Skocz do zawartości

Nart freeride - poczatkujacy


Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności - dziękuję za Twoje zainteresowanie tematem. Rzeczywiście moje AllMon Elana maja pod butem 73mm. Szukałem czegoś z 88 lub 93 mm pod butem tak by było 70% poza trasę i 30 % na piste. Na tzw. dojazdówki. W komisie we Wro znalazłem ww. narty, których nie będzie mi szkoda jeżeli dam się namówić na zjazdy z Tobą lub Jurkiem. Owszem nówki K2 czy Ross,a są już po 900 zł ale tego by loby mi żal na pierwszy raz. Widziałem Atomika, pomarańczowego - w komisie - ale miał ponad 100 mm pod butem i ślizg w złej kondycji. Dlatego też coś między tym co mam a 90 mm byłoby zachęcające a nie deprymujący na pierwsze FR. :) a poza tym coś (nie to z J.Carpentera) ciągnie mnie do Snow PArku :)

Szukaj K2 Fujas dadza rade wszedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie bój się szerokości. Szukaj tak jak Ci radzą 90-100 pod butem. Wiadomo że czasami trzeba na fr też pojechać po trasie, ale wówczas trzeba patrzeć na promień skrętu. Jeśli narta będzie miała 20-25 promień to na trasie też pojedzie przyjemnie cietym. Nie kupuj jakiejś staroci fr która ma r> 30m.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się szerokości. Szukaj tak jak Ci radzą 90-100 pod butem. Wiadomo że czasami trzeba na fr też pojechać po trasie, ale wówczas trzeba patrzeć na promień skrętu. Jeśli narta będzie miała 20-25 promień to na trasie też pojedzie przyjemnie cietym. Nie kupuj jakiejś staroci fr która ma r> 30m.

 

:) szerokość nie stanowi dla mnie problemu. 90 w zupełności wystarczy. To raczej wybór czegoś między zaawansowany a ekspert jeśli chodzi o klasyfikacje nart. Tak by narta nadawała się do FR i SnowParku. Wszystkie wymienione narty mają R między 16 a 20 m. Nawet Jurek 4 par nie zabierze ze sobą..a 3 w zupełności wystarczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Hillbilly!

Widze, ze decyzje co do marki podjales jeszcze przed zadaniem pytania (volkl). Nie sugeruj sie tym co myslisz, ze lzejsze i mieksze beda lepsze dla poczatkujacego. Nie jestes poczatkujacy tylko nie doswiadczony. Nie zajmie Ci dlugo zeby zakumac o co chodzi. Bierz co Janek Ci radzi (on sie zna na Volkl'ach). Rowniez Rossi Super7 188 cm (sorry Janek) mozna brac w ciemno dla goscia jak Ty. Mowie z doswiadczenia.

Pozdro.

co myslisz o spotkaniu 3  najlepszych narciarzy na wygnaniu ?  np W alyeska (opcja heli) z  Piotr Smolik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem zarobić naszym producentom. Kupiłem Majesty Superior 13/14. Opinie mają świetne, graficznie (jak dla mnie) super. Jakoś nie mam obsesji na punkcie wspierania rodzimych wytwórców, ale tutaj za dużo wątpliwości nie miałem. Nie mogę się już doczekać, kiedy je "dosiądę" :wub:  Sprzęt od miesiąca w domu, a ja nawet ich jeszcze nie widziałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Szukam nart na powder,

 

Co myślicie o tej narcie?

 

http://outletnart.pl...ond-176-cm.html

 

To Aspecty

 

https://youtu.be/2G98T9vX2DQ

 

pod stopą 90 mm, lekkie drewno, 19 m - czyli dość mocno taliowana, wyraźny camber i delikatny tip rocker. Wszystko to wskazuje na "uniwersalną" nartę pozatrasową. Czyli niekoniecznie na sam puch - raczej na różne warunki jakie można na off piste trafić. Nie wiem czy to takie zdjęcie ale wygląda na mocno cofniety montaż wiązań (jak do slalomki).

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Aspecty

 

https://youtu.be/2G98T9vX2DQ

 

pod stopą 90 mm, lekkie drewno, 19 m - czyli dość mocno taliowana, wyraźny camber i delikatny tip rocker. Wszystko to wskazuje na "uniwersalną" nartę pozatrasową. Czyli niekoniecznie na sam puch - raczej na różne warunki jakie można na off piste trafić. Nie wiem czy to takie zdjęcie ale wygląda na mocno cofniety montaż wiązań (jak do slalomki).

 

Pozdro

Wiesiek

Ze ci sie chcialo na tak zadane pytanie odpowiadac.Szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytek expercie, jezeli chcesz uczynic narte bardziej skretna, to mozesz przesunac wiazanie do przodu.

Nie polecam.

Jak jezdzisz na plecach i przestawiasz dzioby nart nad sniegiem

to wiazania  przestawione do tylu beda sprzyjac badziewiarskiej jezdzie.

Fredo a gdzie ja wspomnialem a wiazaniach do przodu,skretnej narcie?Ale w jednym masz racje bo ja sam oceniam swoja jazde jako badziewiarksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredo a gdzie ja wspomnialem a wiazaniach do przodu,skretnej narcie?Ale w jednym masz racje bo ja sam oceniam swoja jazde jako badziewiarksa.

Nie wiem, nie znam Twoich wspomnien. Nie bron sie przed tym, co ja napisalem.

Wiem jak jezdzisz, w prawdzie tylko na szerokich nartach i na trudnym podlozu i mozna podciagnac, ze przyzwoicie.

W odroznieniu od niektorych nie wahlujesz dziobami jak indyjski slon i nie orasz pustym plecakiem po sniegu.

Jezeli jestes jak jak wychowany na conan-doyle to wiesz o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4cc9c47c64ffb8ccf5bb599afbdd80b.jpg

Co się odwlecze to nie uciecze. Po "straconym" sezonie, wreszcie zakupiłem prawilne dechy. Panowie, dzięki raz jeszcze za porady.


Sent from my iPhone using Tapatalk

stanales w pol drogi............to nie jest narta powde3r - to sie lapie na big mtn

 

PS: drugi tydzien marca - Jackson

ostatni tydzien lutego Snowbird - zapraszam

 

PS #2 : zaiste, ciekawy jest internet - mozna wszystko napisac, a takze nadymac sie...................na nieszczescie dla niektorych pisarzy, sa "zeznania" wspolzjezdzaczy.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam Twoich wspomnien. Nie bron sie przed tym, co ja napisalem.

Wiem jak jezdzisz, w prawdzie tylko na szerokich nartach i na trudnym podlozu i mozna podciagnac, ze przyzwoicie.

W odroznieniu od niektorych nie wahlujesz dziobami jak indyjski slon i nie orasz pustym plecakiem po sniegu.

Jezeli jestes jak jak wychowany na conan-doyle to wiesz o co biega.

OK powiedzmy,ze zrozumialem.A tak na marginesie od kilku lat kazda z moich nart ma wiazania przesuniete do przodu 0 0.5-1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK powiedzmy,ze zrozumialem.A tak na marginesie od kilku lat kazda z moich nart ma wiazania przesuniete do przodu 0 0.5-1cm.

eksperymentowalem I nadal staram sie znalezc "golden point"  ..............dla mnie przesuniecie do przodu wydawalo sie rozwiazaniem oczywistym. ale , jak sie nieco wglebilem , przesuniecie do przodu wymusza tez  odchylenie sylwetki.

w moich najnowszych nartach na gleboki snieg, zamontuje  na  zero, albo bardziej do tylu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...