Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Aprica - opinie o terenach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2110 postów
  • Na forum od: 10.2011
834
  • Umiejętności: 6
  • Gromadka :D

Napisano 27 luty 2014 - 17:55

ostatecznie, w ciągu dnia był misz-masz: słońce, śnieg i zachmurzenie, temperatura wszędzie lekko powyżej zera; po wczorajszym opadzie i braku mrozu trasy dość miękkie, ale niewiele odsypów i warunki do jazdy wręcz znakomite.

Najlepsze ceny na stokach w fajnej, sporej knajpce Paso przy górnej stacji Palabione: caffe espresso 1,3 €, caffe con panna 1,6 €, bombardini 3.0 €, piwo 0.4l 4.0 €, superamaczna pizza margherita (solidna średnia) robiona na bieżąco / na zamówienie-  6,0 €. Dla porównania u stóp góry piwo 5€, bombardini 3.5 € ....

Aha, podpatrzyłem sposób optymalnego przygotowania bombardini !!!!!!!!

Szczególnego polecenia wymaga Amaro ,, locale'', ale tu trzeba z ludnością autochtoniczną w postaci supersympatycznych restauratorów się troszkę skumać, a wówczas i nazwiska i adresy podane zostaną :D

a tak  w ogóle to życie jest piękne ...

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#22 askala

askala

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
  • Na forum od: 11.2013
29
  • Umiejętności: 5
  • mazowiecki

Napisano 27 luty 2014 - 21:05

Dziękuje za bezcenne informacje i prosimy o więcej ... :-)

#23 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 725 postów
  • Na forum od: 10.2007
376
  • Umiejętności: 7
  • Gliwice

Napisano 27 luty 2014 - 22:21

...Najlepsze ceny ...

Knajpka na górze Magnolty serwuje espresso po 1 € za to w Paso można skorzystać z wifi i przesłać nam zdjęcia :D

Jedzenie w Paso można dostać nawet taniej - "sconto" dla klientów z Polski. Tak samo zakupy w supermarkecie Sigma ;)

a tak  w ogóle to życie jest piękne ...

ech...

#24 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2110 postów
834

Napisano 28 luty 2014 - 07:33

Dziękuje za bezcenne informacje i prosimy o więcej ... :-)

Jeśli chodzi o dojazd, to biorąc pod uwagę kilometraż wchodzą w drogę 2 możliwości:

- najczęściej wybierana opcja: zjazd z autostrady na San Michele / Mezzolombardo i dalej przez Val di Sole i Passo del Tonale - ok. 120 km; w dużej części typowo wysokogórska droga, nierzadko zamykana na noc przy opadach

- wersja przez Ligigno / Bornio - nie ćwiczyłem, ale tam jest do pokonania tunel jednokierunkowy,  otwierany naprzemiennie dla obu kierunków i zdarza się , że już około 9tej ze względu na kolejkę oczekujących nie ma wjazdu

Na najbliższą noc lokalne meteo zapowiada opady, polizie locale wspomina o możliwym zamknięciu drogi na Passo del Tonale tuż za Ponte di Legno ... Zdecyduję się pewnie na dłuższą o jakieś 110 km ale pewną drogę powrotną Aprica - Brescia - a dalej autostradami przez Brenner na pólnoc.

Chyba wcześniej wspominałęm ze pomiędzu Bolzano a Brennerem są prawie permanentnie roboty drogowe ( mnie przejechanie tego odcinka zajęło tydzień temu 3 godziny), więc wyjadę około wieczorem lub ,,wcześnie ''w nocy. 

Wszelkie moje opinie oparte są na WYJĄTKOWO SUBIEKTYWNYM oglądzie rzeczywistości - proszę nie zapominać :D

#25 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6624 postów
  • Na forum od: 02.2008
4852
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 28 luty 2014 - 07:51

Za Brenero to w zasadzie przez 100 km jedna ciągła budowla inzynierska, wiec jest co poprawiac. Ale raczej miałes pecha trafiając na takie blokady. To jednak rzadkość. Za to na zjeździe w Mezzolombardo (na kier Val di Sole) zdarzyło mi sie w sobote po południu czekać w kolejce do bramek > 2 godziny... Pomysł wyjazdu o nietypowej godzinie powinien rozwiązać problem zatorów. 

Ewq. jak juz bedziesz na wys Bresci Czy Verony to jedz dalej na wschód- Wenecja - Udine a unikniesz korków. (Chyba że jedziesz przez D i kier Wiedeń Cie nie interesuje)

#26 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2110 postów
834

Napisano 28 luty 2014 - 20:25

Dzięki Michał!

pojadę około 1-2 w nocy, tym sposobem mam nadzieję nie spotkać korków przed Brennerem a może i uda się być niezbyt późno w  okolicy Monachium - tędy mam stanowczo najwygodniej i najkrócej w okolice Bolesławca

Ostatni dzień fajny, troszkę słońcaa i troszkę chłodniej jak wczoraj

aha, jednak expresso także i w Paso raptem 1,0 € :D

#27 askala

askala

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
29
  • mazowiecki

Napisano 05 marzec 2014 - 06:49

Keam i udało Ci się wrócić, którą drogą ?

#28 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2110 postów
834

Napisano 05 marzec 2014 - 16:20

:D się udało

ostatecznie wracałem nadkładając stówę , niestety, tzn. Aprica - Brescia i w okolicy wjazd na autostradę - Trento - Bolzano - Innsbruck i dalej jak komu pasuje, zależnie od celu podróży.

Uniknąłem zagrożenia sporych przewidywanych wówczas opadów na Passo del Tonale ( czy rzeczywiście śnieżyło - nie wiem).

Wyjechałem o 01.30 w nocy, droga włoskim odcinkiem autostrady płynna, podobnie Innsbruck i - o dziwo - Monachium

#29 gosiak89

gosiak89

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 01.2015
2

Napisano 12 styczeń 2015 - 21:10

cześć, wybieramy się na narty w pierwszym tygodniu lutego i padło na Aprice. mam takie pytanie, bo nie zauważyłam żeby było tu o tym wspomniane, jakie są ceny wypożyczenia sprzętu (buty, narty)? :) jeszcze swojego sprzętu nie mam i chciałabym wiedzieć na ile się przyszykować :) może ktoś z Was może polecić jakąś sprawdzoną wypożyczalnię? :)

#30 Kaem

Kaem

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2110 postów
834

Napisano 14 styczeń 2015 - 06:57

nie korzystałem z wypożyczalni w Aprice

natomiast wczoraj z ciekawości zajrzałem do wypożyczalni w Les Contamines - przeciętne narty za dzień 16,5 , buty 10 (jurków)

Sugeruję pożyczenie sprzętu od znajomych ...

• gosiak89 podziękował za tę wiadomość

#31 gosiak89

gosiak89

Nowy użytkownik

• 7 postów
2

Napisano 20 styczeń 2015 - 22:39

nie korzystałem z wypożyczalni w Aprice

natomiast wczoraj z ciekawości zajrzałem do wypożyczalni w Les Contamines - przeciętne narty za dzień 16,5 , buty 10 (jurków)

Sugeruję pożyczenie sprzętu od znajomych ...

Dzięki, jednak z małą pomocą wyskubałam kasę i kupiłam sprzęt ;)

Mam jeszcze pytanie organizacyjne dotyczące prepaidów we włoszech - chciałabym kupić na miejscu jakąś kartę sim (czytałam już, że możliwe jest to tylko na dowód tożsamości) i pakiet internetu, nawet bez żadnych minut jeśli się da. Czy orientuje się ktoś w takich usługach? Z jakiej sieci najlepiej (czytałam że TIM) i czy w ogóle jest możliwość kupienia samej usługi nie biorąc żadnego abonamentu, tylko raz załadować i korzystać do wyjazdu do Polski i potem wyrzucić kartę?

#32 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 725 postów
376
  • Gliwice

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:29

Dzięki, jednak z małą pomocą wyskubałam kasę i kupiłam sprzęt ;)

Mam jeszcze pytanie organizacyjne dotyczące prepaidów we włoszech - chciałabym kupić na miejscu jakąś kartę sim (czytałam już, że możliwe jest to tylko na dowód tożsamości) i pakiet internetu, nawet bez żadnych minut jeśli się da. Czy orientuje się ktoś w takich usługach? Z jakiej sieci najlepiej (czytałam że TIM) i czy w ogóle jest możliwość kupienia samej usługi nie biorąc żadnego abonamentu, tylko raz załadować i korzystać do wyjazdu do Polski i potem wyrzucić kartę?

Hej, zniechęcony informacjami o konieczności rejestracji przy zakupie karty sim olałem sprawę. Na szczęście darmowy internet był i w apartamencie i w knajpie na stoku.

BTW Mam nadzięję że w Apricy solidnie sypnie bo znajomi właśnie wrócili mocno rozczarowani :(

#33 gosiak89

gosiak89

Nowy użytkownik

• 7 postów
2

Napisano 21 styczeń 2015 - 10:31

Hej, zniechęcony informacjami o konieczności rejestracji przy zakupie karty sim olałem sprawę. Na szczęście darmowy internet był i w apartamencie i w knajpie na stoku.

BTW Mam nadzięję że w Apricy solidnie sypnie bo znajomi właśnie wrócili mocno rozczarowani :(

właśnie obawiam się że w naszym ośrodku może nie być wifi, przynajmniej nie znalazłam nigdzie informacji że jest.

co do warunków to ma być podobno coraz lepiej, więc jestem pełna nadziei :)

#34 Friski

Friski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 725 postów
376
  • Gliwice

Napisano 21 styczeń 2015 - 11:19

właśnie obawiam się że w naszym ośrodku może nie być wifi, przynajmniej nie znalazłam nigdzie informacji że jest.

co do warunków to ma być podobno coraz lepiej, więc jestem pełna nadziei :)

a jaki osrodek? moze bede znal...

#35 gosiak89

gosiak89

Nowy użytkownik

• 7 postów
2

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:02

a jaki osrodek? moze bede znal...

właśnie dostałam odpowiedź od organizatora że nie ma wifi w ośrodku. a ośrodek to:

Residence Sciatori
Via Baradello 44
Aprica

• askala podziękował za tę wiadomość

#36 askala

askala

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
29
  • mazowiecki

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:35

właśnie dostałam odpowiedź od organizatora że nie ma wifi w ośrodku. a ośrodek to:

Residence Sciatori
Via Baradello 44
Aprica

potwierdzam nie na wifi w Residence Sciatori,

ale tam gdzie będzie mieszkała reszta grupa (jeśli dobrze się domyślam z kim jedziesz)  WIFI będzie,

po za tym jak idziesz (chyba w każdej kawiarni, których pełno) na kawe  (za 1 euro) prosisz o hasło do wifi i ją pijesz godzine, dwie. Nie ma z tym problemów.

Residence Sciatori - baaardzo ładne apartamenty.

#37 askala

askala

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
29
  • mazowiecki

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:43

Na szczęście darmowy internet był i w apartamencie i w knajpie na stoku.

Darmowy net oczywiście jest również na stoku.

Co do śniegu to popatrzcie co tam się działo w piątek i sobotę, pooglądajcie np profil aprica na facebooku.   Ja bym tam teraz chciał być - i na pewno na brak śniegu bym nie narzekał.  Zwłaszcza patrząc za okno :-)

#38 gosiak89

gosiak89

Nowy użytkownik

• 7 postów
2

Napisano 21 styczeń 2015 - 12:47

Darmowy net oczywiście jest również na stoku.

Co do śniegu to popatrzcie co tam się działo w piątek i sobotę, pooglądajcie np profil aprica na facebooku.   Ja bym tam teraz chciał być - i na pewno na brak śniegu bym nie narzekał.  Zwłaszcza patrząc za okno :-)

no to będziemy najwyżej oblegać kawiarnie :P

z tego co wiem to wszyscy z grupy jedziemy do jednego ośrodka ;) 80 osób na wyjazd jest limit.

właśnie widziałam co się działo w weekend i mam nadzieję że będzie co najmniej to samo a może i lepiej :)

#39 askala

askala

Użytkownik

• Pip
  • 68 postów
29
  • mazowiecki

Napisano 21 styczeń 2015 - 14:29

no to będziemy najwyżej oblegać kawiarnie :P

z tego co wiem to wszyscy z grupy jedziemy do jednego ośrodka ;) 80 osób na wyjazd jest limit.

właśnie widziałam co się działo w weekend i mam nadzieję że będzie co najmniej to samo a może i lepiej :)

"będzie Pani zadowolona" :-)

czy trzeba coś więcej

http://www.apricaonline.com/en/aprica-webcam

#40 igi.jeep

igi.jeep

Nowy użytkownik

• Pip
  • 40 postów
  • Na forum od: 03.2012
5

Napisano 25 styczeń 2015 - 16:11

"będzie Pani zadowolona" :-)

czy trzeba coś więcej

http://www.apricaonline.com/en/aprica-webcam

10 godzin temu opuściłem Apricę,  na stokach siegu jest pełno, warunki do jazdy doskonałe, a ludzi znikome ilości :)