Skocz do zawartości

druga narta do Fischer rc4 Race SC


ufo

Rekomendowane odpowiedzi


 

Drga narta to zapewne będzie lewa/prawa od pary...

Fischer Race SC z tego roku nie ma nic wspólnego ze slalomką.

 

Gigantka o długości 180 cm dla człowieka  185 cm i 90 kg to pomyłka z założenia.

Piszesz, że jeździsz na slalomce a jednocześnie piszesz o skrętach o średnim i dłuższym promieniu??? i szybkiej lub bardzo ??? szybkiej jeździe.

Pełno tu sprzeczoności i/albo nieświadomości.

Uściślij o co Ci chodzi?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam narty na cały dzień o podobnym zachowaniu na przygotowanym stoku jak ten Fischer na której będę w stanie zacząć pierwsze wypady poza trasę.

 

Na gigantce nie jeździłem więc nie wiem czego się można po niej spodziewać, miało być od 180 ... Gdzieś natknąłem się na tabelekę i przy doborze gigantki podawali dla średnio zaawansowanego od -5cm od wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam narty na cały dzień o podobnym zachowaniu na przygotowanym stoku jak ten Fischer na której będę w stanie zacząć pierwsze wypady poza trasę.

 

Na gigantce nie jeździłem więc nie wiem czego się można po niej spodziewać, miało być od 180 ... Gdzieś natknąłem się na tabelekę i przy doborze gigantki podawali dla średnio zaawansowanego od -5cm od wzrostu.

Mantra……….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czy któraś z nart z kategorii allmountain będzie się nadawać i czy równie przyjemnie będzie mi się na niej jeździć. Rozważam też czy nie spróbować gigantki jako drugiej ok 180cm i promieniu 17-20.

 

 

 

Masz racje - prawie każda pierwsza AM i czy kros bedzie ok. To zwykle narty o budowie race-owki, nieco poszerzone w talii.

Jesli zaś 'poza trasą ' ma być priorytetem, to jak koledzy wyzej...

 

PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam narty na cały dzień o podobnym zachowaniu na przygotowanym stoku jak ten Fischer na której będę w stanie zacząć pierwsze wypady poza trasę.

 

Na gigantce nie jeździłem więc nie wiem czego się można po niej spodziewać, miało być od 180 ... Gdzieś natknąłem się na tabelekę i przy doborze gigantki podawali dla średnio zaawansowanego od -5cm od wzrostu.

Cześć

Ja bym w takim razie zaproponował inne podejście. Masz już coś w miarę uniwersalnego na czym i na muldach i przytrasowo całkiem nieźle się pojedzie. Może spróbować kupić narte o profilu gigantowym typu Mastera na przykład.

Drugie wyjście to zakup narty typu np Dynastar Cham - znakomita i na trasie i poza a charakter jazdy będzie podobny do tego do czego jesteś przyzwyczajony. Polecam spróbować. Jeżeli Cham to bierz 98 i najdłuższą.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili spędzam praktycznie 100% na trasie i nie jestem pewien czy jazda poza trasą mi się spodoba na tyle, żeby większość czasu spędzać na takiej jeździe. Póki co na obecnych nartach wszystkie próby wyjechania poza kończyły się nurkowaniem nart w śniegu i glebą ...

Obecnie nadal kręci mnie szybka carvingowa jazda na krawędzi, kiedy narta trzyma i po dociśnięciu przyspiesza :D Nie wiem czego mogę się spodziewać po gigantce więc nie wiem czy to jest to czego szukam.

 

Mam ochotę spróbować RTM 84 181cm ale zdania co do pełnego cambera są podzielone, rozważam też zastąpienie obecnej narty czymś nowym - ale mam mega mętlik w głowie.

 

Chcę za wszelką ceną uniknąć zakupu narty w ciemno, bez testowania - bo jest spora szansa, że narta nie da mi radochy na stoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili spędzam praktycznie 100% na trasie i nie jestem pewien czy jazda poza trasą mi się spodoba na tyle, żeby większość czasu spędzać na takiej jeździe. Póki co na obecnych nartach wszystkie próby wyjechania poza kończyły się nurkowaniem nart w śniegu i glebą ...

Obecnie nadal kręci mnie szybka carvingowa jazda na krawędzi, kiedy narta trzyma i po dociśnięciu przyspiesza :D Nie wiem czego mogę się spodziewać po gigantce więc nie wiem czy to jest to czego szukam.

 

Mam ochotę spróbować RTM 84 181cm ale zdania co do pełnego cambera są podzielone, rozważam też zastąpienie obecnej narty czymś nowym - ale mam mega mętlik w głowie.

 

Chcę za wszelką ceną uniknąć zakupu narty w ciemno, bez testowania - bo jest spora szansa, że narta nie da mi radochy na stoku.

Cześć

Nie obraź się ale narta niewiele tu pomoże jeżeli nie zaadaptujesz do niej techniki albo jeżeli tej techniki nie ma. W łatwiejszych śniegach nie powinno być żadnego problemu poza trasą na SC więc raczej najpierw gdzie indziej szukałbym problemu.

Narta o odpowiednim profilu (szerokości, promieniu, długości, zrockerowana czy nie, ostrzona na całości czy tez nie itd.) może nieco ułatwić ale tylko nieco i możesz się czuć zawiedziony jeżeli oczekujesz rewolucji.

Serdeczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem to moja SC poza trasą powinna dać radę przy pierwszych próbach przy odpowiedniej technice pomimo tego, że ma poniżej 70 pod butem?

Cześć

Nie widzę przeszkód. Przecież szerokie narty pozatrasowe to stosunkowo świeży pomysł. Problemem nie będzie tu szerokość co krótkość bardziej ale za to możesz fajnie wykorzystać szeroki przód - nawet w słabszych śniegach da radę.

Oczywiście będzie to bardziej męczące ale zabawa jest. :)

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigantka da ci większą szybkosc  w srednim i dlugim skręcie na krawędziach. Jesli umiesz się kopnoc na slalomce, to myslę ze i na dlugiej gigantce tez to potrafisz. :). Co do jazdy poza trasą, w puchu, to na pewno przy odpowiedniej technice jazdy narta szersza pod butem będzie lepsza. Chociaz tez dawalem radę w puchu na slalomce. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigant jest wyjściową dyscypliną więc jeżeli umiesz na slalomce to na gigantce też będziesz umiał. Jeżeli lubisz szybko lub bardzo szybko i spędzasz niemal 100% czasu na trasie to nad czym się w ogóle zastanawiać. Bierz jakąś komórkową gigantkę, choćby i damską. Ewentualnie coś pod Masters.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, bo nie wiem jak wymagające kondycyjnie są takie gigantowe narty, tak jak pisałem na obecnych SC całego dnia jazdy na maxa nie wytrzymam. Nie chcę, żeby mi po godzinie nogi urywało i nie zamierzam startować w zawodach ani się ścigać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, bo nie wiem jak wymagające kondycyjnie są takie gigantowe narty, tak jak pisałem na obecnych SC całego dnia jazdy na maxa nie wytrzymam. Nie chcę, żeby mi po godzinie nogi urywało i nie zamierzam startować w zawodach ani się ścigać. 

spoko... po 2 godzinach siądziesz na... 'kawie' i znów bedzie ok.

A powazniej, jak wytrzymujesz jazdę na SL 'nie na maxa' to na GS też wytrzymasz. Lepiej kilka godzin na dobrej narcie niz 10 na nalesniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze jazdy freeride to raczej nie bedziesz uprawial w doslownym slowa jej znaczeniu. Raz ze widzimy ile jest sniegu, dwa ze widac ze lubisz jazde na przygotowanych stokach. Powiem tam, kup sobie jakiegos allmountaina 80-90mm pod butem. Dechy stricte free to swiezy pomysl. Pare lat temu decha ktora miala 80mm pod butem byla decha w grupie freeride. Ten Twoj sc fisza to taki sportowy allroundzik,wiec niech zostanie jak jest jeszcze w ok stanie. Dokup sobie np taka narte:

http://www.skionline...ve-80,7158.html

 

I bedziesz mial alm ktory jedzie podobnie jak gs, fajnie sie pewnie gnie wiec na r nawet nie ma co patrzec, pojedziesz tym po przygotowanej trasie i gdzies tam spokojnie dasz rade z boku przygotowanej trasy, a najwazniejsze ze zostaniesz w rodzinie hehe(fischera) ;) Zart. Z rtm 84 181cm tez jest ok pomysl. Ewentualnie z fischera ten slynny progressor 900 tez da rade jako sportowy allmountain - podobnie rossi pursuit 18 czy volkl code. Na gs mysle przyjdzie czas,poza tym - zawsze mozesz go pozniej dokupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...