Skocz do zawartości

Wokół wyciągów w Tatrach


AndRand

Rekomendowane odpowiedzi

Biletu od smutnych panów nie było? :>

Spokojnie jeszcze nic straconego, znane są przypadki gdy ktoś oficjalnie chwalił się w tytułach filmików, lub opisów i dostawał "zaocznie". Gratuluje ;)
Co do samego tripu to super połączenie! :) też kiedys z chłopakami skiforum zrobiliśmy w sobotę Kaspro, a niedziela Łomnica :)

15 marca była duża łapanka na Kaspro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jeszcze nic straconego, znane są przypadki gdy ktoś oficjalnie chwalił się w tytułach filmików, lub opisów i dostawał "zaocznie". Gratuluje ;)

Co do samego tripu to super połączenie! :) też kiedys z chłopakami skiforum zrobiliśmy w sobotę Kaspro, a niedziela Łomnica :)

15 marca była duża łapanka na Kaspro

Ja tu jestem incognito ;) Na szczęście od wielu wielu lat nie mam "szczęścia" do tepeenowców.

 

Tu jeszcze poprzedni z wyjazdu noworocznego:

 

 

Myślę czy nie zacząć jeszcze w tym sezonie CiupagaCup na nartach. :)

CiupagaCup to puchar paralotniowy: Ciemniak, Krzesanica, Malołączniak, Kopa Kondracka, Beskid, Błyszcz, Starorobociański Wierch, Kończysty Wierch, Jarząbczy Wierch, Wołowiec. Przzyznam, że nie wszędzie byłem więc nie wiem czy da się zjechać.

 

Co do ujęć - raz siadła bateria, za drugim razem przepełniona karta, więc nie zawsze były dwie kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Tym razem skitura w Gąsienicowym - zjazd trawerserm z kolejki pod Liliowe, wejście na Skrajną Turnię pod Pośrednią, zjazd na dół do szlaku na Karb, Karb, no i zjazd z Karbu przez Czarny Staw, do Murowańca. 

Karb to ewidentnie najpopularniejszy cel skiturowania w okolicach Kasprowego - żleb jest rozjeżdżony jak Francuska Mulda w Łomnicy (rzeczywiście na górze się już prawie muldy porobiły  :o ), nawet niektóre bliższe Kasprowego stoki są mniej rozjeżdżone niż ten żleb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...
Wyciągi jeszcze w Tatrach nie chodzą poza kolejką na Kasprowy, ale śniegu własnie dosypało, więc co robić?
Trza łoić  :)
Przy okazji jestem bardzo pod wrażeniem Salomonów BBR (147-88-110) - najlepiej jeżdżąca w puchu i jednocześnie trzymająca na szreni narta jaką jeździłem. Dobrze byłoby jej nie zepsuć miękkim skiturowym butem to będzie też wycinać czyste carvingowe zakręty.
 

 
EDIT: ze względu na ograniczenia konta vimeo kompresuję filmy sezonami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Odcinek kolejny: tym razem Pośredni (Goryczkowy Wierch). 
Nigdy mi się nie chciało poświęcać tych 15 minut by wejść na szczyt skoro można zjeżdżać z trawersu 30m niżej, a tym razem - akurat krótko bez skitury (dzień wyjazdu), ale z chęcią na fajny freeride. A więc na górę, zjazd na wyciąg i z powrotem :)
Zjazd na dół przez Padaki.
(miękki skiturowy but nie zepsuł BBR - twarde kowadła przydałyby się tylko na wyjątkowe szrenie, ale wtedy lepiej wziąć inne narty)
 

 
EDIT: ze względu na ograniczenia konta vimeo kompresuję filmy sezonami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeszcze coś w okolicach wyciągów na Kasprowym zostało :)
 
- Dwa Zjeby - zjazd dwóch żlebów: Liliowego (pod przełęczą Liliową) i Świnickiego (a w zasadzie tego obok, bo wpuścił, Świnicki miał nawis i trudne wejście) 
- Dwa Cycki - równoległe przejazdy od szczytu przez garb do żlebu: z Pośredniego Goryczkowego Wierchu i Goryczkowej Czuby (dla tego są nazwy: przez Kondracki Przechód na Wierch Kondratowy do Żlebu Marcinowskich) 
- Tura Pięciu Szczytów - tak naprawdę bez założenia fok ani razu bo w okolicach Kasprowego wszystkie szlaki są udeptane więc lepiej iść pieszo i się nie przepinać 
 
Myślałem, że w mojej eksploracji został już tylko Świnicki i Skrajna, ale Świnicki wyszedł nie ten, do Skrajnej jakoś nie mam szczęścia z pogodą, i jeszcze znalazłem na mapie Niebieską i Mylną (przydałoby się kiedyś Załupę) - więc jeszcze coś tam zostało 
 

 
EDIT: ze względu na ograniczenia konta vimeo kompresuję filmy sezonami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
Relacja z noworocznego wypadu w góry, jeszcze sprzed śnieżnego armageddonu.
Dzień 1 - dużo chodzenia, mało jeżdżenia. Średnie warunki śniegowe - kamienie płytko, słaba widoczność. Beskid (najłatwiej osiągalny 2-tysięcznik, 30 minut od Kasprowego), Karb, Zmarzły Staw i Kozia Dolinka.
Dzień 2 - podejście z Lomnickego Plesa na Lomnicke Sedlo i do Kartarika. Zjazd w fenomenalnym! puchu nawianym do żlebu.

Na koniec bonus dla forumowych stokowych tramwajarzy ;) - ile krawędzi da się wycisnąć w miękkich butach skiturowych na dojazdówce do środkowej stacji kolejki w Łomnicy.
 

W związku z ograniczeniami konta vimeo kompresuję filmy sezonami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Kolejne 3 filmiki - 2 z miejsc rzadziej uczęszczanych, ostatni - jakby bardziej :)
- zjazd ze Skrajnej Przełęczy
- z Pośredniego Goryczkowego do Doliny Cichej 
- wyciągowo i przywyciągowo na Kasprowym
 
W związku z ograniczeniami konta vimeo kompresuję filmy sezonami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 3 filmiki - 2 z miejsc rzadziej uczęszczanych, ostatni - jakby bardziej :)
- zjazd ze Skrajnej Przełęczy
- z Pośredniego Goryczkowego do Doliny Cichej
- wyciągowo i przywyciągowo na Kasprowym


Co to za narty?
Ładne okolicznosci przyrody.
Nie ma dzwonu nie ma postępu;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aż mnie zmroziło. Lubicie igrać z życiem ;)

*- odnoszę się bardziej do komentarza niż samych warunków na filmie.

 

 

Jak widać na zjeździe, nie było żadnych obsuwów.

Te 3 ślady w żlebie to freeriderzy słowaccy, którzy przy mnie zrobili test śniegu, stwierdzili że bezpieczny i sami pierwsi zjechali. To było 1.1.2019.

Śnieg się zaczął deskować niedawno gdy przyszedł opad na ten wcześniejszy i ta górna warstwa czasem wyjeżdżała. Nawiany śnieg sam w sobie nie jest niebezpieczny - niebezpieczne jest gdy tworzy/powiększa nową warstwę niezwiązaną z poprzednimi i jest go nie wiadomo ile (opad - wszędzie podobnie, nawianego może być 0-50cm albo i więcej).

 

Teraz też będzie niefajnie bo w górach betony (odwilż + mróz), więc jak coś na to spadnie to będzie się słabo trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Relacja z noworocznego wypadu w góry, jeszcze sprzed śnieżnego armageddonu.

Dzień 1 - dużo chodzenia, mało jeżdżenia. Średnie warunki śniegowe - kamienie płytko, słaba widoczność. Beskid (najłatwiej osiągalny 2-tysięcznik, 30 minut od Kasprowego), Karb, Zmarzły Staw i Kozia Dolinka.
Dzień 2 - podejście z Lomnickego Plesa na Lomnicke Sedlo i do Kartarika. Zjazd w fenomenalnym! puchu nawianym do żlebu.

Na koniec bonus dla forumowych stokowych tramwajarzy ;) - ile krawędzi da się wycisnąć w miękkich butach skiturowych na dojazdówce do środkowej stacji kolejki w Łomnicy.

 

 

Witam

 

To chyba  ten sam żleb.  Nie wiedziałem jak się nazywa. Ale Słowacy tam się wybierali, więc ja też. Miałem lepiej, bo z górnej stacji krzesełka. Śnieg był bardzo przyzwoity. Narty da się wytrzymać.

 

Fajna jazda na wiosnę.

 

Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • Da się zjechać.jpg
  • Jazda żlebem.jpg
  • Wjazd do Żlebu.jpg
  • Stoki Łomnicy1.jpg
  • Przełęcz Widły.jpg
  • Widły, Kieżmarski, M. Kieżmarski.jpg
  • Z prawej skały Łomnicy.jpg
  • Na dole.jpg
  • Żleb po ścianą Łomnicy.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...