Skocz do zawartości

sztuczne nawierzchnie dendix snowflex ?


andrzej 2499

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa, której użyłeś w temacie, jest mi obca, ale zapewne chodzi o paskudztwo, które jest np. na Górce Szczęśliwickiej. Tzw. igielit.

Nie da się ukryć, że ślizgi się utleniają bardzo szybko. Żeby zminimalizować szkodliwe tarcie, trzeba potraktować je smarem - jak najtwardszym, żeby starczył na cały trening (oczywiście, na gorąco).

Każdy ma swoje patenty. Ja zawodnikom, którzy startują na takiej nawierzchni, aplikuję specjalny smar, który zdobyłem, paląc po drodze kilka wiosek... Ma wysoką temperaturę topnienia i niską (ok. -30 st.) temperaturę "dedykowaną". Na sam start - smarujemy to jeszcze płynem do mycia naczyń :)

Na dłuższą metę, choćbyś się starał nie wiem jak, ślizgi mocno ucierpią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa, której użyłeś w temacie, jest mi obca, ale zapewne chodzi o paskudztwo, które jest np. na Górce Szczęśliwickiej. Tzw. igielit.

[...]

Male sprostowanie, SNOWFLEX to coś zupełnie innego niz igielit, nie miałem okazji jeździć ale "na oko" wygląda o wiele lepiej

[youtube][/youtube]

z tego co wiem to w .... drogie

@andrzej2499 jak jesteś z UK to sprawdź u źródła :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Snowflex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w okolicy jest kilka stokow z tymi nawierzchniami o,ktorych pisalem ale myslalem, ze zanim tam pojade dowiem sie czegos od was.gdzies znalazlem szczatkowa informacje ze na snowflex potrzebne sa specjalne narty jesli tak jest, to pozamiatane,bo koszty takiego jezdzenia bylyby zbyt duze(wypozyczalnia +karnet).Wpromieniu dwoch godzin jazdy sa tez kryte stoki, byloby niedrogo gdyby pojechaly dwie osoby.nie moge nikogo jednak znalezc zdesperowanego w temacie.wiec pomyslalem o tych ze sztuczna nawierzchnia bo mam blizej.ale jezeli mialby ucierpiec moj sprzet to sobie odpuszcze.Na temat snowflexu i dendixu czytalem troche ,ale byl to tylko teoretyczny belkot bez praktycznych szczegolow, jak na wikipedi.pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

tak w okolicy jest kilka stokow z tymi nawierzchniami o,ktorych pisalem ale myslalem, ze zanim tam pojade dowiem sie czegos od was.gdzies znalazlem szczatkowa informacje ze na snowflex potrzebne sa specjalne narty jesli tak jest, to pozamiatane,bo koszty takiego jezdzenia bylyby zbyt duze(wypozyczalnia +karnet).Wpromieniu dwoch godzin jazdy sa tez kryte stoki, byloby niedrogo gdyby pojechaly dwie osoby.nie moge nikogo jednak znalezc zdesperowanego w temacie.wiec pomyslalem o tych ze sztuczna nawierzchnia bo mam blizej.ale jezeli mialby ucierpiec moj sprzet to sobie odpuszcze.Na temat snowflexu i dendixu czytalem troche ,ale byl to tylko teoretyczny belkot bez praktycznych szczegolow, jak na wikipedi.pzdr 

Minęło trochę czasu, znalazłem stok pod dachem ze sztucznym śniegiem dwie i pół godziny jazdy samochodem i jakoś odechciało mi się testować snowlex i dendix.Ale teraz wiem ,że w cenie karnetu są natry, buty, kije i kask.Może latem dla zaspokojenia ciekawości kiedyś się odważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...