Skocz do zawartości

Wokół wyciągów w Tatrach


AndRand

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

To chyba  ten sam żleb.  Nie wiedziałem jak się nazywa. Ale Słowacy tam się wybierali, więc ja też. Miałem lepiej, bo z górnej stacji krzesełka. Śnieg był bardzo przyzwoity. Narty da się wytrzymać.

 

Fajna jazda na wiosnę.

 

Pozdrawiam

 

Kartarik (Kartarikovy zlab)

Na wiosnę nie za dobrze bo szybko jest w cieniu i pewnie betonowy.

No i jak chodzi wyciąg na Łomnicką Przełęcz to jest przeorany jak u nas Beskid - do 11 po opadzie ślad na śladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Wersja zimowa szlaku z Kopy Kondrackiej do Małej Łąki - wiało, zadymka, szlak na Kondracką Przełęcz zawiany - trzeba było przez Świstówkę  ;)  
Z dołu Świstówka wygląda słabo - pamiętałem tylko ze zdjęcia, które zrobiłem z rok temu ze szlaku. Z góry okazało się wręcz banalne - ale jak się nie wie co się spotka to lepiej być przygotowanym na różne wersje.
 
bIY0fNQ.jpg
 
W związku z ograniczeniami konta vimeo kompresuję filmy sezonami

  
 
Z;)[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny film. Co to za narty? BBR'y?

 

Tak.
Moje uniwersalne puchówki :)

 

Witam
 
Ładna wycieczka na jeden dzień.
 
Pozdrawiam

 
Brałem pod uwagę opcję z wersją ambitniejszą - żeby po zjeździe z progu do dolinki wejść na szlak na Kondracką Przełęcz i zjechać do Kondratowej.
Ambitne plany mają to do siebie, że są weryfikowane - np. przez plecak doważony harszlami, rakami i dronem.
Ciśnienia nie było bo mam kwaterę w pobliżu Małej Łąki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Tym razem wycieczka z Hrebienioka - wejście na Sławkowski i zjazd Żlebem Królewskim do Razcestia pod Hupackami, stamtąd 20 minut na piechotę z powrotem na Hrebienioka.
 
Z Hrebienioka do Vyhliedki w adidaskach, dalej w narciarskich, bo są duże płaty śniegu. Całość na husarza, jak ktoś jest fanatykiem foczenia to od Nosa wyśnieżone do szczytu. Z pomocą harszli by się udało. 
W żlebie: 
Czas netto wejścia (4h) wzbogaciłem o trzy postoje, łącznie 2h. Byłem o 14 koło Nosa, ale uznałem że nie ma co rezygnować z wejścia na Sławkowski, więc wjazd do żlebu o 16. A tam beton - zamarzło przeoranie miękkiego przez narciarzy, których widziałem o 14.
Tak więc góra trochę w stylu kung-fu. Walka. 
Potem ok.1700m było trochę niebetonowo, ale poniżej był fragment cały dzień w cieniu - i tam chyba nie odpuściło przez cały dzień. Na dole trochę miękkiego, można dojechać aż do Razcestia pod Húpačkami. Jakby ktoś się uparł to można z jedną przepinką foczyć do Hrebienioka. 
Jak na rekonesans bezpiecznie - a żleb MEGA! 
Będę musiał się tam wybrać jeszcze raz na lepsze śniegi.
 

W związku z ograniczeniami konta vimeo kompresuję filmy sezonami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja zimowa szlaku z Kopy Kondrackiej do Małej Łąki - wiało, zadymka, szlak na Kondracką Przełęcz zawiany - trzeba było przez Świstówkę  ;)  
Z dołu Świstówka wygląda słabo - pamiętałem tylko ze zdjęcia, które zrobiłem z rok temu ze szlaku. Z góry okazało się wręcz banalne - ale jak się nie wie co się spotka to lepiej być przygotowanym na różne wersje.


Jakby ktoś się zastanawiał dlaczego jeżdżę z czekanem...
To samo miejsce 14 dni póżniej :) https://youtu.be/jzh_qieW2a4?t=288
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dwie kolejne traski - jedna na którą czekałem od 3 lat. Musi być wystarczająco śniegu (raczej dopiero w lutym), ładna pogoda (żeby było coś widać), nie za późno bo południowe wystawy (początek marca najpóźniej), ze stabilnym podkładem kilka dni po dużym opadzie (lawiny), ale z jakimś świeżym opadem, żeby nie na betonie...
Udało się - MOK-Wrota-Zawory-Gładka-D5S
 
Druga na bonus - żlebik ukryty gdzieś w Tatrach
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W Tatrach jest obecnie zbyt dużo świeżego śniegu :D
Trzeba się natorować jak dzik, a wejść na odpowiednio strome stoki nie jest łatwo.
 
PKL stwierdził, że ponieważ ma nieprzygotowane stoki to nie wpuszcza z nartami do kolejki  :angry: Nie będę im tłumaczył, że ja nie korzystam z ich stoków

Więc szybki edycik trochę oddalony od wyciągów:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tatrach jest obecnie zbyt dużo świeżego śniegu :DTrzeba się natorować jak dzik, a wejść na odpowiednio strome stoki nie jest łatwo. PKL stwierdził, że ponieważ ma nieprzygotowane stoki to nie wpuszcza z nartami do kolejki :angry:Nie będę im tłumaczył, że ja nie korzystam z ich stoków :DWięc szybki edycik trochę oddalony od wyciągów:


Ile zabrakło do przełęczy? Czy wszedłeś? Kosówek tam gąszcz na górze. PS W Karkonoszach co do śniegu podobnie na górze. Ale płasko;-)

Załączone miniatury

  • DSC_2489.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile zabrakło do przełęczy? Czy wszedłeś? Kosówek tam gąszcz na górze. PS W Karkonoszach co do śniegu podobnie na górze. Ale płasko;-)

 

Byłem już na wysokości Przełęczy, ale celem był jakiś zjazd - nie chciałem zjeżdżać Żlebem Kamienistym bo się zjeżdża gdzieś do Smreczyńskiego, a nie do Tomanowej, znowu podejście wyżej pod Stoły Ciemniaka było ledwie wykonalne w tym puchu. Suchy Tomanowy znowu wyglądał na wypizgany z trochę za małą ilością śniegu.

 

Próbowałem w puchu pojechać niskim zakrętem, ale okazało się, że jak do hamowania piszczelami nóg dodałem jeszcze zgarnianie puchu dupą no to nawet na stromym było trochę wolno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

W tym roku mało chodzenia bo warunki słabe - ten sezon był jakiś szczególny: najpierw brak śniegu, potem szklane góry, potem na szklane góry spadło pół metra śniegu, więc lawinowo, potem opady przychodziły z orkanami więc wszystko przewiane nie wiadomo gdzie. Tak naprawdę najlepsze warunki zrobiły się w kwietniu.

W związku z tym - jak zawsze, Pośredni Goryczkowy.

Puchowa 8, choć nie klasyczne Powder8 bo powinno być krótszym skrętem, płynnie z zakrętu w zakręt - ale nie w tym szreniącym się już śniegu.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...