Skocz do zawartości

29-ER VS 27,5 VS 26-ER


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

ja zaczalem sie bawic powazniej w rower jakies 7-8 lat temu.

1056.gif

 

Z wagą obręczy sto procent racji, przy identycznym modelu to różnica do 50 g, ale opony to już katastrofa. Vittoria (wcześniej GEAX) Goma TNT 27,5 2.4 waży 840 g, a wersja 29" to 1080 g (!). Co ciekawe wersja 26" to 830 g, ledwie 10 g mniej względem odpowiednika 27.5".

 

Co do masy nieresorowanej, to się nie zagłębiałem. Jakoś ignoruję ten aspekt jako zupełnie mi niepotrzebny. Ale czułem gigantyczną różnicę po zamianie tylnej opony ze Spec Fast Trak na The Captain. Znacznie poprawiła się amortyzacja i trzymanie boczne w terenie, po którym jeżdżę, ale toczenie jest odczuwalnie gorsze, dojazdy po asfalcie stały się mniej przyjemne i ogólnie czuć, że koło jest cięższe. Ale o kilogramy walczył nie będę, a aktualne zachowanie roweru mi odpowiada (choć amortyzowany tył bym z chęcią przytulił). :D

 

Ten teścik ram Nomada mnie rozbawił:

 

Też LT rozpatrywałem jako następcę mojego obecnego roweru, ale jeśli po jeździe próbnej nie spasuje mi rozmiar, to chyba mocno podumam nad Hecklerem (strasznie się ukichałem na rower Santa Cruz) albo nad używką 26".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cenniki:

- carbon: http://www.santacruz...carbon 2015.pdf

- aluminium: http://www.santacruz...ry alu 2015.pdf

 

Odpowiedniki dość łatwo znaleźć, bo SC podaje specyfikację wyposażenia zestawami (nie uwzględniając personalizacji danego zestawu). Tak dla przykładu Tallboy LT:

- carbon kit S: MSRP $4799 (po kursie 3,70 zł według cennika to 17 756 zł) vs. 25 700 zł (w promocji 19 940 zł)

- aluminium kit S: MSRP $3999 (14 796 zł) vs. 23 850 zł (w promocji 16 650 zł)

 

Ceny wyjściowe w Polsce są koszmarne, ale te „promocyjne” już stosunkowo niewiele odbiegają od ceny wyjściowej w Stanach. Zważywszy na to, że jest spore ryzyko potrzeby zapłaty cła + VAT-u przy sprowadzeniu nowego roweru, lepiej rower kupić w Polsce. No chyba że wyrwie się konkretną zniżkę w USA. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenniki:

- carbon: http://www.santacruz...carbon 2015.pdf

- aluminium: http://www.santacruz...ry alu 2015.pdf

 

Odpowiedniki dość łatwo znaleźć, bo SC podaje specyfikację wyposażenia zestawami (nie uwzględniając personalizacji danego zestawu). Tak dla przykładu Tallboy LT:

- carbon kit S: MSRP $4799 (po kursie 3,70 zł według cennika to 17 756 zł) vs. 25 700 zł (w promocji 19 940 zł)

- aluminium kit S: MSRP $3999 (14 796 zł) vs. 23 850 zł (w promocji 16 650 zł)

 

Ceny wyjściowe w Polsce są koszmarne, ale te „promocyjne” już stosunkowo niewiele odbiegają od ceny wyjściowej w Stanach. Zważywszy na to, że jest spore ryzyko potrzeby zapłaty cła + VAT-u przy sprowadzeniu nowego roweru, lepiej rower kupić w Polsce. No chyba że wyrwie się konkretną zniżkę w USA. :)

na SC znizek nie ma

natomiast mozna dostac doskonale ,roczne roewry w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dziwi nieco podejście polskiego dystrybutora, który na wstępie przyzwyczaja klienta do dużej zniżki.

Po to taką dużą "zniżkę" dostajesz żebyś nie chciał większej. Te ceny "promocyjne" są już dosyć sztywne. Aczkolwiek jeżeli chodzi o Santę to nasz dystrybutor ma podobno najlepsze ceny w Europie. Przynajmniej jeżeli chodzi o ramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja musze pochwalic moja Zone - nic nie wie o rowerach, ale na takie (jak mowi) kobyly, nawet nie spojrzy
za to jak wsiadla na Bronson'a od razu stwierdzila , ze takie wlasnie cos sie Jej podoba.....no coz: lata pracy........

Nie pochlebiaj sobie :)

Dokładnie :)
 

Moja to samo powiedziała po przymiarce do Lapierre Spicy 516. Tak więc 10 kg sztywny Kellysek powędrował do koleżanki a 14 kilogramowa enduro kobyła o skoku skok 160/160 jest przez Nią ujeżdżana drugi sezon:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...