Skocz do zawartości

Wedze, co to?


robertw

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Uczeszczałem ostatnio po sklepach sportowych w okolicy i trafiłem do Decathlonu. jako, że wystawiono już zimowy towar, zacząłem mierzyć z ciekawości buty i zdziwiłem się lekko. Z kilku wystawionych modeli były tylko 3 z flexem 100 i więcej ( na takie poluje), z tego dwa w numerze krasnala, czyli 26,0 i tylko buty wedze, lezały i pasowały na mojej nodze dobrze (czyli według zaleceń z poradnika). W związku z tym mam pytanie, co to za firma (produkuje dlaDecthlonu, to wiem), jaka jest jakość ich produktów i czy warto kupić ich buciory?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Uczeszczałem ostatnio po sklepach sportowych w okolicy i trafiłem do Decathlonu. jako, że wystawiono już zimowy towar, zacząłem mierzyć z ciekawości buty i zdziwiłem się lekko. Z kilku wystawionych modeli były tylko 3 z flexem 100 i więcej ( na takie poluje), z tego dwa w numerze krasnala, czyli 26,0 i tylko buty wedze, lezały i pasowały na mojej nodze dobrze (czyli według zaleceń z poradnika). W związku z tym mam pytanie, co to za firma (produkuje dlaDecthlonu, to wiem), jaka jest jakość ich produktów i czy warto kupić ich buciory?

W poprzednich latach rozpoznałem odpowiedniki Wed'ze  w gamie butów firm Tecnica i Nordica. Buty wyglądają bardzo dobrze. Jak Ci pasują to czemu nie? Dodatkowym plusem jest sposób w jaki DECATHLON podchodzi do reklamacji. Wg mnie wzorowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Buty przy pierwszej przymiarce. Niestety nie wiem czy sie dogadamy? Prawa stopa leży w miarę wygodnie, natomiast lewa (po urazie) czuje nierównomierny ucisk w okolicach przodów stopy. Podpowiedzcie z doświadczenia, na ile mozna liczyc na to ze but wewnetrzny się dopasuje do stopy? Ogólnie buty, są bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwiecie narciarski sprzęt decathloński to radzę dobrze, ale to dobrze się mu przyjrzeć. Wyoglądać wszystkie napisy. Oni nie mają swojej linii produkcyjnej sprzętu narciarskiego i robią outsourcing. Jak się mooooocno 2 lata temu zdziwiłem jak kumpel pokazał mi swoje Wed'ze WC slalomki. Pod tylnym wiązaniem było napisane "Made by Fischer for Decathlon". A że to kumpel, który pracował w Decathlonie w Kraków Plaza, podpowiedział mi, że Decathlon mocno chce wejść ze swoją marką na rynek sprzętu narciarskiego i dlatego wolą skorzystać z know-how znanych i cenionych marek.

Tak więc polecam szukanie tekstu "Made by xxx for Decathlon" napisanego na sprzęcie narciarskim :-)

 

pozdravka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dorwiecie narciarski sprzęt decathloński to radzę dobrze, ale to dobrze się mu przyjrzeć. Wyoglądać wszystkie napisy. Oni nie mają swojej linii produkcyjnej sprzętu narciarskiego i robią outsourcing. Jak się mooooocno 2 lata temu zdziwiłem jak kumpel pokazał mi swoje Wed'ze WC slalomki. Pod tylnym wiązaniem było napisane "Made by Fischer for Decathlon". A że to kumpel, który pracował w Decathlonie w Kraków Plaza, podpowiedział mi, że Decathlon mocno chce wejść ze swoją marką na rynek sprzętu narciarskiego i dlatego wolą skorzystać z know-how znanych i cenionych marek.

Tak więc polecam szukanie tekstu "Made by xxx for Decathlon" napisanego na sprzęcie narciarskim :-)

 

pozdravka

ale to pochwała tego sprzetu, czy wrecz przeciwnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to pochwała tego sprzetu, czy wrecz przeciwnie?

hehe, zaskoczenie :-) Pochwała dla marki Wed'ze, że nie jest to produkt II kategorii, tylko "zamiennik" markowego sprzętu, a więc idzie za tym powszechnie uznawana dobra jakość. Przy następnej wymianie nart, wezmę pod uwagę tą markę, ale najpierw przyjrzę się kto ją faktycznie wyprodukował ;-)

 

To tak jak ze Śkodą. Niby czeskie cudo motoryzacyjne, a w środku czai się technologia VW. No i cena niższa niż markowego VW. To samo z samochodami Chevrolet - w środku czai się Opel, a cena i postrzeganie konsumenckie różnią się :-p Tak samo jest z tymi nartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, zaskoczenie :-) Pochwała dla marki Wed'ze, że nie jest to produkt II kategorii, tylko "zamiennik" markowego sprzętu, a więc idzie za tym powszechnie uznawana dobra jakość. Przy następnej wymianie nart, wezmę pod uwagę tą markę, ale najpierw przyjrzę się kto ją faktycznie wyprodukował ;-)

 

istotniejsze byłoby CO wyprodukował, czyli specyfikacja techniczna i wnętrze narty, a to ustala decatlon a raczej jego ksiegowy. To ze narta  jest sygnowana przez Fischera jeszcze mało znaczy...

Bardzo mozliwe, że to bedzie dobry produkt ale to nie jest zalezność automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Absolutnie nie. To, że coś robił Fischer czy inny Head nie znaczy od razu, że to jest dobre.

Pozdrowienia

Mitek, wiadomo, że i takim firmom zdarzają się wpadki produkcyjne, ale wiedząc, że znana i renomowana firma zrobiła daną nartę na "pozaprodukcji" może wzbudzić większe zaufanie konsumenta - narciarza ;-)

Poza tym, dochodzą też różne modele i segmenty narty. Ale Wed'ze sl WC to podobno to samo co Fischer RC4 sl WC, tylko inna grafika

 

mig12345, myślę, że także i dział PR np. z Fischera ustala wnętrze narty i jej specyfikację techniczną, bo nikt rozsądny nie zdecyduje się na wyprodukowanie chłamu i sygnowanie swoim nazwiskiem, czy też firmą. Zadaniem księgowego w takiej korporacji jest wyprowadzanie dochodów do rajów podatkowych :P

Użytkownik Lukaszo86 edytował ten post 07 listopad 2014 - 12:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ja jestem pewien, że specyfikacja nart jest zupełnie inna.

Pozdro

Może tak być może nie być...

Firmie może się nie opłacać przestawiania maszyn, materiałów po to by stworzyć coś co wygląda podobnie a jest inne...

Na tym zysk jest naprawdę znikomy..

Zakładając że nowe narty w sklepie kosztuja 3000 pln tj 750 euro

to koszt ich wyprodukowania wynosi pewnie około 70 euro...

W przypadku nart które kosztują 200 euro koszt produkcji i materiałów nie będzie wiele mniejszy...myślę że gdzieś w okolicach 50 euro...

 

W rzeczywistości te koszt są pewnie jeszcze o połowę niższe.....

90% kupujących w decathlonie nie będzie porównywało właściwości jezdnych Wedze i np Fischera bo z założenia sklep jest skierowany do nieco innego "targetu" klientów więc

Fischer nie straci na sprzedaży swojego sprzętu....

 

Przez wiele lat współpracowałem z BSH w zakresie ich infrastruktury telekomunikacyjnej...  Nie raz nie dwa byłem w fabryce i choć jest 10 modeli zmywarek to linie produkcyjne były dwie lub trzy...i robiły to samo pod logiem siemensa, Boscha...czy nawet BEKO...   

 

Myślę że w przypadku sprzętu z decathlonu może.... ale nie musi być podobnie...

 

W przypadku produkcji SLki Fischera czy wyprodukowanej przez Fischera dla Wedze ile może byc oszczędności na materiale ???  To mogą być pojedyncze niskie procenty...

 

Choć... najbardziej przemawia do mnie wersja taka że druga topowa narta w katalogu sklepowym danego porducenta może być modelem topowym dla Wedze...

 

Ale to wiedzą pewnie w centrali Decathlonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano wczoraj, 21:36

Buty po pierwszej przymiarce. Niestety nie wiem czy sie dogadamy? Prawa stopa leży w miarę wygodnie, natomiast lewa (po urazie) czuje nierównomierny ucisk w okolicach przodów stopy. Podpowiedzcie z doświadczenia, na ile mozna liczyc na to ze but wewnetrzny się dopasuje do stopy? Ogólnie buty, są bardzo fajne.

 

Hello!

Ale pytałem o buty Atomica ? Kurczę, czy" ktoś mnie czyta" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, wiadomo, że i takim firmom zdarzają się wpadki produkcyjne, ale wiedząc, że znana i renomowana firma zrobiła daną nartę na "pozaprodukcji" może wzbudzić większe zaufanie konsumenta - narciarza ;-)

Poza tym, dochodzą też różne modele i segmenty narty. Ale Wed'ze sl WC to podobno to samo co Fischer RC4 sl WC, tylko inna grafika

 

mig12345, myślę, że także i dział PR np. z Fischera ustala wnętrze narty i jej specyfikację techniczną, bo nikt rozsądny nie zdecyduje się na wyprodukowanie chłamu i sygnowanie swoim nazwiskiem, czy też firmą. Zadaniem księgowego w takiej korporacji jest wyprowadzanie dochodów do rajów podatkowych :P

 

Możesz wstawić linka z tymi nartami Wed'ze sl WC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podam linku do strony w stylu parametrów jak podają inne renomowane marki, ale znalazłem opinie użytkowników:

http://www.skiforum....pic/1394-wedze/

www.#########.pl/forum/showthread.php/6202-Srx-900-St-Kz12

ten drugi link ukryłem, bo to z forum konkurencji :-p choć ja sam nie mam żadnych uprzedzeń i tam też mam konto.

 

Model to SRX900, więc oficjalnie nie firmują się WC.

Napisałem jeszcze prośbę do znajomego, aby przysłał mi zdjęcia swojej narty i dokładny model. To trochę potrwa zapewne, bo gość jest "zapracowany", więc proszę od razu o wstrzemięźliwość ;)

 

pozdrawiam.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukaszo co prawda kupiłem buty Atomica, ale dzięki za chęci :)

hehe, Narciarz70 też ma na imię Robert :P

Ale RobertW, nie udzieliłem się w tym temacie po to aby coś komuś udowadniać lub namawiać, bo ja osobiście nie próbowałem sprzętu z Dekla. Mam tam paru znajomych no i... moja dziewka tam pracuje ale na dziale bieganie :P

 

Markę Wed'ze i jakość tych nart traktuję bardziej jako ciekawostkę ;)

 

pozdrawiam i udanego użytkowania butów


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...