Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 01.2012
7

Napisano 23 październik 2014 - 09:06

Cloud 8 mogę Ci oddać za darmo, Twój rozmiar (tzn. ciut za krótkie bo 158 cm). Niestety prawie bez krawędzi (ale może na jeden sezon wystarczy - w każdym razie, mogłabyś wyrobić sobie zdanie czy to narty dla Ciebie a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do lepszej narty w przyszłym roku). Model chyba 10/11 (takie białe). Moja żona, która zdecydowanie nie jest "zaawansowaną" narciarką przyzwyczaiła się już do dłuższych ;) :P

Ojej Marioo dzięki dzięki! Przednia propozycja, nie wiem co powiedzieć, a już na pewno nie wiem co zrobić (a myślałam, ze po dokonaniu wyboru nart będę mogła znów żyć normalnie ;) )

Bez krawędzi - co to dokładnie znaczy dla jazdy. Wiadomo, logika podpowiada, że nie znaczy najlepiej, ale czy nie będzie to miało wpływu na moją naukę? Mój planowany wyjazd to nauka po część, codzienne szkolenie z instruktorem i już liczyłam z moimi nowymi nartami na same 5ki i 6tki  :lol:Doradzicie chłopaki... ? 

Marioo jeszcze raz muszę powiedzieć, że to naprawdę zacne, że chcesz komuś obcemu tak bezinteresownie pomóc. Niezależnie, czy skorzystam z Twojej propozycji, czy nie, jestem pod wrażeniem! Dzięki.

#62 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6597 postów
  • Na forum od: 02.2008
4811
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 23 październik 2014 - 09:29

Bez krawędzi - co to dokładnie znaczy dla jazdy.

dla jazdy nic nie znaczy. Kiepsko rokuje tylko na mozliwosc kolejnych ostrzeń.... ale nawet 0,5mm na jeden czy drugi sezon starczy. (przy recznym serwisie). Bierz i opowiedz jak będzie/było.

Przez rok-dwa  coś spokojnie wyszperasz.

#63 marioo

marioo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 931 postów
  • Na forum od: 02.2009
560
  • Umiejętności: 3
  • Warszawa

Napisano 23 październik 2014 - 09:43

(ciach...) Niezależnie, czy skorzystam z Twojej propozycji (ciach...)

Nie rób scen :P, po prostu pamiętam swoje pierwsze zakupy - zarówno narty jak i buty to były nietrafione i przepłacone inwestycje (buty za duże, narty za nowe i za miękkie) a te mi po prostu zbywają. Pewnie są magicy, którzy na giełdzie wcisnęliby kit, że Austriak płakał jak sprzedawał i do granicy gonił.... ;) ale ja tak nie potrafię.

Tak jak pisze mig - ostrzenie tylko ręczne, maszyna skosi resztę tej krawędzi ale jeśli się przyłożysz do carvingu to może na sezon by wystarczyły, jeśli będziesz się obsuwać po lodzie to raczej nie. Ja kiedyś przejechałem się na nich na próbę i dla mnie były zdecydowanie za miękkie - więc jeśli jesteś ambitna i przykładasz się do wskazówek instruktora to może nie ma co sobie zawracać głowy.

Pozdrawiam

marioo

PS. Ja oczywiście, jak na nową szkołę przystało - polecam jak najszersze (oczywiście nie chodzi mi o freeridowe łopaty ale 80mm jest ok :)) i jak najdłuższe :)

#64 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13086 postów
  • Na forum od: 11.2007
7987
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 23 październik 2014 - 12:14

Cześć

Uważam, że propozycja Marioo (Wielki Szacun Bracie!) jest fantastyczna. Narta z pewnością będzie przygotowana na tyle na ile to jest możliwe a trzymanie będzie o niebo lepsze jak na 138 przez sama długość choćby zamiast krawędzi miały wklejone plastelinowe pasy. Będziesz miała okazję przyzwyczaić się do nart normalnej długości, złapiesz swoją mega okazję ;), staniesz się posiadaczem narta na słabsze warunki gdy już nowe zakupisz itd.

Osobiście bym się nie zastanawiał.

Z pozdrowieniami

• Banana podziękował za tę wiadomość

#65 scatman_wawa

scatman_wawa

Hochkar Gruppen

• PipPipPipPip
  • 1066 postów
  • Na forum od: 11.2005
268
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa

Napisano 23 październik 2014 - 12:51

Marian, na sezon ??? :o Nie mierz każdego naszym sezonem - wszak nie każdy w sezonie spędza 50 dni na nartach :). Myślę że dla białego człowieka ze średnio normalnie zrytą banią wystarczą na 2 sezony minimum :) Warunek ręczna obróbka :)

[COLOR="Blue"]Nie próbuj udoskonalać czegoś, co dobrze funkcjonuje, bo na pewno to zepsujesz...[/COLOR]
[COLOR="Cyan"]Sumienie można mieć czyste, jeśli się go nie używa[/COLOR]

#66 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 23 październik 2014 - 13:07

Nie rób scen :P (...)

OMG! (że tak krzyknę) - no to super mam narty od Marioooooo!  :o  :blink:  :lol:  :wub:

Skoro potwierdzacie, że dla białego człowieka, to biorę w ciemno, a jak będę miała jakieś trudności, to oddam temu Austriakowi, co do granicy gonił ;) 

Marioo, kończę sceny i odzywam się na priv.

[Happy End]

#67 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
  • Na forum od: 11.2011
423
  • Umiejętności: 6
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 23 październik 2014 - 19:04

OMG! (że tak krzyknę) - no to super mam narty od Marioooooo!  :o  :blink:  :lol:  :wub:

Super propozycja + bardzo dobra decyzja = pogratulować

• Banana podziękował za tę wiadomość

Pozdrawiam -Włodek

#68 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 23 październik 2014 - 20:02

Super propozycja + bardzo dobra decyzja = pogratulować

Dzięki!

I tak w ogóle chciałam Wam wszystkim, Forumowicze, i każdemu z osobna bardzo podziękować - czuję, że teorię mam coraz lepiej opanowaną, teraz praktyka  B)

#69 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Umiejętności: 1
  • Ojczyzna

Napisano 23 październik 2014 - 20:11

.... czuję, że teorię mam coraz lepiej opanowaną, teraz praktyka  B)

... są tacy, co po osiągnięciu Twojego obecnego poziomu ,

przeszli do kategorii ekspertów ... w tym dziale

:)

ciesz się kobieto i obowiązkowo namaluj tu co było dalej ...

... foty też mogą być :)

Powodzonka

jarek :)

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#70 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
423
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 23 październik 2014 - 20:22

... ciesz się kobieto i obowiązkowo namaluj tu co było dalej ...

... foty też mogą być :) ....

w tej sytuacji foty nie "mogą" a muszą być i to obowiązkowo

Pozdrawiam -Włodek

#71 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 24 październik 2014 - 09:53

Będą, będą - jakem Banana :)

#72 Miras 1

Miras 1

Nowy użytkownik

• 3 postów
  • Na forum od: 11.2014
0

Napisano 20 listopad 2014 - 21:26

Cześć forumowicze!

Chciałabym Was prosić o opinię dotyczącą wybranych przeze mnie modeli nart. Będę wdzięczna za Waszą pomoc (o ile ktoś zechce pomóc  ;) )

1. K
2. 32
3. 53-55kg
4. 170cm
5. 3 sezony (że w zeszłym roku nigdzie nie byłam, więc + rok przerwy)
6. 5
7. Nordica Gransport Deluxe W (75)
8. Do tej pory nie miałam własnych nart - a wrażenia mam takie, że najlepiej jeździło mi się na krótkich nartach (uwaga ortodoksi o słabych nerwach!)... 138cm juniorskich (takie dostałam w wypożyczalni, sama byłam zaskoczona). Teraz chcę kupić własne, więc o tak krótkich nie myślę, ale nie będę ukrywać, że celuję w ok. 155cm - boję się, że nie poradzę sobie z dłuższymi, gdyż jestem dość lekka. Zastanawiam się nawet nad 152... 
9. Jeżdżę raczej spokojnie, jeszcze nie przełamałam lęku przed prędkością. Długość łuku - różnie, na ile pozwala stok, ale raczej krótkie.
10. nie mam zbyt wiele doświadczenia -  do tej pory byłam tylko w Czechach i PL - najlepiej jeździło mi się w Czechach (trasy były w miarę OK, miejscami lekko oblodzone) - trasy niebieskie i czerwona (była jedna ;) ). W tym roku wybieram się do Austrii i będę jeździć w różnych ośrodkach. 
11. rekreacyjnie
12. Tydzień / rok; kondycję mam dobrą, a nawet b. dobrą  - ale typem sportowca nie jestem - za słaba koordynacja  :wacko: 
13. poniższe modele są w przedziale ok 750-1000PLN i tyle mniej więcej chciałabym wydać. No chyba, że będzie jakaś super opcja za więcej.

Oto modele, które wybrałam (nie będę udawać, że nie kierowałam się estetyką, ale nie tylko):

1) ROSSIGNOL UNIQUE 2 W 2013/2014 lub Rossignol Unique + Xelium Saphir 100 sezon 13/14 - opis pierwszych tutaj:

2) Dynastar Neva 74 Xpress  2013/2014 - wideo-opis:

3) ROSSIGNOL ATTRAXION 1  (2012/2013) lub ATTRAXION III (2011/2012)

4)  BLIZZARD VIVA 7.3 IQ  2013/2014  - tutaj nie kierowałam się designem, ale dobrymi opiniami.

5) Narty Head MYA No 4  2013/2014

6) K2 Supersmooth 72 (2013/2014)

7) Dynastar Active Easy Xpress Eco 2014/2015

8) Völkl Aurena (2013/2014)

9) ATOMIC AFFINITY AIR 2012/13 - i filmik, jeśli ktoś chce oglądać Niemkę na nartach ;)

I na koniec coś z zupełnie innej beczki - narty Kneissl Blue Star AC (2008/2009) - nowe (ponoć) do kupienia za ok. 750 PLN - czy warto?

Jeśli komuś chciałoby się poświęcić chwile na napisanie paru słów na powyższy temat, będzie naprawdę super i z góry dzięki. 

Narty powinnaś kupić 10-15max krótsze .Jeżdzisz już trochę to proponuję sztywne narty o wiele lepiej się jeżdzi .A model ,który Ci się podoba .Taka moja rada 20 lat jezdzę.

#73 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 546 postów
423
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 27 listopad 2014 - 20:05

Narty powinnaś kupić 10-15max krótsze .Jeżdzisz już trochę to proponuję sztywne narty o wiele lepiej się jeżdzi .A model ,który Ci się podoba .Taka moja rada 20 lat jezdzę.

Banana już narty ma i to od marioo (post 66), nawet zobowiązała się zdać relację foto, ale i ta rada bardzo cenna

Pozdrawiam -Włodek