Skocz do zawartości

dobór nart na tyczki - komórkowe?


jaszczur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Postanowiłem, że w przyszłym sezonie chce spróbować/postawić na jazdę sportową - treningi na tyczkach, jakiś wyjazd szkoleniowy itp. W związku z tym mam kilka pytań odnośnie doboru sprzętu.

 

Ankieta:

 

1. M

2. wiek - 24

3. waga - 72

4. wzrost - 170

5. jak długo jeździsz? - długo

6. jak się oceniasz? - 7

7. buty - flex 120

8. narty - fischer sl 155 cm

9. promień skrętu, szybkość

10. trasy

11. jak chciałbyś jeździć - sportowo

12. kondycja jest, dni na stoku o wiele za mało

13. możliwości finansowe

 

Moje wątpliwości:

1. Co do nart slalomowych jestem zdecydowany na komórkowe - nie wiem tylko jaką długość wybrać? Teraz jeżdżę "rekreacyjnie" na 155 i jest spoko ale myślę czy nie zdecydować się teraz na 160 lub 165 - będzie duża różnica? Chce jeździć sportowo ale wciąż amatorsko :)

2. Narty do GS? - i tu mam prawdziwy problem - nie wiem czy szukać np. "pierwszej" sklepowej, czy może np. damska komórkowa ze starszego rocznika taka 175 - 180 cm z R23 ?

 

Proszę kogoś bardziej ogarniętego w temacie jazdy sportowej o pomoc.

 

Z góry dzięki,

Mati

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SL myślę, że 165.

Gdybyś uparł się na 160 to masz ograniczony wybór do Volkl i Head. Inni robią "jedynie" 155 i 165.

Zamiast komórki GS zwróć uwagę na nową grupę MASTER.

To konstrukcja typu "komórka" ale z ludzkim promieniem skrętu.

Pojawi się na przyszły sezon ich sporo.

Dziś produkuje je np. Rossignol.

http://www.rossignol...-skis-race.html

Dla Ciebie 175-180cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,

Co do SL pomyślałem o 160 właśnie ze względu na HEADa, bo znalazłem takie z sezonu 2012 chyba (nowe) i pewnie byłaby szansa kupić je w rozsądnej cenie, a po drugie pasowałyby mi do nich wiązania, które mam teraz (kolejna oszczędność). Zobaczę czy uda się coś na nich utargować, a jeśli nie to chyba faktycznie będę szukał 165 cm.

 

GS - właśnie zastanawiałem się nad tymi nartami, które zaproponowałaś, ale na razie ich cena trochę mnie odstrasza. Ogólnie chciałbym się skupić na czymś ze starszych roczników - żeby było taniej :). A np. takie komórki: http://allegro.pl/vo...4038170096.html ?? A może jeszcze jakaś inna alternatywa dla masterow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz rywalizować z innymi a nie tylko się ślizgać i zsuwać to musisz mieć sprzęt jak inni :)

Długość nart ma wpływ na czas jaki uzyskasz. Chyba że nie masz umiejętności ...

Teraz większość jeździ slalomy na 165. Sam mam 155 i na płaskim można na nich stanąć ... wtedy narta 165 odjeżdża.

Co do GS to długość poniżej 180 cm jest bez sensu. W GS masz dużą prędkość są dziury i taka narta zapewni ci stabilność i bezpieczeństwo. Pytanie czy dasz radę ją ujarzmić :) Myślę że warto próbować!

 

Pozdrawiam!

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elany Master 2014/2015 ,182 cm 19,8m są w Polsce.

Pojadą na test NTN na Kaunertal od 30.03 do 4.04.

Później będę miał okazję je dostać i na nich pojeździć.

Już nie mogę się doczekać :)

Specjalnie zorganizuję sobie z tej okazji jakąś czterodniówkę w Tyrolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobrą technikę to 165 będą dobre, jak spóźnisz skręt i zamiast carvingiem wrzucisz narty w skręt to na płaskiego nie przejedziesz. Narty 155 będą dobre dla tych z gorszą techniką po prostu łatwiej skręcą carvingowo jak spóźnisz skręt.  GS miałem 27m 184 mam 23m 178, zmienię na 180kilka i 25-27m  Na dziurach ta krótsza jest średnia proponuje ponad 180 z promieniem 25-27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!

 

Postanowiłem że na razie spróbuje poszukać SL 160 cm - czyli head albo volkl, a jeżeli się nie uda, to postawie pewnie na 165. Co do GSów to też nie jest to taka prosta sprawa, bo niestety większość ofert jest powyżej 190cm, pytałem również o te narty z podanego linka i również tylko długości od 193cm.

 

Dam znać jeśli będę miał jeszcze jakieś wątpliwości lub jeśli uda się coś nabyć :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...