Skocz do zawartości

długość All Mountain / Freeride


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Widzę że na jednym z filmików lecisz na Salo Rocker2 90 - jakie sa Twoje wrażenia z jazdy na tych dechach?
Kupiłem właśnie okazyjnie za 4 stówki w bardzo dobrym stanie, a że kiedyś miałem Lordy, to myślę sobie że powinno być tak samo dobrze a może i lepiej (gdzies tam wyczytałem że to jest kontynuacja Lorda a to była moja najlepsza decha AllMountain jaką miałem i używałem do śmierci technicznej :))

Tez mialem Lordy i tez uwazam je za najlepsza narty all jaka mialem.Salo 2 90 jest bardziej przyjazne,miekkie i mniej agresywne.W kopnym sniegu,puchu Lordy rowniez dawaly sobie rade lepiej.Natomiast inicjacja skretu,jego spokojne wykonczenie i ogolnie jazda cietym skretem jest przyjemniejsza na Rocker 2 90.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

znowu zle trafiles - tez nie mieszkam w Polsce ladnych "pare" lat

 

doradzanie tych nart komus ,kto mierzy 183 I wazy 83 jest, powtarzam, niestety, I z gory przepraszam - bzdura

Ktos, kto ma do sprzedazy wlasnie dane narty w dlugosci nie pasujacej do klienta = komercjalna bzdura.

Takie sa moje defionicje - mos=zesz sie z nimi nie zgodzic, dla mni jest to oczywiste.....

 

PS gdybys to forum przejrzal, zorientowal bys sie, ze cos tam nt nart SZERSZYCH wiem......

 

W  przeciwienstwie do Pytka, nie marnuje czasu na bawienie sie w puchu na slalomce -szkoda puchu...... :)

kiedys wstawialem rozne filmy, juz mi sie nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu zle trafiles - tez nie mieszkam w Polsce ladnych "pare" lat

 

doradzanie tych nart komus ,kto mierzy 183 I wazy 83 jest, powtarzam, niestety, I z gory przepraszam - bzdura

Ktos, kto ma do sprzedazy wlasnie dane narty w dlugosci nie pasujacej do klienta = komercjalna bzdura.

Takie sa moje defionicje - mos=zesz sie z nimi nie zgodzic, dla mni jest to oczywiste.....

 

PS gdybys to forum przejrzal, zorientowal bys sie, ze cos tam nt nart SZERSZYCH wiem......

 

W  przeciwienstwie do Pytka, nie marnuje czasu na bawienie sie w puchu na slalomce -szkoda puchu...... :)

kiedys wstawialem rozne filmy, juz mi sie nie chce

a ja powtórzę, że zbyt często odpowiadający w różnych tematach nie czytają od czego temat się zaczął i o co chodziło....

a chodziło o nartę all mountain uniwersalną, na stok i poza dla dwóch osób 177 i 183 cm

i propozycji swojej nie uważam za bzdurę

oczywiście możesz się z tym nie zgodzić, ale bardzie ważyłbym słowa i szanował opinie

jak pewnie wiesz, a może i nie, to nie ma gotowej i jasnej recepty na dobór

jest to sprawa raczej osobista

profesjonalni sprzedawcy doradzają zakres długości

im bardziej doświadczony narciarz tym dłuższe

jak więcej jazdy na stoku a mniej poza to krótsze

najczęściej  pojawiają się na różnych portalach tabelki doradzające dobór nart w zależności od doświadczenia i stylu jazdy

jak np. ta poniżej z której wynika, że dla osoby o wzroście 177 cm narta długości 179 cm jest jak najbardziej ok

 

Twoje doświadczenie mówi, ze powinna być dłuższa

ja znam wielu ludzi, którzy lubią krótsze narty i na takich lepiej się czują

nie zwykłem mówić im, że popełniają bzdurę

również przez grzeczność

za co najmniej brak taktu uważam oskarżanie, coś komuś wciskam

Ski Sizing Chart Skier Height in feet & inches Skier Height  in centimeters (cm) Suggested 
Ski Lengths (cm)
Shop Skis by Length (cm) 2013-1-4_ski_adult_v2.jpg 4'4" 132 115-130 130-139 4'6" 137 125-140 4'8" 142 130-145 140-149 4'10" 147 135-150 5' 152 135-155 150-159 5'2" 158 145-165 5'4" 163 150-170 160-169 5'6" 168 155-175 5'8" 173 160-180 170-179 5'10" 178 165-185 6' 183 170-190 180-189 6'2" 188 175-195 6'4" 193 180-200 >190  





























 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ja powtórzę, że zbyt często odpowiadający w różnych tematach nie czytają od czego temat się zaczął i o co chodziło....

a chodziło o nartę all mountain uniwersalną, na stok i poza dla dwóch osób 177 i 183 cm

i propozycji swojej nie uważam za bzdurę

oczywiście możesz się z tym nie zgodzić, ale bardzie ważyłbym słowa i szanował opinie

jak pewnie wiesz, a może i nie, to nie ma gotowej i jasnej recepty na dobór

jest to sprawa raczej osobista

profesjonalni sprzedawcy doradzają zakres długości

im bardziej doświadczony narciarz tym dłuższe

jak więcej jazdy na stoku a mniej poza to krótsze

najczęściej  pojawiają się na różnych portalach tabelki doradzające dobór nart w zależności od doświadczenia i stylu jazdy

jak np. ta poniżej z której wynika, że dla osoby o wzroście 177 cm narta długości 179 cm jest jak najbardziej ok


 

Cześć

Zasady doboru nart są sprawą prostą i oczywistą, wystarczy odpowiedzieć na trzy, cztery pytania i koniec.

Rozsądny sprzedawca zawsze zaleci przedział bo nie zna gościa, któremu doradza i w związku z tym nie chce ponosić ryzyka gdy np (najczęstsze) poziom umiejętności deklarowany przez pytającego nie ma nic wspólnego z rzeczywistym. Podobnie jest w poradach forumowych. Po latach doradzania nauczyłem się w ogóle nie odpowiadać na pytania gdy ktoś deklaruje dobra jazdę po trzech latach na przykład bo to świadczy, że nie tylko nie potrafi sam siebie ocenić ale nie ma pojęcia co to znaczy dobra jazda w ogóle.

Nie ma czegoś takiego jak styl jazdy - w przełożeniu na dobór narty.

Nieprawdą jest, że poza trasę narty mają być dłuższe niż na trasę.

To są naprawdę obiegowe i nieprawdziwe opinie.

Sprawa jest prosta:

- charakterystyka narciarza

- umiejętności

- typ narty

i wiemy jaka narta jest potrzebna.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zasady doboru nart są sprawą prostą i oczywistą, wystarczy odpowiedzieć na trzy, cztery pytania i koniec.

Rozsądny sprzedawca zawsze zaleci przedział bo nie zna gościa, któremu doradza i w związku z tym nie chce ponosić ryzyka gdy np (najczęstsze) poziom umiejętności deklarowany przez pytającego nie ma nic wspólnego z rzeczywistym. Podobnie jest w poradach forumowych. Po latach doradzania nauczyłem się w ogóle nie odpowiadać na pytania gdy ktoś deklaruje dobra jazdę po trzech latach na przykład bo to świadczy, że nie tylko nie potrafi sam siebie ocenić ale nie ma pojęcia co to znaczy dobra jazda w ogóle.

Nie ma czegoś takiego jak styl jazdy - w przełożeniu na dobór narty.

Nieprawdą jest, że poza trasę narty mają być dłuższe niż na trasę.

To są naprawdę obiegowe i nieprawdziwe opinie.

Sprawa jest prosta:

- charakterystyka narciarza

- umiejętności

- typ narty

i wiemy jaka narta jest potrzebna.

Pozdrowienia

Te naprawdę obiegowe i nieprawdziwe opinie powielają wszyscy sprzedający narty w sklepach

którzy doradzają

"więcej freeridu dłuższe, więcej na trasie i między drzewami krótsze"

na pewno się mylą

przecież oni sprzedają i z tego żyją

a my na forum nic nie robimy tylko jeździmy i dlatego naprawdę wiemy co jest najlepsze dla każdego;-P

"bo my na forum lubimy dłuuugie narty"

nie istnieje coś takiego jak dobór narty do terenu w którym będziesz jeździć;-P

inni niech spadają

jak uważają, że najlepsze dla nich są takie narty na jakich się dobrze czują, to też nie mają racji;-)

takie myślenie chyba promuje ekipa rządząca w naszym kraju, więc na pewno jest dobre

a mi coś się zdaje, że doprowadzi nas szybko do katastrofy narodowej....

też pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te naprawdę obiegowe i nieprawdziwe opinie powielają wszyscy sprzedający narty w sklepach

którzy doradzają

"więcej freeridu dłuższe, więcej na trasie i między drzewami krótsze"

na pewno się mylą

przecież oni sprzedają i z tego żyją

a my na forum nic nie robimy tylko jeździmy i dlatego naprawdę wiemy co jest najlepsze dla każdego;-P

"bo my na forum lubimy dłuuugie narty"

nie istnieje coś takiego jak dobór narty do terenu w którym będziesz jeździć;-P

inni niech spadają

jak uważają, że najlepsze dla nich są takie narty na jakich się dobrze czują, to też nie mają racji;-)

takie myślenie chyba promuje ekipa rządząca w naszym kraju, więc na pewno jest dobre

a mi coś się zdaje, że doprowadzi nas szybko do katastrofy narodowej....

też pozdrawiam

Cześć

Masz absolutną rację. Dlatego właśnie nasze stoki wyglądają tak jak wyglądają. Na stokach widzimy narty przykrótkie do tego (zwłaszcza w ostatnim czasie) dziesiątki ludzi na nartach pozatrasowych na górkach typu Koziniec itd. Ten obraz jest w dużej części wysterowany przez sprzedających/promujących narty. Biorąc pod uwagę, że na przeciętnym stoku mniej więcej jedna dwie osoby na sto umie jeździć na nartach jest to kiepski kierunek rozwoju tak, że do katastrofy to nie doprowadzi bo dno den już osiągnięte mnie więcej 7,8 lat temu.

Prośba wielka żebyś jeżeli to możliwe stosował jakieś podstawy j. polskiego pisanego bo zrozumieć ciężko.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie kupić w Intersporcie  Volkl RTM 84 dłuższego niż 172 cm. Jak myślicie co doradzi sprzedawca facetowi wzrostu 180 cm doskonale jeżdżącemu?  To co ma w sklepie.

Kochany Intersporcie, przestań traktować Polaków jakby nie dorośli. Sprawny facet wzrostu ponad 170 cm to naprawdę nie jest rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Masz absolutną rację. Dlatego właśnie nasze stoki wyglądają tak jak wyglądają. Na stokach widzimy narty przykrótkie do tego (zwłaszcza w ostatnim czasie) dziesiątki ludzi na nartach pozatrasowych na górkach typu Koziniec itd. Ten obraz jest w dużej części wysterowany przez sprzedających/promujących narty. Biorąc pod uwagę, że na przeciętnym stoku mniej więcej jedna dwie osoby na sto umie jeździć na nartach jest to kiepski kierunek rozwoju tak, że do katastrofy to nie doprowadzi bo dno den już osiągnięte mnie więcej 7,8 lat temu.

Prośba wielka żebyś jeżeli to możliwe stosował jakieś podstawy j. polskiego pisanego bo zrozumieć ciężko.

Pozdrowienia serdeczne

po pierwsze, żeby zrozumieć trzeba czytać ze zrozumieniem

po drugie, jak się czyta ze zrozumieniem to dostrzega się sarkazm

po trzecie, jak się nie zadziera nosa to widzi się, że inni też jednak potrafią jeździć (zdecydowanie więcej niż 2%)

po czwarte, o jakie podstawy chodzi? składnię, gramatykę, ortografię?

jak ktoś myśli, że zjadł wszystkie rozumy, to i o nartach wie wszystko i o zasadach pisowni;-)

PS.

jak czytam to co piszesz, to czasem mam wrażenie, że sam siebie nie rozumiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Masz absolutną rację. Dlatego właśnie nasze stoki wyglądają tak jak wyglądają. Na stokach widzimy narty przykrótkie do tego (zwłaszcza w ostatnim czasie) dziesiątki ludzi na nartach pozatrasowych na górkach typu Koziniec itd. Ten obraz jest w dużej części wysterowany przez sprzedających/promujących narty. Biorąc pod uwagę, że na przeciętnym stoku mniej więcej jedna dwie osoby na sto umie jeździć na nartach jest to kiepski kierunek rozwoju tak, że do katastrofy to nie doprowadzi bo dno den już osiągnięte mnie więcej 7,8 lat temu.

Prośba wielka żebyś jeżeli to możliwe stosował jakieś podstawy j. polskiego pisanego bo zrozumieć ciężko.

Pozdrowienia serdeczne

a narty "pozatrasowe" na stoku to chyba nic złego w erze all mountain

od tego one są by jeździć na nich i tu i tam...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwaz, ze "komercjalna bzdura" nie musi sie odnosic wylacznie do Ciebie - odnosi sie takze do wszechwladnego wciskania  nart krotkich - a jest to na dluzsza mete, szkodliwe, za wyj ludzi , wylacznie zajmujacymi sie SL..

 

takze wmawianie ludziom, ze jazda przy wyciagu to jest "freeride" - jest przykladem odwrotnym

 

wiekszosc  hasel/oszolomnien  stosowanych przez koncerny sluzy polechtaniu ego....

bo jak wdusisz "AMS" i wmowisz, ze 5 cm dluzsze  zrobia z przcietniaka freerider'a - to busisness huczy ...

 

wiec, w sumie niezawiniony (w wiekszosci) , znalazles sie na linii ostrzalu............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zgodnie z definicjami tego forum freeski nie istnieje, tylko trasa albo freride na otwartych?! przestrzeniach i nie ma mowy o wypadach poza trasę i powrocie na stok;-) i ze właściwie należy wprowadzić selekcję i wpuszczać na trasę tylko tych na węższych (od czego?) nartach i nie wypuszczać poza trasę poniżej pewnego ( jakiego?) rozmiaru;-) podobną selekcję zgodnie z opiniami głoszonymi na tym forum powinno się wprowadzić jeśli chodzi o długość nart i sprawdzać czy zostały dobrane narty odpowiednie narty do wzrostu;-) Kto spisze reguły i będzie sprawdzał? Jedno takie ugrupowanie w Polsce już many, tylko do tej pory nie czepiali się narciarzy;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zgodnie z definicjami tego forum

 

To żadne definicje forum, to pokraczne zasady kilku "zasłużonych" użytkowników, którzy uważają, że narta to tylko +10 (chyba że SL) a na stok to najlepiej wpuszczać z umiejętnościami powyżej 6 (przy czym oceny umiejętności dokonuje "zasłużony") - jest na to prosta metoda: ignorować! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y i będzie sprawdzał? Jedno takie ugrupowanie w Polsce już many, tylko do tej pory nie czepiali się narciarzy;-P

tu zjazdy polityczne z tematu są tępione (a przynajmniej powinny byc :-)   ) z całą surowością lokalnego prawa wiec prosze nie denerwować spokojnych ludzi.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a narty "pozatrasowe" na stoku to chyba nic złego w erze all mountain

od tego one są by jeździć na nich i tu i tam...

Pozdrawiam

Nie ma zadnej ery all mountain.

Przyszedl niestety czas bylejakosci jazdy na nartostradach.

Sluza temu narty > 110mm pod butem, pod 190cm, twintipy, rockery nie dlugo pojawia sie swiderki.

Narty sa pieknie wymalowane, czasami obklejone ochronna folia, a nuz ktos po nartach przejedzie i katastrofa.

W dziale kupno - sprzedaz wieczne dyskusje "skad te 2 ryski na dziobie", czy przypadkiem nie powstaly przy zjezdzie ze Streifu?

Obowiazkowy "za duzy" plecak, zeby jeszcze mial w nim piwo a tam lopata z Lidla(po wystajacym trzonku nierozpoznawalna)

welniana czapka i 2 lustrzanki itp.  kanapki, termosy(dwa).

Tak wyszpejowany porusza sie woln-dostojnie, bo mu narty na wiecej nie pozwalaja (cale szczescie).

Nie mam nic przeciwko, ze poruszaja sie na takich nartach na stromych zalesionych stokach podobnie jak na youtube.

Jezeli widze ich na nartostradzie to wierze, wlasnie wracaja ze swoich eskapad.

Lubie zmiany co nie znaczy, ze chce w nich brac udzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze, żeby zrozumieć trzeba czytać ze zrozumieniem

po drugie, jak się czyta ze zrozumieniem to dostrzega się sarkazm

po trzecie, jak się nie zadziera nosa to widzi się, że inni też jednak potrafią jeździć (zdecydowanie więcej niż 2%)

po czwarte, o jakie podstawy chodzi? składnię, gramatykę, ortografię?

jak ktoś myśli, że zjadł wszystkie rozumy, to i o nartach wie wszystko i o zasadach pisowni;-)

PS.

jak czytam to co piszesz, to czasem mam wrażenie, że sam siebie nie rozumiesz...

Cześć

Po pierwsze moje posty były grzeczne a nie zjadliwie atakujące.

Po drugie starałem się kosztem bycia ocenionym jak powyżej sprowadzić rozmowę na tory porozumienia a nie negacji.

Po trzecie jak się widzi co dzieje się na stokach to ma się realną ocenę.

Po czwarte warto zdanie zacząć z dużej litery i zakończyć kropką. To naprawdę ułatwia czytanie innym.

Po piąte starałem się być wobec Ciebie miły i nie stosować wątpliwej jakość i klasy ataków personalnych, mając nadzieję na wymianę poglądów w nie bycie zaliczonym do kretynów.

Mam nadzieję, że nadal się nie mylę...

PS

Zawsze to co piszę jest zamierzone i przemyślane. Staram się zabierać głos w tych tematach na których się znam.

Pozdrowienia

 

Podobnie jak Fredi nie wiem co to jest "doba nart AllMountain". Często wypadam poza stok i zawsze na takich nartach, które akurat mam pod butem. Sporo jeździłem na różnej maści nartach szerokich i nie wydaje mi się aby w znaczący sposób ułatwiały jazdę na rozjeżdżonym stoku czy też przy trasie, natomiast zdecydowanie traciły na trasie. Co do freestylu to chętnie pogadam na ten temat jako zainteresowany zdziadziały praktyk tak, że może Drogi Outsiderze daj spokój politycznym docinkom i pogadajmy...?

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oUTSIDER:

 PIEPRZYSZ, ZEBY PIEPRZYC  - nikt takich zasad tutaj nie wyznaje - mysle, ze wiekszosc tutaj wyznaje  ZDROWY ROZSADEK I rozsadne podejscie do nowosci

BTW - Ja chyba jestem chory I potrzebuje leczenia, bo prawie zupelnie zgadzam sie z ostatnim postem Freda!!!!!

 

czy to znak, ze juz dzis musze sie umowic na wizyte do psychiatry????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeczytaj kilka postów powyżej o tym, ze Marty nie mogą być zbyt krótkie, zbyt szerokie, narciarze zbyt wolni, plecaki za szerokie, narty zbyt uniwersalne. Mam wrażenie (i sadzać po niektórych wpisach chyba nie tylko ja) że częś piszących na forum stara sie wykreować własną narciarską rzeczywistość... A może myślą, ze już ja wykreowali?... I chyba tak, czas na psychiatrę. A na Twoje grzeczne "pieprzysz" odpowiem równie kulturalnie: wał się koval.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeczytaj kilka postów powyżej o tym, ze Marty nie mogą być zbyt krótkie, zbyt szerokie, narciarze zbyt wolni, plecaki za szerokie, narty zbyt uniwersalne. Mam wrażenie (i sadzać po niektórych wpisach chyba nie tylko ja) że częś piszących na forum stara sie wykreować własną narciarską rzeczywistość... A może myślą, ze już ja wykreowali?... I chyba tak, czas na psychiatrę. A na Twoje grzeczne "pieprzysz" odpowiem równie kulturalnie: wał się koval.

Po stokroc moga tacy byc.

Wygladaja jak dziwolagi i dobrze. Stok staje sie bardziej kolorowy.

Jest na kim oko zatrzymac, bo za scigantami rejsowymi wzrok nie zdaza.

Jeszcze mowicie kazdemu spotkanemu "hellou" i umawiacie sie na herbate. Ja was prosze w odroznieniu, zebyscie stali na srodku trasy.

Bedziecie wtedy bardziej widoczni a szczegolnie stojcie/lezcie kiedy ja bede przejezdzal.

Naprawde jestescie potrzebni(powtarzam sie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przeczytaj kilka postów powyżej o tym, ze Marty nie mogą być zbyt krótkie, zbyt szerokie, narciarze zbyt wolni, plecaki za szerokie, narty zbyt uniwersalne. Mam wrażenie (i sadzać po niektórych wpisach chyba nie tylko ja) że częś piszących na forum stara sie wykreować własną narciarską rzeczywistość... A może myślą, ze już ja wykreowali?... I chyba tak, czas na psychiatrę. A na Twoje grzeczne "pieprzysz" odpowiem równie kulturalnie: wał się koval.

Miło się czyta. Wszystkie zadania z duzej litery i zakończone stosownym zdaniem przestankowym. Chyba jednak nie jest to przypadek beznadziejny..... . Dobrze  rokujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam plan zmienić narty na węższe, może nart na "racingowe", spodnie i kurtkę na bardziej dopasowane by nie rzec obcisłe, plecak na mniejszy. I może wtedy nie będę dziwolągiem dla kretynów, którzy chcieliby aby może nie tylko na stoku wszyscy byli tacy sami.... Ale sorry, rzeczywistość bywa bardziej złożona (by nie rzec ciekawsza) niż niektórzy by chcieli;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outsider po pierwsze to jest "temat" Piskoora Który pewnie rwie sobie włosy z głowy że rozpętał kolejną wojnę forumową, po drugie rozpoczęty temat jest w dziale "dobór nart" a nie "sprzedaż nart", po trzecie wyzywanie oraz krzyk jest wyrazem braku merytorycznych argumentów i bezsilności a po czwarte jeżeli chcesz sobie pokrzyczeć to załóż temat w dziale "hyde park".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję merytoryki:-)
1. Rozumiem, ze w temacie założonym przez Poskora tylko on może odpowiadać, nawet jeśli polemizują z kimś innym?
2. O sprzedaży napisałem raz, potem broniłem tylko swojej opinii, do czego mam prawo, chyba że tutaj nie...
3. Jeśli chodzi o wyzywanie, to raczej tu nie przoduję, a jestem obiektem zaczepek typu "komercjalna bzdura", "pieprzysz" i "dziwoląg"
4. O jakim krzyku mowa?
Trwa wymiana opinii na temat doboru długości nart. A raczej mamy do czynienia z obnażeniem panujących tu stereotypów i prób narzucenia jedynego właściwego sposobu doboru nart, stylu jazdy i sposobu ubierania sie na stok:-)
Zapomniałem jeszcze, ze przecież istotny jest tez jedyny zgodny z zasadami właściwy sposób pisania wypowiedzi;-)
6. Jeśli masz ochotę wypowiedzieć się na hydeparku, to oczywiście masz prawo założyć tam dowolny temat
7. Nie histeryzuj proszę,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...