Skocz do zawartości

długość All Mountain / Freeride


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobry, dobry....

Krótkie pytanie :

 

młody ma 177 ja 183 cm...

mam możliwość kupienia Voelkla Kendo w długości 177 cm

brać czy szukać 181 cm ??

To ma być narta typu rozrywkowego używana przez nas obu...

W 75 % ta narta będzie używana na trasie... 

Cześć

Wygłupiasz się? ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wygłupiasz się? ;)

Pozdrowienia

Dopiero mam zamiar :-)

 

Serio..... całe życie spędziłem na nartach grupy race ... - nie licząc lat dziecięco młodzieńczych , ale ołówek 205 również jest trudno zaliczalny do grupy AM / F

 

 

Są tutaj osoby które zęby zjadły na takim sprzęcie więc pytam :-)

 

Ja szukając sprzętu dla siebie miałem zawsze mocno uproszczone zadanie...

SL - 165 cm

GS - co tam najdłuższego robią :-)

RC - pośrodku - 175-180 cm

prosta sprawa....

 

Typowych nart AM / F nigdy dla siebie nie kupowałem bo nie czułem takiej potrzeby...

Pozatym po to się człowiek szkolił, kończył kursy itd żeby mimo wszystko

zgodnie z maksymą dobry koń to i po błocie pociągnie dać sobie radę wszędzie...

Bywało więc off piste i na SLkach i na Gsach :-)

 

.

teraz chciałem mieć coś do zabawy :-)

 

 

Może chciałem ciut skupić się na młodym i dać mu narty dłuższe tylko o 3-5 cm od niego..

ale to chyba nie tędy droga..

 

Ok .... szukam czegoś w długości 184-191 :-)

 

można zamknąć wątek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie będzie idealnie bo dysproporcje są...

ja 183 cm / 83 kg 

młody 177 / 63 kg :-)  :-)

Cześć

Nie martw się. U mnie jest:

180cm 98kg

180cm 65 kg

Kacper nabył w zeszłym roku jakieś TT chyba 175cm do zabawy w parku dość sztywne i taliowane a jednocześnie dość szerokie i jeździ tym po wszystkim. Przy narcie 180 czy 185 cm nie czuje żadnej różnicy. Dla mnie trochę za krótkie ale takie akurat były.

Jak chce pojeździć na sportowej narcie to bierze moje i tyle.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dobry, dobry....

Krótkie pytanie :

 

młody ma 177 ja 183 cm...

mam możliwość kupienia Voelkla Kendo w długości 177 cm

brać czy szukać 181 cm ??

To ma być narta typu rozrywkowego używana przez nas obu...

W 75 % ta narta będzie używana na trasie... 

mam 184 cm wzrostu i osobiście brałbym 177 cm, zwłaszcza jeśli to ma być narta rozrywkowa i poza tym dla Was obu.

Jeśli to nie musi być kendo, to chciałem namieszać i zaproponować coś innego

Line Sick Day 95, narta roku 2014, mam do sprzedania nowe, nieużywane, model 2014 

prawdziwy all mountain z mniejszym niż kendo promieniem skretu, co istotne zwłaszcza na trasie....

http://allegro.pl/na...5809668100.html

i do tego wiązania

Tyrolia Attack 13

http://allegro.pl/wi...5809727719.html

 

Dla forumowczów zawsze zniżka:-)

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

KOMERCJALNA BZDURA

 

Piskoor - mlody  bedzie wyzszy I ciezszy wkrotce

 dla CIEBIE min 190, chociaz  dla typowej zabawy mantra albo gotama ok 184 w zupelnosci OK

Jak zwykle w polskim zaścianku wiemy wszystko najlepiej;-)
a to że narta rok po roku zdobywa nagrody za uniwersalność, to oczywiście bzdura, be nie przyznają ich Polacy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle w polskim zaścianku wiemy wszystko najlepiej;-)
a to że narta rok po roku zdobywa nagrody za uniwersalność, to oczywiście bzdura, be nie przyznają ich Polacy;-)

Trafiles kula w plot z polskim zasciankiem.Wszystkie oficjalne nagrody w dzisiejszych czasach mozna sobie o wiesz co rozbic.Po za tym jesli przy wzroscie 184 proponujesz narte z zalozenia freeridowa w dl 177 to inaczej niz bzdura tego nazwac nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dołączyłem do "ekspertów" (tzn. chciałbym) i kupiłem roczne "atomic nomad backeye" o dł. ......181cm!!!! Tylko ten promień skrętu 15,7m chyba za mały aby  dostąpić tegoż niewątpliwego "zaszczytu" :(. No ale cóż cena 440PLN uczyniła cuda a także mój wzrost ok. 184cm (w ciepłej wodzie).

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dołączyłem do "ekspertów" (tzn. chciałbym) i kupiłem roczne "atomic nomad backeye" o dł. ......181cm!!!! Tylko ten promień skrętu 15,7m chyba za mały aby  dostąpić tegoż niewątpliwego "zaszczytu" :(. No ale cóż cena 440PLN uczyniła cuda a także mój wzrost ok. 184cm (w ciepłej wodzie).

Pozdrawiam  

Posiadam Crimson Ti Atomica przy 173cm wzrostu poszedlem w 177 narte.W czym ten promien mialby przeszkadzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dołączyłem do "ekspertów" (tzn. chciałbym) i kupiłem roczne "atomic nomad backeye" o dł. ......181cm!!!! Tylko ten promień skrętu 15,7m chyba za mały aby  dostąpić tegoż niewątpliwego "zaszczytu" :(. No ale cóż cena 440PLN uczyniła cuda a także mój wzrost ok. 184cm (w ciepłej wodzie).

Pozdrawiam  

Dlugosc(nart) w normie a wlasciwie wszystkie dlugosci sa dobra dla narciarzy z kilkudziesiecioletniem stazem

Przedewszystkim dlatego, ze na dlugiej narcie sobie zawsze poradza a krotkie nie przeszkadzaja.

Promien tez nie przeszkadza, od 10 lat mam 180cm i R 16 dotychczas nie przeszkadzal,

jeszcze pare lat pojezdze na tych dechach.

Narty wieloznaczne :) tez trzeba miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiles kula w plot z polskim zasciankiem.Wszystkie oficjalne nagrody w dzisiejszych czasach mozna sobie o wiesz co rozbic.Po za tym jesli przy wzroscie 184 proponujesz narte z zalozenia freeridowa w dl 177 to inaczej niz bzdura tego nazwac nie mozna.

 

Warto czytać ze zrozumieniem i sprawdzać o co chodzi na początku wątku;-)

rozpoczynający wątek pyta o uniwersalną nartę rekreacyjną dla osób o dwóch wzroście i użytku przede wszystkim na trasie

więc uważam, że moja propozycja nie jest chybiona

Sick Day 95 dł. 179 cm nie jest typowo freeridową nartą

poza tym ważyłbym słowa nie chcąc obrażać nikogo każdy ma prawo do własnej opinii

bzdurą jest negowanie wszystkiego poza własnym zdaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto czytać ze zrozumieniem i sprawdzać o co chodzi na początku wątku;-)

rozpoczynający wątek pyta o uniwersalną nartę rekreacyjną dla osób o dwóch wzroście i użytku przede wszystkim na trasie

więc uważam, że moja propozycja nie jest chybiona

Sick Day 95 dł. 179 cm nie jest typowo freeridową nartą

poza tym ważyłbym słowa nie chcąc obrażać nikogo każdy ma prawo do własnej opinii

bzdurą jest negowanie wszystkiego poza własnym zdaniem...

Oczywiscie,ze uwazasz swoj wybor za odpowiedni bo masz narte do sprzedania,narta rekreacyjna z 95 pod butem?Mamy w takim razie albo inne pojecie narty rekreacyjnej albo takowej jazdy.Przy rekreacyjnym zwozeniu zaproponowana szerokosc bedzie lekko przeszkadzac w zmianie krawedzi.Nie przypominam sobie,zebym Cie obrazil,Koval nazwal Twoje rady bzdura I sie z nim zgadzam bo chcesz opchnac narte i tylko to Cie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Crimson Ti Atomica przy 173cm wzrostu poszedlem w 177 narte.W czym ten promien mialby przeszkadzac?

No w tym że inni mają narty z duuużo większym promieniem coś ponad 20m i dlatego ja głupio się czuję z takim małym (oczywiście promieniem skrętu). A tak poza tym to troszkę sobie zażartowałem (ale tylko troszkę). A wracając do meritum czyli długości nart to dawno, dawno temu jezdziłem na nartach około 2-metrowych które nie miały żadnego!!!!! promienia skrętu. Aż się wierzyć nie chce.

Pozdrawiam czekających na śnieg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie,ze uwazasz swoj wybor za odpowiedni bo masz narte do sprzedania,narta rekreacyjna z 95 pod butem?Mamy w takim razie albo inne pojecie narty rekreacyjnej albo takowej jazdy.Przy rekreacyjnym zwozeniu zaproponowana szerokosc bedzie lekko przeszkadzac w zmianie krawedzi.Nie przypominam sobie,zebym Cie obrazil,Koval nazwal Twoje rady bzdura I sie z nim zgadzam bo chcesz opchnac narte i tylko to Cie interesuje.

No to teraz pojechałeś po całości;-) jeździłeś kiedyś na narcie ponad 80 mm pod butem na trasie, a poza na węższej?  poszukaj w internecie filmów, sam spróbuj, ja próbowałem.... poza trasą 80mm pod butem to trochę za mało, na trasie 90 mm i więcej spokojnie daje radę;-) super przykładem jest tu kultowy już enforcer nordica 98 mm pod butem, narta uważana za genialną również na trasę, która teraz wraca w szerokości 100 mm

chyba tylko w Polskim zaścianku uważa się, że na trasę najlepsze są slalomki... cały narciarski świat od kilku lat uważa za narty wielofunkcyjne all mountain z przeznaczeniem 50/50 takie co mają ponad 90 mm pod biutem. o takie było pytanie (wielofunkcyjne) i taka była moja rada

spróbuj otworzyć oczy szerzej i dostrzec cokolwiek więcej niż czubki własnych butów, poszukaj w sieci jesli na żywo nigdy tego nie widziałeś jak jeżdżą ludzie na trasie bez problemów na nartach jak na polskie pojmowanie mega szerokich;-) i przestań się obraźliwie czepiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pojechałeś po całości;-) jeździłeś kiedyś na narcie ponad 80 mm pod butem na trasie, a poza na węższej?  poszukaj w internecie filmów, sam spróbuj, ja próbowałem.... poza trasą 80mm pod butem to trochę za mało, na trasie 90 mm i więcej spokojnie daje radę;-) super przykładem jest tu kultowy już enforcer nordica 98 mm pod butem, narta uważana za genialną również na trasę, która teraz wraca w szerokości 100 mm

chyba tylko w Polskim zaścianku uważa się, że na trasę najlepsze są slalomki... cały narciarski świat od kilku lat uważa za narty wielofunkcyjne all mountain z przeznaczeniem 50/50 takie co mają ponad 90 mm pod biutem. o takie było pytanie (wielofunkcyjne) i taka była moja rada

spróbuj otworzyć oczy szerzej i dostrzec cokolwiek więcej niż czubki własnych butów, poszukaj w sieci jesli na żywo nigdy tego nie widziałeś jak jeżdżą ludzie na trasie bez problemów na nartach jak na polskie pojmowanie mega szerokich;-) i przestań się obraźliwie czepiać

Rozczaruje Cie bo pisze z wlasnego doswiadczenia.Na trasie i poza mialem okazje jezdzic na nartach o szerokosci pod butem od 65 do 125 i oczywiscie na wszystkich z nich mozna fajnie sie bawic.Tu masz mnie na slalomce w puchu:

Tu na 102 pod butem na trasie:

I na zakonczenie maly edit z 88 i 125:

Oh bym zapomnial o S3 z 98mm:

Nie twierdze,ze moja jazda jest super,wrecz przeciwnie pozostawia wiele do zyczenia ale jakies doswiadczenie mam i moge spokojnie stwierdzic,ze 90mm to jest ta granica gdzie przy rekreacyjnej,powtarzam rekreacyjnej jezdzie ta szerokosc zaczyna sie odczuwac.Wiem jakie sa swiatowe trendy i jesli przejrzysz oferte nart z grupy allmountain frontside to zauwazysz,ze bardzo malo z nich,jesli w ogole przekracza 90mm w talii.

P.S.BTW od jedenastu lat nie mieszkam w Polsce wiec daruj sobie uwagi o zascianku wiecej proponuje calkowicie odpuscic tego typu uwagi bo raz kierujesz sie stereotypami,dwa obrazasz innych uzytkownikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczaruje Cie bo pisze z wlasnego doswiadczenia.Na trasie i poza mialem okazje jezdzic na nartach o szerokosci pod butem od 65 do 125 i oczywiscie na wszystkich z nich mozna fajnie sie bawic.Tu masz mnie na slalomce w puchu:

Tu na 102 pod butem na trasie:

I na zakonczenie maly edit z 88 i 125:

Oh bym zapomnial o S3 z 98mm:

Nie twierdze,ze moja jazda jest super,wrecz przeciwnie pozostawia wiele do zyczenia ale jakies doswiadczenie mam i moge spokojnie stwierdzic,ze 90mm to jest ta granica gdzie przy rekreacyjnej,powtarzam rekreacyjnej jezdzie ta szerokosc zaczyna sie odczuwac.Wiem jakie sa swiatowe trendy i jesli przejrzysz oferte nart z grupy allmountain frontside to zauwazysz,ze bardzo malo z nich,jesli w ogole przekracza 90mm w talii.

P.S.BTW od jedenastu lat nie mieszkam w Polsce wiec daruj sobie uwagi o zascianku wiecej proponuje calkowicie odpuscic tego typu uwagi bo raz kierujesz sie stereotypami,dwa obrazasz innych uzytkownikow.

sam czuję się urażony uwagami dotyczącymi wciskania i bzdurowania. Jeździ się po to zeby odczuwać. często niestety dyskusje na tym forum przyjmują osobisty charakter, nie za moją przyczyną tak było tym razem. o zaścianku pisałem, nie wiedząc gdzie mieszkasz więc sorry, ale u nas najczęściej się najpierw krytykuje, a potem próbuje... jesli chodzi o sick day 95 to ta narta wyszła w tym roku w trzeciej odsłonie i co roku zdobywa uznanie jako uniwersalna narta także na stok, także dla średniozaawansowanych....

I nie uważam by dla osoby o wzroście 177 cm narta 179 cm z promieniem skrętu 18 m była za krótka bądź za trudna nawet przy tej szerokości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam czuję się urażony uwagami dotyczącymi wciskania i bzdurowania. Jeździ się po to zeby odczuwać. często niestety dyskusje na tym forum przyjmują osobisty charakter, nie za moją przyczyną tak było tym razem. o zaścianku pisałem, nie wiedząc gdzie mieszkasz więc sorry, ale u nas najczęściej się najpierw krytykuje, a potem próbuje... jesli chodzi o sick day 95 to ta narta wyszła w tym roku w trzeciej odsłonie i co roku zdobywa uznanie jako uniwersalna narta także na stok, także dla średniozaawansowanych....

I nie uważam by dla osoby o wzroście 177 cm narta 179 cm z promieniem skrętu 18 m była za krótka bądź za trudna nawet przy tej szerokości...

No i widzisz,klocimy sie a nie bardzo jest o co b0 179 dla 177 wzrostu jest jak najbardziej ok,ja bralem pod uwage drugi podany wzrost czyli 184cm a w tym przypadku poszedlbym w cos minimalnie dluzszego.Nigdzie nie twierdzilem,ze Twoje Line'y to zle narty,kilka razy bylem o wlos od zakupu ich produktow(Sir Francis Bacon) ale ich wymiarowka jest zawyzona(177 bylo w rzeczywistosci 173).Jednak dla kogos,kto pyta jaka dlugosc i jaka narte dobrac allmountain z 95 moim zdaniem to troche wybor na wyrost.Oczywiscie masz prawo do swojej opini i przy tym zostanmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jako, że jeździłem i na gigantce poza trasą i na szerokiej łopacie na trasie wydaje mi się, że narta nie jest taka ważna. Osobiście jeżeli ktoś planuj e zakup szerokiej narty i chce na niej jeździć również na trasie polecam od razu kupować jak najdłuższą dostępną deskę i do tego dobrać profil tak aby nie była ona zbyt zrockerowana.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczaruje Cie bo pisze z wlasnego doswiadczenia.Na trasie i poza mialem okazje jezdzic na nartach o szerokosci pod butem od 65 do 125 i oczywiscie na wszystkich z nich mozna fajnie sie bawic.Tu masz mnie na slalomce w puchu:

Tu na 102 pod butem na trasie:

I na zakonczenie maly edit z 88 i 125:

Oh bym zapomnial o S3 z 98mm:

Nie twierdze,ze moja jazda jest super,wrecz przeciwnie pozostawia wiele do zyczenia ale jakies doswiadczenie mam i moge spokojnie stwierdzic,ze 90mm to jest ta granica gdzie przy rekreacyjnej,powtarzam rekreacyjnej jezdzie ta szerokosc zaczyna sie odczuwac.Wiem jakie sa swiatowe trendy i jesli przejrzysz oferte nart z grupy allmountain frontside to zauwazysz,ze bardzo malo z nich,jesli w ogole przekracza 90mm w talii.

P.S.BTW od jedenastu lat nie mieszkam w Polsce wiec daruj sobie uwagi o zascianku wiecej proponuje calkowicie odpuscic tego typu uwagi bo raz kierujesz sie stereotypami,dwa obrazasz innych uzytkownikow.

Cześć,

Widzę że na jednym z filmików lecisz na Salo Rocker2 90 - jakie sa Twoje wrażenia z jazdy na tych dechach?

Kupiłem właśnie okazyjnie za  4 stówki w bardzo dobrym stanie, a że kiedyś miałem Lordy, to myślę sobie że powinno być tak samo dobrze a może i lepiej (gdzies tam wyczytałem że to jest kontynuacja Lorda a to była moja najlepsza decha AllMountain jaką miałem i używałem do śmierci technicznej :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...