Skocz do zawartości

Inline Alpine - sezon 2015


kss_marcin_skispa

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na pierwszm wrocławskim treningu Inline Alpine. Chyba jako jedyny reprezentowałem skiforum. Frajda niesamowita. Frekwencja dopisała mimo porannych opadów i niestabilnej pogody, która na szczęście uspokoiła się na czas treningu. Zaskoczony byłem nachyleniem rolkarskiego "stoku", bo wcześniej po tak dużym i długim nie jeździłem. Stąd adrenalina, koncentracja, speed i wysiłek jest. Wysiłek bo wyciągów panie nie ma i pod górkę trza zaiwaniać. Barwy skiforum reprezentowałem marnie. Na usprawiedliwienie mogę napisać, że mam świeżo zdięty gips z ręki i psycha siadła całkowicie. Trzeba odkurzyć rolki do jazd szybkiej i ostro wziąć się do roboty, bo dziewczyny i chłopaki jeżdżą hoho, rzekłbym ostro :) Podziękowanie dla Pauliny, Przemka i Bartka ze profesjonalną organizację. Mam nadzieję, że imion nie pokiełbasiłem i nikogo nie pominąłem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja się na pewno tam pojawię, ale dzisiaj miałem ważną imprezę rodzinną.

Problem że w kolejną niedzielę też chyba nie będę mógł. Ale w końcu tam wpadnę  :)

Nie wiesz czy w tygodniu tak nieoficjalnie też jeżdżą.

Można się wtedy załapać ?

Nie wiem. Nie pytałem. Przypuszczam, że mają jednak jakieś ustalenia ze Stadionem i tak hop-siup sie nie rozkladają. No i swoją drogą też trochę zachodu jest z tym rozstawieniem, bo i materace na bramkach wejściowych trzeba pomontować... tak, tak - jedna bramka slalomowa jest w bramce wejsciowej :D  Ale wszystko bezpiecznie.  Pewnie z czasem będzie i w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Nie pytałem. Przypuszczam, że mają jednak jakieś ustalenia ze Stadionem i tak hop-siup sie nie rozkladają. 

 

To jest ścisła, oficjalna współpraca ze stadionem. Przemek Grzenia i Bartek Kwiek robią we Wrocławiu fantastyczną robotę. Kogo z Wrocka nie będzie w weekend na Wrocławskiej Lidze Inline Alpine ten trąba!! :) A przyjść każdy, kto ma: rolki, kask (może być rowerowy), kije z gardami i nagolenniki.

 

Chcecie wiedzieć więcej - piszcie maila do Przemka (podam na priv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ścisła, oficjalna współpraca ze stadionem. Przemek Grzenia i Bartek Kwiek robią we Wrocławiu fantastyczną robotę. Kogo z Wrocka nie będzie w weekend na Wrocławskiej Lidze Inline Alpine ten trąba!! :) A przyjść każdy, kto ma: rolki, kask (może być rowerowy), kije z gardami i nagolenniki.

 

Chcecie wiedzieć więcej - piszcie maila do Przemka (podam na priv).

Nic się nie zmieniło z terminami Warszawskimi? Pojutrze (w środę) zawody???

Tadek.

 

PS.

Daj mi na pw namiary na łódzkich organizatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minionym weekendem zaczynamy jedną z najwspanialszych przygód życia. Zadebiutowaliśmy w Pucharze Świata!

Ciężko tak "na gorąco" zebrać myśli i stworzyć spójną i krótką relację. Adrenalina jeszcze buzuje we krwi...

 

Sobota (20.VI), Puchar Czech (CILA CUP)

Na dzień dobry Iga Bartkowska zgarnęła pierwsze trofeum w historii międzynarodowych startów Polaków w Inline Alpine. Zajęłą drugie miejsce w kategorii dziewcząt w Pucharze Czech!!

W kategoriach seniorskich tak różowo nie było. Najlepiej spisali się: Ola Mioduszewska (6. miejsce wśród Pań), Wojtek Kurzawa (14. wśród Panów) i niżej podpisany (17. msce).

Mieliśmy sporo DNF-ów (testy ochraniaczy wypadły pomyślnie...), ale czas Antka Zalewskiego - który pechowo wziął jedną z tyczek między nogi - budził nadzieję przed niedzielnymi zawodami Pucharu Świata.

 

Niedziela (21.VI), Puchar Świata

Dojechali do nas Niemcy, którzy zdominowali Puchar Świata w ostatnich latach. Można powiedzieć, że jeśli chodzi o absolutny "top" nie brakowało nikogo oprócz Kristapsa Zvejnieksa z Łotwy (godnie zastępowali go dwaj niewiele gorsi bracia).

Jak na debiut poszło nam fantastycznie. Po dwóch przejazdach, w pierwszej 30-stce zmieściło się nas czterech. Ja byłem 29-ty, Bogdan Topolski 28-my, Wojtek Kurzawa 21-wszy, a Antek - 12-sty!!

Wśród naszych dziewcząt najlepiej poszło Oli Mioduszewskiej, której udało się jako jedynej z Polek zakwalifikować do II przejazdu. Ostatecznie skończyła rywalizację na 9-tym miejscu!

 

Oto przejazd Antka, który zajął 12-ste miejsce w Pucharze Świata i - co tu dużo mówić - na dzień dzisiejszy ma z nas największe szanse zaczepienia się w światowej czołówce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ścisła, oficjalna współpraca ze stadionem. Przemek Grzenia i Bartek Kwiek robią we Wrocławiu fantastyczną robotę. Kogo z Wrocka nie będzie w weekend na Wrocławskiej Lidze Inline Alpine ten trąba!! :) A przyjść każdy, kto ma: rolki, kask (może być rowerowy), kije z gardami i nagolenniki. Chcecie wiedzieć więcej - piszcie maila do Przemka (podam na priv).

Co tak cały czas dowozisz do tego Wrocka? Kolejne tyczki? :) Rozumiem że niedługo stok wydłuży się do 300m :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Brawo Tadziu. Wyglądasz naprawdę rasowo - bez żadnej ściemy.

Pozdrowienia

A zawodnik rasowy, bo:

- zabezpieczony (kask, ochraniacze - wszystko się zgadza),

- lojalny wobec środowiska, które poniekąd reprezentuje (t-shirt...)

- waleczny (spójrzcie na numer startowy)

- czerpiący radość z uprawiania inline alpine (ten uśmiech przy każdym skręcie!)

- bez żartów: naprawdę dobry technicznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości "z frontu":

- IV zawody Warszawskiej Ligi Inline Alpine odbędą się 2 lipca (czwartek), o godz. 19 na Stadionie Narodowym (brama 11). Zawody otwarte, ostatnio Warszawa gościła zawodników z Łodzi i Katowic.

- II zawody Wrocławskiej Ligi Inline Alpine odbędą się 5 lipca (niedziela), o godz. 12 na Stadionie Miejskim. Zawody otwarte, w I zawodach drugie miejsce zajął zawodnik z Warszawy.

- powstaje oficjalna Kadra Polski, którą będę miał przyjemność koordynować (i jeśli mój poziom sportowy pozwoli - również reprezentować). Kolejny planowany start: zawody Pucharu Świata oraz Mistrzostwa Europy (Czechy). Kryteria kwalifikacyjne zostaną podane na dniach.

- Kadra Polski ma już pierwszego sponsora. Kto to będzie? Na dniach będzie to oficjalne, wtedy napiszę.

 

Dzieje się bardzo dużo, nie o wszystkich sprawach mogę jeszcze pisać, ponieważ jeszcze nad nimi pracujemy i nie warto zapeszać :) Do zobaczenia na zawodach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pierwszy raz na treningu na tyczkach we Wro. Jeżdżę na rolkach od dwóch tygodni.

Sukcesem jest przejechanie całego slalomu bez ominięcia tyczek.

Zabawę bardzo polecam, jest adrenalina  :)

Poza tyczkami pojawiam się na jazdy wolne przy stadionie. Można by się umówić na wspólne pachołki.

Dawajcie znać, ludzie z Wro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam serdecznie na V zawody Warszawskiej Ligi Inline Alpine.

 

Zawody odbędą się w sobotę, 11 lipca 2015.
Zapraszamy pod bramę nr 11 Stadionu Narodowego. Oto harmonogram poranka:

- godz. 9.30 - 10:30 zapisy w Biurze Zawodów (rejestracja – karta zgłoszeniowa, opłata startowa, odbiór numerów startowych)
- godz. 10 - 10:50 otwarte oglądanie trasy, próbne przejazdy
- godz. 10:50 - zamknięcie i inspekcja trasy
- godz. 11.00 start zawodników wg. kolejności numerów startowych, I przejazd
- godz. 11:30 start zawodników wg. kolejności numerów startowych, II przejazd
- godz. 11:50 zamknięcie trasy zawodów
- godz. 12:00 ogłoszenie wyników 
- godz. 12:15 koniec imprezy

Aby wystartować w zawodach, należy:
- mieć rolki i kask oraz ochraniacze, potrzebne do przejechania slalomu (nagolenniki + kije narciarskie z gardami, zalecane również: ochraniacze typu szorty oraz ochraniacze na łokcie),
- opłacić startowe (20 zł/os),
- podpisać kartę zgłoszeniową,
- odebrać numer startowy.

Tak jak w zeszłym sezonie, przeprowadzimy II przejazdy, liczymy ten lepszy.
Zastrzegamy sobie sobie prawo do zmiany programu/terminu/miejsca rozgrywania zawodów w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Informacje na temat zmian będą publikowane na stronie WLIA (https://www.facebook...igainlinealpine)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kwalifikacje do Mistrzostw Słowacji

 

Mam przyjemność być od niedawna koordynatorem Kadry Polski w Inline Alpine w Polskim Związku Sportów Wrotkarskich. Jesteśmy na etapie budowania Kadry. W związku z powyższym chciałbym was gorąco zaprosić do wzięcia udziału w kwalifikacjach do startu w Mistrzostwach Słowacji. Warto - start w MS poprzedzony będzie wspólnym, dwudniowym treningiem z Kadrą Czech. Wyjazd naszej kadry zaplanowany jest na 4-6 lipca (4,5 - treningi w Brnie, 6 lipca - start).

 

Miejsce kwalifikacji: Stadion Miejski we Wrocławiu

Data i godzina: 25 lipca, 12:00

 

Kryteria kwalifikacyjne

PANIE:
- najlepszych 5 zawodniczek z punktami WR (punkty Światowego Rankingu)
- 4 zawodniczek z najlepszym czasem - na podstawie wyników kwalifikacji, które odbędą się podczas Wrocławskiej Ligi Inline Alpine, 25 lipca 2015 r. (lepszy czas z 2 przejazdów, wynik musi mieścić się w 120% czasu najlepszej zawodniczki dnia)
- 1 dzika karta

PANOWIE:
- najlepszych 5 zawodników z punktami WR (punkty Światowego Rankingu)
- 4 zawodników z najlepszym czasem - na podstawie wyników kwalifikacji, które odbędą się podczas Wrocławskiej Ligi Inline Alpine, 25 lipca 2015 r. (lepszy czas z 2 przejazdów, wynik musi mieścić się w 120% czasu najlepszego zawodnika dnia)
- 1 dzika karta

Lista zawodników zostanie podana do wiadomości do 27 lipca 2015 r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newsy:

- Ortopedika została sponsorem Kadry Polski w Inline Alpine

W oparciu o kryteria kwalifikacyjne ustalono skład Reprezentacji Polski w Inline Alpine. W ramach przygotowań do startu w Mistrzostwach Słowacji (6.VIII.2015, Martin) nasi reprezentanci trenować będą przez dwa dni z Kadrą Czech w Brnie. Skład Reprezentacji Polski:

 

Panie:

Magdalena Kurowska

Barbara Malinowska

Aleksandra Mioduszewska

Kalina Paszyna

 

Panowie:

Paweł Janecki

Piotr Jarmuszczak (1999)

Marcin Kapuściński

Wojciech Kurzawa

Jacek Mieszczak

Bartosz Pawłowski (2000)

Stanisław Słuchocki

Bogusław Topolski

Antoni Zalewski

Roman Zalewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Solidnie przepracowaliśmy 2-dniowe zgrupowanie w Brnie i efekty są znakomite. Właśnie wracamy z Mistrzostw Słowacji z... 3 medalami:

 

- Antek Zalewski - I miejsce wśród seniorów (ZŁOTO) - Międzynarodowy Mistrz Słowacji!!

- Bartek Pawłowski - II miejsce wśród juniorów starszych (SREBRO)

- Basia Malinowska - III miejsce wśród seniorek (BRĄZ)

 

Wyczerpani, ale szczęśliwi wracamy do domu :))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...