Skocz do zawartości

jakiej firmy slalomki ?


Andrzej57

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj i dzisiaj spędziłem czas na Chopoku.Szczęście miałem bo w intersporcie Liptowskim Mikulaszu jest testowanie nart Elana.Za 10 eurasków można był coś wziąć do ujeżdżania. Zgodnie z poradami niektórych Panów wziąłem pierwszą slalomkę SLX. Powiem ,że jest uciecha z takiej narty tym bardziej ,że z powodu małej ilości śniegu szybko wyczesywały się na stokach  połacie siwego lodu i innych betonowych powłok.I tu pokazały jakość trzymania krawędzi, w porównaniu do moich wysłużonych fischerków rc4 sc. Jeździłem od 8,30 do 15,10 dały mi tak popalić ,że musiałem  pod koniec, górki brać na dwa trzy razy.Do tych nart jednak trzeba mieć poważne przygotowanie wytrzymałościowe, uda piekły na maxa,Oczywiście mówię o trasach poważniejszych, bo na niebieskich to jest balet. Poza tym power w skrętach jest zapierający dech w klacie,Po całym tym dniu  wyszły moje słabości kondycyjne i dlatego daję sobie z tego powodu poziom 3 w forumowej skali  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Elan slx jest naprawde spoko, ma jeszcze kilka innych zalet, nie miazga kolan i jest stabilny nawet w lukach gs (jak na slalomke) no i mozna nim jezdzic tak rano jak i pod koniec dnia, fajnie wybiera podczas jadny na kopczykach i przeoranym śniegu ( jak na slalomke). Bardzo wiele wybacza. Jednak nie jest az tak dynamiczny jak np volkle lub stockli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie już były polecane?

  1. Fischerki
  2. Rosołki
  3. Felki
  4. Blizki
  5. Dynki, (co prawda nie SL, ale są tacy którzy narty SL tej firmy też wskażą bez zastanowienia.)
  6. Stockli.

:)

 

Mam dla Ciebie doskonałe wyjście z sytuacji. Mówiąc prawdę jedyne dobre z którego będziesz zadowolony!

Masz 6 propozycji. Rzuć kostką i kup te które wylosujesz - bez oszustw!

:D :D

 

Tadek

jak najbardziej masz racje - te wszystkie rozpatrywania nt SL - przeciez 99%  "jezdzcow" z tego forum nie  odrozni  cih wlasciwosci  - bo sa one tak zblizone, jak w malo ktorej kategorii (oczywiscie mowie o  typie WC)

 

juz sama dyskusja nt jaka SL wybrac jest chora. a roztrzasanie  wydumanych roznic - onanizowanie sie narta, ktora jest najmniej przydatna w normalnym  nartowaniu….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Na zdjęciach to tak wygląda w rzeczywistości wiązanie jest ok. tylko cholernie ciężkie, ale z olbrzymim zakresem regulacji przesunięcia na płycie w stosunku do środka narty. Przestawiając jak bym jeździł na różnych nartach (przesuwając mocno do tyłu na tą chwilę dala mnie są zbyt trudne- ale będę pracował i nad tym położeniem)

A co do czerwonych to pewnie masz rację. ;)003-Laser_Fis_GS_BIND.jpg

Miałem kiedyś takie wiązanie atomic centrics czy jakoś tam, ustawienie do tyłu nazywało się "speed" a do przodu nie pamiętam , pewno chodziło o zwrotność,

patent fajny, narty rzeczywiście zmieniały charakterystyke, ale wiązania były bardzo ciężkie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takie wiązanie atomic centrics czy jakoś tam, ustawienie do tyłu nazywało się "speed" a do przodu nie pamiętam , pewno chodziło o zwrotność,

patent fajny, narty rzeczywiście zmieniały charakterystyke, ale wiązania były bardzo ciężkie .

Atomic/ Salomon to teraz jedna grupa i rozwiązania podobne. W innych nartach mam wiązania Vist są też bardzo podobne do Atomic/ Salomon

Moje są białe dużo ładniejsze od tych na zdjęciu ;)

Jest tak jak piszesz przy przestawieniu do tyłu można dostać kopa jak z rakiety

 

Postrufka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic/ Salomon to teraz jedna grupa i rozwiązania podobne. W innych nartach mam wiązania Vist są też bardzo podobne do Atomic/ Salomon

 

 

Nie rozumiem.

Jeśli chodzi o narty to rzeczywiście mogą być podobne. Komórki są bardzo zbliżone a kto wie czy nie takie same.

 

Jednak wiązania Atomic i Salomon nie mają ze sobą nic wspólnego.

To zupełnie inne konstrukcje.

 

Salomon to oryginalne opracowanie Salomona a 

Atomic wywodzi się z upadłej firmy ESS i tu są spore podobieństwa do Vist( także technologia ESS).

 

Prawdę mówiąc to relatywnie słabe wiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Jeśli chodzi o narty to rzeczywiście mogą być podobne. Komórki są bardzo zbliżone a kto wie czy nie takie same.

 

Jednak wiązania Atomic i Salomon nie mają ze sobą nic wspólnego.

To zupełnie inne konstrukcje.

 

Salomon to oryginalne opracowanie Salomona a 

Atomic wywodzi się z upadłej firmy ESS i tu są spore podobieństwa do Vist( także technologia ESS).

 

Prawdę mówiąc to relatywnie słabe wiązania.

Nie mam pojęcia jak to wygląda ze strony technicznej

Jedyne co słyszałem to, że wiązania zawodnicze Atomica to zupełnie inna bajka i nie mają nic wspólnego z wiązaniami cywilnymi.

Sam mogę tylko porównać wizualnie. Są podobne

  Gdzieś widziałem wspólnego manuala dla wiązań zawodniczych Atomica i Salomona

82919.jpg

150103000-atomic-x-20-rs-bindings.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście byłem nieprecyzyjny.

Obie firmy Atomic/Salomon mają tak:

 

W linii tour wszystkie wiązania bez względu na napis to Salomony

W linii turystycznej, all mountain i inne "dla ludzi"  także. ( z jednym wyjątkiem którego nie potrafię zidentyfikować bo wygląda jak zrzyna z Markera. ( Warden)

 

Natomiast linia Race wygląda na hybrydę przodu Atomic z tyłem Salomon.

Niektóre z nich na płycie Atomic VAR wywodzącej się z pomysłu ESS z lat '80.

 

5540.jpg

 

 

Nie śledzę aktualnych dokonań tych dwóch firm bo ich produkty ( poza butami i ewentualnie szmatami Salomon) zupełnie mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...