Skocz do zawartości

Czy narty z rockerem są łatwiejsze :)


Bruner79

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Jak ktos ma uwagi prosze wpisac ;) Rocker vs camber. Tyczy sie zarowno zaawansowanych narciarzy jak i początkujących. Moze niekoniecznie w jezdzie poza trasa, bardziej chodzi o przygotowane trasy. Temat w podobnej budowie byl nieraz przerabiany ale zaciekawil mnie ostatnio przypadek znajomego, ktory w pozniejszym czasie opisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty z rockerem są łatwiejsze w sterowaniu, ale nie uważam aby były lepsze aniżeli modele ,,tylko'' z camberem. Ja jako tradycjonalista na razie jeżdżę tylko na takich nartach. 

I nie mam powody do narzekania.

 

A propos - Waldi, nie traktuj innych jakby byli mniej rozgarnięci aniżeli Ty . I spróbuj czasami czytać ze zrozumieniem. Twoja wypowiedź nie wniosła zupełnie nic do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się zaczyna!

Za trzydzieści pięć stron Bruner79 ujawni, o co chodzi w "przypadku znajomego" ;)

 

A czym Waldi się Wam naraził, że dostał zakaz pisania??? 

Niech pisze.Byle na temat. To nie wątek - ktore lepsze tylko czy latwiejsze ;) Co do tej telenoweli - mam nadzieje ze nie rozwinie sie az za nadto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poniewaz doswiadczeni koledzy w postach powyzej podjeli bardzo merytoryczna dyskusje to ja jako typowy narciarski leszcz napisze tak (tylko kogo obchodzi co ma leszcz do napisania?)

do rzeczy:

kocham slalomke i jezdzi mi sie najlepiej na przygotowanym stoku, jest jedno ale: wiek oraz coraz mniej czasu na przygotowanie fizyczne powoduja ze po prostu brakuje mi czesto sily zeby wyszalec sie w pelni, juz bym 2 godzin solidnie nie przejezdził a gdzie caly dzien

a na taklich z rockerem to mam wrazenie ze moge sie troche powozic po stoku i sprawia mi to frajde a jak slalomki nie mam sily aby docisnac to czuje sie totalnie leszczynsko :)

 

tak czy inaczej to teraz sni mi sie po nocach tylko jazda w puchu ( ale raczej nie na slalomce, ani nie na takiej popularnej sklpeowej z rockerem tylko na takich super łopatach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Maćku. . . tak to jest gdy się pisze, a nie rozmawia w cztery oczy (czy więcej)

Nie uważam się za bardziej rozgarniętego od innych i też innych nie traktuję jak bandę . . .

Ale miło, że to Ty uważasz mnie za mniej "rozgarniętego" ;) (czasami czytam ze zrozumieniem, ot dziś przypadł taki dzień)

 

Temat Rocker. . . chyba brak śniegu bardzo doskwiera :)

Pozdrawiam  i przepraszam za kolejny wpis nie w temacie

Ps. Kolego Bruner79 trochę dystansu do samego siebie i innych . Takich odpowiedzi często spodziewamy się od osób nowych na forum, ale od kogoś kto jest prawie 5 lat . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zabierałem głos w temacie „czy narta z rockerem.....” i głównym argumentem moich przeciwników było – „nie jeździłeś nie pisz”.

Więc aby ten argument „obalić” wypożyczyliśmy z braciszkiem w Zillertalu narty Atomic VF73 z tip rockerem i systemem D2 w długości 167cm.

Warunki w dniu testu były wymarzone dla narty z rockerem.

Śnieg zaczął sypać już od 9.00, więc rano było dość twardo a w ciągu dnia śniegu przybywałooooo:)

Na stoku mieliśmy naprzemiennie: rzeczonego atomica i kneissla black stara XC w długości 168cm (70mm pod butem).

Cóż mogę powiedzieć, na twardym miałem nieodparte wrażenie, że kneissl zachowywał się stabilniej.

W „długim” skręcie czułem na atomicu lekkie uślizgi, ale mimo tego narta prowadziła się bardzo dobrze. W skręcie krótkim praktycznie nie było różnicy.

Adaptacja po przesiadkach była natychmiastowa.

Jak śniegu przybyło obie narty sprawowały się bardzo dobrze. Zastosowany rocker praktycznie był niezauważalny.

Ani nie pomagał ani nie przeszkadzał.  

Cały „test” (8.30-14.30)jeździliśmy trasą nr18 (Zillertalarena), więc narty miały co robić.

 

Bez tytułu1.jpg

 

Podsumowując, potwierdziło się to co „wydawało” mi się wcześniej – w przypadku tip rockera to zwykły „chłyt materkidowy”.

Narta testowana to po prostu bardzo dobra narta w budowie „double deck” i tyle. Gdyby była bez rockera jeździło by się na niej równie dobrze.

Stary kneissl w budowie sandwiczowej i bezrockerowej nie ustępuje jej w niczym, a nawet śmiem twierdzić, że na twardym jest pewniejszy.

Ale może to być moje subiektywne odczucie, gdyż jeździłem na nim duuuuużo dłużej (mam go 5 sezonów)

Na koniec dodam, że obie te narty (wymienione wcześniej) na twardym i miękkim stoku są „słabsze” od obecnie mojej pierwszej narty – Duel XL Allmountain w długości 167cm i 77mm pod butem, na której jeździłem pozostałe 5 dni.

 

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule wątku – nie są łatwiejsze dla narciarza średniozaawansowanego którym jestem.

Na koniec wstawiam krótki filmik z jazdy na Atomicach.

 

 

 

Pozdrawiam

 

PS: Ja i brat mamy 172 wzrostu - jakby to komuś było potrzebne ;)

 

PS: dla uzupełnienia dodam, że brat który cały pobyt w Zillertalu jeździł na moim kneisslu stwierdził, że (atomic) "dupy nie urywa" :D

Ale zrzucił to na karb tego, że jeździł na bardzo dobrej narcie. Gdyby przesiadł się ze "szmatławca" pewnie byłby zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podam przykład znajomego żeby nie przedłużać. Narciarz początkujący(kiedyś gdzieś dawno olowki,przerwa i powrót). Zakupił narty na przygotowane trasy z rockerem - dokładniej z tip rockerem. Efekt? Brak jako takiej kontroli,narta trudna,meczaca. Po zamianie nart na camberowate - wszystko gra,narty jadą, nie męczą. Wydaje mi ze problem tkwi pomijając technikę w sposobie prowadzenia narty z rockerem, mniejsza powierzchnia kontaktu krawędzi z podłożem,podniesiony lekko dziób - przez co narta faktycznie jedzie jak narta krótsza,dokladajac do tego w przypadku narciarzy początkujących brak techniki - narta im odjeżdża, slizga się no i następuje jazda silowa - która męczy itd. Co innego w przypadku narciarzy sredniozaaw.w górę - efekt adaptacji krótki,ale co zauważam po sobie - dechy z rockerem konkretnie trzeba stawiać na krawędź żeby max wydłużyć jej powierzchnię stycznosci ze śniegiem. Więc wszystko gdzieś zatacza koło. Generalnie na przygotowanym stoku camber chyba wygrywa, tylko ze coraz rzadziej go znaleźć w ofertach ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na stok chodzę z dwoma parami nart, szczególnie tej zimy się to sprawdza - racetigery rano, po południu rtm z full rockerem i mam zabawę cały dzień. Na twardym dużo lepiej wycinają te bez rockera na tyle lepiej, że je dźwigam.

a ja pieprze, czy  dana narta jest z camber,tip rocker czy full rocker - najwazniejsze, ze jezdzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narty Volkl AC (bez rockera) i identyczne konstrukcyjnie narty z rockerem  czyli RTM 73, które mają tip-rocker + camber.

 

Nie widzę żadnej różnicy między nartami. Dlaczego? Bo narty Volkl z Tip Rockerem to zwykły camber z niezauwżalnie podniesionym dziobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam narty Volkl AC (bez rockera) i identyczne konstrukcyjnie narty z rockerem  czyli RTM 73, które mają tip-rocker + camber.

 

Nie widzę żadnej różnicy między nartami. Dlaczego? Bo narty Volkl z Tip Rockerem to zwykły camber z niezauwżalnie podniesionym dziobem.

 

Hihihi

No ja właśnie tez od dwóch lat na volkl unlimited AC 2.0 pomykam. (kupione za 350zł w poznańskim serwisie)

Czytam co tu piszecie, nabywam kolejnych kompleksów i kombinuje gdzie tu wypróbować jakieś fajne narty nówki sztuki z tymi rockerowymi bajerami. :)

 

bodex4 - dziękuję, posty takie jak Twój są skuteczną terapią przynajmniej na jakiś czas, zwłaszcza, że podejrzewam iż powinienem raczej pomyśleć o nowych butach bo obecne są chyba lekko za duże... (niestety poczułem to dopiero jak w zeszłym roku zacząłem ślizgać się na krawędziach...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihihi

No ja właśnie tez od dwóch lat na volkl unlimited AC 2.0 pomykam. (kupione za 350zł w poznańskim serwisie)

Czytam co tu piszecie, nabywam kolejnych kompleksów i kombinuje gdzie tu wypróbować jakieś fajne narty nówki sztuki z tymi rockerowymi bajerami. :)

 

bodex4 - dziękuję, posty takie jak Twój są skuteczną terapią przynajmniej na jakiś czas, zwłaszcza, że podejrzewam iż powinienem raczej pomyśleć o nowych butach bo obecne są chyba lekko za duże... (niestety poczułem to dopiero jak w zeszłym roku zacząłem ślizgać się na krawędziach...)

 

Tak, Volkl z tip rocker to narty z camberem + tyci rockera. Jeżeli chcesz poczuć rolę rockera to musiałbys kupić droższe z Full rockerem.

 

Mam Ac 10 i jego następce RTM 75 (oba modele to trugie w serii od dołu) i różnice wynikaja tylko z innej konstrukcji/taliowania narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Volkl z tip rocker to narty z camberem + tyci rockera. Jeżeli chcesz poczuć rolę rockera to musiałbys kupić droższe z Full rockerem.

 

Mam Ac 10 i jego następce RTM 75 (oba modele to trugie w serii od dołu) i różnice wynikaja tylko z innej konstrukcji/taliowania narty.

na 14/15 RTM od 77 wzwyz maja full rocker - wezsze tip rocker

co do mojej poprzedniej wypowiedzi - jasne, ze ludzie chca sobie pogwarzyc,ale czasami zapominaja o najwazniejszym - radosci z jazdy na nartach - dlatego tak napisalem.

oczywiscie, jak mozna sie zorientowac po moich wpowiedziach, mam okazje i lubie  probowac nowosci, co daje szalone doswiadczenie, ale nie znaczy, ze  mowie "na nartach 10-letnich to wstyd sie pokazac" - wrecz odwrotnie - wstydem jest ich nie uzywac!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...