Skocz do zawartości

Tatry Mountain Resorts - akcje, inwestycje


szplukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada akcje TMR i rejestrował się na stronie https://gopass.sk/PL/akcionari jako nowy akconariusz nie posiadający karty gopass? W jakim formacie podaliście numer telefonu (co bym nie wpisywał mam niepoprawny) i co załączaliście jako dokument (po wybraniu giełdy w Warszawie każe wskazać plik. Ja kupowałem akcje przez usługe eMakler w mbank i nie mam żadnego dokumentu itp)

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada akcje TMR i rejestrował się na stronie https://gopass.sk/PL/akcionari jako nowy akconariusz nie posiadający karty gopass? W jakim formacie podaliście numer telefonu (co bym nie wpisywał mam niepoprawny) i co załączaliście jako dokument (po wybraniu giełdy w Warszawie każe wskazać plik. Ja kupowałem akcje przez usługe eMakler w mbank i nie mam żadnego dokumentu itp)

Proszę o pomoc

 

1. powinien zadziałać format 123456789 (bez +48)

2. wyciąg z konta wystawiony prze biuro maklerskie

 

Witam , czy masz jakieś materialne korzyści z tego że posiadasz ich akcje ? pozdrawiam

 

darmowe skipasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jeśli mam akcje od dawna (bo w zeszłym roku też się spóźniłem, no ale mimo to kupiłem), to można jeszcze uzyskać te profity? Na stronie TMR są mało aktualne dane - piszą o 31.10.2013r.


Profity Ci się należą bo na dzień 31.10.2014 posiadałeś akcje. Uzupełnij formularz i ciesz się darmowymi skipasami ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profity Ci się należą bo na dzień 31.10.2014 posiadałeś akcje. Uzupełnij formularz i ciesz się darmowymi skipasami ;)

 

Wypełniłem forumlarz i przesłałem wypis z biura maklerskiego - otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Vazeny/a pan/pani, je nam luto, ale k 31.10.2013 Vas neevidujeme ako akcionara TMR s narokom na benefity. Podmienkou ku tomu, aby sme Vam mohli schvalit' akcionarske benefity je dokladovanie Vasho vlastnictva akcii TMR k 31.10.2013. Ako doklad akceptujeme stavovy vypis o vlastnictve akcii TMR k 31.10.2013, ktory Vam poskytne obchodnik, prostrednictvom ktoreho ste akcie TMR zakupili. Vypis, na ktorom nebude figurovat datum, 31.10.2013, ako datum, ku ktoremu vlastnite akcie TMR nemozeme ako doklad o Vasom vlastnictve akceptovat. Tieto doklady poslite na [email protected] a v pripade nejasnosti nas kontaktujte.

 

Dovod zamietnutia:

Prosime Vas o zaslanie stavoveho vypisu o vlastnictve akcii k rozhodnemu datumu 31.10.2014, vypis je potrebne mat' potrveny obchodnikom. Stavovy vypis zaslite na emailovu adresu [email protected] Dakujeme."

 

 

 

Z tego co rozumiem, pierwsza część mówi o tym, że do korzystania z profitów trzeba było mieć akcje na dzień 31.10.2013r. A w drugiej (zatytułowanej "powód odrzucenia") piszą, by przesłać dowód posiadania akcji na 31.10.2014r. Rozumie ktoś coś z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wypis z domu maklerskiego miałeś wystawiony na dzień 31.10.2014?
 

 

Nie, bieżący (sądziłem, że datę nabycia są w stanie sprawdzić sami) - postaram się uzyskać wyciąg z 31.10, jeśli się da. Zdziwiła mnie ta rozbieżność w mailu od nich - najpierw piszą kilka razy o 2013 roku, a potem 2014. Ale dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po zarejestrowaniu w klubie akcjonariuszy automatycznie wysyłają kartę GOPASS?

Zgodnie z opisem niby tak, ale mam wątpliwości, bo żadnego potwierdzenia wysyłki nie dostałem, a gdzieś znowu pisze, że trzeba zapłacić 2E za kartę, a ja nic nie płaciłem.

 

Dzieje się to automatycznie ale po opłaceniu 2 Euro :) Musisz wejść Twój profil i tam w zakładkę "Twoje zamówienie". Zobaczysz tam pozycję z Twoją kartą, opłacasz i karta przychodzi do domu (czekam już 15 dni i jeszcze nie mam :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem rok temu, zawsze miałem jakieś problemy z transakcjami przez ten portal. Ostatecznie kupiłem Gopass na miejscu bo i tak jechałem do Jasnej w marcu, ale potem i tak musiałem go aktywować przez internet, wpisując numer karty. I tu znów problem, bo karta nie ma żadnego numeru - jest na niej 1) kod kreskowy, 2) jakieś ledwo dostrzegalne oznaczenie "Skidata XXXXXX - XXXXXX" oraz numer składający się z 23 cyfr, podzielonych po 4 (jak jakiś numer konta). Ostatecznie nie wiem jak, ale po długiej korespondencji mailowej jakoś tą kartę aktywowałem - teraz jestem w trakcie procedury starania się o darmowe skipassy za posiadanie akcji - wkrótce się okaże z jakim wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jako, że zainteresowałem się tematem w dogodnym terminie, to chciałbym usłyszeć od Was szczegóły dotyczące tej akcji. Jak to jest kupuję akcję do 31.10, wysyłam jakieś tam dokumenty  potwierdzające ich posiadanie. Kiedy mogę sprzedać te akcje, bo w sumie z chęcią sprzedałbym je po cenie którą kupiłem czytaj baz starty i bez zysku :P  W warunkach jest zapis:

 

  • Warunkiem korzystania z profitów jest posiadanie odpowiedniej ilości akcji do 31.03.2014 r. W przypadku, gdy akcjonariusz sprzeda w tym terminie swoje akcje, traci prawo do korzystania z profitów.

Przecież jeśli wykorzystam je w sezonie i sprzedam przed tym terminem, nie naliczą mi chyba -200e na koncie gopass ?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bo w sumie z chęcią sprzedałbym je po cenie którą kupiłem czytaj baz starty i bez zysku

 

Zanim kupisz akcje za min. 20k zł zastanów sie dobrze, czy są coś warte. Sugerowanie się samymi skipasami to chyba niezbyt dobry pomysł. Akcje polecą o 10% (co może nastąpić w ciągu godziny) i już zysk z karnetów przepada. Jeśli natomiast uważasz, że spółka jest rozwojowa, jej akcje będą w przyszłosci drożeć i jesteś gotów podjąć ryzyko to taki zakup jest dobrą opcją. Niekoniecznie trzeba jednak zakładać ich sprzedaż, tak szybko, jak to tylko możliwe. Lepiej zastanowić się kiedy będzie odpowiedni moment na sprzedaż. Tak samo, jak trzeba wybrać dobry moment na zakup. A Np. 30.10 akcje będą przewartościowane z uwagi na promocje z karnetami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest zestawienie profitów w stosunku do ilości akcji

http://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/

Tutaj historia życia TMR na GPW

http://stooq.com/q/?...mx&t=l&a=ln&b=1

i ostatni rok

http://stooq.com/q/?...1y&t=l&a=ln&b=1

 

Nie wiem co się stało pod koniec 2013 ale to chyba był split. Akcje zachowują się dość stabilnie ale płynność jest tragiczna, czyli na samym spreadzie kilka procent straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiadam, że jeśli chce kupić to musi zapłacić 88.20 ale sprzedać może po 85.91 bo taki jest spread. Oczywiście może ustawić się po prawo z ceną 88.19 i czekać, aż mu ktoś kupi. Kolejno na ostatnich sesjach był wolumen 1,40,6,21,51 sztuk więc może czekać długo jeśli chce wyjść bez straty. Taka jest płynność TMR. Do tego prowizja BM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spiochu, kto mówi o 20K ? Chciałem sobie tylko 6dni zmotać... tj 2,2K, karnet 6 dniowy kosztuje 850zł.. Także można trochę sobie przyoszczędzić.  btw. na cały sezon też nie trzeba wydawać "min. 20K" tylko niecałe 12K ;]

 

Policzyłem skipass sezonowy dla dwóch osób czyli 250 akcji.

Swoją drogą nie wiedziałem że ten bouns "6 wejść" oznacza 6 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...