Skocz do zawartości

Tatry Mountain Resorts - akcje, inwestycje


szplukasz

Rekomendowane odpowiedzi

A czy dawniej działały? Przecież to są zupełnie inne podmioty.

 

Fajnie gdyby się dogadli na wspólny karnet SMR + COS. To już byłoby super.

 

Ale to prawda benefity są coraz uboższe. Kiedyś za 500 akcji był jeszcze 1-tygodniowy pobyt w dowolnym hotelu TMR-u.

 

Przecież wspólny karnet jest i działa. Sezonówka też działa na SMR i COŚ. Jednak posiadając benefit za akcje TMR można jeździć tylko w SMR.

 

Tygodniowy pobyt w hotelu był za 750 akcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dawniej działały? Przecież to są zupełnie inne podmioty.

 

Tak na logikę, to nie powinny działać u konkurencji, ale może TMR nie poinformował wtedy "sąsiadów", że część karnetów to bonus dla akcjonariuszy i faktycznie działały rok temu.

Nie ma co narzekać - akcjonariusze mają Chopok, Łomnicę, Strbske Pleso, Spindleruv Mlyn, 2 aquaparki i zdaje się Legendię (choć tam sezonówka jest tak tania, że i tak nie warto tracić 1 dnia z benefitu). BSA mi nie szkoda, bardziej COS, ale trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę, to nie powinny działać u konkurencji, ale może TMR nie poinformował wtedy "sąsiadów", że część karnetów to bonus dla akcjonariuszy i faktycznie działały rok temu.
Nie ma co narzekać - akcjonariusze mają Chopok, Łomnicę, Strbske Pleso, Spindleruv Mlyn, 2 aquaparki i zdaje się Legendię (choć tam sezonówka jest tak tania, że i tak nie warto tracić 1 dnia z benefitu). BSA mi nie szkoda, bardziej COS, ale trudno.

Też nie żałuje BSA, natomiast brak COS już trochę mi komplikuje jazdę, bo do COS mam 400 m i mogę tam podejść z buta, a do SMR muszę podjechać autem lub skibusem. Dodatkowo trasy na COS dla mnie są ciekawsze niż te w SMR. Pewnie w przyszłym sezonie przerzucę się jednak na sezonówke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak czytam te zasady i nie do konca kumam. Dobrze rozumiem,że jeśli kupiłem akcje w kwietniu 2020 to z profitów mogę korzystać dopiero w sezonie 21/22?

 

Nie, bedziesz miał na sezon 20/21. Bodajże od 1 listopada.

Raz do roku wypełnia się formularz i przesyła wyciąg na dzień 31go października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysługuje mi 25 wejść. Rozumiem, że mogę je komuś przekazać w rodzinie? Jest nas troje to każdy będzie miał swoją kartę? Nie ma wymogu, korzystać mogę tylko ja? Jak to działa?

 

Jeżeli nic się nie zmieniło, to możesz przekazać komu chcesz (kto ma kartę GoPass), ale tylko w całości - nie ma możliwości dzielenia benefitu na części. Innymi słowy, jak w listopadzie wyślesz potwierdzenie o posiadanych akcjach z Twojego Biura Maklerskiego, to TMR przypisze Ci do konta do wykorzystania pakiet 25 wejść. Będziesz mógł je przenieść w całości na swoją kartę lub czyjąś inną, ale całą rodziną za benefity nie pojeździsz (no chyba że członkowie rodziny też mają swoją pulę akcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa straszna. Myślałem, że podzielę to na rodzinę i zrobimy sobie wyjazd. 

W sumie to mogę żonie przenieść  na jej rachunek maklerski połowę akcji. PKC na otwarciu z dwóch stron i sprawa załatwiona. Stracimy 1 wejście, ale córce już tego nie zrobię :)

Jest jakiś polski nr tel gdzie można dopytać takie szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak, musisz się zwrócić do swojego banku o wyciąg z rachunku maklerskiego na dzień 31.10.2020 (z pieczątką i podpisem). W niektórych bankach jest to płatne (na ogół niewiele).

Dodatkowo na wyciągu z rachunku powinien widnieć numer ISIN. Moje biuro maklerskie nie chce dołączyć do wydruku tego numeru, ale napisałem w 2016 maila do biura maklerskiego z pytaniem o numer ISIN i odpowiedź na maila dołączam co roku razem z wyciągiem z rachunku do wniosku o benefity i jest akceptowana taka forma przez GOPASS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich biurach maklerskich macie akcje TMR i ile sobie życzą za wystawienie wyciągu z rachunku z umieszczonym na nim kodem ISIN na dzień 31/10 ? Ja mam w CDM PEKAO SA i czas przestać finansować państwowy bank. Za wystawienie takiego wydruku kasują 200 PLN, czas poszukać tańszej opcji. W ubiegłych latach GOPASS akceptował dołączony do wydruku skan maila z biura maklerskiego z podanym kodem, w tym roku odrzucił mi rejestrację tłumacząc, że PEKAO SA wystawia historię wydruku z kodem ISIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich biurach maklerskich macie akcje TMR i ile sobie życzą za wystawienie wyciągu z rachunku z umieszczonym na nim kodem ISIN na dzień 31/10 ? Ja mam w CDM PEKAO SA i czas przestać finansować państwowy bank. Za wystawienie takiego wydruku kasują 200 PLN, czas poszukać tańszej opcji. W ubiegłych latach GOPASS akceptował dołączony do wydruku skan maila z biura maklerskiego z podanym kodem, w tym roku odrzucił mi rejestrację tłumacząc, że PEKAO SA wystawia historię wydruku z kodem ISIN.

 

DM Mbanku 30 zł. W tym roku rejestracja przez gopass poszła błyskawicznie (11 listopada - 21:11 rejestracja akcji, 21:40 potwierdzenie, że przebiegła pomyślnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich biurach maklerskich macie akcje TMR i ile sobie życzą za wystawienie wyciągu z rachunku z umieszczonym na nim kodem ISIN na dzień 31/10 ? Ja mam w CDM PEKAO SA i czas przestać finansować państwowy bank. Za wystawienie takiego wydruku kasują 200 PLN, czas poszukać tańszej opcji. W ubiegłych latach GOPASS akceptował dołączony do wydruku skan maila z biura maklerskiego z podanym kodem, w tym roku odrzucił mi rejestrację tłumacząc, że PEKAO SA wystawia historię wydruku z kodem ISIN.

Teraz już nie mam akcji, a gdy miałem, to w Deutsche Banku (obecnie po fuzji - Santander). Wystawiali takie zaświadczenia gratis, na telefoniczną prośbę. O żadnym numerze ISIN nic mi nie było nigdy wiadomo. Bank tylko pytał, czy chodzi o jakichś oficjalny wydruk z konta (wówczas chyba 10 zł, ale słyszałem, że w innych bankach do 50 zł), czy o zwykłe, wystawione przez pracownika zaświadczenie - wybrałem najpierw to drugie, byle był podpis i pieczątka, a w razie gdyby nie wystarczyło, to poprosiłbym bank o ten oficjalny wydruk. I o dziwo, TMR uwzględniał to zwykłe zaświadczenie. Ale też coś pamiętam, że w pierwszym roku chyba były z tym jakieś problemy. W ogóle do dziś nie rozumiem, czy spółka nie ma jakiegoś wglądu w bazę akcjonariuszy i czemu sami tego nie weryfikują, zamiast wymagać udowadniania poprzez oświadczenia nie w ich języku, z których pewnie sami niewiele rozumieją i raz im coś pasuje, a innym razem nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja mam w CDM PEKAO SA i czas przestać finansować państwowy bank. Za wystawienie takiego wydruku kasują 200 PLN, czas poszukać tańszej opcji.

 

Nie po to miłościwie nam panujący wielkim nakładem sił i środków odkupili PEKAO S.A. od Unicredit i w blasku chwały dokonali jego szumnej repolonizacji, żebyś teraz płacił mniej... Powinieneś być dumny, że możesz płacić więcej. 

Nie uciekaj do mBanku bo to przecież ukryta opcja niemiecka (Commerzbank), ani do Santandera bo to Hiszpanie. Chociaż przy Santanderze jest pewna okoliczność łagodząca, bo przecież sam M. Morawiecki u nich tyle lat pracował. I jeszcze w niego zainwestował, bo jak twierdzi P. Gajdziński dobrodusznie zezwolił na zamrożenie swojej wielomilionowej odprawy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDM Pekao SA wystawia taki wydruk za darmo, jeśli robisz to osobiście w biurze maklerskim lub za 20 zł plus 5 zł kosztów wysyłki, jeżeli zamawiasz telefonicznie. Niestety na tym wydruku nie dołączają kodu ISIN. Żeby kod ISIN znalazł się na wydruku trzeba zamówić wydruk niestandardowy i koszt takiego wydruku to 200 zł. W poprzednich latach wystarczyło do wydruku dołączyć kopię maila z biura maklerskiego z kodem i przechodziło. W tym roku nie chcą mi zarejestrować benefitów, bo jak piszą bank Pekao SA wystawia historię rachunku z kodem. Przy rejestracji ważna jest liczba akcji, kod ISIN jest to numer emitenta akcji i się nie zmienia. Mam dwa wyjścia. Sprzedać w przyszłym sezonie akcje, gdy będą wysoko stały i olać te skipassy dla akcjonariuszy, tym bardziej, że i tak nie działają w COS i na BSA. Drugie wyjście, to zmienić biuro maklerskie, ale pewnie za przeniesienie posiadanych akcji do innego brokera pewnie trzeba będzie też zapłacić jakaś prowizję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie rezygnował z samych akcji, gdybym nie musiał - mimo wszystko to bardzo opłacalna opcja. Same akcje są lokatą, a do tego wybrana ilość dni x dzienna cena karnetu, to wg mnie najlepsza możliwa oferta. Braku BSA mi nie było szkoda, COS-u bardziej, ale jest jeszcze sporo ośrodków czeskich i słowackich + parki rozrywki  / parki wodne. A wiadomo czy Jested jest dostępny za akcje? Zawsze to jakaś nowość, uwzględniając tegoroczne inwestycje m.in. w nową trasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich biurach maklerskich macie akcje TMR i ile sobie życzą za wystawienie wyciągu z rachunku z umieszczonym na nim kodem ISIN na dzień 31/10 ? Ja mam w CDM PEKAO SA i czas przestać finansować państwowy bank. Za wystawienie takiego wydruku kasują 200 PLN, czas poszukać tańszej opcji. W ubiegłych latach GOPASS akceptował dołączony do wydruku skan maila z biura maklerskiego z podanym kodem, w tym roku odrzucił mi rejestrację tłumacząc, że PEKAO SA wystawia historię wydruku z kodem ISIN.


W bossa nie brali do tej pory nic, brałem wydruk z konta, jest na nim isin. Tyle, że na nim pojawiają się wszystkie pozycje jakie masz w portfelu. Jak chcesz osobne zaświadczenie, to 30zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.narty.pl...dolomitach.html

Można już kupować bilety na stronie gopass'a na stacje Grossglocknera i 3 Zinnen.

 

Skyflyer pytał o Jested - nie jest wymieniony w regulaminie;

Tento benefit je možné využiť na lyžovanie v strediskách definovaných v obchodných podmienkach a na kúpanie v Aquaparku Tatralandia alebo vo Vodnom parku Bešeňová (bez vstupu do Keltského saunového sveta a Harmónia- wellness a spa), typ vstupu Aqua Ticket. V jeden a ten istý deň je možné vstupy kombinovať (lyžovanie/lanovky + kúpanie). Benefit je možné využiť aj v stredisku Špindlerův Mlýn, v stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski a v strediskách Molltaler&Ankogel. V letnej sezóne je benefit možné využiť na lanových dráhach definovaných v obchodných podmienkach a v Legendii - Slaskie Wesole Miasteczko 

 

Akcionár má možnosť pri aktivácii benefitu zakúpiť si a uhradiť doplatok Fast Pass za cenu 299,- EUR zahrňajúci možnosť využívania prednostného vstupu na prevádzkovateľom určené lanové dráhy v jednotlivých strediskách počas zimnej sezóny 2020/2021

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam przyznany ten benefit na koncie. Wybieram się do Szczyrku i muszę to jakoś aktywować, ale coś mi tu nie pasuje. Wchodzę na swoje konto i w sekcji kupony i zniżki jak wybieram Szczyrk to nie ma tam tych darmowych dni a jak zmieniam na Moltaler lub Jasną to są. O co tu chodzi? To działa to w Szczutku czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...