Skocz do zawartości

Zniżki na skipass - wszędzie czy tylko lokalna praktyka SFL?


zder

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Nie mogę doszukać się zniżek na skipass w kwaterach w Austrii (jestem ślepy?).

 

W SFL każdy, kto odpowiadał na zapytanie o zakwaterowanie, dawał zniżki z jakąś cośtam-karte, którą wyrabiał na miejscu, wychodziło 20 EUR za osobę za dobę żeby sobie pośmigać na nartach.

 

Ale poza SFL jakoś nie mogę na to trafić. Nie widzę tego w kwaterach w okolicach Ischgl, Kappl, Solden, a nawet Kaprun.

 

Stąd pytanie do ludzi jeżdżących często i wszędzie: czy taka zniżka (że dają kartę i jeździ się po taniości jeśli się tam "mieszka") to jest lokalna praktyka SFL, czy może jednak jest to powszechnie stosowane (tylko ja jestem ślepy)?

 

Pytam pod kątem tylko Austrii, bo w Italii i Francji skipass i ogólny pobyt są tak drogie, że żaden rabat nie pomoże.

 

Dzięki, Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zniżka w Serfaus, Fiss, Ladis (i chyba Ried) i tak nie kompensuje zdecydowanych wyższych cen w tych miejscowościach. Jeśli dojazd nie jest problemem to jednak lepiej mieszkać troszkę dalej - nawet bez "zniżki". Jest to trochę podobnie do "darmowych" skipasów.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd nie jest problemem (w zasadzie nie był), do momentu aż nie naczytałem się tu o błedach popełnianych przy uzywaniu butów (transport ciepłych butów w zimnym bagażniku).

 

Cenna uwaga Wujot, jak będę szukał noclegu to będę pamiętał o skonfrontowaniu ceny z dalszymi obiektami, zawsze jakoś patrzyłem żeby było jak najbliżej stoku, w Fiss można było wjechać na nartach do kwatery (a z kwatery zjechać do orczyka, co pozwalało dotrzeć do "właściwego" wyciągu).

 

Czy uśredniając - 34 EUR za osobę za dobę przy pobycie 7-noclegowym w SFL - przepłaciłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta zniżka w Serfaus, Fiss, Ladis (i chyba Ried) i tak nie kompensuje zdecydowanych wyższych cen w tych miejscowościach. Jeśli dojazd nie jest problemem to jednak lepiej mieszkać troszkę dalej - nawet bez "zniżki". Jest to trochę podobnie do "darmowych" skipasów.

 

Pozdro

Wiesiek

Czasami uda się skonstruować wyjazd tak że mieszkając w którejś z tych trzech miejscowości pobyt wraz ze skipasem wychodzi na podobnym poziomie co wersja bez karnetu zniżkowego ale mieszkając gdzieś dalej.

O wygodzie takiego mieszkania pod wyciagiem nie wspominam bo to chyba jest jasne.

Dochodzi jeszcze plus taki że większość kwater połozonych  w tych drogich miejscowościach (a przynajmniej te w których ja byłem  podczas pobytów grudniowych w tym i zeszłym sezonie ) jest naprawdę na wypasie.

Oczywiście nie dotyczy to sezonówek bo posiadacze takowych mają wtedy przeważnie droższe noclegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 km od Tuxa spalismy po niecałe 16 euro za dobę. w tym ręczniki, pościel, sprzątanie końcowe.

pozdrawiam.

Chłe, chłe - jak się już chwalimy to ja kiedyś spałem u chłopa w stodole (pod Zamościem to było) za około 1 euro z porannym mlekiem.

A tak na poważnie to 34 euro/osoba w dobrym miejscu, w dobrych warunkach w SFL jest ceną "normalną" - nie przepłaciłeś

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłe, chłe - jak się już chwalimy to ja kiedyś spałem u chłopa w stodole (pod Zamościem to było) za około 1 euro z porannym mlekiem.

A tak na poważnie to 34 euro/osoba w dobrym miejscu, w dobrych warunkach w SFL jest ceną "normalną" - nie przepłaciłeś

Pozdrawiam

możesz Wiesiu się  śmiać, ale Porter na koniec sezonu wyrwał kwatery po ok 2-3 euro za dzień (bez mleka) :) i nie próbował na tym zarobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 km od Tuxa spalismy po niecałe 16 euro za dobę. w tym ręczniki, pościel, sprzątanie końcowe.

pozdrawiam.

Zapoznaj się z tematem wątku. Swoją drogą po sezonie 18 jurków - to bez rewelacji. Jak już zbłądziliśmy z głównego tematu do doliny Zillertal to  my za tyle właśnie  spaliśmy 300 mtr od żółtej gondoli  w Mayrhofen. W sezonie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, to taka ciekawostka jak twoja kwatera pod Zamościem :) Tylko trochę bliżej SFL.

No to może nie zaśmiecajmy tematu.

Jak ktoś pyta się czy 34 euro/osobę/dzień w SFL to dużo nie odpowiadajmy mu że "gdzieś" w Austrii są kwaterki po 3-4 euro (a gdzieś na "zadupiu" w dolinie Zillertal po kilkanaście euro) - bo to nie informuje ich o niczym.

Później są ludzie którzy szukają miejscówek po kilkanaście euro w SFL, Ischgl, St. Anton w tych cenach i są zawiedzeni że takich nie znajdują.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwoli rzetelności ...

... można znaleźć tanie i bardzo tanie kwatery

za śmieszne pieniądze , tyle tylko że, jest to albo kilka dni po otwarciu sezonu

albo (co częściej) na koniec 

czyli .... na dole zielono a na górze albo , albo

albo ma się szczęście i da się jeździć długo

albo od 11.00 leżaki

 

....proszę pamiętać że, takich informacji jak pytanie w temacie, 

poszukują ludzie którzy, w sezonie na stoku spędzają dni ... kilka

a nie kilkadziesiąt

Ci pierwsi chcą by było tanio a warunki ekstra

Ci drudzy .... mając 50-60 dni deski na nogach - jest im wsio obojętne 

 

to o czym wspomniał Jacek to, końcówka sezonu jednego z biur ... które zawsze, wszędzie i każdy sezon kończy 

takimi 'promocjami' ... mając i tak wolne miejsca , sprzedają je za bezcen , by przyciągnąć ludzi (promocja na przyszłość)

i nie tracić samemu ...

a Mirek (Porter) jest mistrzem w wyszukiwaniu takich perełek :)

 

sztuką za to jest znaleźć coś w topowym miejscu i to w pełni sezonu ....

.... i tu są małe schody

dobra i sprawdzona , tania kwatera

to brylant którego, się strzeże

i tylko samobójca ją ujawni (chyba) żę, znajomemu i to dobremu

dlaczego? .... ano każdy kto, organizował jakiś wyjazd/ wyjazdy 

wie że, dobre miejsce można szybko stracić przez jednego, nieodpowiedzialnego turystę 

tzw. balowicza .... który, wyrwie się z chałupy i wpada w amok pseudo wolności 

później jego przepraszam i zwrot poniesionych kosztów (wartość strat) ... to małe pocieszenie

kwatera dla organizatora wyprawy zostaje i tak niedostępna ... stracona

... jak dać adres komuś obcemu ?

 

wiem że, to smutne i bolesne  .... ale takie są realia

 

jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ja właśnie jestem na etapie szukania czegoś w SFL ale jak przeleciałem katalog kwater to wpadłem w depresję:-) Na szczęście znalazłem w Ried im Oberinntal apart dla 3 os. za 60 ojro. To jest dla mnie optymalna stawka. Ponoć w cenie gestekarte na zniżkę na skipass w SFL. Oczywiście mowa o HS. Niestety tak trafiają mi ferie zimowe w tym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...