Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Krios

Krios

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 10.2014
0

Napisano 22 październik 2014 - 11:18

Od czasu moich ostatnich zakupów wiele się zmieniło w zakresie doboru nart. Obecnie szukam nart dla siebie. Zaczne może od tabeli:

1. Mężczyzna
2. Wiek - 32
3. Waga - 82
4. Wzrost - 184
5. Jak długo jeździsz na nartach - 16 lat
6. Ja się oceniasz wg skali Forum? Powiedzmy, że 7
7. Jakie masz buty? FLEX 90.
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol Race 9x - 184cm 

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? W zaleznosci o chwili. Lubię zarówno długie jak i krótkie skręty. Najczesciej jezdze jednak śmigiemi. Prędkość też sprawia mi przyjemność. Lubie pokusić się również trasami off-piste'owymi.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju? (niebieskie, czerwone, czarne, jazda pozatrasowa)
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? (turystycznie)
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja OK, zależnie od sezonu - średnio ok. 14 dni

Obecnie zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy Rossignol Pursuit 14 tpi a Salomon enduro RS 800/Z. Lecz tak na prawde nikt nie byl w stanie mi kompetentnie doradzić. Może sa jeszcze inne ciekawsze modele, ktore warto wziac pod uwage? Jaką długość nart powinieniem rozważyć?

Bardzo proszę o pomoc i jakieś sugestie. Z góry dziękuję

#2 Maxter37

Maxter37

Użytkownik

• PipPip
  • 210 postów
  • Na forum od: 02.2013
49
  • Umiejętności: 7
  • Boguchwała

Napisano 24 październik 2014 - 20:19

Hmm, trudno wg mnie porównywać te 2 narty - Enduro to taki allmountain, kapkę szerszy pod butem, Pursuit 14 to jeden z niższych modeli w kategorii "sport allround" Rossiego... 

Piszesz, że lubisz zarówno długie i krótkie skręty, jednak w większości jeździsz śmigiem i lubisz wyskoczyć poza trasę - z tych dwóch desek polecałbym bardziej więc Enduro. 78mm pomoże poza trasą, uprzyjemni śmig i ogólnie jazdę po nierozjeżdżonym a z umiejętnościami na "siódemkę" spokojnie dasz radę fajnie pojechać na krawędzi. 

Pytanie też ile jeździsz poza trasą - jeśli tylko czasami wyskakujesz poza trasę (załóżmy, ze poza trasą spędzasz ok. 1/5 czasu na stoku) to Enduro z 78mm pod butem powinny być okej. Jeżeli jednak czasu jazdy po luźnym jest więcej - zastanawiałbym się nawet nad czymś, co ma więcej pod butem - tzn np Enduro 850 czy np Rossignol Experience 83/84. 

Aha, co do długości - Enduro najdłuższe (szkoda, że są tylko 177cm... ale np już 850 ma wersję 184cm), Rossi Experience również  najdłuższe czyli bodajże 184cm.