Skocz do zawartości

Pierwszy raz na stoku: jak się ubrać? :)


Ropoh

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe...w sumie nie ma co nawet komentować jakie tam naukowe mądrości zawarte....

 

A druga sprawa, że to nie jest śmieszne i jak dla mnie jest to trochę problem....

 

 

1. Internet - miejsce gdzie każdy może być "ekspertem" od wszystkiego... - youtube to już pełen zalew tego typu treści...

 

2. Google STARA się rozpoznawać autorytety i prawdziwych ekspertów (kto nagrał film, napisał artykuł itd.) ale nie bardzo mu to idzie, więc takie filmy z Youtube (produkt google więc w wynikach jest bardzo mocno faworyzowany) stoją na wysokich pozycjach i ludzie to oglądają.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nabijacie a dziewczyna jasno przedstawiła, jak wybrać się pierwszy raz na stok bez wydawania kasy na gore-texy i polary z logo pająka. Kiedyś sami jeździliśmy w tym co kto miał i wcale to tak bardzo nie przeszkadzało. Mnie bardziej śmieszą pozerzy, lansujący się metkami pod knajpą niż taki początkujący co przyjedzie w dresie i góralskich skarpetach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kochane, po co wy na te metki patrzycie i klasyfikujecie? Dostałam małego pajączka kiedyś w prezencie. Rzecz przydatna ale logo jest. Mam wyrzucić, nie chodzić do knajpy czy jeździć z metką sale żeby być zaakceptowaną?

Nie żeby mi na tej akceptacji tak zależało ale nie lubię takich uprzedzeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to prezent jest. A poza tym ani mi się śni bo to fajna rzecz na prawdę dobrej jakości i cieszę się że ją mam.

 

Trochę masz problem...ani to wyrzuć ani chodzić...może zaklej logo?

 

 

Tak się nabijacie a dziewczyna jasno przedstawiła, jak wybrać się pierwszy raz na stok bez wydawania kasy na gore-texy i polary z logo pająka. Kiedyś sami jeździliśmy w tym co kto miał i wcale to tak bardzo nie przeszkadzało. Mnie bardziej śmieszą pozerzy, lansujący się metkami pod knajpą niż taki początkujący co przyjedzie w dresie i góralskich skarpetach.

 

Społeczeństwo już jest tak durne, że nie wie jak się ubrać na zimowe warunki wykorzystując to co ma w szafie?

Trzeba film o tym, żeby się ciepło ubrać nagrywać 20min...nie to żeby sobie ktoś nie nagrywał nawet przez 20h, ale później nie znajdziesz nic wartościowego w tym Internecie pełnym takich właśnie filmów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie ja problemu nie mam żadnego choć fakt, logo mało gustowne.

Nie rozumiem tylko tego rodzaju arachnofobii. 

 

Pajaki są tak brzydkie, że aż strach!!

 

 

Społeczeństwo już jest tak durne, że nie wie jak się ubrać na zimowe warunki wykorzystując to co ma w szafie?

Trzeba film o tym, żeby się ciepło ubrać nagrywać 20min...nie to żeby sobie ktoś nie nagrywał nawet przez 20h, ale później nie znajdziesz nic wartościowego w tym Internecie pełnym takich właśnie filmów...

 

Ludzie nawet jak coś wiedzą to szukają potwierdzenia. A nawet na tym filmiku można było odnaleźć ciekawe pomysły jak Np. ochraniacze siatkarskie na kolana.

A jesli ktoś chce dowiedzieć się czegoś dogłębnie to da sobie radę. Nie tylko na takich filmikach można doszukać się bzdur. Akurat nie odnośnie nart lecz gór zimą i lodowcowych latem ale spotkałem się z różnymi durnymi lub przesadzonymi teoriami odnośnie stroju. Wygłaszane były  przez osoby doświadczone, przewodników czy alpinistów. Dopiero weryfikując informacje w różnych żródłach, (najczęściej obcojęzycznych) można się przekonać, że takie autorytety często powielają zane mity czy też ich stan wiedzy jest nieaktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nabijacie a dziewczyna jasno przedstawiła, jak wybrać się pierwszy raz na stok bez wydawania kasy na gore-texy i polary z logo pająka. Kiedyś sami jeździliśmy w tym co kto miał i wcale to tak bardzo nie przeszkadzało. Mnie bardziej śmieszą pozerzy, lansujący się metkami pod knajpą niż taki początkujący co przyjedzie w dresie i góralskich skarpetach.

A prawda jest taka że ci pozerzy w bardzo markowych ciuchach typu Bogner itp po prostu nie potrafią jeździć

 

Ps .Sam takiemu pajacykowi na Harendzie utarłem nosa , na dole już nie był taki mądry :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajaki są tak brzydkie, że aż strach!!

 

Oj tam.

Jeśli tyczy się odzieży to po okresie allegrowych pająków które faktycznie siedząc masowo na plecach kolejkowiczów do wyciągu budziły moje zdumienie, to mamy teraz piękne pajączki.

ledwie zaznaczone logo na ślicznych bardzo kobiecych kurteczkach /w skiteam np./ 

Jak by mi się przelewało to bym sobie chętnie taką kurteczkę kupiła a z nadmiaru pieniędzy nie jeździłabym z doskoku na kilka godzin na narty góra - dół, tylko rezydowała w pensjonie przy stoku i korzystała z uroków knajpingu i podknajpingu bo czas i pieniądz by mnie nie gonił.

Taka bym była obrzydliwa baba i komu by to szkodziło? No komu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam.

Jeśli tyczy się odzieży to po okresie allegrowych pająków które faktycznie siedząc masowo na plecach kolejkowiczów do wyciągu budziły moje zdumienie, to mamy teraz piękne pajączki.

ledwie zaznaczone logo na ślicznych bardzo kobiecych kurteczkach /w skiteam np./ 

Jak by mi się przelewało to bym sobie chętnie taką kurteczkę kupiła a z nadmiaru pieniędzy nie jeździłabym z doskoku na kilka godzin na narty góra - dół, tylko rezydowała w pensjonie przy stoku i korzystała z uroków knajpingu i podknajpingu bo czas i pieniądz by mnie nie gonił.

Taka bym była obrzydliwa baba i komu by to szkodziło? No komu?

Taka bym była obrzydliwa baba i komu by to szkodziło? No komu?

 

Właścicielowi ośrodka , ale ten z knajpy w siódmym niebie :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielowi ośrodka , ale ten z knajpy w siódmym niebie :)   

Jak właścicielowi? Chyba by lepiej wyszedł na moim np. tygodniowym karnecie niż na tym jak teraz na 2-4 godzinki i do domu.

No przecież bym nartowała cały ten pobyt bo głównie w tym cała rzecz, ale mogłabym przy okazji pięknie odpoczywać a nie po jeździe piłować kilometry do domu. 

No cudnie by było, czyż nie? Wszyscy zadowoleni prócz tego co miast nartować zadręcza się widokiem tych co mają inny rytm dnia i inne portfele.

 

A prawda jest taka że ci pozerzy w bardzo markowych ciuchach typu Bogner itp po prostu nie potrafią jeździć

 

 

Są na to jakieś wiarygodne badania? 

Przelękłam się! Nie żebym była wirtuozem nart ale aż strach się wzbogacać jeśli przez to ma być gorzej. Czy producenci tych marek wiedzą że są szkodnikami stoków?

 

 ciekawe pomysły jak Np. ochraniacze siatkarskie na kolana.

 

O tak, gdybym wcześniej obejrzała to bym nie miała 5 szwów na kolanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak właścicielowi? Chyba by lepiej wyszedł na moim np. tygodniowym karnecie niż na tym jak teraz na 2-4 godzinki i do domu.

No przecież bym nartowała cały ten pobyt bo głównie w tym cała rzecz, ale mogłabym przy okazji pięknie odpoczywać a nie po jeździe piłować kilometry do domu. 

No cudnie by było, czyż nie? Wszyscy zadowoleni prócz tego co miast nartować zadręcza się widokiem tych co mają inny rytm dnia i inne portfele.

 

 

Są na to jakieś wiarygodne badania? 

Przelękłam się! Nie żebym była wirtuozem nart ale aż strach się wzbogacać jeśli przez to ma być gorzej. Czy producenci tych marek wiedzą że są szkodnikami stoków?

 

 

O tak, gdybym wcześniej obejrzała to bym nie miała 5 szwów na kolanie :D

 

Są na to jakieś wiarygodne badania? 

Przelękłam się! Nie żebym była wirtuozem nart ale aż strach się wzbogacać jeśli przez to ma być gorzej. Czy producenci tych marek wiedzą że są szkodnikami stoków?

 

Łatwo się przekonać samemu , stań sobie w kolejce za takim Bognerem czy innym i pojedź za nim , no chyba że nie Potrafisz odróżnić dobrej dynamicznej jazdy od zwykłego ześlizgiwania . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...