Skocz do zawartości

Ku przestrodze


Chrońmy Rysie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę przestrzec amatorów narciarstwa przed tzw. "organizatorami wyjazdów".

Niejaki Wiesio zorganizował wyjazd  na 22.03.2014 - 29.03.2014 opisał apartamenty i plan wycieczki, wziął zaliczkę- no bo jak bym się rozmyślił żeby miał zabezpieczenie i w piątek 21.03 zadzwonił, że jakieś osoby zrezygnowały z jego usług i on odwołuje wycieczkę. ŻENADA - przestrzegam przed takimi pseudo-fanami narciarstwa.

Może inni też mają negatywne doświadczenia i stworzymy stronkę eliminującą niepoważnych miłośników narciarstwa.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Trochę dowiedziałem się o tej karkonoskiej lawinie z zeszłego roku (w tym tez zeszła lawina z upicki) - przewodnik i zawodnik, kolano go zabolało nie ze ktoś umarł, dość żałosne. W tym roku do Małego Stawu zeszła potężna lawina ponoć. Info od Jirziego. Syn jeździ sportowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
48 minut temu, zając napisał:

Zastanawiam się czy mogli tego nie zauważyć, nie usłyszeć? ... Jak raz się wywaliłam na moto to huk był potężny... Dobrze że tir miał kamerkę. Przynajmniej nie będzie zamiatania pod dywan i uciszania opinii publicznej.

 Zwolnili gdy wyprzedził ich sunący po ziemi motocykl, już bez jeźdźca.

Ja czasem zapobiegawczo przed zjazdami i wjazdami na autostrady zmieniam pas na lewy zawczasu, aby nie musieć hamować czy odbijać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, star napisał:

a gdyby staruszka wyprzedzała, a wy byście tego nie zauważyli i staruszkę przejechali, a to być może wasza matka

Jesteś taki głupi od urodzenia czy z wiekiem tak ci się zrobiło?

Jak zginie ktoś tobie bliski "może wasze dziecko", nie zapomnij poinformować, specjalnie dla ciebie znajdzie się jakiś humorystyczny cytat ... 

  • Haha 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Peter napisał:

Jesteś taki głupi od urodzenia czy z wiekiem tak ci się zrobiło?

Jak zginie ktoś tobie bliski "może wasze dziecko", nie zapomnij poinformować, specjalnie dla ciebie znajdzie się jakiś humorystyczny cytat ... 

na pewno nie chciałbym aby ktoś wtedy odjechał; to jest czarny humor; nikt mi nie powiedział, ze jestem głupi… jesteś pierwszy

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Peter napisał:

Jaki czarny humor? Banalny tekst z polskiej komedyjki, ni przypiął ni przyłatał do wydarzenia, które miało miejsce.

Czy matołem ktoś  cię nazwał? 

Nie, ale palantem i owszem, ostatnio, na tym drugim forum. PS lubię te polskie komedyjki, muzykę też.

 

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ciekawe czy był zamknięty kabłąk czy otwarty przedwcześnie albo zapomniane zamknięte. 

Dziś na Tylicz MS na nowej górnej stacji sytuacja wygląda nieco smutno. Jeszcze nie mają siatki, poducha tylko osłania betonowe schody, a ,,fantastyczni optymiści,, otwierają kabłąk zdecydowanie za wcześnie. A obok siedzi taki krasnal że widać tylko narty i kask....

Zastanawia mnie czy dwudziestolatek naprawdę nie zdąży podnieść kablaka i wysiąść spokojnie gdy krzesło jest już nad zjazdem ? Co im daje tak wczesne otwieranie tych kabłąkow? Czy to jakaś kwestia ambicjonalna, pseudo bohaterstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KrzysiekK napisał:

Ciekawe czy był zamknięty kabłąk czy otwarty przedwcześnie albo zapomniane zamknięte. 

Dziś na Tylicz MS na nowej górnej stacji sytuacja wygląda nieco smutno. Jeszcze nie mają siatki, poducha tylko osłania betonowe schody, a ,,fantastyczni optymiści,, otwierają kabłąk zdecydowanie za wcześnie. A obok siedzi taki krasnal że widać tylko narty i kask....

Zastanawia mnie czy dwudziestolatek naprawdę nie zdąży podnieść kablaka i wysiąść spokojnie gdy krzesło jest już nad zjazdem ? Co im daje tak wczesne otwieranie tych kabłąkow? Czy to jakaś kwestia ambicjonalna, pseudo bohaterstwo ?

Dlatego ja trzymam jedna nartę tak długo na podnóżku jak ja chcę jadąc z dzieckiem i mogą sobie próbować podnosić. To kwestia odpowiedzialności dorosłych.

Edytowane przez Kubis
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A co ma wspólnego otwieranie kabłąka z wypadnięciem dziecka. Mogę zapewnić, że kabłąk był zamknięty w dziecko wypadło bo jago opiekun był baranem, którego należy posadzić za stworzenie zagrożenia życia. Podstawa to pokazać i nauczyć dziecko w jaki sposób zachowywać się na wyciągu, jak siedzieć itd, To obowiązek opiekuna, który jak widać nie był spełniony.

Jak jedziesz na 4ce z trojgiem małych dzieci np. to musisz wcześniej otwierać kabłąk żeby ogarnąć ekipę.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

A co ma wspólnego otwieranie kabłąka z wypadnięciem dziecka. Mogę zapewnić, że kabłąk był zamknięty w dziecko wypadło bo jago opiekun był baranem, którego należy posadzić za stworzenie zagrożenia życia. Podstawa to pokazać i nauczyć dziecko w jaki sposób zachowywać się na wyciągu, jak siedzieć itd, To obowiązek opiekuna, który jak widać nie był spełniony.

Jak jedziesz na 4ce z trojgiem małych dzieci np. to musisz wcześniej otwierać kabłąk żeby ogarnąć ekipę.

Pozdro

Nie, wtedy obsługa powinna zwolnić wyciąg żeby wszyscy bezpiecznie opuścili kanapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Co Ty piszesz. Prowadziłem grupy dzieci przez wiele lat i nigdy nie wymagałem żadnego zwalniania. Trzeba wyedukować ekipę i być w miarę ogarniętym i to wystarczy. dlaczego inni maja płacić za moje nieudacznictwo? A koszt takiego zwalniania jest spory.

Pozdro

To jak obsługa widzi że ktoś nie ogarnia. Oczywiście nie zawsze, tu się z Tobą zgadzam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...