Skocz do zawartości

Dokąd w Alpy - fajnie i tanio na przełomie marca i kwietnia?


jonas

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jak zaznaczyłem w temacie, zamierzam wybrać się gdzieś na narty mniej więcej od trzeciej dekady marca. Poszukuję w miarę niedrogich ofert dla dwóch osób, takich około 1500 zł od osoby(nocleg i skipass w tej cenie), choć lepiej gdyby było taniej. Przeglądałem oferty na Snowtrexie i znalazłem kilka we francji poniżej 1000 zł. W związku z tym mam pytanie do Was - bywałych w świecie, co to z niejednego pieca bagietki jedli: które z tych miejsc jest warte przejechania 1500km. Jakich warunków śniegowych można się spodziewać, gdzie jest najciekawiej, a gdzie niska cena jest bardzo uzasadniona ;)

 

1. Val d'Allos

2. Super devoluy

3. La Joue du Loup

4. Valfrejus

5. Chamrousse

6. Les Sybelles - Le Corbier, Saint Sorin

7. Valmeinier

 

Nie upieram się przy Francji - poprostu tu wydaje się najtaniej (czy może w cenie tkwi haczyk?) Sam mam mikre doświadczenie - byłem tylko w Livigno w zeszłym roku. A może znacie, macie, bądź natknęliście się na ciekawe i niedrogie oferty? Myślałem o Val di Sole, ale w tym okresie oferty były powyżej 2000zł - trochę za dużo. Może dodam, że jedziemy we dwójkę samochodem.

 

Byłbym wdzięczny za wszelkie opinie, rady i sugestie.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec marca początek kwietnia szuka się stacji na lodowcach.Większość z tych w/w miejscowości leży nisko i nawet w tej chwili nie ma tam dużo sniegu.

 

Przykład chamrousse - http://www.snowtrex....sse/pogoda.html

 

Z decyzją o wyjeżdzie poczekaj do marca,na pewno coś znajdziecie za 1200  - 1500zł /os spanie/skipas  - w Austrii.

Za 1700zł w tym okresie to już z jedzeniem można wyrwać miejscówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np tu:

 

http://www.snowtrex....lle/pogoda.html

 

jest już śniegowo fajnie. Mimo, że nisko, bo ciut ponad 800m npm.

 

Piszesz, żeby zaczekać. Czy im później, tym taniej? 

 

I jeszcze pytanie - czemu tam jest taniej? W zeszłym roku natknąłem się na ofertę w Valfrejus za ok 250zł ze skipasem od osoby. Czy stoki są po niewłaściwej stronie względem słońca, czy warunki słabe? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, żeby zaczekać. Czy im później, tym taniej? 

 

I jeszcze pytanie - czemu tam jest taniej? W zeszłym roku natknąłem się na ofertę w Valfrejus za ok 250zł ze skipasem od osoby. Czy stoki są po niewłaściwej stronie względem słońca, czy warunki słabe? O co chodzi?

W zeszłym tygodniu było można tam jechać za 260zł/os :),ale trzeba było się decydować w czwartek na wyjazd w piątek.W tej chwili warunki w każdym z tych miejsc ,które w/w będziesz miał lepsze jak w Polsce pod każdym względem.

To co masz teraz w Chamrousse za 1000zł jak pisałeś - będzie bez problemu dostępne w marcu za max 450zł.

Wynika to z polityki firmy snowtrex.Nie chciał bym za dużo się rozpisywać - wystarczy trochę poobserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Val d'Allos
2. Super devoluy
3. La Joue du Loup


Te sobie podaruj. To Alpy południowe, póki co mało śniegu i nie wiadomo, czy na koniec sezonu będzie po czym jeździć.
 

4. Valfrejus


Samo Valfrejus jest mikroskopijne, należy traktować tylko jako baza wypadowa do Orelle - Val Thorens (ok 50% zniżki na skipassy w Val Thorens),
które jest genialne i śniegowo-warunkowo nie do pobicia (jeździ się na 1800-3200m, na 800m jest tylko gondola tranzytowa)
 

5. Chamrousse


Dość nisko, ośrodek średniej wielkości, brak planu B na wypadek małej ilości śniegu.
 

6. Les Sybelles - Le Corbier, Saint Sorin
7. Valmeinier


Najlepsze wybory. Dość duże ośrodki, śniegowo jak na razie jest nieźle. W końcówce marca powinno być ok, a w razie jakiegoś kataklizmu podobnie jak z Valfrejus, jest blisko do Orelle (Val Thorens, część "3 Dolin" - absolutny top światowy) i też jest zniżka na skipassy.
 

Nie upieram się przy Francji - poprostu tu wydaje się najtaniej (czy może w cenie tkwi haczyk?) Sam mam mikre doświadczenie - byłem tylko w Livigno w zeszłym roku. A może znacie, macie, bądź natknęliście się na ciekawe i niedrogie oferty? Myślałem o Val di Sole, ale w tym okresie oferty były powyżej 2000zł - trochę za dużo. Może dodam, że jedziemy we dwójkę samochodem.


Val di Sole jest popularne w polskich kręgach, ale wcale nie powiedziałbym, że lepsze od wyżej wymienionych francuskich miejscówek. Generalnie to, co wynalazłeś jest najtańszym sposobem na narty w Alpach, a haczykiem mogą być warunki śniegowe (patrz opisy wyżej) i to, że jest dość daleko. Poczekaj jeszcze, w marcu tak jak pisał Brelo będą się pojawiały te same oferty za połowę obecnej ceny. Taka specyfika regionu - bardzo duża podaż miejsc noclegowych i w niskim sezonie bywają super promocje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faf500, dzięki za krótkie recenzje - to znacznie ułatwia przekopywanie się przez oferty i opisy ośrodków. Piszesz o zniżkach na skipassy w Val Thorens - to w związku z niskim sezonem? Jak to działa? Czy takie z rabatem są oferowane już przez snowtrex, czy dopiero na miejscu?. Swoją drogą myślałem też o trzech dolinach, ale wydawało mi się drogo.

 

Zastanawiałem się jeszcze nad pewnym rozwiązaniem. Tytułem wprowadzenia: gdy wybierałem się w zeszłym roku do Livigno kupiłem pobyt ze skipasem za cenę nieco poniżej 1300zł (końcówka kwietnia). Finalizując na miejscu w agencji turystycznej sprawy pobytu dowiedziałem się, że ta sama oferta w agencji kosztowała 200 euro. Więc gdyby pominąć polskiego pośrednika, to stówka zostałaby w kieszeni (a właściwie dwie). Stąd myśl, czy nie lepiej byłoby pojechać w rejon trzech dolin "w ciemno" i kupić pobyt na miejscu. Obawiam się tylko, czy nie okazałoby się, że np. nie ma miejsc, lub coś. Co o tym sądzicie?

 

 

aadd34, dzięki za wieści z miejsca, narobiłeś mi apetytu. Właśnie ze względu na koszty "dodatków" - w tym główny - paliwa - szukam taniej oferty. 

 

Mam jeszcze pytnie - czy trasę z polski do trzech dolin da się pokonać "na raz" nie posiadając zmiennika, czy nocleg po drodze jest raczej wskazany?

 

Pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faf500, dzięki za krótkie recenzje - to znacznie ułatwia przekopywanie się przez oferty i opisy ośrodków. Piszesz o zniżkach na skipassy w Val Thorens - to w związku z niskim sezonem? Jak to działa? Czy takie z rabatem są oferowane już przez snowtrex, czy dopiero na miejscu?. Swoją drogą myślałem też o trzech dolinach, ale wydawało mi się drogo.


Nie nie, to działa niezależnie od terminu. Mając skipass na któryś z ośrodków doliny Maurienne (Valmeinier, Sybelles, Valfrejus i kilka innych) przysługuje Ci prawie 50% zniżka na skipass w 3 Dolinach. To rozszerzenie załatwiasz na miejscu - musisz okazać swój skipass w kasie w Orelle.
 

Zastanawiałem się jeszcze nad pewnym rozwiązaniem. Tytułem wprowadzenia: gdy wybierałem się w zeszłym roku do Livigno kupiłem pobyt ze skipasem za cenę nieco poniżej 1300zł (końcówka kwietnia). Finalizując na miejscu w agencji turystycznej sprawy pobytu dowiedziałem się, że ta sama oferta w agencji kosztowała 200 euro. Więc gdyby pominąć polskiego pośrednika, to stówka zostałaby w kieszeni (a właściwie dwie). Stąd myśl, czy nie lepiej byłoby pojechać w rejon trzech dolin "w ciemno" i kupić pobyt na miejscu. Obawiam się tylko, czy nie okazałoby się, że np. nie ma miejsc, lub coś. Co o tym sądzicie?

 
W ciemno to nie jedź, wejdź na stronę rezerwacji danego ośrodka i tam będziesz miał oferty ze źródła.
  

Mam jeszcze pytnie - czy trasę z polski do trzech dolin da się pokonać "na raz" nie posiadając zmiennika, czy nocleg po drodze jest raczej wskazany?


Z Poznania to będzie z 13-15h, w pojedynkę lekko nie będzie, sam sobie musisz odpowiedzieć czy dasz radę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o LES DEUX ALPES jako  ewentualnej alternatywie dla trzech dolin? Fajne miejsce? Pomijając, że trzy doliny to "mekka" i że z rajem nic równać się nie może (przeczytałem wątek o 3V - jeszcze raz dzięki faf500 - dużo  cennych informacji), to żeby poszerzyć sobie paletę możliwości wyboru warto je wziąć pod uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publicznie chciałbym się z Tobą założyć,że w marcu zobaczysz cenę poniżej 500zł ze skipasem  - wchodzisz ?

Hej , podawaj śmiało wszystkim się przyda, takie info to cukiereczek. Może zorganizuje się grupę wynajmie autokar i  "śmieszne " koszty będą a zabawa super.

W marcu śmigam w Les Orres za 1100zł w cenie - dojazd, zakwaterowanie, skypas 6 dni,  ubezpieczenie (pakiet rozszerzony), apartament 4 os, sypialnia małżeńska, pokoik z dwoma osobnymi łóżkami, jadalnia z anexem.

 

Pzd be-ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o LES DEUX ALPES jako  ewentualnej alternatywie dla trzech dolin? Fajne miejsce? Pomijając, że trzy doliny to "mekka" i że z rajem nic równać się nie może (przeczytałem wątek o 3V - jeszcze raz dzięki faf500 - dużo  cennych informacji), to żeby poszerzyć sobie paletę możliwości wyboru warto je wziąć pod uwagę?

L2A to miejsce idealne na okres kiedy chcesz jechać. Miejscówka jak najbardziej godna polecania. Byłem tam osobiście kilka lat temu. Spora grupa ze skiforum była tam m. in. rok temu (PZJU4 zdaje się). Znjadziesz na forum sporo na temat L2A. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , podawaj śmiało wszystkim się przyda, takie info to cukiereczek. Może zorganizuje się grupę wynajmie autokar i  "śmieszne " koszty będą a zabawa super.

W marcu śmigam w Les Orres za 1100zł w cenie - dojazd, zakwaterowanie, skypas 6 dni,

Jak chcesz jeździć tanio to kluczem do tanich wyjazdów jest  grupa 4 - 6 - 8 osób ,które są w każdej chwili wziąć wolne.W grę wchodzą tylko osoby które znasz i mają bzika na punkcie nart.Wtedy polujesz na ofertę LAST MINUTE i jedziesz tanio ;-) 

Przy takich ofertach nie znasz dokładnego terminu wyjazdu, nie ma czasu na na załatwianie autobusu i szukanie ludzi :) , ale jedziesz po taniości.

Kilka razy udało się zorganizować taki wyjazd gdy np.  moja ekipa lokalna była 4 osobowa ,a była tylko ósemka do wyrwania w dobrej cenie (to był wtedy w/w SAINT SORLIN - koniec marca) i trzeba było na szybko poszukać 4 osób.Na skiforum znaleźliśmy dwie pary ,które zdecydowały się z nami jechać i po przelaniu od nich kasy na moje konto bukowałem tą ósemkę.Jest to dość trudne do zrealizowania ponieważ druga strona nie zna mnie i musi zaufać ,że nie jestem oszustem,a mają bardzo mało czasu na weryfikację i podjęcie decyzji,bo czas leci a oferta może w każdej chwili zniknąć.Nie ma też wyboru w doborze uczestników,więc może się zdarzyć ,że na takim wyjeździe nie każdemu podpasuje towarzystwo.My akurat z tym nie mamy problemów - przygarniamy wszystkich  - nie pytamy o preferencje polityczne.Najważniejsza jest jazda na nartach.

 

 

A co myślicie o LES DEUX ALPES jako  ewentualnej alternatywie dla trzech dolin? Fajne miejsce? Pomijając, że trzy doliny to "mekka" i że z rajem nic równać się nie może (przeczytałem wątek o 3V - jeszcze raz dzięki faf500 - dużo  cennych informacji), to żeby poszerzyć sobie paletę możliwości wyboru warto je wziąć pod uwagę?

 

L2A - byłem  cztery  razy i jeszcze bym się tam chętnie wybrał.To był mój pierwszy,drugi i trzeci wyjazd w alpy i trochę żałuję ,że właśnie tam ,bo po L2A już nic nie robiło na mnie wrażenia :( .Wiele możliwości.Idealne miejsce dla freeraidowców.Na samej górze piękne szerokie stoki do nauki jazdy!!Widoki zapierające dech w piersiach.A na dole dwie czarne trasy,a jedna z nich to   DIABOLO  czy jakoś tak :)

W terminie w którym chcesz jechać na dole to już nie pojeżdzisz ,ale to i tak to bardzo dobra opcja.Niestety tam nie ma takich cen jak w Chamrousse.

Min.  to 800zł/os ,ale warto.W skipasie ,masz tez możliwość odwiedzenia niedalekiego ośrodka Alpe d"Huez.

Z tego co pamiętam jest tam najdłuższa czarna trasa w Alpach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam, super miejscówka z gwarantowanym naturalnym śniegiem :)

Idealne miejsce dla freeraidowców.Na samej górze piękne szerokie stoki do nauki jazdy!!Widoki zapierające dech w piersiach.A na dole dwie czarne trasy,a jedna z nich to   DIABOLO  czy jakoś tak :)


Diable :)
Ja tam na dzień dobry wylądowałem w dużej kwaterze jak na klasę "ekonomiczną" i pierwsze, co ujrzałem to panoramiczny obraz na ścianie z wielką piramidą... jak podszedłem bliżej, okazało się że to okno ;)

W terminie w którym chcesz jechać na dole to już nie pojeżdzisz ,ale to i tak to bardzo dobra opcja.


A to zależy jak będzie ze śniegiem. Jak byłem w ostatnim tygodniu kwietnia, to zjazd na resztkach śniegu był praktycznie pod kwaterę na 1600. Innym razem pod koniec marca, można było jeździć zarówno po drugiej stronie (Valle Blanche) jak i zjechać na sam dół na 1300. A w górnych partiach cud, miód i orzeszki - słońce, puch i lekki mróz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedz przedmówcy. Dzisiaj rano wróciłem z valmeinier gdzie wczoraj rano spadło z metr śniegu. W poprzednim tygodniu opady tez były a warunki mieliśmy rewelacyjne. Co do marca to nie martwiłbym się tam ( valmeinier i les sybelles ) o brak śniegu, natomiast w kwietniu śnieg miałby tendencje do zamiany w cukier z racji usytuowania stoków na stronę słoneczna. Teraz tez tak było w dolnych partiach w dni kiedy było słonecznie i przy temp powyżej 8 stopni. Co do ceny to jeszcze nigdy nie widziałem pobytów ze dkipassami w ww ośrodkach niżej niż 500zl w marcu a doliczyć trzeba dojazd jedzenie plus inne dodatki np ubezpieczenie standard w snowtrex które w cenie nie gest zawarte i rak kwota rośnie i rośnie. Uważam ze jak jest ochota jechać na narty czy snowboard to nie ma nad czym się zastanawiac

 

Ja tez zakupilem wyjazd do Valmeinier juz kilka tygodni temu. Jedziemy we dwoje i zostajemy w Residence Les Hauts de Valmeinier. Oferte znalezlismy na Snowtrexie ale okazalo sie ze cena jest sporo nizsza na stronie hotelu. 

Z obserwacji i statystyk wynikalo ze jest to bezpieczniejsza opcja niz Le Corbier w Les Sybelles. Dodatkowo ww hotel ma dobre opinie na Tripadvisorze i na wyposazeniu saune (dodatkowo platna) i basen (bezplatny). Kompleks ten ma bardzo duzo tras powyzej 2000mnpm wiec ma duza przewage nad innymi. W najgorszym wypadku do Orelle jest tylko 20 minut autem wiec zawsze zostaje opcja na Val Thorens za 50% ceny.

Jesli zdecydujesz sie na wyjazd 14-21 Marzec to sie tam zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zakupilem wyjazd do Valmeinier juz kilka tygodni temu. Jedziemy we dwoje i zostajemy w Residence Les Hauts de Valmeinier. Oferte znalezlismy na Snowtrexie ale okazalo sie ze cena jest sporo nizsza na stronie hotelu. 

Z obserwacji i statystyk wynikalo ze jest to bezpieczniejsza opcja niz Le Corbier w Les Sybelles. Dodatkowo ww hotel ma dobre opinie na Tripadvisorze i na wyposazeniu saune (dodatkowo platna) i basen (bezplatny). Kompleks ten ma bardzo duzo tras powyzej 2000mnpm wiec ma duza przewage nad innymi. W najgorszym wypadku do Orelle jest tylko 20 minut autem wiec zawsze zostaje opcja na Val Thorens za 50% ceny.

Jesli zdecydujesz sie na wyjazd 14-21 Marzec to sie tam zobaczymy. 

Witaj,

jeśli wszystko dobrze pójdzie to będziemy jechać dopiero od 21, lub jeszcze w następnym tygodniu, więc niestety się nie zobaczymy :/ (a szkoda, bo zerknąłem na twoje umiejętności w profilu, więc mógłbym coś od Ciebie podpatrzeć i się podszkolić :) ). Jeśli mogę spytać - ile kosztowała oferta, którą wybrałeś i o ile tańsza była ofera hotelu? Ja się jeszcze wstrzymam z rezerwacją, bo nie wiem jeszcze tak "absolutnie napewno" że dam radę wyjechać w tym terminie. A gdyby się jednak udało, to biorąc pod uwagę informacje od kolegów, że można trafić coś około 500zł, to przyszedł mi do głowy taki szatański plan, by pójść na całość i zorganizować sobie dwa turnusy pod rząd :). Skoro byłoby tanio, a ja już przejechałbym taki kawał europy... 

W każdym razie dobrze wiedzieć, że tam będziesz, to będę się pytał o warunki śniegowo - pogodowe.

Tymczasem życząc udanego nartowania

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o LES DEUX ALPES jako  ewentualnej alternatywie dla trzech dolin? Fajne miejsce? Pomijając, że trzy doliny to "mekka" i że z rajem nic równać się nie może (przeczytałem wątek o 3V - jeszcze raz dzięki faf500 - dużo  cennych informacji), to żeby poszerzyć sobie paletę możliwości wyboru warto je wziąć pod uwagę?

 

Jeśli Francja to jednak pomyśl o prawdziwych hitach czyli Espace Killy, Paradiski, 3V czy wspomniane L2A (w tej kolejności). Warto nawet przełożyć wyjazd na koniec kwietnia - warunki są przeważnie znakomite a można trafić bardzo dobre okazje cenowe.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli wszystko dobrze pójdzie to będziemy jechać dopiero od 21, lub jeszcze w następnym tygodniu, więc niestety się nie zobaczymy :/ (a szkoda, bo zerknąłem na twoje umiejętności w profilu, więc mógłbym coś od Ciebie podpatrzeć i się podszkolić :) ). Jeśli mogę spytać - ile kosztowała oferta, którą wybrałeś i o ile tańsza była ofera hotelu? Ja się jeszcze wstrzymam z rezerwacją, bo nie wiem jeszcze tak "absolutnie napewno" że dam radę wyjechać w tym terminie. A gdyby się jednak udało, to biorąc pod uwagę informacje od kolegów, że można trafić coś około 500zł, to przyszedł mi do głowy taki szatański plan, by pójść na całość i zorganizować sobie dwa turnusy pod rząd :). Skoro byłoby tanio, a ja już przejechałbym taki kawał europy... 

W każdym razie dobrze wiedzieć, że tam będziesz, to będę się pytał o warunki śniegowo - pogodowe.

Tymczasem życząc udanego nartowania

pozdrawiam.

Ja mieszkam teraz czasowo w Londynie wiec i bardziej odpowiadal mi termin 14-21 Marzec kiedy bilety lotnicze byly o wiele tansze. W momencie rezerwacji moj hotel i ski pasy kosztowaly £271 przez Snowtrex a przez strone hotelu £237. Na dzien dzisiejszy cena na stronie hotelu jest taka sama a na snowtrexie juz spadla do £254 wiec w moim przypadku potwierdza sie zasada ze im pozniej rezerwujesz tym nizsza cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...