Skocz do zawartości

Buty szyte na miarę czy klasycznie termoformowalne


Rekomendowane odpowiedzi

Na czym polega to robienie butów od podstaw?

 

 

 

Wiem bardzo ogólnikowo: w Polsce skanują Ci całą stopę, na podstawie skanu w Austrii wykonują drewniany (?) model stopy, do tego modelu produkują botka, dobierają skorupę i już  ;) . Niby proste, ale domyślam się że trzeba być wysokiej klasy ortopedą ze specjalnością narciarstwo, żeby takie "cóś" wykonać. Nie wiem tylko czy można sobie wybierać dowolną twardość skorupy

 

Kurczę, już nie wiem czy mi się nie pomyliło, czy to Austria czy Niemcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jacek jak taki cięki botek ma ochronić stope od plastiku skorupy. Raczej to skorupe trzeba uformować do stopy

 

Nie wiem, zapewne skorupy też jakoś formują. Nie mam pojęcia na ile to lepsze od typowego kupowania buta mniejszego o pół numeru, odbarczenia go, dobrania wkładki i ewentualnie wtrysku botka. Na pewno jest to wygodniejsze, bo stoisz sobie w skarpetkach, robią Ci skany i za jakiś czas odbierasz gotowy, dopasowany but. Nie tracisz czasu na kilkakrotne odbarczanie, przymiarki, no i ponoć wytrzymać tę godzinkę kiedy na żywą a nie drewnianą stopę robią Ci wtrysk botka - nie jest łatwo. Jedno jest pewne: na polską kieszeń nie jest tanio  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, zapewne skorupy też jakoś formują. Nie mam pojęcia na ile to lepsze od typowego kupowania buta mniejszego o pół numeru, odbarczenia go, dobrania wkładki i ewentualnie wtrysku botka. Na pewno jest to wygodniejsze, bo stoisz sobie w skarpetkach, robią Ci skany i za jakiś czas odbierasz gotowy, dopasowany but. Nie tracisz czasu na kilkakrotne odbarczanie, przymiarki, no i ponoć wytrzymać tę godzinkę kiedy na żywą a nie drewnianą stopę robią Ci wtrysk botka - nie jest łatwo. Jedno jest pewne: na polską kieszeń nie jest tanio  :)

http://www.skifanati...rskie-na-miare/

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...