporo wieczornych atrakcji, ale w tym rejonie warto też zwrócić uwagę na Bormio. Przyjemne i niemałe miasteczko z termami. Stoki położone wysoko, przestrzeń do Freeridu. Możesz kupić karnet 4valli i jeździć w Santa Caterina i San Colombano. Pomiędzy ośrodkami kursują skibusy. Można też rozszerzyć karnet o Livigno i tam CHYBA też dojedziesz skibusem(jeśli się mylę poprawcie;])Na miejscu masz termy - można zadośćuczynić organizmowi ciężki narciarski wysiłek:) Jadę w styczniu z grupą do Bormio. Zakwaterowani jesteśmy w centrum także wszystko jest pod nosem. Jeśli byłbyś zainteresowany  napisz na PRIV podrzucę Ci więcej info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piskoor wspomniał o Livigno tam na pewno znajdziesz sporo wieczornych atrakcji, ale w tym rejonie warto też zwrócić uwagę na Bormio. Przyjemne i niemałe miasteczko z termami. Stoki położone wysoko, przestrzeń do Freeridu. Możesz kupić karnet 4valli i jeździć w Santa Caterina i San Colombano. Pomiędzy ośrodkami kursują skibusy. Można też rozszerzyć karnet o Livigno i tam CHYBA też dojedziesz skibusem(jeśli się mylę poprawcie;])Na miejscu masz termy - można zadośćuczynić organizmowi ciężki narciarski wysiłek:) Jadę w styczniu z grupą do Bormio. Zakwaterowani jesteśmy w centrum także wszystko jest pod nosem. Jeśli byłbyś zainteresowany  napisz na PRIV podrzucę Ci więcej info.

Dzięki za obszerne info. Niestety nie jestem fanem kąpieli w termach (może raz na ruski rok). Do Włoch planuję jechać raczej w lutym, ale jeśli będą bardzo dobre warunki śniegowe to nie wykluczam zmiany planów na styczeń. Jeśli masz 3 miejsca to wrzuć mi info na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerne info. Niestety nie jestem fanem kąpieli w termach (może raz na ruski rok). Do Włoch planuję jechać raczej w lutym, ale jeśli będą bardzo dobre warunki śniegowe to nie wykluczam zmiany planów na styczeń. Jeśli masz 3 miejsca to wrzuć mi info na PW.

Przesłałem info na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...