Skocz do zawartości

Sportowy krótki skręt równoległy - pomoc


JachuWojtan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to jest aż tyle. Trzeba wiedzieć co się gada i pisze, bo różni czytają i wnioski wysuwają.

Stylista cholera.

Przetłumacz rozsądnie amerykański termin: " counteracted ", ja wymiękam. Oczywiście znam tłumaczenie potoczne ale trudno mi umieścić ten termin w jednym słowie w polskiej terminologii narciarskiej.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało rozumie z tych wszystkich pojęć, ale postaram się przełożyć to na stok. Teoria teorią ale bez praktyki nic nie będzie. Widze, ze to chyba za bardzo skomplikowane jak dla mnie.

Nie zapomnij o tytule tego tematu.

Mowa jest o krotkim sportowym skrecie rownoleglym a tego nie umiesz.

Zajmij sie jeszce przez jakis(nieokreslony) czas skretem gigantowym i doprowadz go do 1 skretu na 2 sek.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumacz rozsądnie amerykański termin: " counteracted ", ja wymiękam. Oczywiście znam tłumaczenie potoczne ale trudno mi umieścić ten termin w jednym słowie w polskiej terminologii narciarskiej.

 

 Ale po co ?

Umiesz jeździć to wiesz jak to napisać po polsku. Amerykańskie tłumaczenia nie są potrzebne.

Przed chwila było pięknie :)

 

Pozdrawiam,


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało rozumie z tych wszystkich pojęć, ale postaram się przełożyć to na stok. Teoria teorią ale bez praktyki nic nie będzie. Widze, ze to chyba za bardzo skomplikowane jak dla mnie.

Spokojnie, to nie jest technika dla jakichś cyborgów, najpierw opanuj kompensację w średnim skręcie na średnio nachylonym stoku, nawet na mało nachylonym ale trzeba się będzie rozpędzić, w powolnej jeździe to nie działa. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest to samo pytanie ale w dwóch wersjach, pytam dlatego że obserwuję dość często "obraz" który opisałem

 

jeżeli tylko na gęstych muldach to zapomnij o moich pytaniach  :)

średnie muldy to potraktuje ześlizgiem i jakoś to jest ,jedynie w łagodne się mieszczę ze swoim skrętem .W sumie to od tego chyba zacząłem ćwiczenie pod krótki skręt że robiłem takie szybkie ześlizgi ale nic z tego nie wyszło bo nie umiem tak szybko z krawędzi na krawędź i jeszcze trochę mi to zajmie.Podejrzewam że bez instruktora się nie obejdzie bo wszystkiego sam się człowiek nie nauczy żeby nie wiem ile instrukcji na forum przeczytał :) na filmie dobrze widać sylewtke z boku w jednym momencie i tors dosłownie jest prawie nieruchomo a nogi chodzą jak zawieszenie góra-dół; lewo-prawo

 

 

 

jeśli muldy byłyby  takie jak w tym filmiku to niestety ale na dzień dzisiejszy to nie wiem jak bym je pokonał ale na pewno nie tak jak ci kolesie .Obstawiam że po 2-3 muldach  skończyłbym tak jak narciarz na końcu  filmu zostałbym wystrzelony w powietrze albo sponiewierałoby mnie jak w tym filmie niżej :) dobry moment jest na 3:10 jak kolesiowi narty się odpinają :) momentami się wydaje jak by byli kukiełkami ale wyciągają się z takich sytuacji że szok :)

 

 

znalazłem jeszcze jeden ciekawy film z którego coś próbowałem się naumieć.Jest dla mnie dobry bo jest zwolniony w paru momentach i wtedy cokolwiek rozumiem

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za ten drugi film - nieźle się uśmiałem

na takim stoku nie byłoby mi do śmiechu,

właściwie to nie chciałbym się tam znaleźdź

też bym się nie miał czym popisać ale chętnie bym na to wjechał chociaż z raz żeby zobaczyć jak bardzo kaleczę jazdę :lol:

 

kto zwrócił uwagę na kaski w drugim filmie ?? :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh - ale jakie "podciąganie kolan" do tułowia? :) - kolan w żaden sposób się nie podciąga - to skutek oddawania energii z poprzedniego skrętu przez narty. Kolana same "podjeżdżają" pod tułów i to dość gwałtownie. Trzeba tylko tą energię skupić na kolanach (dosyć szybko) a nie na "podskoku" (NW) - cała filozofia.  Ten fragment skrętu jest najbardziej "lajtowy". Tu się "odpoczywa" ;). Na tym polega kompensacja raczej. Tak to wygląda w filmiku koreańczyków z 1 posta. 

 

pozdro

jahu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,

byłem w Kasinie Wielkiej (niestety), ponieważ rodzinka tam chciała. Nagrałem kilka filmików z moją jazdą "krótkim sportowym skrętem równoległym".  Proszę o korekty mojej jazdy. Trzeba wziąć też pod uwagę warunki (i jeszcze armatki to masakra) śnieg sypki bardzo głęboki, też nie miałem swoich slalomek, bo sprzedałem. Wypożyczyłem Fischer Zephyr C-line, bo za slalomki z roczników 2011-2014r chcieli 100zł za 4 godz.. Pan wypożyczalni twierdził, że to są slalomki, dobrze, że przynajmniej naostrzył je.  :P  Starałem się jechać i stosować do waszych wspaniałych rad,  proszę również o korekty, bo wiem, że idealnie nie jest (nawet dobrze nie jest  :P ) Ale warunki też na za dużo nie pozwalały..  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,

byłem w Kasinie Wielkiej (niestety), ponieważ rodzinka tam chciała. Nagrałem kilka filmików z moją jazdą "krótkim sportowym skrętem równoległym".  Proszę o korekty mojej jazdy. Trzeba wziąć też pod uwagę warunki (i jeszcze armatki to masakra) rośnieg sypki bardzo głęboki, też nie miałem swoich slalomek, bo sprzedałem. Wypożyczyłem Fischer Zephyr C-line, bo za slalomki z roczników 2011-2014r chcieli 100zł za 4 godz.. Pan wypożyczalni twierdził, że to są slalomki, dobrze, że przynajmniej naostrzył je.  :P  Starałem się jechać i stosować do waszych wspaniałych rad,  proszę również o korekty, bo wiem, że idealnie nie jest (nawet dobrze nie jest  :P ) Ale warunki też na za dużo nie pozwalały..  :D

 

Masz TOTALNIE rozwalony układ  :(  Bierz dobrego instruktora bo dużo jest do poprawy, szczególnie tułów i ręce meeeega nie stabilne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli raczej "sam" tego nie poprawie, nie nauczę się? Ogólnie jestem samoukiem, instruktor tylko uczył mnie podstaw. Też jeździłem przez sezon w klubie, ale tylko gigant. Chciałbym się dalej sam uczyć, ale jeśli mój styl jest na tyle nie poprawny, to wezmę instruktora, gdy będę miał okazje. Nie chciałbym aby te złe nawyki za bardzo mi weszły w życie. Proszę też może o jakąś bardziej szczegółową korektę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli raczej "sam" tego nie poprawie, nie nauczę się? Ogólnie jestem samoukiem, instruktor tylko uczył mnie podstaw. Też jeździłem przez sezon w klubie, ale tylko gigant. Chciałbym się dalej sam uczyć, ale jeśli mój styl jest na tyle nie poprawny, to wezmę instruktora, gdy będę miał okazje. Nie chciałbym aby te złe nawyki za bardzo mi weszły w życie. Proszę też może o jakąś bardziej szczegółową korektę. ;)

O kurde, a jaki to był klub i na czym w nim jeżdziłeś, chyba nie na nartach ? A na poważnie to rzeczywiście błędy są zasadnicze zarówno w pozycji zupełnie odchylonej, jak i  w zbyt szerokim rozstawie nart oraz zupełnie złej inicjacji skrętu.Jeśli jesteś samoukiem to tym bardziej potrzebna korekta dobrego insytruktora, bo utrwalone "własne" inwencje najtrudniej się wykorzenia.Sam tego raczej nie zrobisz.Widziałem co prawda dobrze jeżdżących z samego podpatrywania dobrych wzorców, ale ty do nich raczej nie należysz.pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeździłem przez sezon w klubie, ale tylko gigant ....

 

O kurde, a jaki to był klub i na czym w nim jeżdziłeś, chyba nie na nartach ? A na poważnie to rzeczywiście błędy są zasadnicze zarówno w pozycji zupełnie odchylonej, jak i  w zbyt szerokim rozstawie nart oraz zupełnie złej inicjacji skrętu.Jeśli jesteś samoukiem to tym bardziej potrzebna korekta dobrego insytruktora, bo utrwalone "własne" inwencje najtrudniej się wykorzenia.Sam tego raczej nie zrobisz.Widziałem co prawda dobrze jeżdżących z samego podpatrywania dobrych wzorców, ale ty do nich raczej nie należysz.pozdro 

O ! ! !  /czarek/ napisałeś czytając w moich myślach

JachuWojtan pytam na serio, z troski, bez podtekstów

- czy w klubie nie uczy się podstaw ?,

- czy podstawy jazdy sportowej są tak odmienne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartując!

 

Na muldach, wszystkie skręty były krótkie a nawet bardzo. Ale dziś prawdziwych muld już nie ma, może trochę bardziej nierówny stok z odsypami, które można przecinać, ciągnąc  dłuższy skręt . Jak ktoś ma zdrowe nogi. Muldy to wielodniowa, czy wielotygodniowa praca tysięcy nóg z nartami, pod warunkiem,  że ciągle dosypywało z nieba. Teraz maszyna to szybko załatwi na gładko po jednym dniu. Gdzieś z  niecałe dziesięć lat temu na  Mosornym u góry pod wyciągiem pojawiły się dość solidne muldy. Nawet się nielegalnie skusiłem, by stwierdzić że już trzeba sobie dać siana  z takimi eksperymentami. Może w Alpach, gdzieś z boku, obok ubijanych tras są jeszcze pola takich metrowych kopców. Ostatnie takie widziałem pod koniec ubiegłego wieku na Zermattem w stronę Małego Matterhornu. Muldy i umiejętności jazdy na nich to zanikający temat. Została tylko konkurencja jazda po muldach, powtarzalnych jak dwie krople wody.  Różni frirajderzy szukają ciągle dziewiczych przejazdów, bo się na nie zrytym stoku znacznie fajniej jedzie. Zapomniałem! Może duże muldy są na Łomnickim Ramieniu w szerokim żlebie Francuska Mulda. Ale musi tam uleżeć się ponad dwa metry śniegu, by były szanse na wystarczająco duże. Można na nich zdrowo popracować, gdy się szybciej pojedzie, prosto w dół. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klubie jedziłem, ale bardziej szlifowali tam perełki niż uczyli. W sensie było kilka dobrych zawodników, i ich trenowano a resztą się nie zajmowano prawie. Dlatego porzuciłem ten klub. Dziękuje wam za trafne porady i uwagi, tym bardziej, że z nartami wiąze przyszłość, dlatego chcę jezdzić bardzo dobrze technicznie. Nie wiedziałem, że az tak ze mną źle. Niestety narazie nie mam sposobu wziąć lekcji z instuktorem ale widzę, że to konieczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...