Skocz do zawartości

Czy będziemy szybciej dojeżdżać do stoków ??


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, 20m w zupełności wystarczy i o tym pisałem. Nie trzeba tłumaczyć.

 

 

Przykłady cwaniactwa ?

 

1. o czym pisałem: 20m przed końcem pasa lewy TIR zjeżdża na prawy, z nim 1-2 samochody z lewego ładnie wjeżdżają suwakiem i nagle kolejny daje ostro gazu, przejeżdża te 20m, zatrzymuje się 2m przed końcem pasa i próbuje wbić się na prawy jeszcze przed TIR-em. Co mu to da poza zamieszaniem ? przecież zwężenie przejadą z tą samą prędkością a za zwężeniem bez problemu wyprzedzi TIRa

 

2. wieszanie się na sępa za pojazdem uprzywilejowanym w akcji

ad1 - to niewykonalne - sam TIR + 2 samochody to > 20 m (z niezbednymi odstępami) . taki manewr jest mozliwy tylko gdy szeryf zjezdza 100m przed zwężką.

ad.2 to nie cwaniactwo a wykroczenie- tel 112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam korki w Warszawie, Poznaniu czy Łodzi. Ważne, że S3 wpisano w cele strategiczne i do 2020 w całości będzie przejezdna. Łącząc to z S6 co drugi letni weekend będę spędzał nad morzem. A i mieszkańcy pomorza będą mogli częściej wpadać na weekendowe narty w Sudety. I o to chodzi, a korkami to niech się inni martwią... ;)

 

Pozdrawiam, radcom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obwodnica Krakowa ma kilka dużych zjazdów. Balice, Centrum, Tyniec, Skawina, Zakopianka, które następują od 1 do 2 km od siebie. Wystarczy jeden TIR blokujący "cwaniaków" z lewego pasa 1000 metrów przed zwężeniem, a z kilometrowego korka, robi się dwukilometrowy! Znaczną jego część stanowią kierowcy którzy chcą opuścić obwodnicę jeszcze przed zwężeniem!  Często jestem jednym z nich! PARANOJA! 

Zastanawia czemu ci sami nadgorliwi "regulatorzy" ruchu w Polsce, jadą w Niemczech na "zamek" potulnie jak barany ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w D 'zamek' ma sankcję w przepisach, czy to manewr zwyczajowy?

Przepisy. Dlatego jest porządek! Kiedyś czytałem że Niemcy zrobili badania udowadniając że "zamek" likwiduje tzw "efekt dżdżownicy", tj pulsowanie szybkości jazdy aut w korku, co szczególnie na autostradach jest niebezpieczne bo grozi najeżdżaniem na tył nagle hamującego auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jazdę na suwak to są dwa problemy-jeden,że brak odpowiednich przepisów,które nakazywałyby jazdę w ten sposób (a skoro nie muszę to nie robię-częste myślenie) oraz to,że jeżdżąc w Polsce każdy kierowca dobrze wie,że jadąc do końca znikającym pasem zostanie potraktowany jak naczelny cwaniak i większość sfrustrowanych staniem  w korku kierowców zrobi wszystko,żeby nie dał rady wjechać przed nich na "ich" pas ruchu.Musi czekać na kogoś uprzejmego lub "gapowicza".

Jednym słowem najpierw przepis prawny,a potem można od kierowców wymagać;trudno liczyć na dobrą wolę w takich sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wystarczy jeden TIR blokujący "cwaniaków" z lewego pasa 1000 metrów przed zwężeniem, a z kilometrowego korka, robi się dwukilometrowy! Znaczną jego część stanowią kierowcy którzy chcą opuścić obwodnicę jeszcze przed zwężeniem!  Często jestem jednym z nich! PARANOJA! 

Zastanawia czemu ci sami nadgorliwi "regulatorzy" ruchu w Polsce, jadą w Niemczech na "zamek" potulnie jak barany ;)   

 

Często zdarza Ci się widzieć jak TIR blokuje lewy, PRZEJEZDNY pas ? Czy to raczej jakiś kozak zagalopował się za daleko i teraz stoi i czeka aż wpuszczą go na prawy, a przy okazji blokuje lewy pas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do tematu i zauważyć, że jeżeli robotnicy drogowi zamiast remontować drogi będą tracić czas na wymyślanie np. takich zabaw:

to czas dojazdu do stoków również się wydłuży ;)

z której z polskich firm drogowych pochodzi to nagranie ???

bo piszemy o krajowej sieci dróg, nieprawdaż ??


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszki ćwierkają, że do końca tego roku, najdalej w styczniu pojedziemy S8 od Łodzi do Wrocławia... :D

Będziemy mieli doskonały dojazd na narty do Czech i do Ciebie Radcomie drogi... :)

Tadek

Przepowiednia ptaszków powoli się materializuje... :)

Od dzisiaj z Sieradza do Wrocławia jedziemy jak pany S8... :P

Pozostało do oddania trzydzieści kilka kilometrów między Sieradzem a Łaskiem.

Tutaj przepowiednie są sprzeczne. Optymiści ćwierkają, że pojedziemy już w połowie listopada, pesymiści, że dopiero na początku stycznia, a nawet w marcu...

Ale ja wierzę optymistycznym ptaszkom... :) . Połowa listopada, max przed świętami.

Tadek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przepowiednia ptaszków powoli się materializuje... :)

Od dzisiaj z Sieradza do Wrocławia jedziemy jak pany S8... :P

Pozostało do oddania trzydzieści kilka kilometrów między Sieradzem a Łaskiem.

Tutaj przepowiednie są sprzeczne. Optymiści ćwierkają, że pojedziemy już w połowie listopada, pesymiści, że dopiero na początku stycznia, a nawet w marcu...

Ale ja wierzę optymistycznym ptaszkom... :) . Połowa listopada, max przed świętami.

Tadek

S8 jest już otwarta.

Ptaszki ćwierkają również, że wschodnia obwodnica Łodzi (A1) ma być przejezdna pod koniec 2015 roku.

Budimex, Strabag i Mota Engil to sprawdzeni gracze na naszym rynku budowy infrastruktury dorgowej, więc jest to bardzo możliwe.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepowiednia ptaszków powoli się materializuje... :)

Od dzisiaj z Sieradza do Wrocławia jedziemy jak pany S8... :P

Pozostało do oddania trzydzieści kilka kilometrów między Sieradzem a Łaskiem.

Tutaj przepowiednie są sprzeczne. Optymiści ćwierkają, że pojedziemy już w połowie listopada, pesymiści, że dopiero na początku stycznia, a nawet w marcu...

Ale ja wierzę optymistycznym ptaszkom... :) . Połowa listopada, max przed świętami.

Tadek

 

Tadeusz,

 

w tym roku do Boguszowa w jakieś 3,5 - max.4 h dojedziesz , bez napinania.

 

Bajka qrde niom bajka

 

A śpiochu swoim wehikułem pewnie deczko szybciej, chyba  ze Mu na paliwo nie styknie :D)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadeusz,

 

w tym roku do Boguszowa w jakieś 3,5 - max.4 h dojedziesz , bez napinania.

 

Bajka qrde niom bajka

 

A śpiochu swoim wehikułem pewnie deczko szybciej, chyba  ze Mu na paliwo nie styknie :D)

Pewnie moim pojedziemy, będzie taniej.

No teraz w Karkonosze i na Dzikowiec mamy lepszy dojazd niż w Beskidy... :P

Tadek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie moim pojedziemy, będzie taniej.

No teraz w Karkonosze i na Dzikowiec mamy lepszy dojazd niż w Beskidy... :P

 

Szkoda, że nie mogę napisac tego samego- mam straszne zaległosci w działce "Sudety'.... :-)

A S8 to chyba tylko do Wrocka, dalej 'po staremu'?

 

PozdrawiamM


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po staremu , niestety ...

 

co prawda władze lokalne walczą o przebudowę odcinka na południe od Wrocka do standartu ekspresówki, ale póki co niewiele z tego wychodzi ...

 

Natomiast S3 (Szczecin - Praga) jest obecnie w fazie przetargowej do wysokości Bolkowa, a stamtąd do Jeleniej Góry już niedaleko ...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mogę napisac tego samego- mam straszne zaległosci w działce "Sudety'.... :-)

A S8 to chyba tylko do Wrocka, dalej 'po staremu'?

 

PozdrawiamM

Mój syn obecnie studiuje  w Krakowie więc dosyć często robię trasę Jelenia-Kraków jadę około  4 godziny bez przekraczania przepisów. Moja ciotka (70 lat) mieszkająca w Katowicach dojeżdża do nas sama samochodem w 3,5 godziny. Dla tego czas nadrobić zaległości.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regionalnym RMF usłyszałem dzisiaj że rozstrzygnięto przetarg na projekt 'obwodnicy Wisły' od końca ustronskiej obwodnicy w Oblazcu do ronda w Osadzie ( rozjazd na Glebce i Malinke-Szczyrk). Realizacja 2 lata, potem budowa. Czyli 2020, jak będzie kasa. Wreszcie, może jeszcze przejade przez Wisłę bez korków :-)



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...