Skocz do zawartości

Flexowo piszczelowe rozmyślania


Rekomendowane odpowiedzi

Do teraz jeździłem w Tecnicach które miały flex około 90-100.... choć nie wiem ile z tego zostało po 6 latach :-)

Stoją przed decyzja co do nowych butów i celowałem również w te Flexowe okolice....

 

Jest jednak w doskonałej cenie Tecnica Demon 130 z ubiegłego roku....  wychodzi 800 pln zamiast 1800

Problem w tym ze choć na nartach poruszam się sprawnie...  przynajmniej subiektywnie :-)  to wiadomo jak to jest mieszkając w warszawie...

Tydzień na nartach miesiąc przerwy...kolejny tydzień....itd...itd    i tak sezon mija. Nawet w moich mega wygodnych butach

na początku miałem obtarty piszczel.... Może dlatego że mam stosunkowo chude nogi :-)

obecnie ważę w okolicach 85kg przy wzroście 183 cm....

 

Kuszą mnie te buty...

Koledzy z forum którzy maja okazję często jeździć na nartach.... mają z pewnością nieco inaczej "wyrobione" nogi...

interesuje mnie więc opinia...    każda.... :-)   ale w szczególności osób które jeżdżą z takim flexem... ale nie

na codzień tylko w podobnym wydaniu jak ja....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

130 zupełnie normalny (całodzienny) but dla każdego solidnego narciarza - jeżeli dobrze leży Tobie na stopie ! - nie ma się czego obawiać .. - 800 za nowy but w takim flexie - to całkiem dobra cena. Nad czym tu myśleć ? - tylko mierzyć, mierzyć,mierzyć,mierzyć i kupić .. ;)

 

jahu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przymierzysz to będziesz wiedział czy to buty dla Ciebie. Mi kiedyś obcierały piszczel miękkie buty w których po prostu nie leżał mi język. Od kilku lat mam flex 120 i jest idealnie (nordica), ale zanim tak było przymierzyłem kilka modeli i nie obyło się bez małej modyfikacji obecnych butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ci nie pasuje w twoich obecnych butach oprócz tego, że mają 6 lat a nie 6 sezonów?

rok = sezon  przynajmniej jak dla mnie...

Co mi nie pasuje.....

but wewnętrzny jest już baaardzo mocno rozbity.. i najnormalniej noga mi w nich lata...

jak bym policzył to mają za sobą około 180-200 dni na stoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze.... to brak wkładki :-)  w każdym innym przypadku nie mogłem dopinać klamer dolnych... mam zbyt wysoki łuk stopy..

myślałem czy nie zrobić Sidasów... ale 

po pierwsze wydać 400 pln na wkładki to nie wiem czy nie lepiej dołożyć i nie kupić za 800 nowych

a pozatym wkładka do buta nie poprawi rozbicia w okolicach kostek...  już to przećwiczyłem wkładając kawałek wkładki tylko pod pięty.

    A pozatym no skoro nadarza się okazja i pretekst by zmienić.... to ... czemu nie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę w bucie o flexie 140 o charakterystyce już nieco sportowej, bałem się tak twardych butów ale przed zakupem zmierzyłem masę innych butów i żaden nie leżał tak dobrze jak ten. bardzo dobrze mi się w nich jeździ ale mają małą wadę, przy dużych mrozach nie ma opcji żeby stopa nie zmarzła bo botek jest tam już nieco odchudzony no i często, szczególnie przy dużych mrozach na dole klamry idą do góry, żeby stopy doszły do siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze.... to brak wkładki :-)  w każdym innym przypadku nie mogłem dopinać klamer dolnych... mam zbyt wysoki łuk stopy..

myślałem czy nie zrobić Sidasów... ale 

po pierwsze wydać 400 pln na wkładki to nie wiem czy nie lepiej dołożyć i nie kupić za 800 nowych

a pozatym wkładka do buta nie poprawi rozbicia w okolicach kostek...  już to przećwiczyłem wkładając kawałek wkładki tylko pod pięty.

    A pozatym no skoro nadarza się okazja i pretekst by zmienić.... to ... czemu nie ;-)

 

Nie ma sensu robić wkładek Sidas za 400 PLN jak można kupić za około 120 PLN to jest podstawowy model i spełnia swoją rolę.

Taka wkładka może nam służyć nie tylko w butach narciarskich ale również w butach do chodzenia.

Ale z ostatnim twoim zdaniem nie ma sensu polemizować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo dużo zależy od skarpet i umiejętnego zapinania buta, stopniowania tego zapinania itd. Generalnie w twardych butach przy rekreacyjnej jeździe jeździmy bardzo często w butach niedopiętych lub zapiętych minimalnie.

 

 

Krzysiek358

Wyjmij botek i sprawdź co znajduje się pod nim. Zazwyczaj jest tam taka plastikowa kształtka. Jeżeli masz miejsce (wystarczą dwa trzy mm) to spróbuj wyciąć z plastiku komorowego (niestety nie wiem jak to się fachowo nazywa ale stosuje się czasami do opakowywania różnych rzeczy takie plastikowe płyty o strukturze przypominającej klejona tekturę falistą) kontur tej kształtki i włóż pod botek.  Sprawdzone w twardych butach i daje znakomite efekty bo to przemarzanie bardzo często jest spowodowane brakiem dostatecznej izolacji od dołu stopy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo dużo zależy od skarpet i umiejętnego zapinania buta, stopniowania tego zapinania itd. Generalnie w twardych butach przy rekreacyjnej jeździe jeździmy bardzo często w butach niedopiętych lub zapiętych minimalnie.

 

 

Krzysiek358

Wyjmij botek i sprawdź co znajduje się pod nim. Zazwyczaj jest tam taka plastikowa kształtka. Jeżeli masz miejsce (wystarczą dwa trzy mm) to spróbuj wyciąć z plastiku komorowego (niestety nie wiem jak to się fachowo nazywa ale stosuje się czasami do opakowywania różnych rzeczy takie plastikowe płyty o strukturze przypominającej klejona tekturę falistą) kontur tej kształtki i włóż pod botek.  Sprawdzone w twardych butach i daje znakomite efekty bo to przemarzanie bardzo często jest spowodowane brakiem dostatecznej izolacji od dołu stopy.

Pozdrowienia

czy dobrze czytam, ze nalezy jezdzic w butach "minimalnie " dopietych?

na powaznie? czy sobei jaja robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze czytam, ze nalezy jezdzic w butach "minimalnie " dopietych?

na powaznie? czy sobei jaja robisz?

Cześć

A co Kuba, Ty zawsze spinasz but na maxa???

Przy rekreacyjnej jeździe wystarczy lekkie dopięcie buta - już na początku, pierwszy zjazd to niemalże obowiązek i dopiero później spinamy go nieco mocniej. To zupełnie wystarcza. Ja mam trzy stopnie dopięcia:

1. Jazda rekracyjna w dobrych warunkach

2. Ambitniejsza szybsza jazda, nierówno, twardo itd

3. Zawody, trudne warunki itd.

Pomiędzy pierwszym a trzecim stopniem są w przybliżeniu dwa ząbki.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bardzo dużo zależy od skarpet i umiejętnego zapinania buta, stopniowania tego zapinania itd. Generalnie w twardych butach przy rekreacyjnej jeździe jeździmy bardzo często w butach niedopiętych lub zapiętych minimalnie. Krzysiek358 Wyjmij botek i sprawdź co znajduje się pod nim. Zazwyczaj jest tam taka plastikowa kształtka. Jeżeli masz miejsce (wystarczą dwa trzy mm) to spróbuj wyciąć z plastiku komorowego (niestety nie wiem jak to się fachowo nazywa ale stosuje się czasami do opakowywania różnych rzeczy takie plastikowe płyty o strukturze przypominającej klejona tekturę falistą) kontur tej kształtki i włóż pod botek. Sprawdzone w twardych butach i daje znakomite efekty bo to przemarzanie bardzo często jest spowodowane brakiem dostatecznej izolacji od dołu stopy. Pozdrowienia

No i tu jest sedno... Gdzie jest granica twardego buta... Tym bardziej że 110 w jednym to może być 90 albo 130 w drugim Dobrej pory na dzień dobry miałem buty zapiete na pierwszy ząbek.. Po około pół godzinie przechodzilem w dwóch środkowych klamrach na 3ci a w klamrze górnej na drugi.. Ta przy palcach bez zmian. Spróbuję kupić skarpetki z wkładką żelową na piszczelu.. Są w Decathlonie.. Zobaczę jak to współpracuje "na sucho"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A co Kuba, Ty zawsze spinasz but na maxa???

Przy rekreacyjnej jeździe wystarczy lekkie dopięcie buta - już na początku, pierwszy zjazd to niemalże obowiązek i dopiero później spinamy go nieco mocniej. To zupełnie wystarcza. Ja mam trzy stopnie dopięcia:

1. Jazda rekracyjna w dobrych warunkach

2. Ambitniejsza szybsza jazda, nierówno, twardo itd

3. Zawody, trudne warunki itd.

Pomiędzy pierwszym a trzecim stopniem są w przybliżeniu dwa ząbki.

Pozdro

wlasnie tak myslalem, ze sie troche nieprecyzyjnie wyraziles - ja polecam wylacznie pozycje 2 i 3 wg Twojej klasyfikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bardzo dużo zależy od skarpet i umiejętnego zapinania buta, stopniowania tego zapinania itd. Generalnie w twardych butach przy rekreacyjnej jeździe jeździmy bardzo często w butach niedopiętych lub zapiętych minimalnie.

 

 

Krzysiek358

Wyjmij botek i sprawdź co znajduje się pod nim. Zazwyczaj jest tam taka plastikowa kształtka. Jeżeli masz miejsce (wystarczą dwa trzy mm) to spróbuj wyciąć z plastiku komorowego (niestety nie wiem jak to się fachowo nazywa ale stosuje się czasami do opakowywania różnych rzeczy takie plastikowe płyty o strukturze przypominającej klejona tekturę falistą) kontur tej kształtki i włóż pod botek.  Sprawdzone w twardych butach i daje znakomite efekty bo to przemarzanie bardzo często jest spowodowane brakiem dostatecznej izolacji od dołu stopy.

Pozdrowienia

 

jak to nie pomoże to wyjmij z wnetrza botka fabryczną wkładke i włoż 'niebieskiego sidasa' - nie tylko umocuje piętę ale i lepiej izoluje od spodu.

mniej wiecej taka:

http://sklep.superna...dki-Cushion/498

 

PozdrawiamM

 

dzięki za rady, muszę spróbować, chociaż opcja z sidasem wydaje się dla mnie korzystniejsza, bo zastanawiałem się już nad zakupem wkładek ze względu na moje płaskostopie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...