Skocz do zawartości

jak wygląda struktura sportowa?


ufo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wkleić zdjęcie/link na którym widać jak wygląda struktura "sportowa"?

 

Na forum operuje się tym pojęciem jak również serwisy mają to w swoich cennikach. Pytanie czy jest coś takiego czy to jest wymysł?

 

Na wikipedii znalazłem w sekcji Ślizg poniższe cztery typy:

  1. Struktura Linearna (liniowa - linear structure). Nacięcia na narcie są długie i gęste. Jedna linia przechodzi praktycznie przez całą długość narty, stąd też nazwa.
  2. Struktura Krzyżowa (cross structure). W tym wypadku nacięcia są krótkie (od ok. 1,5cm do nawet 0,4cm) i ułożone w dość specyficzny wzór.
  3. Struktura Krzyżowa symetryczna (jodełka - broken V structure). podobnie jak w strukturze krzyżowej nacięcia są krótkie ale tym razem ułożone we wzór trochę przypominający drzewo iglaste.
  4. Struktura Ukośna (screw structure). Podobnie jak w strukturze krzyżowej nacięcia są krótkie ale tym razem ułożone albo w lewo albo w prawo

 

ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tej sławetnej struktury sportowej. Jeśli słabo szukam lub ktoś wie to proszę o dwa słowa w temacie. To, że przy wyczynie na różny typ śniegu stosuje się różną strukturę już doczytałem - ale to mnie nie dotyczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że przy wyczynie na różny typ śniegu stosuje się różną strukturę już doczytałem - ale to mnie nie dotyczy.

 

Po części to jest odpowiedź na Twoje pytanie. W/w struktury są standardowymi strukturami zaprogramowanymi na maszynach. Natomiast stricte sportowa struktura to  tajemnica narodowych team'ów.

W cennikach serwisów (nie tylko narciarskich) zawsze znajdzie się usługa typu extra, o cenie x2 lub x3, która kryje w sobie użycie składnika X. To jak w Atomówkach lub Kung Fu Panda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...