Skocz do zawartości

Kursy lawinowe Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

DHL wygral.

 

Hello,

  I called DHL this morning and I had the answer.   The DHL office I’ve been to did not say that it was forbidden to ship carbon canisters by air mail. Therefore, you can’t receive the complete package in Poland.   Now, we have two different options. You can either cancel all your order and get your money back or I can ask DHL to send the bag pack and the 25l cover and you’ll have to buy a canister in Poland. Here is the website of the official ABS distributor in Poland : http://www.tatratrade.com.pl/   Sorry for the inconvenience, let us know what’s best for you.   A zestaw inicjujacy - butla + raczka kosztuje 500 PLN stalowa, 1000 - karbonowa. Jezu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To przykre. Dowiedz się jeszcze, jak wygląda sprawa napełnienia kartusza w Polsce. Być może bardziej będzie opłacało Ci się, żeby wysłali plecak z opróżnionym kartuszem i dezaktywowanym ładunkiem, jeśli nadal chcesz iść tą drogą.

 

TNF pogubił się według mnie ostatnio w projektowaniu trochę, ale wszystkie ich rzeczy są bardzo solidne, łącznie z plecakami. W przypadku Patrola nie powinno być inaczej.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem, jeśli trzeba byłoby Cię zniechęcić przed niepewnym zakupem, daj znać. Jestem mistrzem czarnego scenariusza. ;) :P

 

A tak nawiasem mówiąc, to TNF jakąś nowość wystawił na tegorocznych ISPO w postaci projektu poduchy Modulator. Ktoś coś więcej o tym wie?

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena powinna być praktycznie identyczna. Sprawdziłem z ciekawości cenę sugerowaną przez producenta dla Patrola 24 L oraz Signala 25 L i o dziwo TNF ma stabilną cenę wyjściową, wynoszącą 1 179 dolców, a przy Dakine cena sugerowana przez producenta różni się w zależności od sklepu, najniższa cena była na Amazonie i wynosiła 1 195 dolców, w przecenie 750 dolców. Chyba u nas sprzedawcy dostali słabe zniżki na Dakine'y. :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena powinna być praktycznie identyczna. Sprawdziłem z ciekawości cenę sugerowaną przez producenta dla Patrola 24 L oraz Signala 25 L i o dziwo TNF ma stabilną cenę wyjściową, wynoszącą 1 179 dolców, a przy Dakine cena sugerowana przez producenta różni się w zależności od sklepu, najniższa cena była na Amazonie i wynosiła 1 195 dolców, w przecenie 750 dolców. Chyba u nas sprzedawcy dostali słabe zniżki na Dakine'y.  :D

 

Chyba tak.

 

Generalnie nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo. Za te sama cene, co plecak w FWT, bede mial TNF i detektor Mammuta :). I to za cene przed oplatami celnymi.

 

 

Teraz zostalo tylko nauczyc sie jezdzic na nartach ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w kwestii transportu lotniczego znalazłem coś takiego:

 

Przewożenie samolotem:
System ABS jest najpopularniejszym systemem lawinowym i chociaż przewożenie zbiorników ciśnieniowych samolotem jest zabronione, to systemy lawinowe objęte są specjalnymi przepisami Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego (IATA) zezwalającymi na przewóz 1 zestawu butla+rączka (podstawa - dokument IATA Table 2.3A). Fakt przewożenia zestawu należy zgłosić przynajmniej 2 tygodnie wcześniej obsłudze linii lotniczych (zależne od linii lotniczych)

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ile Ci ten plecak wyszedł???

Pozdro
Wiesiek


W FWT: 750 eur. Wraz z przesylka ale bez cla i vatu.
W PL, TNF: 2100 pln.

FWT wysylali juz nie ra, ale poczta. Cena za przesylke to 70 eur. I z poczta nigdy nie mieli problemow. Tylko, jak u nas paczki trafiaja do celnikow, to 2 tyg moga lezex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FWT: 750 eur. Wraz z przesylka ale bez cla i vatu.
W PL, TNF: 2100 pln.

FWT wysylali juz nie ra, ale poczta. Cena za przesylke to 70 eur. I z poczta nigdy nie mieli problemow. Tylko, jak u nas paczki trafiaja do celnikow, to 2 tyg moga lezex

obojetne, co Ci powiedza, zamow  plecak z nienaladowana butla (powinni miec  mozliwosc zagladniecia "do srodka") i bez ladunku

Wierz mi........

 

BTW: moj  jest juz w domu

 

TNF MOdulation jest pierwszym  AirBag, ktory mozna "doczepic" do dowolnego plecaka  - ceny sa swirowate 999 $$

dla mnie - rozsmieszajace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to dawny ABS - to model z bazą???

 

Pozdro

Wiesiek

Dobre pytanie,

W Tuttu pisza, ze tegoroczna wersja:

http://www.tuttu.pl/...761#tabPtnTable

 

W Multanex nic nie pisza, ale przykleili plakietke "nowosc"

http://www.multanex....la-stalowa/5433

 

Tak na prawde nie mam zielonego pojecia, czy stary, czy nowy. I chyba w odroznieniu od Dakine ABS jest integralna czescia plecaka. Ale lba sobie urwac nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze  chodzi mi po glowie Ortovox Free Rider 26 (2700 + butla 500), ale w recenzjach narzekaja na zbyt mala pojemnosc plecaka. Tylko, ze jedni rozpisuja o 24L, inni o 26L. I wez tu badz madrym.

Wydaje mi sie, ze wybierajac 3 omawiane plecaki - kierowac trzeba sie juz tylko  cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep Multanex mam namiejscu - podjade do nich, jak tylko zobacze zwrocona kase na PayPalu.

 

Bo do przemyślenia jest pojemność plecaka - te co zlinkowałeś pozwoli Ci schować sprzęt na jednodniowy dłuższy wypad. To raczej sprzęt freeridowy. A ponieważ nie jest to ten system gdzie wymieniasz część bagażową plecaka to jeśli w przyszłości chciałbyś zabrać więcej wyposażenia to po prostu będzie mało miejsca.

 

Nie mówię, że to złe rozwiązanie ale prawie o 200 zł taniej masz 45 litrowego Snowpulsa, który nawet na parodniową wycieczkę od biedy starczy. Waży tylko 600 g więcej od "Twojego", wielkość też nie powinna przeszkadzać. Jakbym kupował jeden plecak to mocno bym się zastanowił.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do przemyślenia jest pojemność plecaka - te co zlinkowałeś pozwoli Ci schować sprzęt na jednodniowy dłuższy wypad. To raczej sprzęt freeridowy. A ponieważ nie jest to ten system gdzie wymieniasz część bagażową plecaka to jeśli w przyszłości chciałbyś zabrać więcej wyposażenia to po prostu będzie mało miejsca.

 

Nie mówię, że to złe rozwiązanie ale prawie o 200 zł taniej masz 45 litrowego Snowpulsa, który nawet na parodniową wycieczkę od biedy starczy. Waży tylko 600 g więcej od "Twojego", wielkość też nie powinna przeszkadzać. Jakbym kupował jeden plecak to mocno bym się zastanowił.

 

Pozdro

Wiesiek

W swoich wyborach nie biore pod uwage Skiturow. Tylko czysty FR z malym pochodzeniem, czy Heli. Takze kilkudniowe zapasy nie wchodza w gre. Wielki ten Snowpulse jest. Za mlodu wspinalem sie z 65l (jedne z pierwszych bez aluminiowego stelaza) i bylo ciezko jak cholera. (Do dzis go mam, jest niezniszczalny).

 

Skupie sie na tym, by pomiescilo sie podstawowe wyposazenie: apteczka, ABC, woda, batony, kurtka puchowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze  chodzi mi po glowie Ortovox Free Rider 26 (2700 + butla 500), ale w recenzjach narzekaja na zbyt mala pojemnosc plecaka. Tylko, ze jedni rozpisuja o 24L, inni o 26L. I wez tu badz madrym.

Wydaje mi sie, ze wybierajac 3 omawiane plecaki - kierowac trzeba sie juz tylko  cena. 

dlatego wybralem pro Protection (prawidlowa nazwa Snowpuls'a)  35 l - i zapewniam Cie -  pojemnosc 35l w tym plecaku (jak chyba wszystkich ABS) jest liczona razem z komora na poduche - czyli  z 35l, jakies 26-27 l na bagaz - reszte zajmuje poducha....

roznica w pojemnosci 24 vs 26 raczej niezauwazalna

wiele tez zalezy od design i dodatkowych  uchwytow, paskow itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wybralem pro Protection (prawidlowa nazwa Snowpuls'a)  35 l - i zapewniam Cie -  pojemnosc 35l w tym plecaku (jak chyba wszystkich ABS) jest liczona razem z komora na poduche - czyli  z 35l, jakies 26-27 l na bagaz - reszte zajmuje poducha....

roznica w pojemnosci 24 vs 26 raczej niezauwazalna

wiele tez zalezy od design i dodatkowych  uchwytow, paskow itp

 

Z tą pojemnością to trzeba uważać w tym linku napisali, że to 24 + 8 l zajmowanych przez ABS. Jeśli jest wolne rzeczywiście 24 litry to spoko wystarczy ale mniej nie powinno być.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...