Skocz do zawartości

Aprica - opinie o terenach


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciliśmy wczoraj z Aprica...

Cześć,

 

a jak z kolejkami do wyciągów i ilością ludzi na stokach? Byłem tam w styczniu i pustki na stokach były dużą zaletą tego ośrodka.

 

Klimatu turystycznego faktycznie mało, za to ujmujący klimat małomiasteczkowy (włoski?): cisza, spokój, sjesta do późnego wieczora, knajpa czynna na zamówienie (dzwonisz, rezerwujesz, otwierają), skibus kursujący trasą według uzgodnienia z kierowcą :) ...bez znajomości włoskiego trochę trudno sie odnaleźć.

Ogół miejscowych można spotkać w niedzielę w kościele. Myliłby się ten kto szukałby ich w zabytkowym kościele przy głównej ulicy. Za nim, doskonale ukryty jest nowy - chyba najnowocześniejsza budowla w miasteczku (nowocześniejsza niż ich infrastruktura narciarska) i najbardziej zaludniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spożywczaków jest kilka otwartych :D    barów i ristorante także tudzież przybytków na stokach.... wybiórczo trzeba czytać opinie innych :D

 

a poza tym kupa śniegu, świetna pogoda, dobre środki transportu  i doskonale zrobione trasy.... nic tylko eksploatować!!!! 

 

Kolejki : wczoraj / niedziela trochę więcej ludzi ale i pozytywnego zamieszania więcej, zajefajnie!!!!

 

Dziś / poniedziałek - z marszu do wszelkich gondoli tudzież krzeseł , pogoda cudna , trasy pikne co cud.... jestem happy jak rzadko !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spożywczaków jest kilka otwartych :D    barów i ristorante także tudzież przybytków na stokach.... wybiórczo trzeba czytać opinie innych :D

 

a poza tym kupa śniegu, świetna pogoda, dobre środki transportu  i doskonale zrobione trasy.... nic tylko eksploatować!!!! 

 

Kolejki : wczoraj / niedziela trochę więcej ludzi ale i pozytywnego zamieszania więcej, zajefajnie!!!!

 

Dziś / poniedziałek - z marszu do wszelkich gondoli tudzież krzeseł , pogoda cudna , trasy pikne co cud.... jestem happy jak rzadko !!!!

 

Pod koniec marca pojadę i potwierdzę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spożywczaków jest kilka otwartych :D    barów i ristorante także tudzież przybytków na stokach.... wybiórczo trzeba czytać opinie innych :D

 

a poza tym kupa śniegu, świetna pogoda, dobre środki transportu  i doskonale zrobione trasy.... nic tylko eksploatować!!!! 

 

Kolejki : wczoraj / niedziela trochę więcej ludzi ale i pozytywnego zamieszania więcej, zajefajnie!!!!

 

Dziś / poniedziałek - z marszu do wszelkich gondoli tudzież krzeseł , pogoda cudna , trasy pikne co cud.... jestem happy jak rzadko !!!!

 

Jak Kaem tak zachwala, to chyba zweryfikuje swoje plany co do ostatniego tygodnia marca... :) Baw się dobrze i... eksploatuj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli remonty za Brennerem się nie zakończą, to pozostanie Wam droga przez Livigno - planuję przetestować w spbptę i dam znać o kosztach i trasie.

Tak czy inaczej - trzeba tu dojechać przez przełęcze circa 1900 m. Tak czy inaczej :D  Kupa serpentyn  .... ale jaka frajda później  !!!!

 

O Aprice będę pisać na bieżąco w wątku włoskim ( chyba trzeba założyć temat o tej miejscówce ...) , w sposób jak zawsze subiektywny i mocno osobisty.

 

Ośrodek stanowczo kameralny, ale czerwone i czarne nie oszukane, Niebieska Pamoramica szeroka i widokowa, długa jak przerośniety qrde pyton.

 

Od dołu 2 gondole i 1 szybka wygodna kanapa, później są krzesełka . Dla mnie dobre to jest na tydzień. Dla lepszych na łykend. I o to chodzi :D :D !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...lub BANANA, zależnie od punktu siedzenia :D

 

dziś rano miało być suonko, a póki co znów lekko śnieży, szczęśliwie wczoraj deski zostały nasmarowane ( w tej chwili na dole -4)  więc jesteśmy gotowi na wszelkie przyrody okoliczności.

 

 

 

 

Załączone miniatury

  • S1840042.JPG
  • S1840030.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie, w ciągu dnia był misz-masz: słońce, śnieg i zachmurzenie, temperatura wszędzie lekko powyżej zera; po wczorajszym opadzie i braku mrozu trasy dość miękkie, ale niewiele odsypów i warunki do jazdy wręcz znakomite.

 

Najlepsze ceny na stokach w fajnej, sporej knajpce Paso przy górnej stacji Palabione: caffe espresso 1,3 €, caffe con panna 1,6 €, bombardini 3.0 €, piwo 0.4l 4.0 €, superamaczna pizza margherita (solidna średnia) robiona na bieżąco / na zamówienie-  6,0 €. Dla porównania u stóp góry piwo 5€, bombardini 3.5 € ....

 

Aha, podpatrzyłem sposób optymalnego przygotowania bombardini !!!!!!!!

 

Szczególnego polecenia wymaga Amaro ,, locale'', ale tu trzeba z ludnością autochtoniczną w postaci supersympatycznych restauratorów się troszkę skumać, a wówczas i nazwiska i adresy podane zostaną :D

 

a tak  w ogóle to życie jest piękne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Najlepsze ceny ...

Knajpka na górze Magnolty serwuje espresso po 1 € za to w Paso można skorzystać z wifi i przesłać nam zdjęcia :D

Jedzenie w Paso można dostać nawet taniej - "sconto" dla klientów z Polski. Tak samo zakupy w supermarkecie Sigma ;)

 

a tak  w ogóle to życie jest piękne ...

ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za bezcenne informacje i prosimy o więcej ... :-)

 

Jeśli chodzi o dojazd, to biorąc pod uwagę kilometraż wchodzą w drogę 2 możliwości:

 

- najczęściej wybierana opcja: zjazd z autostrady na San Michele / Mezzolombardo i dalej przez Val di Sole i Passo del Tonale - ok. 120 km; w dużej części typowo wysokogórska droga, nierzadko zamykana na noc przy opadach

- wersja przez Ligigno / Bornio - nie ćwiczyłem, ale tam jest do pokonania tunel jednokierunkowy,  otwierany naprzemiennie dla obu kierunków i zdarza się , że już około 9tej ze względu na kolejkę oczekujących nie ma wjazdu

 

Na najbliższą noc lokalne meteo zapowiada opady, polizie locale wspomina o możliwym zamknięciu drogi na Passo del Tonale tuż za Ponte di Legno ... Zdecyduję się pewnie na dłuższą o jakieś 110 km ale pewną drogę powrotną Aprica - Brescia - a dalej autostradami przez Brenner na pólnoc.

Chyba wcześniej wspominałęm ze pomiędzu Bolzano a Brennerem są prawie permanentnie roboty drogowe ( mnie przejechanie tego odcinka zajęło tydzień temu 3 godziny), więc wyjadę około wieczorem lub ,,wcześnie ''w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Brenero to w zasadzie przez 100 km jedna ciągła budowla inzynierska, wiec jest co poprawiac. Ale raczej miałes pecha trafiając na takie blokady. To jednak rzadkość. Za to na zjeździe w Mezzolombardo (na kier Val di Sole) zdarzyło mi sie w sobote po południu czekać w kolejce do bramek > 2 godziny... Pomysł wyjazdu o nietypowej godzinie powinien rozwiązać problem zatorów. 

Ewq. jak juz bedziesz na wys Bresci Czy Verony to jedz dalej na wschód- Wenecja - Udine a unikniesz korków. (Chyba że jedziesz przez D i kier Wiedeń Cie nie interesuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Michał!

pojadę około 1-2 w nocy, tym sposobem mam nadzieję nie spotkać korków przed Brennerem a może i uda się być niezbyt późno w  okolicy Monachium - tędy mam stanowczo najwygodniej i najkrócej w okolice Bolesławca

 

Ostatni dzień fajny, troszkę słońcaa i troszkę chłodniej jak wczoraj

 

aha, jednak expresso także i w Paso raptem 1,0 € :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...