Skocz do zawartości

Zakazane akcesoria samochodowe za granicą


Szabir

Rekomendowane odpowiedzi

kamerki nie używam ... 

cb mam i nie używam ... szkoda nerw na słuchanie takiego języka

 

nawigacja .... mam i używam

jeśli posiadamy legalne mapy i oprogramowanie to, o wjeżdżając np. do Austrii mamy komunikat na urządzeniu

iż, takowe informacje (zakazane) nie będą wyświetlane ... i nie są

:)

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już ta "inwigilacja", czyli kamerka na szybie, uratowała od nieprzyjemności.

Wystarczył jej widok i już adwersarz nie jest taki pewny swego. Wysłałem tez kilka filmików policji. Sytuacji mandatowych widzę masę w każdej trasie, ale wysyłam tylko prawdziwe kwiatki. Może komuś uratuje życie?

Swoje przejścia, w drodze na narty, z niemieckimi policjantami za posiadanie CB już tu opisywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak sa kraje gdzie szanuja prywatnosc...

ja jestem przerazony powszechna inwigilacja

 

dzieki za info bo nigdy bym nie pomyslal ze np w Austrii takie kary za kamerke, a wiem ze Austriaccy mundurowi to strasznie sztywni sluzbisci

27 listopada minie 2 lata od mojego wypadku drogowego w Szwajcarii. Akcja wyglądała mniej więcej tak, że kobitka w samochodzie przede mną, jadąc lewym pasem nagle poleciała po "hamplach" i ja żeby nie wjechać w jej kuper odbiłem na prawy pas, prawie pod TIR'a który to widział i sam zwolnił (prawdopodobnie aby babki nie wyprzedzić z prawego, bo za to też jest mandat :P ). Uciekając na prawy pas wpadłem w poślizg i walnąłem w barierki. Baba uciekła a szwajcarska policja przywaliła mi łącznie 1200 CHF mandatu + laweta + parking depozytowy (lawetę i parking pokryło ubezpieczenie, ale mandat pozostał). Na komisariacie policjant spytał o jej rejestrację no i... klops. Gdybym wtedy miał kamerkę, odmówiłbym przyjęcia mandatu i handryczył się z nimi o winę i swoje racje.

Mam kamerkę, ale nie wykorzystuję jej w innych celach niż ochronie własnego interesu, czyli w razie kolejnego wypadku/kolizji w sytuacji patowej, będzie służyła jako "cyfrowy świadek zdarzenia" ;)

 

 

 

Na niemieckich autostradach jest tak, że jak zbliżasz się do remontu, lub niebezpiecznego punktu to na kanale 28 (zapewne) piękna polka informuje w naszym ojczystym języku o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Fajna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem :-)

 

w ub roku kupiłem sobie na Aliexpress lusterko samochodowe .... All in one... :-)

wbudowana

kamera rejestrująca

kamera cofania

bluetooth

nawigacja gps

antyradar ;-)

 

i co teraz... teoretycznie jeśli wyjmę kartę microsd to nic mi nie grozi bo nie rejestruję nikogo..

Zakazane jest używanie czy posiadanie ??

jeśli posiadanie to w teorii można by dać mandat komuś kto ma telefon w uchwycie na szybie bo przecież telefonem tez można rejestrować....

 

 

 

Załączone miniatury

  • 20141113_090332.jpg
  • 20141113_090446.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w ub roku kupiłem sobie na Aliexpress lusterko samochodowe .... All in one... :-)

wbudowana

kamera rejestrująca

kamera cofania

bluetooth

nawigacja gps

antyradar ;-)

Ja pierdziu -  a widać cuś w tym ustrojstwie do tyłu?

Kiedyś znajomy opisywał swój nowy telefon który robił (podobno) wszystko. Miał tylko jeden problem - nie można było z niego zadzwonić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kamerkami na stokach. W końcu to też "inwigilacja" innych. A robienie zdjęć lub filmów w miejscach publicznych (np. nagranie naszej pociechy na placu zabaw) to dla mnie taka sama sytuacja jak na drogach, bo przecież możemy nagrać niechcący kogoś, kto sobie tego nie życzy.

Gdyby posiadanie kamerki było karalne to za telefon, aparat czy kamerę też można by dostać mandat.

Dla mnie lekko paranoiczne się to robi.

 

Natomiast rękami i nogami podpisuje się pod karaniem za umieszczaniem jakiegokolwiek filmiku w internecie. Jeśli filmik nie jest dowodem to i tak jest z automatu nadpisywany, jeśli chcemy coś zapisać to tylko do pokazania policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu -  a widać cuś w tym ustrojstwie do tyłu?

Kiedyś znajomy opisywał swój nowy telefon który robił (podobno) wszystko. Miał tylko jeden problem - nie można było z niego zadzwonić.

Pozdrawiam

Spoko....  ekran zajmuje około 25 % powierzchni.... pozostałem 75% jest i tak większe niż standardowe lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm piszesz to na serio czy to żart sytuacyjny ?

 

Na serio :)  Jechałem parę razy przez Niemcy z CB na kanale 28 i w pewnych momentach pojawia się sygnał dźwiękowy (podobny do kolejowego) i w języku polskim kobitka mówi stanowczo "Uwaga! Niebezpieczny punkt*"

 

*punkt albo odcinek, nie pamiętam dokładnie bo ostatnio jechałem w zeszłym roku. I to mi się zdarzało jak jechałem przez Zgorzelec do Monachium i od Salzburga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz to traktuj to jako brak zgody i wtedy zakryj/rozmaż/wytnij typa tak, żeby nie można było go jednoznacznie rozpoznać, albo zostaw sobie filmik tylko w prywatnej kolekcji.

 

Inną sprawą jest jaki to musiałby być zbieg okoliczności, aczkolwiek w takiej sytuacji "pokrzywdzony" jak najbardziej wg. mnie powinien móc dostać od Ciebie zadośćuczynienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytania były retoryczne.... sprawa dośc oczywista.

 

Inną sprawą jest jaki to musiałby być zbieg okoliczności,

 

tiaaaaaa........     kiedyś zobaczyłem w lokalnej tv syna licealistę udzielającego wywiadu na rynku w Rybniku. Jako żywo miał byc o tej godzinie na matematyce w szkole...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kamerek na STOKU to w Austrii już dyskutują żeby zakazać tego za sprawą wypadku Szumiego. 

 

Ile takie wypasione lusterko do samochodu kosztuje? 

 

Jak to wreszcie jest z tym CB w Austrii? Jam mam AM/FM radio na 40 kanałów to mogę używać czy nie? Nie nie rozumiem tego tłumaczenia w artykule. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kamerek na STOKU to w Austrii już dyskutują żeby zakazać tego za sprawą wypadku Szumiego. 

 

Ile takie wypasione lusterko do samochodu kosztuje? 

 

Jak to wreszcie jest z tym CB w Austrii? Jam mam AM/FM radio na 40 kanałów to mogę używać czy nie? Nie nie rozumiem tego tłumaczenia w artykule. 

Kamerkę na kasku zastąpi się kamerką w goglach i będzie po sprawie...

 

Pozatym nie ma jak dotąd dowodu że to z powodu kamerki ma takie a ni inne obrażenia.....

gdyby miał kamerkę tak jak większość go pro na czubku kasku to nie wiem jak musiałby uderzyć żeby mieć z tego tytułu obrażenia...pionowo głową w dół ?

W każdym innym przypadku kamerka by się oderwała...

 

A lusterko  - oj nie pamiętam ale coś koło 100 USD...

Sprawuje się zacnie.... Nawet namierzenie laserem wychwytuje, choć w przypadku lasera to jest już tylko info o tym żeby zwolnić i zapłacić.. bo czasu an reakcję nie ma...

Wyświetlacz czy tez system działa w oparciu o WinCE więc można wgrać co się chce... ( u mnie doszło nawet do tego że dzieciaki grały z nudów jak im komórkę zabrałem w Sapera )

Jedyna wada to fakt iż po włączeniu auta system się ładuje jakieś 12-13 sekund więc do tego czasu  kamerka cofania nie zadziała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje CB właśnie zostawiłem w PL z racji przeprowadzki do Austrii. Niestety Policja w At to takie same skur... jak wszędze i czatują zawsze na obce blachy. Już raz zapłaciłem mandat w stylu "zmierzyliśmy Pana 400 metrów poniżej i przekroczył Pan prędkość o 20 km/h", a droga taka że strach jechać więcej niż 40 km/h. Płacisz, albo.... nie ma innej opcji :P 

Dobrze że chociaż mandaty tanie w porówaniu do Niemiec lub Czech. 

 

Lusterko fajne ;) Kiedyś może sobie sprawię takie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...