Skocz do zawartości

Gumowe biodra wykwintnych narciarzy ...


Val_Gardena

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądam już po raz n-ty filmiki wstawione w wątku o "skali umiejętności". Wytłumaczcie mi coś proszę... to, że oni mają biodra z gumy, wyrzucają  nogi hen daaaalekoooo na prawo i lewo i tak się składają podczas jazy, czy jest  to efektem tego,ze Ci narciarze jeżdzą od dziecka ? Czy nie jeżdżacy od dziecka może nauczyć się takiej jazdy ?

I jeszcze jedno- czy aby się tak mocno zlozyć podczas skrętu, to jest potrzeba jakaś kosmiczna prędkość ? Czy na w marę łagodym stoku, kiedy nie można rozwinąć prędkości światła też da się to zrobić ?

 

Z góry dzięki :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyc się takiej jazdy mozna, nie koniecznie zaczynac od dziecka. Na plaskim stoku bez odpowiedniej minimalnej prędkosci nie da się bardzo mocno wyrzucic ekstremalnie daleko w bok nog. Przy odpowiedniej prędkosci, gdy postawimy ostro narty w poprzeg stoku, zadziala sila odsrodkowa, ( trzeba ją poczuc na dolnej narcie), wtedy mozna juz będzie wyrzucac biodra w prawo i w lewo... Myslę, ze przyjdzie na to czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczyc się takiej jazdy mozna, nie koniecznie zaczynac od dziecka. Na plaskim stoku bez odpowiedniej minimalnej prędkosci nie da się bardzo mocno wyrzucic ekstremalnie daleko w bok nog. Przy odpowiedniej prędkosci, gdy postawimy ostro narty w poprzeg stoku, zadziala sila odsrodkowa, ( trzeba ją poczuc na dolnej narcie), wtedy mozna juz będzie wyrzucac biodra w prawo i w lewo... Myslę, ze przyjdzie na to czas...

 

moim zdaniem czymś zupełnie różnym jest "wyrzucenie" biodra w skręcie długim gigantowym  a krótkim (podejrzewam, że raczej o to Wam chodziło a w mono to na 100%). W pierwszym pozwala zachować równowagę i maksymalnie dociążyć narty a w drugim przypadku to jest wytrącenie z równowagi aby wydłużyć tor jazdy nart względem środka ciężkości. Wtedy sporo rzeczy dzieje się niejako automatycznie i bez wysiłku np opóźnienie nart względem środka ciężkości w fazie wejścia w skręt.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie przeprowadzasz obserwacje ale to jak kobiety siadają jak chodzą, w dodatku na obcasach czesto nie prostują sie w biodrach więc mają je często przykurczone. Mięśnie mają w biodrach przykurczone i warto je cwiczć rozciąajac.

Są takie, które obcasów nie zakładaja nigdy lub prawie nigdy.

Sa takie cos w obcasach się prostują.

Obserwacje, a bardziej spostrzeżenia przeprowadzane są na tym swiecie.

 

Kobiety na APS rozciągają nie tylko bioderka, inne partie również, nie z powodu wrodzonej czy nabytej sztywności.

Podobne, a nawet często takie same ćwiczenia jak widziałaś na ostatnim SL wykonuja panowie. Na obcacach nie chodzą.

 

Oczywiście, że jest często tak jak mówisz, ale przecież nie wszystkie do jednego worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie, które obcasów nie zakładaja nigdy lub prawie nigdy.

Sa takie cos w obcasach się prostują.

Obserwacje, a bardziej spostrzeżenia przeprowadzane są na tym swiecie.

 

Kobiety na APS rozciągają nie tylko bioderka, inne partie również, nie z powodu wrodzonej czy nabytej sztywności.

Podobne, a nawet często takie same ćwiczenia jak widziałaś na ostatnim SL wykonuja panowie. Na obcacach nie chodzą.

 

Oczywiście, że jest często tak jak mówisz, ale przecież nie wszystkie do jednego worka.

 

Nie napisałam że wszystkie, sama noszę obcasy okazjonalnie ale już jak facet nie mam zwyczaju siadać, po prostu nasze zachowania jednak nie sprzyjają wyluzowaniu. Napisałam że warto rozciągać, w trakcie rozciągania można łatwo wyczuć jak mocno trzeba będzie nad tym popracować :)

Bo darmo to nie ma.

 

 

 A możesz napisać jak wyglądało to ich rozciąganie ? Co  takiego robiły ?

 

Spróbuję znaleźć foty i Ci podesłać bo opis ćwiczenia jest dość żmudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałam że wszystkie, sama noszę obcasy okazjonalnie ale już jak facet nie mam zwyczaju siadać, po prostu nasze zachowania jednak nie sprzyjają wyluzowaniu. Napisałam że warto rozciągać, w trakcie rozciągania można łatwo wyczuć jak mocno trzeba będzie nad tym popracować :)

Bo darmo to nie ma.

 

 

 

Spróbuję znaleźć foty i Ci podesłać bo opis ćwiczenia jest dość żmudny.

 Super :) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...