Skocz do zawartości

Jak porzucić szeregi "wiecznych średniaków"...?


lobo

Rekomendowane odpowiedzi

Mój sezon zakończył się wcześniej niż zamierzałem więc, aby niejako "zostać w temacie", przeczytałem sobie książkę amerykańskiego trenera czy raczej wybitnego praktyka - instruktora Lito Tajedy-Floresa pod tytułem : 

Breakthrough on the New Skis: Say Goodbye to the Intermediate Blues, czyli w "do"wolnym tłumaczeniu: Jak awansować do poziomu eksperta czyli uciec z pułapki "wiecznego średniaka".

  Muszę przyznać że od czasów Jouberta nie przeczytałem niczego co byłoby tak fajnie napisane, zarówno pod względem merytorycznym jak i czysto literackim, to się czyta po prostu z przyjemnością, angielszczyzna Lito jest naprawdę wysokiego lotu, być może dlatego że z pochodzenia nie jest rodowitym Jankesem ;). Nie jest to typowa książka-podręcznik-jazdy-na -nartach, pisany suchym, technicznym językiem z mnóstwem wykresów, sekwencji zdjęć poklatkowych itp ale coś na kształt "eseju narciarskiego", napisanego z pasją do tematu pięknym literackim językiem. Oczywiście zawartość merytoryczna jest najwyższej próby, instruktaż jest przyswajany i rozumiany wręcz intuicyjnie - to dowód talentu i znajomości rzeczy autora. 

  Tych którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę lub skorzystać z tej książki jako podręcznika szczerze namawiam do lektury, naprawdę warto.

Breakthrough on the New Skis.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytac? nigdy nie zaszkodzi ale czy pomoze?

Technika narciarstwa i jej przyswajanie opisane w tej ksiazce (nie czytalem i nie przeczytam)

dla wiekszosci tu czytajacych, nie bedzie mogla miec zastosowania.

Zostana na wieczne czasy sredniakami choc by i 10 podobnych ksiazek przeczytali.

Aby porzucic te bezbarwne szeregi potrzebna jest sprawnosc fizyczna, wyzsza od obecnej.

"Tramki i do parku"! dla nizin "narty i na stok"! dla wyzyn Panie i Panowie.

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na pewno będą obrazki, w amerykańskich poradnikach nie ma dużo tekstu ;-)

 

 

Rozumiem, ze te ksiazke czytales, a co najmniej miales w rece?????

 

Lobo - mam nadzieje, ze te ksiazke przeczytales.

ja na razie przerzucilem

Wg mnie jest to pozycja PRZESTARZALA..........pisana ogolnikami, bez konkretow (oryginal z 2001 co tlumaczy czesciowo)

 

same juz zdjecia wprowadzaja w epoke "POZNEGO olowka".

 

Reszta wrazen po  glebszej lekturze


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...