Skocz do zawartości

Czy będziemy szybciej dojeżdżać do stoków ??


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie, w jakim stopniu planowana na lata budowa nowych dróg ekspresowych ułatwi Wam szybsze i bezpieczniejsze dotarcie do ulubionych stoków ??

Podpowiem, że min. od początku przyszłego roku cały odcinej DK8 łóź - Wrocław będzie drogą ekspresową; wkrótce rozpocznie się budowa dróg dwujezdniowych Bydgoszcz - Poznań - Wrocław; ,,siódemka'' aż do Krakowa ) od Wawy ) powinna być ekspresówką  najpóźniej do 2012; S3 ,,dojedzie'' do Bolkowa najpóźniej do 2018 ; itepe itede .

Ps.

Temat jest odpowiedzią na sugestię z tematu ,,skiforumowe refleksje.." , a propos animowania dyskusji o niekoniecznie stricte narciarskich tematach.

Ps2.

Kolejne narty kupiłem. Ponoć dobre; wniosek: będę lepszym narciarzem. O tym też możemy pogadać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja od lat czekam na drogę ekspresową Bielsko-Biała - Żywiec i doczekać się nie mogę... powinno udać się w następnym roku bo firma solidna wygrała przetarg :)

 

Ta droga to jakaś zaczarowana........ obawiam się jednak, że czarownik nie tylko tam działa....

 

Przez ostatnie kilka lat obserwuję kolejne utrudnienia na wislance. Po remoncie i dobudowaniu kilkunastu prawo/lewoskretów zrobiła się całkiem przejezdna droga. Jednak teraz- "polska szkoła dezorganizacji ruchu' panuje tam w całej krasie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przez ostatnie kilka lat obserwuję kolejne utrudnienia na wislance. Po remoncie i dobudowaniu kilkunastu prawo/lewoskretów zrobiła się całkiem przejezdna droga. Jednak teraz- "polska szkoła dezorganizacji ruchu' panuje tam w całej krasie......

 

Co masz na myśli? Często tam nawet wskakuję w drodze na Rybnik (Bielsko-Biała-Skoczów-Rybnik) jeśli widzę, że przez Pszczynę spory ruch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kilka lat temu przeprowadzono kosztowny remont tej drogi, doprowadzając ją, podbudowę, nawierzchnię i skrzyżowania do bardzo przyzwoitego standardu, dobudowane lewoskrety i zlikwidowano dzikie zjady w lewo(np. nawierzchnia od Żor do Skoczowa - 30 km)nie wykazuje ŻADNYCH uszkodzeń mimo, ze przetrwała juz 7(8?) zim)a organizacja ruchu po remoncie umozliwiała sensowną jazdę. Zlikwidowano m.in. wiekszość ograniczeń ustawianych poprzednio wg 'widzimisię'. Stan ten trwał 2-może 3 lata. Później po nowych wytycznych 'wróciło nowe' i teraz od Chybia do Wisły masz prawie ciągłą 70tkę z przerwami na 50, a ilość postawionych znaków przyprawia o oczopląs.
Pomimo to, to wciąż jedna z lepszych dróg w okolicy, która nadal umozliwia w lecie dojazd do pracy z Ustronia, a w zimie kilkugodzinny wyskok na narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

propagujesz lewy czy prawy szkic? :)

w tygodniu nie ma tam takich sytuacji, dzicz zaczyna sie w pogodny weekend. Wtedy obowiązuje wersja lewa. Niedawno  nawet policja zachęcała do jazdy na zakładkę, zwracając uwagę na tablice informacyjne przed remontowanym skrzyżowaniem w Hermanicach, pokazujące jak to robić.  Bezskutecznie. Pomagało na kilka minut - do następnego szeryfa.

Kiedyś taki ormowiec zablokował cały pusty lewy pas i zjazd do Skoczowa... B)

Jedyna rada to taka organizacja ruchu na zwężeniu by najpierw przez np. 50m zanikły OBA pasy po połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lewy szkic to spod budki z piwem?

Jezeli twoj pas powiedzmy lewy sie konczy, o czym informuje tablica (swietlna) - jedziesz nim (lewym) dalej.

Tablica (swietlna) informuje, ze jest zamkniety a fizycznie mozesz nim jechac - jedziesz nim dalej.

Nie jest wazne ile niedzielnych kierowcow ustawilo sie grzeczenie na prawym pasie.

Dojezdzasz do konca, dalej lewego pasa juz nie ma to kierunkowskaz i wjezdzasz na prawy.

Sa watpliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ilu procentom mam to wyjasnic?: Jestem na prawym pasie, lewy sie za jakis czas konczy. Coraz wiecej niedzielnych zjezdza na prawy,

Widzac, ze lewy pas sie na mojej wysokosci zwolnil to wjezdzam na niego. Jadac teraz lewym mijam te auta co byly przedemna.

Zasada wszystkie pasy maja byc zajete do mozliwego ich konca, a potem jeden do jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj jakoś przed 17tą wyjeżdżałem ze Stolycy w kierunku Białegostoku mostem Grota - na zwężeniu wszyscy solidarnie stosowali się do prawej strony Twojego obrazka.

Się zmienia, choć niespiesznie ...

Zgadza się. Powoli się uczymy.

Wczoraj wracałem z Zakopanego i przed Krakowem było kilka zwężeń. "Mistrzów zderzaka" było już niewielu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...