Skocz do zawartości

jakiej firmy slalomki ?


Andrzej57

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dużo moich znajomych posiada volkle - nawet mig z tego co kojarze. W Szczyrku miałem okazję się na nich przejechać i pomimo tego że wtedy nie miałem nigdy sl na nogach to nie zabiły mnie a całkiem miło zaskoczyły. Warunki były dosyć "miękkie" - była połowa kwietnia więc nie mogło byc inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz wydać ? Przeglądałem allegro i widziałem wystawione Stockli laser sl. To raczej dobry zakup w kategorii sklepowa sl. Pytanie czy chcesz tyle wydać cena coś koło 2000PLN 

Ja też oglądałem oferty na Allegro i widzę,że trzeba wysupłać na nówki ok 1850 zeta.Ale skoro uważasz ,że to dobra narta to uzasadnij to w sposób treściwy i jasny dla przeciętnego zjadacza ku potomnym , bo cyt. "to raczej dobry zakup " trochę mnie rozśmiesza.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie już były polecane?

  1. Fischerki
  2. Rosołki
  3. Felki
  4. Blizki
  5. Dynki, (co prawda nie SL, ale są tacy którzy narty SL tej firmy też wskażą bez zastanowienia.)
  6. Stockli.

:)

 

Mam dla Ciebie doskonałe wyjście z sytuacji. Mówiąc prawdę jedyne dobre z którego będziesz zadowolony!

Masz 6 propozycji. Rzuć kostką i kup te które wylosujesz - bez oszustw!

:D :D

 

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie już były polecane?

  1. Fischerki
  2. Rosołki
  3. Felki
  4. Blizki
  5. Dynki, (co prawda nie SL, ale są tacy którzy narty SL tej firmy też wskażą bez zastanowienia.)
  6. Stockli.

:)

 

Mam dla Ciebie doskonałe wyjście z sytuacji. Mówiąc prawdę jedyne dobre z którego będziesz zadowolony!

Masz 6 propozycji. Rzuć kostką i kup te które wylosujesz - bez oszustw!

:D :D

 

Tadek

 

ja przy następnej zmianie wyrzucę 3 oczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie robic goracy temat. Tak sie zastanawiam,ze nieraz doradzalismy JAKĄKOLWIEK PIERWSZA SL - OBOJETNIE JAKIEJ FIRMY - narciarzom o wysokim levelu a tutaj prosze, caly wachlarz marek i...subiektywne odczucia. Endriu - skoro doszlismy kiedys juz nieraz do wniosku ze pierwsze sl roznych firm nie odbiegaja od siebie budowa,parametrami i innymi bajerami to po prostu wybierz sobie jakas pierwsza sl(skoro to ma byc sl) ktora najbardziej Ci lezy,jest najladniejsza,jest w najlepszej promocji itp. Gwarantuje Ci ze jak przyjda takie narty nowe do Ciebie to i tak jakie by nie były beda najladniejsze i beda najlepiej jezdzic :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wtrącę.

 

Miałem trzy modele RC4 Fishera (WC SL) - każdą para nart po około 2-3 lata, a następnie przesiadłem się na Volkla (najpierw Racetigera SL. obecnie na SpeedwallSL, do tego mam jezcze parę gigantek Volkla Racetiger GS).

 

Z racji sporej liczby wyjazdów (w sezonie bywam 3-4 razy po tygodniu w Alpach) mogę porównać te dwie grupy nart - jestem zdecydowanie zadowolony z Volkla (zakup Speedwall z roku poprzedniego w cenie 1690), ale również nie mam nic do zarzucenia Fisherom.

 

 

Nie obawiaj się pierwszej slalomki (jak pisali inni) - jak jeździsz na "6" lub "7", to z pewnością dasz radę (ja przy "jedynce" daję radę.Tym bardziej, że mimo około liczby 12 - 13, tygodniowych wyjazdów w Alpy nie udało mi się zjechać krawędzi w żadnej z nart  - trzy z nich jeżdżą jeszcze u znajomych

 

Reasumując - pierwsza slalomka jest z pewnością ok, co do firmy - zdecydowanie mniejsze znaczenie. Jedyne na co zwróciłbym uwagę, to drewniany rdzeń (to był np. mój powód do zakupu Volkla - przy okazji akurat cena pierwszych V była rewelacyjna, więc spróbowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna sie robic goracy temat. Tak sie zastanawiam,ze nieraz doradzalismy JAKĄKOLWIEK PIERWSZA SL - OBOJETNIE JAKIEJ FIRMY - narciarzom o wysokim levelu a tutaj prosze, caly wachlarz marek i...subiektywne odczucia. Endriu - skoro doszlismy kiedys juz nieraz do wniosku ze pierwsze sl roznych firm nie odbiegaja od siebie budowa,parametrami i innymi bajerami to po prostu wybierz sobie jakas pierwsza sl(skoro to ma byc sl) ktora najbardziej Ci lezy,jest najladniejsza,jest w najlepszej promocji itp. Gwarantuje Ci ze jak przyjda takie narty nowe do Ciebie to i tak jakie by nie były beda najladniejsze i beda najlepiej jezdzic :P

 

dokładnie, to jest najlepsza rada na koniec,

z tej listy wybierz te które są dla Ciebie najładniejsze,

narciarz na stoku powinien wyglądać dobrze !  :D

 

i zapomnij o Atomic ... na zawsze, to ulubiona marka tygodniowych narciarzy, właścicieli bmw, mercedesów itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie już były polecane?

  1. Fischerki
  2. Rosołki
  3. Felki
  4. Blizki
  5. Dynki, (co prawda nie SL, ale są tacy którzy narty SL tej firmy też wskażą bez zastanowienia.)
  6. Stockli.

:)

 

Mam dla Ciebie doskonałe wyjście z sytuacji. Mówiąc prawdę jedyne dobre z którego będziesz zadowolony!

Masz 6 propozycji. Rzuć kostką i kup te które wylosujesz - bez oszustw!

:D :D

 

Tadek

Dzięki Tadziu za ukrytą prawdę. Na moim niewysokim poziomie odczuwalność różnic w modelach z tej półki będzie znikoma, bo tak jak wspomniał Mitek zbyt dużo jest zmiennych by ocenić którąś jednoznacznie. Myślę,że kostką nie rzucę , ale jako podstawowy parametr wezmę atrakcyjność ceny, a po przeczytaniu wątku z tematu http://www.skiforum....ad-isupershape/  ważne będzie jak traktuje cię gwarant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, to jest najlepsza rada na koniec,

z tej listy wybierz te które są dla Ciebie najładniejsze,

narciarz na stoku powinien wyglądać dobrze !  :D

 

i zapomnij o Atomic ... na zawsze, to ulubiona marka tygodniowych narciarzy, właścicieli bmw, mercedesów itp. :)

Tak zrobię . Kupię coś zgodnie z Twoimi zasadami czyli coś  pod kolor szminki i będę ładnie wyglądał na stoku. Dziękuję jesteś boski MarioJ :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

i zapomnij o Atomic ... na zawsze, to ulubiona marka tygodniowych narciarzy, właścicieli bmw, mercedesów itp. :)

Cześć

Syn jeździ na komórkowej gigantce Atomica i jest bardzo zadowolony. Jeździmy zazwyczaj dłużej niż tydzień, nie mam i nie będę miał BMW albo Mercedesa (chyba, że G). ;)

Apropos może ktoś chce kupić: komórkowy juniorski Atomic długośc 157 cm używana 2 sezony ostrzona raz na maszynie, stan idealny. Zmieniamy bo niestety wyrósł. :(

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...