Skocz do zawartości

ZARABIE - Chełm Myslenice


EFIX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałbym się podzielić informacjami na temat "trasy" na Chełmie. Długo oczekiwana chyba stacja, niestety dalej kisząca się we własnych porażkach ZNIECHĘCA do siebie totalnym brakiem przygotowania. Wiemy wszyscy ze zima jest taka jaka jest więc i warunki są takie jak zima, choć ze względów bezpieczeństwa trzeba czasem chyba odpuścić, a nie na siłę NACIĄGAĆ narciarzy! W karnet obniżony drastycznie cenowo ostatnio trzeba by było wliczyć zwrot za PEŁNĄ REGENERACJĘ NART! Albo: zakazać jazdy na swoich nartach i rozdawać do jazdy z wypożyczalni (najlepiej TOP/VIP normalnie 40 zł/4h). O Kamieniach i jeździe po piachu nikt na stronie eco-sportu nie wspomina! Jak się już przyjedzie pod stację kolejki dolną jest taka info: warunki trudne - wystające kamienie. NA STRONIE WWW. INFO: WARUNKI DOBRE * w dolnej części śnieg miękki. ANI SŁOWA O KAMORACH SZRENIU, LODZIE... Komunikat wczoraj (ND 11Lutego) i dzisiaj 12go: ze strony zarabiesport... trasa narciarska 1 pokrywa śnieżna 35 - 50 cm warunki narciarskie DOBRE* * w górnej częśc stoku warunki bardzo dobre, przy dolnej stacji koleji 4-osobowej średnie. Trochę śmieszna sprawa, bo 2 dni wcześniej znajomy powiedział o mnie że ja bym jeździł nawet po piasku:D NO TO SOBIE POJEZDZIŁEM po piasku...kamyczkach i SZRENIU. Stacja OSZCZĘDZA chyba na wszystkim, bo owszem na trasie przez noc (kilka stopni mrozu!) śnieżyło sztuk 4-5 ale naśniezyło zaledwie na 20% może trasy.NIESTETY ten śnieg NIE ZOSTAŁ WYRATRAKOWANY, więc rano trasa była totalnie ZLODZONA (na zdjęciach grudy lodowe na trasie i po bokach i tak wąskiej trasy) (nawet najtwardsze narty nie miały szans, do momentu gdy temp.nieco puściła;), a pod armatkami łamał się zmrożony szreń, na którym NIE DA SIĘ JEŹDZIĆ a conajwyżej przekręcić przez narty na twarz (wtajemniczeni wiedzą jaki to śnieg). Poza tym dodać należy iż obsługa NIE ODŚNIEŻA kanapy, i własnymi pupami narciarze ogrzewają siedzenia, mając mokre plecy i te 4 litery... czego chyba nikt nie lubi a w innych stacjach jednak przynajmniej zgrubsza osnieżają...porażka. Trochę było śmiesznie jak ludzie zachęceni "SNOWWATCHEM" na stronie i widokiem zmyślnie ustawionej kamery przyjechali, zjechali raz i do widzenia. Było takich naprawdę sporo, łącznie z moim znajomym co na niejednej górze śnieg kroił :P Byli tacy co zasuwali wzdłuż całego stoku (nie na swoich nartach;) ale to było kilku desperatów - wraz ze mną;) Nie chce by wyszło na to że "baletnicy i baletki przeszkadzają", i po tym co przeżyłem w Laskowej (warunki trudne o czym informowali na stronie), to takiego g..., nie przeżyłem. Coż NOWE DOŚWIADCZENIE, szkoda bo stacja blisko, sam stok FAJNY i mogłi NIE OSZCZĘDZAĆ na h2o i prądzie i paliwie do ratraków. OSTRZEGAM więc wszystkich jak na razie - póki trasa nie będzie na szerokość stoku i DOBRZE PRZYGOTOWANA - szkoda tam zawracać sobie gitarę, tym bardziej że trzeba albo 8 zł kolejką 1 os. wyjechać na górę, albo czekać na skibusy, co pojawiają sie dopiero po 9tej...w niedzielę. Warto jednak wyjechać na górę I NIE PŁACIĆ za karnet od razu na dole jak zachęcają panie w kasach, tylko wydać te 8 zł na ciekawą przygodę (wyciąg miniona epoka) - za to wyjechać od razu na samą górę, zjechać na dół - ocenić warunki i przygotowanie trasy i DOPIERO decydować się na karnet! By nie być gołosłownym, zamieszczam zdjęcia: http://th.interia.pl...865/i357995.jpg http://th.interia.pl...865/i357992.jpg http://th.interia.pl...865/i357991.jpg http://th.interia.pl...865/i357990.jpg (te małe czarne punkciki to kamyczki... ew. na maila wysłać mogę b.duże zdjęcia ok.3 MB;) Myślę że jak nie splajtują to za 2 lata może będzie tam warto pojechać jak zima dopisze:P POZOSTAJE NA KONIEC PYTANIE też o ew. bezpieczeństwo narciarzy... bo różni ludzie tam przyjeżdzają... Nawet 1 maja na Kasprowym takiego chlewu i dziadostwa nie było. OCENA w skali 1-10 >>>> zdecydowanie 1. PS> Nie robiłem ZBLIŻEŃ kamieni wielkości pięści!! a może szkoda;)

Użytkownik SkiForum edytował ten post 01 czerwiec 2009 - 11:51 dodatkowe info;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EFIX, kompletnie sie z Tobą zgadzam co do warunków na stoku żenująco potraktowali właściciele ludzi byłam tam też w niedziele 11 lutego i szybko zmieniłam stok na Zawoje.. a czy Ty EFIX czasem nie jechałeś później do Kasiny ze znajomymi? bo jeśli tak, to być może rozmawialiśmy ze sobą;) pozdrawiam

;) Niestety nie... W piatek przed ta niedziela bylem na MOSORNYM i mimo deszczu na dole i sniegu na gorze o NIEBO lepiej mi sie jezdzilo tam (mimo ze w Zawoji stoku na gorze jeszcze nie umieja za dobrze przygotowac...- po czesci dlatego ze jest za waska i sporo ludzi tam szura - muldując;) Co do rozmowy to ja wyjechalem 1 os. wyciagiem i slusznie bo jadac na dol widzialem jakie moga byc warunki i wzialem 3 godz. karnecik. Narty mialem i tak ostrzyc.. ale bede musial strukture i slizgi tez naprawiac... Wracalem do domu, aczkolwiek przemknela mi mysl jak NIKOGO o 8.30 nie bylo na parkingu by jechac do Kasiny. Dopiero pare min. przed 9 przyjechali jacys na rej. WW (wytrzymali jakies 2 h). Jak juz sie pakowalem, to podjechali kolo mego samochodu jacys kolejni WF ;) i pytali gdzie jak tam wyjechac...:D Widzac moj usmiech dziewczyna zapytala ze cos nie wszystko jest ok skoro tak dziwnie sie usmiecham... Ostrzeglem ich ze beda regenerowac nartki.... i spanikowali:) Jak szybko przyjechali tak szybko pojechali dalej... chyab do Rabki;) Kasina: korci mnei by tam pojechac... choc rok temu jeszce jak byl orczyk z patykami - powiedzialem ze tam nie wroce poki nie zrobia jakiejs infrastruktury;) NO I ZROBILI:D, tyle ze strasznie PRZEKOMBINOWALI z karnetami.... nie ma ciaglosci od 8 do np 16...Pisalem do nich i mowia ze tak bedzie do 25go do konca ferii. Tam jak jest ciapa na dole.. to tez troche mija sie z celem jazda... Ale moze przymrozi.. to sie wybiore;) sprawdzic te NIU INFRASTRAKCZER:D Pozdrawiam;)

No widzac ten "bialy" snieg w kolorze kawy z mlekiem na jednym ze zdjec to az odniechciewa sie jezdzic. Moje narty choc kupione jako uzywane nieodwazylbym sie wyciagnac na tak przygotowany stok. Jesli chodzi o cala wypowiedz EFIXA to 100% racji. Pozdrawiam

Co ciekawe jak po 12 juz skonczylem swe 3 godziny hardcoru:P ZNOWU spotkalem (juz 2gi raz w historii) znajomego z pracy:) ON okreslil jazde w ten sposob: "Brązowo, coś pomiędzy lawiną błota (np. wybuch Wezuwiusza) a kamienistą pustynią" ... a szkoda, STOK nachylenie szerokosc... FAJNE, ale ani za 2 lata nie bedzie tam profesjonalnie... o ile do tego czasu nie splajtuja... Jelsi tam za rok pojade to pozyczam ich SX B5 i bede wybieral te naj ;)kamyczki:P DO WĄTKU dołączę jeszcze jedną sprawę: Wysłałem w poniedziałek maila do biura firmy - ECO SPORT - właścicieli stacji na Chełmie: ========================================= Witam, Bylem u Panstwa wczoraj na "nartach", Nie tylko zreszta ja.. Moje pytanie: Czemu NIE INFORMUJĄ Państwo na stronie www, ze warunki sa TRUDNE albo bardzo trudne, z kamieniami wielkości pięści na trasie (co widać na zdjęciach które zrobiłem), skutkiem czego narty nadają się do PEŁNEJ REGENERACJI...??? W daklszym ciagu na stronie - wczoraj i dzisiaj: trasa narciarska 1 trasa narciarska 2 nartostrada 1 nartostrada 2 snowpark pokrywa śnieżna 35 - 50 cm 20 cm 20 cm 20 cm 20 cm warunki narciarskie DOBRE* BRAK BRAK BRAK BRAK * w górnej częśc stoku warunki bardzo dobre, przy dolnej stacji koleji 4-osobowej średnie. Pomine zmrożony szreń z armatek jaki rano był zanim temp.się nie podwyższyła. Uważam że jest to nie tylko nie w porządku, ale trąci bezpieczeństwem narciarzy,których umiejętności są bądź co bądź różne. ========================================= NIE Otrzymałem ŻADNEJ ODPOWIEDZI... Pare dni przed niedzielą wysłałem maila z zapytaniem o warunki (info na stronie nie zmieniało się 3 dni co widać było po dacie tzw "aktualności", TEŻ ZERO odpowiedzi. Pisałem maili wiele do różnych stacji i powiem Wam że nawet z PKLu mi odpowiedzieli!! To CHYBA PODSUMOWUJE CAŁĄ pseudo DZIAŁALNOŚĆ jeszcze pseudostacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarabie probuja na sile reanimowac.... Ostrzegam, kazdy wie.. ze trase by nasniezyc PRZYZWOICIE trzeba NON STOP SNIEZYC PARE DNI 24h! W Bialce potzrebuja dla porownania (pytalem sie) 7 DÓB do zrobienia minimalnmej warstwy i to bez FIS'a... Wiec te marne proby reaktywacji mozna doceniac... ale zareczam ze jelsi nie rozrtatrakuja porzadnie trasy pare godzin PRZED jazda i nie nasnieza prze min 3 dni tej trasy.. bedzie po 3 godz. TO SAMO. Jak ktos ma hardcorowe zapedy - nie swoje narty albo mu ich nei szkoda.. to ma blisko:P Inni niech pojada lepiej dalej;) Pozdrawiam SKIErow:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakoś nikt nie narzekał,każdy wolał choć trochę skorzystać niż stać w kilometrowych korkach na zakopiance,potem w podobnych na stokach... Owszem,kamienie były i to spore (!!!),ale niekoniecznie trzeba było jechać na oślep przed siebie i rysować narty od spodu,wystarczyło trochę umiejętności i dało się je ominąć...ale widzę,że nie każdy je ma

:P No ja nie ocenialem umiejetnosci JAZDY NA NARTACH tylko przygotowanie a raczej jego brak, STOKU. STANOWCZO zaprzeczam ze nikt nie narzekal: OSOBISCIE widzialem jak LUDZIE przyjechali skibusem, POPATRZYLI i ZAwrocili, bez zadnej przesady bylo ich kilkanascie (to czego ja bylem swiadkiem). BYLI Tacy co wyjechali kolejka 1 os. Zjechali raz na dol i to bylo wszystko. POnadto wracajac skibusem z 9 osobami WSZYSCY (z mniejszymi lub wiekszymi i dosadnymi wyrazami dezaprobaty) OCENILI stok, i jego brak przygotowania. PS> A Kamienie jak Sam Przyznajesz TE WIELKIE oczywiscie ze sie omijalo, ale te kropki na zdjeciach ktore zrobilem w dolnej czesci stoku byly nie do ominiecia i sila rzeczy odbilo sie to na slizgach i bez takich docinek BO SIE MOGE ZALOZYC ze NIE ZJEDZIESZ bez zaliczenia kamyczka. Chyab ze schodziles na piechote. FAKT, ja juz olalem temat slizgow i przejezdzilem NON stop 5 godzin, ale tylko dlatego ze i tak mialem dawac nasrty do ostrzenia, doszly slizgi wiec palcie szesc. A co do mnie, to owszem jezdzilem i w Kasinie na breji (wole w breji bardziej sie meczyc na zdrowie niz po kamorach majac swiadomosc ze niszcze sprzet na wymiane ktorego pare razy w roku mnie nie stac) Jezdzilem w Laskowej gdzie byly zmrozone grudy rano brudnego sniegu i breja na dole, jednak n a gorze na malych orczykach warunki byly idealne! zreszta INFORMOWALI o tym na stronie jednoznacznie. Podkresle tez ze 1go maja na Kasprowym /gdzie nie bylo juz NIGDZIE w POLSCE sniegu - tylko Skalniate Pleso na SLowacji/ w roznych warunkach (super na gorze - ciapa na dole) przy wystajacych korzonkach;) nie BYLO TAKIEGO g. jak na Zarabiu... TO Jest moja ocena, poparta relacja ktorej bylem swiadkiem zdjeciami etc. JESLI KTOS MA INNA ma do TEGO 100% PRAWO, ale przytykanie umiejetnosciami i pisanie NIE NA TEMAT postu jest tu PO PROSTU ZLOSLIWOSCIA. Bo ja nie zabraniam NIKOMU jezdzic po kamorach, tylko ostrzegam WIEKSZOSC ludzi ktorzy placac oczekuja PODSTAWOWYCH ZASAD i M I N I M A L N E G O STANDARDU, ktorego na Zarabiu nie dostana. PS> a korki na Zakopiance mozna skutecznie omijac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę nikomu dogryzać,nie bronię go (myślenickiego stoku),chciałbym tylko dostrzec u kogoś odrobinę wyrozumiałości...jak by nie było to dopiero początki i wszystko jest jeszcze w pieluchach.Wychodzi "na wierzch" totalny brak doświadczenia,którego jestem pewien,że z czasem nabiorą.I proszę tylko o jedno...nie porównujcie stoku w myślenicach do kasprowego,i nie piszcie tekstów typu "jeszcze jeden taki sezon i zbankrutują"

Problem polega wlasnie chyba na tym, ze POMIJAJAC trudnosci jakie mieli z PZPrezstrzennego Ustalaniu WZ etc... to jednak jak juz wszystko ruszylo... to nie powinno sie tak KISIC... O tym juz byla na tym forum mowa - patrz stosowny watek z budowy... Mysle ze KRAKOW dlugo czekal i CZEKA nadal na to ze sie CHELM w koncu stanie najblizsza zasciankowa i najpopularniejsza stacja... NIKT nie zyczy IM i nei stawia klod pod nogi.. bo narciarze chyba ostatni sa do tego skorzy.. Narciarze pojada tam gdzie NAJBLIZEJ ale nie za wszelka cene. Nie mozna wetowac sobie strat spowodowanych m.in ZIMA (kiepska pogoda) jak i inne obiektywne trudnosci - na narciarzach.. i TRAKTOWAC ICH JAK SKARBONKI od dutkow.. Zakopane tak robilo i co? Powtalo wiele alyternatywnych stacji i Zakopane sie UKISILO. BYLEBY CHELM nie zrobil tego samego...Na zwrot takich kosztow trzeba liczyc latami, A BEZ ZROBIENIA R E N O M Y od samego poczatku - czyli wprowadzaniem w blad ludzi ze sa POWTARZAM; DOBRE warunki, Tego nie uczynia. I Wiekszosc ludzi sie ze mna zgadza...Jak nie bylo konkurencji to albo sie jechalo za granice, Albo siedzialo na d w domu albo jezdzilo na skrawkach sniegu... Notabene po piargach tez jezdza;) !! POLECAM ARTYKUL! http://www.skimag.pl...wum.php?art=221 :D TYLKO nie kazdemu to odpowiada. Konkludujac: dzien wiecej czy mniej stacji nie zbawi (tyle kasy nie zarobia co moga stracic na zrazonych klientach) to bedzie im ciezej... Nauczyc robic sie stok tez musza.to jasne, ale sporo do zrobienia tam jeszcze sporo nauki dla obslugi .. etc., druga trasa - na razie nie istnieje... Niestety trzeba czasem postawic na dokonczenie tego co sie zaczelo...a jak sie nie ma na to kasy.. to postaranie sie o inwestora strategicznego. Dlatego na stronie www podawac trzeba wiarygodna informacje, a nie na dolnej stacji kolejki: UWAGA NA WYSTAJACE KAMIENIE. PS> co do Kasprowego prosze czytaj uwaznie tekst, bo akurat ja NIE POROWNYWALEM KASPROWEGO jako STOKU tylko WARUNKI!! tym bardziej ze na Kasprowym NIE SNIEZA Z ARMATEK, i 1 maja powtorze: byly lepsze niz na Chelmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylem w zeszlym tygodniu to juz na poczatku byla jazda, bo na www napisali ze warunki dobre a na miejscu byla tablica zielona z napisem warunki trudne-wystajace kamienie...ale dzieki forum bylem na to przygotowany i pozyczylem na 4 h topowe narty fischer fire jak sie okazalo karnet byl na 5 h wiec musialem doplacic 25 zeta za dodatkowa godzine wypozyczenia:( ale za to uniknalem zniszczenia moich nart p60 bo w fischerach zrobuila sie wielka dziura na slizgu taka jakbym strzelil w nia z magnum albo conajmniej z waltera ppk:) takze ci z wypoyczalni dostali za swoje a ja sie w tych okolicach raczej juz nie pojawie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bylem w zeszlym tygodniu to juz na poczatku byla jazda, bo na www napisali ze warunki dobre a na miejscu byla tablica zielona z napisem warunki trudne-wystajace kamienie...ale dzieki forum bylem na to przygotowany i pozyczylem na 4 h topowe narty fischer fire jak sie okazalo karnet byl na 5 h wiec musialem doplacic 25 zeta za dodatkowa godzine wypozyczenia:( ale za to uniknalem zniszczenia moich nart p60 bo w fischerach zrobuila sie wielka dziura na slizgu taka jakbym strzelil w nia z magnum albo conajmniej z waltera ppk:) takze ci z wypoyczalni dostali za swoje a ja sie w tych okolicach raczej juz nie pojawie pozdrawiam

NO Widac to forum sie na cos przydaje...;) PS> Dobrze ze Ci nie kazali ZALEPIAC guma tej dziury ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem w niedzielę od 9.20 rano i było naprawdę przyzwoicie,w miarę upływu czasu było coraz gorzej bo i ludzi było coraz więcej,i pogoda nie rozpieszczała:cool: ,ale generalnie było OK ! P.S cieszę się Aniu,że od Ciebie pierwszej nie przeczytałem bardzo krytycznych słów na temat stoku.A szaleńcy z czasem sami przekonają się,że nie warto "świrować",ba siateczka na dole jest marna i może takiego nie zatrzymać;) Pozdrawiam Cię mocno i życzę więcej i bardziej udanych wypadów do Myślenic

Do wszystkiego mozna podchodzic z optymizmem, pesymizmem, nadmiarem pierwszego jak i drugiego. Opinia moze byc bardziej wyrazista jak moja, albo nieco mniej jak Ani;) Wszytkiemu i tak winna ZIMA, a raczej jej brak co niestety nie pozwala obiektywnie stwierdzic ze Chelm w tym roku MIAL/ MA (jak na stronie www) czy bedzie mial DOBRE nie tylko w nazwie warunki... Ja widze ze kolega moroi, specjalnie zalogowal sie do forum by wziasc udzial w dyskusji na temat Chełma SKI. Nie zdziwilBym sie ze to ktos zwiazany z ta stacja... Jesli nie to pewnie lokalny patriotyzm przemawia w nim bardzo za obrona tego stoku :P Na zakonczenie tego watku powtorze jeszcze raz, ze uwazam ta stacja ma WIELKI POTENCJAL, i za 2 lata jak DOKONCZY inwestycje, poprawi obsluge, nauczy sie robic stok - A MOZE JUZ ZA ROK - jak ZIMA DOPISZE, to ja sie tam z MILA CHECIA pojawie. Zapewne nie tylko ja, gdy trasy beda 2-e i zdecydowanie bardziej szerokie..Chyba ze faktycznie bedzie mi sie chcialo wypozyczyc narty i bez krepacji narazac sie na kule z MAGNUM jak Kapitan powiedzial czy PPK:D pojawie sie wczesniej. NIE ZALOZYLEM Z GORY ze ta GORA jest be. Bo Ona sama jest cacy! Teraz jest to porazka i naciaganie narciarzy, glownie przez dezinformacje o tych "dobrych" warunkach. Ja sobie poradzilem (...bo ja nawet po pisku ponoc jezdze), paru jezdzacych dobrze tez.. ale SPORA ilosc osob odwraca sie na piecie majac zaplacony karnet na dole jednoosobowej kolejki - gdzie bardzo z usmiechem zacheca do tego pan - albo na dole - nie do konca zdajac sobie sprawe z warunkow. A TO JEST NIE OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriotyzm lokalny...i wiara że będzie coraz lepiej

To powiem Ci ze ja sie podpisuje POD TYM patriotyzmem lokalnym, bo Myslenice od K-wa rzut beretem i DLUGO ja i moi znajomi czekalismy na te stacje... WIERZE gleboko ze bedzie lepiej, choc procz samej wiary w tej materii przydalby sie konkretniejszy a raczej bardziej skonsolidowany w wykonaniu plan DOKONCZENIA stacji... A bez krytyki KOSTRUKTYWNEJ, to stacja siadze na laurach i bedzie sie cieszyc ze wszystkim sie wszsytko podoba.. a tak niestety nie jest, i wiekszosc podzila w wiekszym czy czasem w mniejszym stopniu te uwagi. CZEKAMY na zmiany na LEPSZE, ktore sa zmora dobrego... aczkolwiek tego "dobrego" powinny byc;)hehe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...