Skocz do zawartości

uszkodzony ślizg - co robić?


Friski

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę co zrobić z takim uszkodzeniem ślizgu: wydarte do "żywego" na długości 2,5 cm, szerokość 0,5 cm; próbować zalewać czy trzeba będzie wklejać?


Zapytaj Mig'a :P :) on miał dzisiaj podobną przygodę :P przy okazji z wygiętą krawędzią. Chyba dzisiaj mieliście nie do końca udany dzień :P :)
Gdzie to? tylko nie mów że też Czantoria :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Pani właśnie wróciła zadowolona z Zako (Goryczkowa) i w ogóle nie zwróciła uwagi na ten drobny "szczegół"  :angry: . "Szkoda ze nie zauważyłam to by mi panowie naprawili" (szkolenie z serwisu z Szafrańskim). Ręce opadają ale cóż... dziś Dzień Kobiet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dziurę można zalać albo kofiksem grafitowym (trochę twardszy od czarnego) albo metal gripem. Jako, że dziursko nie jest przy krawędzi jest większa szansa, że utrzyma się na narcie.

Jednak przed "łataniem" trzeba porządnie przygotować miejsce tzn. wyrównać ślizg na maszynie, oczyścić "ranę" z brudu i zalać. Wyrównanie ślizgu punktowo można także wykonać w domu raszplą lub innym pilnikiem i nożykiem tapicerskim, a przed nałożeniem kofiksu miejsce zalania powinno być porządnie odtłuszczone aby plomba się trzymała ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem o połowę mniejszy "ubytek" za to przy krawędzi. Po dwóch próbach zalewania (metalgripem) skończyło się wklejką, która zresztą dotrwała do końca eksploatacji narty

przy krawędzi 'wlewka' wytrzymuje krótko... lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potrzebny kawałek slizgu na wklejkę o wymiarze min 2x7cm (lub 2 x tyle - jakby coś nie wyszło od razu... :-) )

Grubość slizgu w miejscu naprawy ok. 1,1 -1.3 mm -dośc trudno zmierzyć...

Slizg może być z odzysku- nawet lepiej.

 

Poratuje ktoś?   :) . Może komuś leży kawałek.....

 

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny kawałek slizgu na wklejkę o wymiarze min 2x7cm (lub 2 x tyle - jakby coś nie wyszło od razu... :-) )

Grubość slizgu w miejscu naprawy ok. 1,1 -1.3 mm -dośc trudno zmierzyć...

Slizg może być z odzysku- nawet lepiej.

 

Poratuje ktoś?   :) . Może komuś leży kawałek.....

 

 

Pozdrawiam

Michał

 

 

Ja mam trochę czarnego nowego, chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...