Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#41 juice

juice

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1267 postów
  • Na forum od: 09.2008
413
  • Umiejętności: 7
  • Ziemia Kłodzka

Napisano 22 październik 2014 - 00:04

Wtrącę się z zapytaniem technicznym :) - jak odróżnić tę slalomkę drugą? Nie mogę znaleźć informacji, co ją dokładnie charakteryzuje (wymiary?), jak oznaczone są narty tego typu (jeśli są...)?

Rocker jest taaaki kuszący. I byłby to idealny kompromis między moimi umiejętnościami, a maksymalnie przyjemnym wykorzystaniem danych mi raz-rocznie dni na stoku. Mam za daleko w góry...

A co myślicie o tych opcjach:

1. Fischer Motive 74 (2012/2013) - 160cm / 899PLN 

2. Dynastar Booster RL (ale nie 8, samo RL)  (2013/2014) - w bardzo dobrej cenie 550PLN? Nic nie mogę jednak o nich znaleźć, żadnej konkretnej informacji. Podejrzewam więc, że to jakaś wtopa?

W tym drugim przypadku myślę bardziej o moim mężczyźnie - technicznie umiejętności ma podobne, jednak zacięcie sportowe i sporo odwagi - śmiga już po czarnych. 

3. Völkl RTM 73 (2013/2014) - 850PLN (długości do wyboru sporo)

4. Völkl RTM 75 (2011/2012) - tutaj długość aż 166, ale tip rocker - dobra cena 870PLN.

Czy w ogóle któraś z powyższych opcji jest warta zastanowienia, czy szukać dalej?

Przekopuje te internety, jak kret jakiś  :ph34r:

PS. Do dyskusji się nie włączam z braku doświadczenia w temacie, ale czytam i jak sami zauważyliście już jestem w teorii z 8cm do przodu - zanim zakończymy temat będę chciała 2-metrowe GS-y ^_^

A może popatrz tak:

• atomic cloud 9 lub cloud d2 73 lub odpowiedniki w nowszych kolekcjach
  • K2 Burnin Luv

i powiem Ci "będzie pani zadowolona"  :D ja stawiałbym w stronę K2.

A z tymi centymetrami, jak widzisz powyżej u chłopców każdy potrafi być na wagę złota  ;) więc po prostu trzymaj się 160 cm z małym +/- jak tam modele narysowali producenci.

Acha, proszę się od koleżanki odfanzolić, zarówno wzrost jak i wagę ma bardzo ok,  :)

#42 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Na forum od: 01.2008
2035
  • Łódź

Napisano 22 październik 2014 - 01:05

Wtrącę się z zapytaniem technicznym :) - jak odróżnić tę slalomkę drugą? Nie mogę znaleźć informacji, co ją dokładnie charakteryzuje (wymiary?), jak oznaczone są narty tego typu (jeśli są...)?

Rocker jest taaaki kuszący. I byłby to idealny kompromis między moimi umiejętnościami, a maksymalnie przyjemnym wykorzystaniem danych mi raz-rocznie dni na stoku. Mam za daleko w góry...

...

PS. Do dyskusji się nie włączam z braku doświadczenia w temacie, ale czytam i jak sami zauważyliście już jestem w teorii z 8cm do przodu - zanim zakończymy temat będę chciała 2-metrowe GS-y ^_^

Tutaj masz małą listę (rocznik 13/14):

http://www.skionline...ge-sl,6506.html
http://www.skionline...nsion,6851.html
http://www.skionline...fluid,6581.html
http://www.skionline...usion,6690.html
http://www.skionline...rrail,6453.html
http://www.skionline...tnose,6920.html
http://www.skionline...c-uvo,6960.html

Teoretycznie druga slalomka, to trochę bardziej miękki (czytaj gorszy, ale i trochę łatwiejszy) model w stosunku do najlepszej slalomki dostępnej w sklepie. Sęk w tym, że w internetowych katalogach niektórych firm występują też slalomki zawodnicze (nazywane często "komórkami") oznaczone różnie np. FIS, RD, SL R itp których w sklepie nie ma. I wtedy "druga slalomka" jest trzecia... :)

To fajne narty do nauki, ale na pewno droższe od tych podawanych przez Ciebie.

A może te co zaproponował Juice plus zapomniane już przez Ciebie Rosołki Attraxion 3 albo 6.

Tadek

PS. Brakiem rockera się nie przejmuj. W części nart z tip rockerem trudno go dojrzeć gołym okiem i działa bardziej jak placebo niż rzeczywiście. Chociaż na przykład w nartach K2 widać go i czuć.... :) I wtedy trzeba zdecydowanie brać dłuższe narty - minimum 165 cm.

#43 wideo5

wideo5

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1229 postów
  • Na forum od: 03.2010
250
  • Umiejętności: 1

Napisano 22 październik 2014 - 06:29

jeśli K2 to może Super Glide odpowiednik damski świetnego Rictora ? Pozostaje pytanie, czy kolor pasuje :) bo rozmiary mam.

http://www.skiforum....uper-glide-itd/

• Banana podziękował za tę wiadomość

Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi... Bo nie jesteś sam...
Chwila która trwa, może być najlepszą z twoich chwil...  Do Kołyski (live)

"Lepiej milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" :)

#44 RobertK

RobertK

Podły szyderca

• PipPipPip
  • 979 postów
  • Na forum od: 10.2011
670
  • Umiejętności: 4
  • Świdnica

Napisano 22 październik 2014 - 06:48

4. Völkl RTM 75 (2011/2012) - tutaj długość aż 166, ale tip rocker - dobra cena 870PLN.

te narty powinny być oki

narty, które Ci zaproponowali w jednym z pierwszych postów, czyli Rossigniol Attraxion III  też powinny być oki

odpuść sobie raczej tą "drugą" slalomkę - piszę to ze swojego skromnego doświadczenia narciarskiego (jak również posiłkując się opinią mojej żony, która kiedyś wpięła moje tzw trzecie slalonki i nie była zadowolona)

nie szukaj też narty z +80mm pod butem, bo raczej jeszcze długo nie zjedziesz poza trasy, a w użytkowaniu na wyratrakowanej trasie jest to zupełnie zbędne

pozdrawiam

Lokalne ośle łączki 2018 (Atomic-XTI-169)

#45 wideo5

wideo5

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1229 postów
250

Napisano 22 październik 2014 - 07:30

nie szukaj też narty z +80mm pod butem, bo raczej jeszcze długo nie zjedziesz poza trasy, a w użytkowaniu na wyratrakowanej trasie jest to zupełnie zbędne

sprecyzuj troszkę bo 80+  to może być Rictor 80, 90 albo łopaty 130mm. Uważam że 80 pod butem nadaje się na każde warunki ( a do FR jej daleko  :) ), od sztruksu po breję i popołudniowe odsypy. Szerokość szalenie uniwersalna, to nie tyczki gdzie liczy się ułamek sekundy przy zmianie krawędzi. Szerokość to nie wszystko :)

• marioo podziękował za tę wiadomość

"Lepiej milczeć narażając się na podejrzenie o głupotę niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" :)

#46 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13171 postów
  • Na forum od: 11.2007
8053
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 22 październik 2014 - 08:38

Cześć

Droga B.

Wybór nart jest sprawą trudna ale i prostą. Trudna dlatego bo bardzo wiele modeli, kolorów, typów itd. Prostą dlatego, że musisz sobie zdać sprawę z jednej rzeczy. Jeżeli kierujesz się ogólnie przyjętą i JEDYNĄ SŁUSZNĄ zasadą doboru to po określeniu mniej więcej długości w granicach 5cm powiedzmy oraz typu narty - uniwersalna narta dla średniozaawansowanych - to wszystkie te narty są takie same albo bardzo podobne z Twojego punktu widzenia. Wszystkich i tak nie przetestujesz a nawet gdyby test ten nigdy nie będzie miarodajny. Na odczucia z jazdy na nartach wpływa bowiem tyle zmiennych, że nigdy praktycznie nie jesteś w stanie (poza specjalnie przygotowanymi testami i profesjonalnymi testerami) stwierdzić na czym polegają różnice i które z parametrów narty są za nie odpowiedzialne. Z tego tez względu - gdy już określiłaś grupę nart dla Ciebie odpowiednią weź te które najbardziej Ci się podobają i mają przy tym dobra cenę i z pewnością będziesz zadowolona a jeżeli nawet był lepszy wybór to przekonać się o tym szansy nie będziesz miała.

Co do samych typów raczej unikałbym rockera bo wtedy narta musi być trochę dłuższa a przez to cięższa ale z drugiej strony chyba teraz ciężko o narty niesportowe bez rockera więc szukaj wśród nart z tzw. tiprockerem, który jest niczym innym jak troszkę bardziej poddartym dziobem znanym w konstrukcji nart od wieku albo i dłużej. Narta troszkę szersza też już chyba jest w tej chwili standardem w tej grupie. Porównaj koniecznie czy wybrana przez Ciebie narta jest modelem katalogowym czy nie (zerknij na stronę skionline lub pytaj)

Wierz mi jeżdżę na nartach ponad 40 lat i wyboru dokonuje w taki właśnie sposób jeśli w ogóle i nigdy nie byłem zawiedziony czego niniejszym Ci życzę.

Pozdrowienia

PS

A niektórym kolegom życzę aby ochłonęli po pierwszych szusach i zaczęli myśleć.

#47 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1874 postów
  • Na forum od: 11.2009
753
  • Umiejętności: 3
  • Nysa

Napisano 22 październik 2014 - 09:12

Banana, ryzykujesz? ;)

http://allegro.pl/vo...4714180806.html

Bardzo dobra narta,od sredniozaawansowanego do zawansowanego poziomu,decha na lata. Podejmujesz ryzyko czy bedziesz sluchac opowiesci z mchu i paproci o dechach 80mm pod butem, rockerze plytach lifterach promieniach itd :)

No pain no gain ...

#48 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Ojczyzna

Napisano 22 październik 2014 - 09:45

Banana ... no to masz teraz mętlik w głowie

problem tu jest tylko jeden

wszyscy piszą o cm a nikt o przeznaczeniu danej narty ...

nie przejmuj się tymi 5 cm ... ani je zauważysz , ani poczujesz

... mimo wszystko sugerował bym / na razie/ zostać przy nartach dedykowanych Paniom ...

jarek

PS

A niektórym kolegom życzę aby ochłonęli po pierwszych szusach i zaczęli myśleć.

Miciu Drogi ... zaglądaj tu rano, po nocnej 'produkcji' ... a już w niedzielę - obowiązkowo

;) ...

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#49 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13171 postów
  • Na forum od: 11.2007
8053
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 22 październik 2014 - 10:37

PS

Miciu Drogi ... zaglądaj tu rano, po nocnej 'produkcji' ... a już w niedzielę - obowiązkowo

;) ...

Cześć

A co, było coś fajnego bo weekend spędziłem odcięty od sieci?
Pozdrowienia

#50 jark

jark

Instruktor SkiForum.pl

• 7891 postów
  • Na forum od: 04.2006
2778
  • Ojczyzna

Napisano 22 październik 2014 - 11:42

zawsze jest ... a czym bliżej opadów , tym więcej

;)

cisza potrafi krzyczeć .... posłuchaj

#51 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Na forum od: 02.2007
1149
  • Wrocław

Napisano 22 październik 2014 - 16:35

Banana, ryzykujesz? ;)

Bardzo dobra narta,od sredniozaawansowanego do zawansowanego poziomu,decha na lata. Podejmujesz ryzyko czy bedziesz sluchac opowiesci z mchu i paproci o dechach 80mm pod butem, rockerze plytach lifterach promieniach itd :)

Hmmm... Dam zaraz cynk Hesławie żeby tu zajrzała, bo akurat o Fuego to może ona coś powiedzieć i to chyba niezbyt pozytywnego. Z perspektywy subiektywnego  obserwatora powiem tylko jedno - Hesia co do zasady uwielbia firmę na V, ale dla siebie Fuego jednak nie kupiła i to pomimo spędzenia na nich tygodnia w Austrii i możliwości zakupu za symboliczną złotówkę, a może nawet za przysłowiowy uśmiech :)

PS: Zrobiłem mały wywiad i cytuje odpowiedź Hesi: niby super i wszystko pięknie, ale mało dynamiczne i przez V shape'a nie "wyrzucają" w następny zakręt, za to bardzo lubią ześlizg. Podsumowanie w trzech żołnierskich słowach: "fajne, ale dla ......, które lubią ześlizg". Wykropkowane słowo nie nadawało się do zacytowania bo było o tyle zrobniałe co wulgarne ;)  

#52 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2108 postów
  • Na forum od: 10.2011
832
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 22 październik 2014 - 16:51

lubię ten styl pisania ...

a jeszcze bardziej przedstawienie wypowiedzi Hesławy ( qrde wciąż nie wiem i co z tym imięm biega - tym razem obstawiam Henryka WIesława) - miszczostfo :D :D 

A Banana wie, co sądzić z fachowej pierwszej rączki.

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#53 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1444 postów
  • Na forum od: 02.2007
1149
  • Wrocław

Napisano 22 październik 2014 - 16:57

qrde wciąż nie wiem i co z tym imięm biega - tym razem obstawiam Henryka WIesława

To że Ty nie wiesz to małe miki, gorzej, że ja też nie wiem :)  Niby została mi przedstawiona jakaś bardzo pogmatwana koncepcja mgliście nawiązująca do "Moralności P. Dulskiej", ale ja tego nie kupuje :)

A formy "Hesława" użył po raz pierwszy Jarek (Wueres)

#54 Bruner79

Bruner79

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1874 postów
  • Na forum od: 11.2009
753
  • Nysa

Napisano 22 październik 2014 - 17:17

Hmmm... Dam zaraz cynk Hesławie żeby tu zajrzała, bo akurat o Fuego to może ona coś powiedzieć i to chyba niezbyt pozytywnego. Z perspektywy subiektywnego  obserwatora powiem tylko jedno - Hesia co do zasady uwielbia firmę na V, ale dla siebie Fuego jednak nie kupiła i to pomimo spędzenia na nich tygodnia w Austrii i możliwości zakupu za symboliczną złotówkę, a może nawet za przysłowiowy uśmiech :)

PS: Zrobiłem mały wywiad i cytuje odpowiedź Hesi: niby super i wszystko pięknie, ale mało dynamiczne i przez V shape'a nie "wyrzucają" w następny zakręt, za to bardzo lubią ześlizg. Podsumowanie w trzech żołnierskich słowach: "fajne, ale dla ......, które lubią ześlizg". Wykropkowane słowo nie nadawało się do zacytowania bo było o tyle zrobniałe co wulgarne  ;)  

A to ciekawy opis tej dechy. Hmm, ja znowu znam opinie kolezanki ktora kiedys tam byla z nami na dechach i miala te narte i..nie chciala innej ;) Ba, nawet moj kolega jeden wpial sie kiedys w te deske i stwierdzil ze decha bardzo fajna :) No ale coz..ja zawsze mowie,ze najlepiej sprawdzic samemu, chyba ze rzeczywiscie nie ma sie mozliwosci..z drugiej strony nie wiem czy dla Banany na tym etapie zaawansowania decha "kopiaca" i "mocno wyrzucajaca w skret" jest potrzebna ;) Na pewno jest lepsza opcja od slabszych dech ktore brala pod uwage, chyba ;)

No pain no gain ...

#55 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
  • Na forum od: 01.2012
7

Napisano 22 październik 2014 - 20:50

Banana, ryzykujesz?  ;)

Bruner, Sese - bardzo dziękuję za pomoc!!

Oczywiście spojrzałam na Fuego i tak to widzę:

mniejsza zwinność i ześlizg  (+)

długość 165 full camber (-)

cena powyżej mojego budżetu (-)

jeśli K2 to może Super Glide odpowiednik damski świetnego Rictora ? Pozostaje pytanie, czy kolor pasuje  :) bo rozmiary mam.

Dzięki, ale tutaj też (-) cena ponad mój budżet i przeznaczenie dla bardziej zaawansowanych narciarzy - unfortunately it's not me.

Rossignol A 3 Echo mogę dostać za 750-870 PLN (zależnie, którą długość wybiorę) i ten wybór na razie najbardziej mi się podoba - myślicie, że plasuje się daleko w tyle za Fuego?

Podobają mi się też te Voelki RTM 75, tylko na 166cm to ja się nie rzucę, nawet jak mają rocker (a tym bardziej, że to tylko tip-rocker)

Podsumowując - wychodzi mi, że najodpowiedniejsze pod względem przeznaczenia / moich warunków / ceny są Rossignole Attraxion 3 Echo (thx Jark). 

Aż się boję zapytać - 154 czy 162?  :lol:  tak, tak.... wiem, co powiecie...

• jark podziękował za tę wiadomość

#56 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 22 październik 2014 - 20:56

Cześć

Droga B.

Wybór nart jest sprawą trudna ale i prostą. (...)

Mitek - 100% się z Tobą zgadzam - mam takie właśnie wrażenie, że poruszając się wśród modeli z niższej i średniej półki niewiele mam właściwie możliwości ruchów. Jednak jestem typem zakupowego łowcy - może nie przeglądam namiętnie gazetek supermarketowych, ale jeśli już złapię na coś trop, to zawsze na najgrubszego z możliwych zwierza  :P

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#57 Banana

Banana

Nowy użytkownik

• 23 postów
7

Napisano 22 październik 2014 - 21:17

A może popatrz tak:

• atomic cloud 9 lub cloud d2 73 lub odpowiedniki w nowszych kolekcjach

Tak, Atomic Cloud 9 mają w internetach naprawdę dobrą prasę ;) Najtaniej znalazłam za ok. 1200 PLN - tylko, czy to ma sens dopłacać (nawet) 450PLN (bo taka jest różnica w stosunku do Rossignol'ow)?

#58 Tadeusz T

Tadeusz T

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2505 postów
  • Na forum od: 01.2008
2035
  • Łódź

Napisano 22 październik 2014 - 22:31

To nad czym się zastanawiasz?

Bierz Rosołki oczywiście 162. Będzie Pani zadowolona... :D

Pamiętając, że jeździłaś poprzednio na "nartach ;) " 138 cm wiem jak będzie przy pierwszych zjazdach na nowych nartach...

Będziesz miała w głowie - one są trudne!!! :o Usztywnisz się, odchylisz do tyłu i oczywiście narty nie będą skręcały!!! :o :o :o

Może więc na pierwszy moment instruktor, a jak nie to:

Rozluźnij się, pójdź do przodu i zaatakuj górę po której jedziesz... :)

Nie miejsce tu na naukę jazdy, to tylko psychologia... :)

Będzie dobrze. Ba, super. To będą najlepsze narty na świecie!!!

Tadek

#59 marioo

marioo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 931 postów
  • Na forum od: 02.2009
560
  • Warszawa

Napisano 22 październik 2014 - 22:42

Tak, Atomic Cloud 9 mają w internetach naprawdę dobrą prasę ;) Najtaniej znalazłam za ok. 1200 PLN - tylko, czy to ma sens dopłacać (nawet) 450PLN (bo taka jest różnica w stosunku do Rossignol'ow)?

Cloud 8 mogę Ci oddać za darmo, Twój rozmiar (tzn. ciut za krótkie bo 158 cm). Niestety prawie bez krawędzi (ale może na jeden sezon wystarczy - w każdym razie, mogłabyś wyrobić sobie zdanie czy to narty dla Ciebie a zaoszczędzone pieniądze dołożyć do lepszej narty w przyszłym roku). Model chyba 10/11 (takie białe). Moja żona, która zdecydowanie nie jest "zaawansowaną" narciarką przyzwyczaiła się już do dłuższych ;) :P

O takie:
http://www.skionline...oud-8,4497.html

(kupione od pewnego kolegi ze skiforum :(, na szczęście już od jakiegoś czasu się nie ogłasza, może zmienił nicka - na fotkach ładne, grube krawędzie a w realu na dziobach i piętkach zostało po pół milimetra, od tej pory jeżdżone kilka dni, kasa zmarnowana - w tym stanie nie miałbym sumienia brać za nie pieniędzy a szkoda, żeby tak stały w piwnicy - jeśli chcesz, daj znać, dogadamy się co do wysyłki, jeśli Ci nie spasują, puścisz dalej :))

Pozdrawiam

marioo

Użytkownik marioo edytował ten post 22 październik 2014 - 23:00

#60 wideo5

wideo5

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1229 postów
250

Napisano 23 październik 2014 - 07:09

Podobają mi się też te Voelki RTM 75, tylko na 166cm to ja się nie rzucę, nawet jak mają rocker (a tym bardziej, że to tylko tip-rocker)

mam każdy rozmiar i zmieścisz się w zaplanowanym budżecie :) ale błędem będzie zakup krótszych.

Lub bierz od Marioo za free, jak się odważysz na dłuższych to w przyszłym sezonie nówki :)