Skocz do zawartości

Kursy lawinowe Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

No nic. Jutro, badz w sobote podjade odebrac TNF. Powrzucam gratow do srodka i sie okaze dokladnie, ile pomiesci ten plecak.

No to odebralem.

Pjemnosc szalu nie robi.

W komorze z poduszkami zmiesci sie pewnie jakas bluza i apteczka (w kieszeni siatkowej)

W komorze zewnetrznej - wchodzi  caly ABC, I wejda jakies dodatkowe pierdolki, typu bardzo scisinieta kutrka puchowa, czy bluza, batony. Na sprzet alpinistyczny bym nie liczyl.

Jest jeszcze kieszn na gogle, 

Mala kieszonka (zdjecie) do niewiadomo czego - chyba na drobne...

Kieszonki przy psie biodrowym - tez na drobne i ewentualnie raczke z ladunkiem.

Na dole plecaka jest jeden trok - latwo zamontowac przez to dziabke,

Na gorze dwa male troki, jakies gumki sciagajace, no i oczywiscie dwa pasy z alu klamrami na przyczepienie nart, badz deski.

 

Zdjecia na szybko, wiec jakosc moze nie powalic.

 

A... I dostalem S/M. Juz myslalem o zwrocie, ale nie jest zle. Mma 182 i po regulacji paskow plecak dobrze lezy.

 

GqGIyv.jpg

 

u00wm2.jpg

 

3WUiY5.jpg

 

hi7Rc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to odebralem.

Pjemnosc szalu nie robi.

W komorze z poduszkami zmiesci sie pewnie jakas bluza i apteczka (w kieszeni siatkowej)

W komorze zewnetrznej - wchodzi  caly ABC, I wejda jakies dodatkowe pierdolki, typu bardzo scisinieta kutrka puchowa, czy bluza, batony. Na sprzet alpinistyczny bym nie liczyl.

Jest jeszcze kieszn na gogle, 

Mala kieszonka (zdjecie) do niewiadomo czego - chyba na drobne...

Kieszonki przy psie biodrowym - tez na drobne i ewentualnie raczke z ladunkiem.

Na dole plecaka jest jeden trok - latwo zamontowac przez to dziabke,

Na gorze dwa male troki, jakies gumki sciagajace, no i oczywiscie dwa pasy z alu klamrami na przyczepienie nart, badz deski.

 

 

Zwykle ten jeden,NIESYMETRYCZNIE umieszczony "trok" to petla do przeprowadzenia przez pachwine, zeby plecaka nie zdarlo Ci z plecow

nie podoba mi sie jakosc zamkow, ale moze to zdjecie

czy ten plecak ma dodatkowy dostep od strony plecow do komory glownej? ulatwia dojscie do zawartosci, gdy narty sa przyczepione do plecaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i troczek, jest i petla do nogi. Mysle, ze trok to jednak do dziabki, lub innego ustrojstwa.

Kieszenie sa niezalezne. Nie ma "przebicia". Narty mocuje sie pionowo, nie jak zazwyczaj na skos. Czytalem, ze sprawdza sie to ustawienie, o kask nic sie nie obija, nie szura po ziemi :)

Suwaki sa dobrej jakosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i troczek, jest i petla do nogi. Mysle, ze trok to jednak do dziabki, lub innego ustrojstwa.

Kieszenie sa niezalezne. Nie ma "przebicia". Narty mocuje sie pionowo, nie jak zazwyczaj na skos. Czytalem, ze sprawdza sie to ustawienie, o kask nic sie nie obija, nie szura po ziemi :)

Suwaki sa dobrej jakosci.

osobiscie nie lubie A  frame na plecaku

pionowe usadowienie  nart jest preferowane przeze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie lubie A  frame na plecaku

pionowe usadowienie  nart jest preferowane przeze mnie

 

Najlepiej mieć wybór - na husara zamocowałbym przy długim podejściu po płaskim (symetria obciążenia). Jeśli chodzi o skośne mocowanie to "wyjdzie" przy małych plecakach i jest bardzo wygodne bo nie trzeba ich zdejmować (w sumie jest najlepsze). A przy dużych można mocować w pionie (na 3 sposoby). Jak widać jest sporo możliwości do wyboru.

 

Nie wspomniałem jeszcze o poziomym noszeniu nart - pod klapą ;)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najchętniej ;)

 

Plecaka (a w zdaniu w poście "plecaków") oczywiście :). A jeśli się jeszcze ma tę klamerkę to wrzucenie nart to sekund 5.

 

Pozdro

Wiesiek

nie smiej sie

ale probowalem i z pozycji akrobaty nie udaje mi sie tak zrobic, chyba ,ze z pomoca drugiej osoby.

mozesz wrzucic jakies zdjecia?

 

moze mam inne plecaki - naprawde nie zartuje...

 

BTW na husara - nazwa bardzo mi sie podoba!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie smiej sie

ale probowalem i z pozycji akrobaty nie udaje mi sie tak zrobic, chyba ,ze z pomoca drugiej osoby.

mozesz wrzucic jakies zdjecia?

 

Tutaj masz fajny plecak - umiarkowana cena. Gdyby był tak dosłownie z 5 l większy to byłby idealny na małe tury...

 

Jutro zrobię fotę jak się z tym wygląda i chodzi, można zaczepić klamrę o brzeg nart a na razie ze strony

 

http://www.decathlon...id_8226727.html

 

trochę fot dystrybutora

 

big_a49b643aaf0b421eb6afbd9d4a88fbb3.jpg

 

big_610ff885fe474705a68d5b66ac62a964.jpg

 

Ja tak mogę nosić narty z plecakiem Dynastara 28 l ale tam muszę podczas zakładania nart zrzucić uprzęż z jednego barku (gibkość już nie ta). Postanowiłem, jednak, że dorobię sobie pętle na wzór tej z zdjęcia do innego plecaka (Coguar Mc Kinley), który ma najwygodniejszą uprząż w jakiej chodziłem.

 

Aha zapomniałem, że w tym zlinkowanym plecaku jest super dostępna kieszonka np na raki

 

big_c5c030a411254c11981b748899822480.jpg

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie smiej sie

ale probowalem i z pozycji akrobaty nie udaje mi sie tak zrobic, chyba ,ze z pomoca drugiej osoby.

mozesz wrzucic jakies zdjecia?

 

Wrzucam jak obiecałem - wpierw tegoroczna wersja z Decathlonu

 

med_gallery_168102_647_844778.jpg

 

med_gallery_168102_647_2039269.jpg

 

med_gallery_168102_647_499356.jpg

 

med_gallery_168102_647_395284.jpg

 

med_gallery_168102_647_2450000.jpg

 

Jak widzisz - bezproblemowo. Ta klamra na brzeg nart jest na rozciągliwej taśmie - bardzo fajne rozwiązanie. Zdecydowanie gorzej rozwiązane jest to na tym plecaku Miletu

 

med_gallery_168102_647_435464.jpg

 

med_gallery_168102_647_575859.jpg

 

Jak widać pętla jest bardziej z tyłu plecaka i stawia też większy opór niż ta z plastikową rurką więc włożenie nart wymaga pewnej ekwilibrystyki, także usytuowanie zaczepu z gumy zostawia wiele do życzenia.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesiek

 

Teraz wiem, dlaczego tego nie robie - nienawidze elastycznych elementow mocujacych narty.....

 

 

Możesz zamocować na sztywno (np ubiegłoroczny model z Decathlonu) ale to elastyczne mocowanie jest znakomite - w sztywną taśmę wmontowany jest odcinek rozciągliwy. Powiedzmy, że podobnie jak w pasie piersiowym

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wersję pdf

 

http://www.ceneo.pl/27010454

 

a tu książkową

 

http://sklep.tpn.pl/...&product_id=188

 

Warto

 

Pozdro

Wiesiek

Przeczytalem i... zabieram sie od nowa do lektury.

Poradnik jest rewelacyjny , informacje czytelne i zrozumiale. 

A wracam, bo teraz trzeba zaczac przyswajac umiejetnosc liczenia ;)

 

Wracjaac do tytulu watku. Teoretyczne kursy lawinowe powinny sie odbywac. Trzeba wprawy, by szybko i sprawnie obliczyc wartosci zagrozenia, ocenic wlasne limity i wybrac dobra trase (badz zrezygnowac). praktyka to jedno, ale nie wierze, ze mozna nauczyc sie poprawnej oceny na jednodniowym kursie pod stokiem.

 

Taki kurs teoretyczny, parotygodniowy byly swietnym poczatkiem bezpiecznej zabawy w FR. A tak to trzeba kombinowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem i... zabieram sie od nowa do lektuey.

Poradnik jest rewelacyjny , informacje czytelne i zrozumiale. 

A wracam, bo teraz trzeba zaczac przyswajac umiejetnosc liczenia ;)

 

Wracjaac do tytulu watku. Teoretyczne kursy lawinowe powinny sie odbywac. Trzeba wprawy, by szybko i sprawnie obliczyc wartosci zagrozenia, ocenic wlasne limity i wybrac dobra trase (badz zrezygnowac). praktyka to jedno, ale nie wierze, ze mozna nauczyc sie poprawnej oceny na jednodniowym kursie pod stokiem.

 

Taki kurs teoretyczny, parotygodniowy byly swietnym poczatkiem bezpiecznej zabawy w FR. A tak to trzeba kombinowac.

 

Najbardziej fajne jest, że w stosunku do ruchu w stacjach relatywnie mało freeriderów ginie w lawinach i mimo wielkiego boomu ilość ofiar nie rośnie. Być może dzięki takiemu podejściu.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Nie byłem w stanie odzyskać swojego starego konta, zakładam nowe. Mimo iż temat dotyczy Warszawy to pozwolę sobie to tutaj zostawić ponieważ jest to naprawdę najwyższa półka w Polsce, tak że warto podać dalej. Obecnie jedyny słuszny:
 
Kurs Lawinowy - Prowadzony przez Instruktorów TOPR a czasem i samego naczelnika Jana Krzysztofa  - niestety ja nie miałem okazji poznać. Ale jak ktoś szuka sprawdzonej wiedzy i robi to dla siebie a nie świtka to polecam z tej okazji przejechać trochę i odwiedzić Zakopane 😃

Pozdrawiam, 

Krystek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...