Skocz do zawartości

Solden, czy Obergurgl, jak oceniacie te ośrodki?


Dany de Vino

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, wybieram się tam na nartki i chciałbym skorzystać z waszych doświadczeń. Który z tych ośrodków uważacie za lepszy wybór? Niestety nie ma opcji karnetu na oba ośrodki jednocześnie (jest tylko opcja np. Solden, w tym jeden dzień na Gurglu + 10E, lub odwrotnie), tak że trzeba się zdecydować.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wybieram się tam na nartki i chciałbym skorzystać z waszych doświadczeń. Który z tych ośrodków uważacie za lepszy wybór? Niestety nie ma opcji karnetu na oba ośrodki jednocześnie (jest tylko opcja np. Solden, w tym jeden dzień na Gurglu + 10E, lub odwrotnie), tak że trzeba się zdecydować.


Obydwa są fajne ! , ale ja bym wybrał solden + 1 dzień gurgle , dlatego ze , w Solden jest gdzie wieczorem wyjść , bliżej na termy w Langenfeld i ogólnie Solden chyba lepsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wybieram się tam na nartki i chciałbym skorzystać z waszych doświadczeń. Który z tych ośrodków uważacie za lepszy wybór? Niestety nie ma opcji karnetu na oba ośrodki jednocześnie (jest tylko opcja np. Solden, w tym jeden dzień na Gurglu + 10E, lub odwrotnie), tak że trzeba się zdecydować.     

Jak Gurgle nie są dużo tańsze to brałbym Solden. Fajniejszy ośrodek, od marca nie powinien być już taki zatłoczony. W karnecie masz jeszcze lodowiec (zgadza się?) więc jest jazdy na kilka dni oraz gwarancja naturalnego śniegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz tam siedzieć aż tyle czasu to zacznij nartowanie od rozjeżdzenia w Oetz oraz Kuchtai. Oetz leży na początku doliny a do Kuhtai możesz podjechać skibusem. W Solden może być tłok ale da się tam uciec. Na sam lodowiec możesz jechać "zaliczyć" ale pewnie za długo tam nie zabawisz. Obergurgl i Hochgurl oczaruje Was warunkami klimatem, fajnymi trasami i małą ilością ludzi na stokach. Po "rzeżni" w Solden na pewno spodoba się Wam to miejsce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jakby co na pewno będę pytał. Na razie przeglądnąłem dokładnie mapy i dość dobrze orientuję się w topografii całej doliny.

                                                                                                                   Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrJasiek - ja chętnie skorzystam z jakiegoś poradnika.

Prawdopodobnie za 2 tygodnie na 4 dni w tamte okolice się wybiorę i planuję 2 dni w Solden i 2 Gurglu (o ile warunki pozwolą, ale na razie mają 2-3m śniegu).

Pierwotnie brałem pod uwagę Nassfeld w Karyntii, ale w tym terminie może być za ciepło (dużo niżej się tam jeździ).

 

Przy okazji z innej beczki pytanie - kojarzy ktoś jakiś najprostszy i najtańszy nocleg pomiędzy Innsbruckiem a Solden?

Planuję wyjazd w piątek po południu z Katowic, ale potrzebuję miejsca na 4-5h snu (blisko celu) żeby w sobotę już nartować.

Nie chcę lokalnego noclegu brać na dodatkową noc bo słabo z miejscami i drogo dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji z innej beczki pytanie - kojarzy ktoś jakiś najprostszy i najtańszy nocleg pomiędzy Innsbruckiem a Solden?

Planuję wyjazd w piątek po południu z Katowic, ale potrzebuję miejsca na 4-5h snu (blisko celu) żeby w sobotę już nartować.

Nie chcę lokalnego noclegu brać na dodatkową noc bo słabo z miejscami i drogo dość.

 

Spróbuj poszukać automatycznych hoteli przez booking.com. Spałem w takich w grudniu, ale po drodze do Tyrolu w pobliżu St. Polten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOjtas^ - jestem we wspomnianym przez Ciebie miejscu. Mieszkam w okolicy Solden (bo taniej, ale kwaterka z tych raczej bardziej wypasionych, więc obiektywnie nie tania) Śniegu po kokardkę. Dziś pół nocy i prawie cały dzień niestety dość ostro padało i dalej pada. Więc o śnieg się nie martw, powinno starczyć przynajmniej do końca kwietnia (miejscowe szpece od nartowania mówią, że do końca maja). Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...